BuzzerBeater Forums

BB Makedonija > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Xsago
This Post:
22
208964.2 in reply to 208964.1
Date: 02/07/2012 17:26:21
Overall Posts Rated:
128128
Zdravo decki!

Mojot mandat kako selektor izmina i rezultatite bea "taka-taka". Koga ja prezedov selekcija bevme 60ti na rang listata, sega sme 59ti. Smetam deka mozam poveke od ova i zatoa po dolgo razmisluvanje se resiv pak da se kandidiram za vtor mandat. Ona sto go nudam e:

- Iskustvo kako selektor :)
- Razraboteni kontakti so menadzerite na NT reprezentativci
- Dolgosezonsko iskustvo so rabotata na NT reprezentacijata
- Odlicna sorabotka so U21 selekcijata i nejziniot selektor
- Odlicen skauting tim koj e otvoren za sekoj koj saka da pomogne
- Poznavanje na celiot posirok spisok na mozni reprezentativci
- Koristenje na razraboteni "alatki" za upravuvanje so reprezentacijata odrzuvani od skauting timot (skauting listi, sledenje na napredokot na potencijalnite reprezentativci itn.)
- Postojano motiviranje na sekoj koj saka da trenira Makedonski igraci
- 10 sezonsko iskustvo od BB
- Izvestaj za rabotata posle zavrsetokot na sekoja sezona

Celi vo mozniot iden mandat:
- Zavrsuvanje na prvata "nova" selekcija vo procesot razvoj na NT zapocnat od skauting timot pred 6-7 sezoni.
- Obid za najmalku top 4 plasman vo grupata za evropskoto prvenstvo
- Plasman vo top 32 na utesniot turnir

Bez razlika dali ke mi dadete povtorno doverba ili ne, vetuvam deka ke prodolzam da ja pomagam reprezentacijata na koja sum dolgorocno posveten kako od "patriotski" pricini taka i so treniranje na mladi talenti. Koga mozam, vo zivo gi sledam natprevarite na NT timot.

Ve povikuvam site koi mislite deka mozete da ja vodite NT selekcijata uspesno da se prijavite.

pozdrav,
Xsago

Message deleted
Message deleted
This Post:
00
208964.5 in reply to 208964.4
Date: 02/08/2012 05:56:55
Overall Posts Rated:
203203
Ova e tema za govori na kandidatite - sekoj kandidat ima pravo na eden post na ovaa tema.
Debatite (vo koj spagjaat i poddrskite) se vodat na temata National Team Debate Thread (208965.1)