BuzzerBeater Forums

BB Poland > Analiza gry, pomoc w taktyce, porady ekspertów

Analiza gry, pomoc w taktyce, porady ekspertów

Set priority
Show messages by
From: sqty
This Post:
00
134709.1
Date: 03/14/2010 05:57:18
Overall Posts Rated:
00
Witam!

Nie jest to mój 1st sezon , ale jednak , nie mam takiego doświadczenia jeszcze , aby podejmować same dobre decyzje w sprawach taktycznych i treningowch.

Oto moje mecze :
http://www.buzzerbeater.com/team/164974/schedule.aspx

prosiłbym o analize meczy , o analize graczy

Jaka taktyka ? nad jakim elementem sie skupić ?
Prosze Was o pomoc eksperci ;]

Będe dozgonnie wdzięczny!

Pozdrawiam

From: kozlik4

To: sqty
This Post:
00
134709.2 in reply to 134709.1
Date: 03/14/2010 07:36:12
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40174017
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Hmm...Szczerze mówiąc to masz taki skład, że ciężko wskazać gdzie jesteś najmocniejszy i w związku z tym ciężko wskazać najlepszą taktykę dla Ciebie;) Z resztą nie ma czegoś takiego jak najlepsza taktyka...gra się tak jak przeciwnik pozwala:)

Na początek radziłbym Ci skupić się na rozwoju zespołu. Kup sobie trenera zaawansowanego (lvl4) (podejrzewam, że pierwszorzędny (lvl5) może być dla Ciebie w tym momencie za dużym wydatkiem) i trenuj obwodowych. Widzę, że masz w składzie kilku ciekawych 18 letnich obwodowych, którzy nadają się do tego treningu (Anzel, Pyszczek, Azevedo) Ewentualnie zainwestuj w draft i staraj się tam wyciągnąć jeszcze jakiegoś wartościowego gracza. Ja bym na Twoim miejscu zaczął na początek od treningu rzutu z wyskoku dla PG i SG, na zmianę z rzutem z dystansu tylko dla SG jeśli potrafiłbyś dać po 48 minut każdemu z tych trzech graczy w tygodniu, a jeśli by Ci się to nie udawało to dla dwóch pozycji SG i PG.

Oczywiście żeby zawodnicy zaliczyli trening musisz dawać im po 48 minut na trenowanych pozycjach w tygodniu:) Grasz w V lidze, więc poprawienie rzutów na początek szybko da Ci efekty w postaci lepszych wyników.

Później przerzuć się na trening obrony na obwodzie, następnie 1na1 i podania. Po jakimś czasie jak już trochę wytrenujesz tych 3 graczy możesz, któregoś sprzedać i za zarobioną kasę kupić kogoś pod kosz.

No i zwróć uwagę na formę bo masz ją bardzo słabą, a ona bardzo wpływa na wyniki. Aby utrzymywać zawodników w dobrej formie staraj się żeby grali mniej więcej od 54 do 76 minut w tygodniu.

Last edited by kozlik4 at 03/14/2010 07:37:02

From: m4ti_

To: sqty
This Post:
00
134709.3 in reply to 134709.1
Date: 03/14/2010 08:06:58
Overall Posts Rated:
2121
Ze mnie taki ekspert jak z Jacka Gmocha w TVP no ale spróbuje coś doradzić.
Mówisz, że to nie jest Twój pierwszy sezon w BB no ale widać, że szau z zawodnikami niema. Są ciency i to bardzo. Wiem, że zbyt dużo czasu na trening nie miałeś no ale to nie żadne usprawiedliwienie:D
Tak jak mówił kozlik4 kup trenera 4 lvl lub 5 najlepiej. Nie wiem jak wyglada Twoja lista draftu ale masz dużą szanse na wyciagniecie jakeigoś dobrego zawodnika z tego draftu.
Skup się na treningu. Kup sobie 3 zawodników lub wykorzystaj tych co masz. Eliseu Vale e Azevedo oraz Sebastian Pyszczek mogą być fajnymi zawodnikami. Możesz zrobić z nich ciekawych SG. Ja proponuje dokupić jeszcze z jednego zawodnika do treningu ale najpierw poczekaj do draftu, jeśli wyciagniesz jakiś ciekawych podkoszowych to ich Ci radze potrenować bo ich się trenuje najłatwiej.
To w treningu tkwi tajemnica sukcesu BB, ja wszystkich wytrenowałem w swoim zespole a gram w 2 lidze(jeszcze:P) wiec spokojnie i Ty możesz dzięki treningowi awansować wyżej.
Trenuj zawodników na 1 pozycji najlepiej gdzie się tylko da, czyli obrona, rzut z dystansu, podania itp.

Ustaw dobrą listę draftu i czekaj na nowe gwiazdy w zespole:), zmien trenera i zacznij trenować graczy a wyniki przyjdą same.

Jak będziesz trenować podkoszowych to naturalnie będziesz grał taktykami Look Inside oraz Low Post, jak obwodowych będziesz trenował to polecam taktyki Run and Gun oraz Motion. Oczywiście nie odrazu trening przyniesie efekty, musisz troszeczkę poczekać a siła Twojego ataku będzie sukcesywnie rosła. Cierpliwości.

Nie wiem ile Ci kasy zostało ale ja bym tych zawodników z pensją poniżej 2 000 $ zwolnił bo to darmozjady są. Na ich miejsce kup jakiś starszych lepszych zawodników, na pewno lepiej się sprawdzą niż te darmozjady.

Kolejną sprawa jest to iż nie dbasz o formę! Aby zawodnik był w formie musi w tygodniu zagrać w przedziale od 48-70 minut i to gwarantuje bardzo dobrą formę.

Graj sparingi, dzięki temu możesz więcej zawodników trenować. Aby zawodnik zaliczył trening musi zagrać na trenowanej pozycji 48 min minimum wiec miej na to uwagę.

From: sqty
This Post:
00
134709.4 in reply to 134709.3
Date: 03/15/2010 12:09:13
Overall Posts Rated:
00
Szukam teraz doświadczonego centra, ponieważ zwolniłem jednego "darmozjada" , i za bardzo nie moge znaleźć...trudno o dobry transfer


http://www.buzzerbeater.com/player/2404437/overview.aspx
może ten ?

From: Mario

To: sqty
This Post:
00
134709.5 in reply to 134709.4
Date: 03/15/2010 12:52:40
Overall Posts Rated:
605605
Zależy do jakiej taktyki potrzebujesz centra?
Grasz w ataku pod kosz czy z obwodu?

From: Suchy1986

To: sqty
This Post:
00
134709.6 in reply to 134709.4
Date: 03/15/2010 15:26:22
Overall Posts Rated:
1010
Ja bym na Twoim miejscu poczekał aż draft się skończy, bo może uda Ci się wyciągnąć kogoś ciekaewgo, bardzo zbliżonego do zawodnika, którego podałeś.

From: sqty
This Post:
00
134709.7 in reply to 134709.6
Date: 03/16/2010 16:44:20
Overall Posts Rated:
00
Dziękuje wszystkim ! ;d

Napisze już po drafcie, i zaczne myśleć dalej


Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam