BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.29 > Remal Madrid

Remal Madrid

Set priority
Show messages by
This Post:
00
124029.10 in reply to 124029.9
Date: 01/09/2010 14:35:14
Overall Posts Rated:
8282
Remal Madrid - Troglodytes
90 - 71

Αγωνας Πρωταθληματος
7η Αγωνιστικη

SkeBernabeou ARENA : 4470 Θεατες


Με νικη τελειωσε ακομα ενα ματς για την ομαδα μας αυτη τη φορα σε ενα ντερμπι κορυφης κρατοντας την ομαδα μας ως την μοναδικη αηττητη ομαδα ολης της κατηγορια με 7-0 ρεκορ.Μια πολη καλη εμφανιση σε αυτο το ματς και με ελαχιστες εξαιρεσεις οι παιχτες μας εδειξαν οτι διαθετουνε το ταλεντο ωστε να κανουνε ευκολο ενα φαινομενικα δυσκολο εξ αρχης παιχνιδι.Ημασταν καλυτεροι στα Εντος Πεδιας σου,καλυτεροι στα ποσοστα 3ποντων και μαζεψαμε περισσοτερα ριμπαουντ απο τον αντιπαλο (61-50).Το χαμηλο ποσοστο του αντιπαλου ωφειλεται στην πολυ καλη αμυντικη μας λειτουργια (7 ταπες-5 κλεψιματα)οπου και καταφερε να περιορισει καποιους παιχτες οπου ο αντιπαλος στηριζει την επιθετικη του ισχυ οπως ο L. Katechakis που τελειωσε το ματς με 29 ποντους αλλα με αθλια ποσοστα εντος και εκτος πεδιας.Ευτυχησαμε να εχουμε σε πολυ καλη μερα τον καλυτερο μας μεχρι στιγμης και πιο σταθερο παιχτη μας τον Gautier Marie οπου και σκοραρε 18 ποντους με 9/13 2ποντα και μαζεψε 18 ριμπαουντ βγαζοντας Rate 9,5 καθως και τον Kermantas Kiziunas οπου τελειωσε το ματς με 19 ποντους 7/14 2π 1/2 3π 8 ασσιστς και 7 ριμπαουντ βγαζοντας Rate 7 στο καλυτερο μεχρι στιγμης παιχνιδι του...Triantafilos Polimenopoulos τελειωσε το ματς με 8 ποντους 4/8 2ποντα αλλα μαζεψε 16 ριμπαουντ και μοιρασε 2 ταπες..Rate 9 σε μια πολυ καλη εμφανιση για τον αρχηγο της ομαδας.

Απογοητεμενος ομως ειμαι απο την περιφερειακη λειτουργια της ομαδας οπου σχεδον ολοι οι περιφερειακοι μου παιχτες πλην του Daniel Delmas οπου ειναι σταθεροτατος ολοι οι αλλοι ειχανε τραγικα ποσοστα.

Την Τριτη ταξιδευουμε για το ομορφη νησι της Χιου οπου αντιμετωπιζουμε την πρωτοπορο του αλλου Ομιλου της κατηγοριας τηνChios WB σε ενα παρα πολυ δυσκολο ματς.Σε αυτα τα μικτα ματς θα κριθουνε παρα πολλα για τις πρωτιες και τους 2 ομιλους.Εγω πιστευω πως μετα την σημερινη μου νικη εκανα ενα πολυ μεγαλο βημα προς αυτη την κατευθυνση.

Οσο αφορα τον Patrick Bretschneider μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον προπονητη της Εθνικης Γερμανιας U21 ειναι θεμα χρονου να κληθει στο αντιπροσωπευτικο συγκροτημα της χωρας του.Ολα βεβαιως θα κριθουουνε απο το ποσο σκληρα ειναι ετοιμος να δουλεψει...Του ευχομαι καλη επιτυχια.


Με εκτιμηση

Σωκρατης

9/1/2012

This Post:
00
124029.11 in reply to 124029.10
Date: 01/12/2010 11:08:36
Overall Posts Rated:
8282
Pre Game Conference

Ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι ειναι προ των πυλων οπου οι 2 πρωτες ομαδες των ομιλων αναμετρωνται...Remal Madrid (7-0) και Chios WB (6-1).Με δεδομενο οτι παιζουνε σε μια δυσκολη εδρα απεναντι σε εναν καλο αντιπαλο και με τις αναγκαστικες ελλειψεις που θα εχουμε λογω του δυκολου αγωνα κυπελου που ακολουθει την Πεμπτη απεναντι στον PAOK BC 2007 ομαδα της ΙΙ.3 κατηγοριας θα χρησω ως φαβορι την ομαδα της Χιου χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα παλεψουμε για την διατηρηση του αηττητου μας και για την κατακτηση του ροζ φυλλου αγωνα...

Ειμαι στην ευτυχη θεση να σας παρουσιασω τα 2 νεα αποκτηματα μας που ειναι οι εξης 2 παιχτες

Nicolás Bugia(7435164) - Ισπανος 31 ετων 1.88 υψος που αγωνιζεται στην θεση του SG και θα ξεκινησει βασικος αποψε

Tatu Wiio(2598252) - Φινλανδος 31 ετων 2.01 υψος αγωνιζεται σαν SF η και SG και θα αγωνιστει πισω απο τον Kermantas Kiziunas σαν εναλλακτικη λυση στην θεση 3


Οι παιχτες αυτοι μπορει να μην αποτελλουνε τους παιχτες οπου θα στηριζχτουμε στο μελλον ομως αποτελλουν μια πολυ καλη και φτηνη λυση ωστε να βελτιωθει η ομαδα μας στην περιφερεια....


Καλη επιτυχια για τον επερχομενο αγωνα....

This Post:
00
124029.12 in reply to 124029.11
Date: 01/12/2010 14:13:08
Overall Posts Rated:
8282
Chios WB - Remal Madrid
113 - 105

Αγωνας Πρωταθληματος
8η Αγωνιστικη

Chios ARENA : 6006 Θεατες

Μετα απο ενα συναρπαστικο παιχνιδι καναμε την 1η μας ηττα μεσα σε μια δυσκολη εδρα οπως αυτη της Χιου.Η ομαδα μας παραταχθηκε χωρις τον καυτερο μας παιχτη και ισως της κατηγοριας Gautier Marie και στην θεση αυτου παιξαμε με τον απειρο και ανετοιμο 18χρονο Avraam Sakelaris οπου και επαιξε σε ολο το ματς...Επισης αναπληρωματικος ξεκινησε ο αρχηγος μας Trianatafilos Polimenopoulos με βασικο τον επισης ανετοιμο και απειρο 19χρονο Bretscheider με αποτελεσμα να αναγκαστουμε να ψαξουμε το σουτ στην περιφερεια μιας και μολις χτες υποδεχτηκαμε 2 πολυ καλους σουτερ στην ομαδα τους Bugia και Wiio.

Πραγματι το ματς ξεκινησε πολυ καλα και ετσι κλεισαμε την 1η περιοδο με 15-29 να ειμαστε μπροστα.Ομως στην 2η περιοδο καναμε την χειροτερη εμφανιση εδω και 5 σεζον οπου και εχω αναλαβει την ομαδα...Ο Αντιπαλος μας εφτασε να εχει κανει ενα σερι 16-0 και εφτασε ετσι την διαφορα ακομα και στο +10..Η 3η περιοδος κυλησε με μια αρμονια ενω στην τελευταια η ομαδα μου εδωσε τα παντα και σε συναρτηση με την αποβολη με 6 φαουλ του καλυτερου μεχρι τοτε παιχτη του αντιπαλου τον Loder καταφερε να παει το ματς στην παραταση οπου και χασαμε χαρις την συνεχομενη αστοχια μας..Το σκορ ητανε 96-96 οπου δεχτηκαμε 3ποντο και εγινε 96-99.Χανουμε την επιθεση οπου και δεχομαστε καλαθι με το σκορ να πηγαινει 101-96.Πιο ψυχραιμος ο αντιπαλος στις βολες εφτασε στην νικη

Που κριθηκε το ματς:

1.Στην εδρα,οπου παιζει σημαντικο παραγοντα ειδικα σε σημεια οπου το ματς ειναι ντερμπι
2.Οι αναγκαστικες αλλαγες στον βασικο κορμο της ομαδας μας λογω του κρισιμου αγωνα κυπελου που εχουμε μπροστα μας.Παραταχθηκαμε χωρις τον Marie καλυτερο παιχτη της ομαδας μαι της κατηγοριας μας με 8,1 rate Μ.Ο καθως και αναπληρωματικο τον αρχηγο μας και 2ο καλυτερο παιχτη μας Triantafilos Polimenopoulos
3.Η χρησιμοποιηση των απειρων Bertschneider kαι Sakelaris οπου χασαμε κατα κρατος την μαχη κατω απο την ρακερα.O Calvo εκανε παρτυ μαζευοντας 32 ριμπαουντ εναντι 19 του Sakelaris.
4.Η αναγκαστικη Αλλαγη του συστηματος μας σε Τρεξε σουταρε οπου η περιφερεια μας τελειωσε το ματς με αθλια ποσοστα 10/40 3ποντα και 31/84 διποντα πετοντας ετσι τις 12 παραπανω επιθεσεις που κερδισαμε απο τα 7 παραπανω λαθη του αντιπαλου και τα 5 παραπανω επιθετικα ριμπαουντ που κερδισαμε...Πραγματικα αδυνατω να σκεφτω χειροτερο ματς εδω και 5 σεζον οσο αφορα το Περιφεριακο σκοραρισμα μου.
5.Ο Loder.Ο Βασικος SG της Chios WB σκοραρε 44 ποντους με αρκετα καλα ποσοστα και διελυσε την περιφερειακη μου αμυνα...Μαλιστα οταν αποβληθηκε με 6 φαουλ καταφεραμε να παμε το ματς στην παραταση.Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο την Περιφερειακη μου αμυνα οπου αναγκασε τον αντιπαλο σε πολλα λαθη και καναμε και αρκετα κλεψιματα...Εχω την εντυπωση πως δεν υπηρχε περιπτωση να το χαναμε το ματς εαν η ομαδα επαιζε οπως και στα υπολοιπα ματς αλλα ας οψεται το κυπελο και το οτι παιζουμε με μια πολυ δυνατη ομαδα απο II. κατηγορια



Τα συγχαρητηρια μου στον προποντη της Chios WB, Rozakinhi και ανανεωνουμε το ραντεβου μας για τον τελικο οπου και πιστευω οτι θα φτασουμε.


Αισθηση μου προκαλεσε η 2η συνεχομενη ηττα του Troglodytes αυτη τη φορα μεσα στους BLUE HEROES με 98-96 οπου και μας αφησε παλι μονους πρωτους στην κορυφη...Τα συγχαρητηρια μου στις aktines για την μεγαλη νικη τους καθως και τους HOUSTON GREECE οπου και θα ειναι οι 2 ομαδες οπου θα παλεψουνε για την αποφυγη των play out...


Επομενος αγωνας πρωταθληματος με τους BLUE HEROES στο Skebernabeou και ευκαιρια να επιστρεψουμε στις νικες απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα...


Φιλικα Σωκρατης

12/01/2010

This Post:
00
124029.13 in reply to 124029.12
Date: 01/14/2010 19:34:26
Overall Posts Rated:
8282
Remal Madrid - PAOK BC 2007
99 - 88

Αγωνας Κυπελου
4η Φαση

SkeBernabeou ARENA : 5660 Θεατες

Στις 256 καλυτερες ομαδες του Κυπελου βρισκεται η Remal Madrid.Αυτη τη φορα θυμα μας επεσε η ομαδα της II.3 κατηγοριας παρακαλω PAOK BC 2007 (88990).Το γεγονος οτι ο αντιπαλος παρεταξε εκτος απο τους δευτερους παιχτες που εχει που προφανως για να αγωνιζονται στην 2η κατηγορια αξιζουνε , παρεταξε και 2 απο τους βασικους του παιχτες αυτο κανει την νικη μας ακομα πιο σημαντικη.Ο L. Magunagoikoetxea και ο B. Lievens παιξανε 39 και 38 λεπτα αντιστοιχα.Ο αντιπαλος μας ειναι στον Νο.52 της Ελληνικης καταταξης και αν και στον ομιλο που αγωνιζεται δαν τα παει και πολυ καλα εν τουτοις η θεση που βρισκεται και τα 3 χρονια εμπειριας του δεν επρεπε σε καμμια περιπτωση να υποτιμηθουνε απο εμας που κοιταξαμε τον αντιπαλο στα ματια απο το 1ο λεπτο


Οσο αφορα τα αγωνιστικα τωρα.Στην 1η περιοδο μπορω να χαρακτηρισω περισσοτερο αναγνωριστικο το παιχνιδι μιας και οι 2 ομαδες παιξανε καλα και το σκορ 29-25 υπερ του αντιπαλου θα μπορουσε να εινα και υπερ μας.Τα πραγματα ηρθανε τουμπα στην 2η περιοδο οπου η ομαδα μας πηρε το προβαδισμα οπου και σιγα σιγα το διευρυνε...Ημιχρονο 48-42...Η 3η περιοδος κυλησε ομαλα και κλεισαμε την τελευταια περιοδο προηγουμενοι με 8 ποντους διατηρωντας το προβαδισμα που δεν χασαμε ξανα απο την 2η περιοδο και μετα.Αυτο ωφειλεται στην πολυ καλη αμυντικη λειτουργια μας σε ακομα ενα παιχνιδι οπου παιξαμε πληρεις...Gautier Marie και Triantafilos Polimenopoulos οι καλυτερες παιχτες μας με 28 και 22 ποντους αντιστοιχα και 9 και 9,5 rate αντιστοιχα παλι...Σε πολυ καλη μερα επισης ο Daniel Delmas και Tatu Wiio...

Πολυ καλη εμφανιση απο τον L. Mejia οπου σκοραρε 22 ποντους με 8,5 rate..

Επομενο ματς με ομαδα του ομιλου μας την Kaminia B.C.Πραγματικα εχω μεινει αναυδος οτι απο τις 255 ομαδες που μπορουσα να τυχω ετυχα με ομαδα του ιδιου ομιλου οπως στην προηγουμενη επισκεψη μου στο Fourtounakis arena περασαμε νικηφορα...Οποτε ειναι μια μεγαλη ευκαιρια να βρεθουμε στην επομενη φαση.


Το Σαββατο υποδεχομαστε την BLUE HEROES σε ενα πολυ δυσκολο ματς μιας και πρεπει να ξεκουρασουμε καπιους βασικους μας παιχτες....Οσο αφορα το πρωταθλημα εχουμε δρομο και μερικες για απωλειες ακομα...Στοχος μας ειναι η προπονηση και η αναδειξη καποιων παιχτων οπου θα πρωταγωνιστησουνε στο μελλον...


Με εκτιμηση Σωκρατης

14/1/2010

This Post:
00
124029.14 in reply to 124029.11
Date: 01/16/2010 18:33:14
Overall Posts Rated:
8282
Remal Madrid -BLUE HEROES
104 - 92

Αγωνας Πρωταθληματος
9η Αγωνιστικη

SkeBernabeou ARENA : 3761 Θεατες

Ενα ακομα παιχνιδι εφτασε στο τελος του και ενα ακομα παιχνιδι οπου η ομαδα μου επεδειξε την καταλληλη συμπεριφορα και κατεκτησε ακομα ενα ροζ φυλλο αγωνα.Ενα ματς που το σκορ πηγαινε κοντα και στην τελευταια περιοδο ανεβασαμε αποδοση και το καθαρισαμε.Ο αντιπαλος ηθελε το ματς γι αυτο και παρεταξε την ομαδα του με δυνατη διαθεση.Εμας το μυαλο μας ειναι στον αγωνα κυπελου με αποτελεσμα να ειμαστε Χαλαροι και ευτυχως δεν το πληρωσαμε ακριβα.Καλυτερος μας παιχτης ο Tatu Wiio με 9,5 rate σκοραρε 20 ποντους σε 22 λεπτα παρακαλω με 7/9 2ποντα και 2/2 3ποντα ενω ακολουθησε ο Gautier Marie με 20 ποντους 9/13 σουτ μαζευοντας 10 ριμπαουντ.Polimenopoulos , Kiziunas , Bugia κινηθηκαν σε αρκετα καλα επιπεδα σκοραροντας ολοι τους απο 14 ποντους με αρκετα καλα ποσοστα...Αισθηση προκαλεσε η χρησιμοποιηση του A.Sakellaris ως PG μιας και ο Center μας με υψος 2.13 αγωνιστηκε εκει για 14 λεπτα μιας και οι Delmas και Rockwell ητανε πραγματικα εκτος πραγματικοτητας.O A.Sakellaris εβγαλε 3,5 rate σε μια θεση που φυσικα δεν πρεπει να παιζει....


Στο επομενο ματς η ομαδα ταξιδευει στην Κρητη και τον Νομο Ηρακλειου να αντιμετωπισει την Χερσονησος.Μια ομαδα κατα την γνωμη μου αρκετα επικινδυνη παρα την βαθμολογικης της συγκομιδη.Θα παραταχθουμε με νεα προσωπα στην βασικη 5αδα μιας και ολων μας το μυαλο βρισκεται στον αγωνα Κυπελλου με την Kaminia B.C και η προκριση στις 64 καλυτερες ομαδα του κυπελλου για 1η φορα στην ιστορια μας...Επαναλαμβανω περιθωρια για απωλειες υπαρχουνε.Δεν θελουμε να χανουμε αλλα και να ερθει καποια ηττα εκτος προγραμματος δεν χαθηκε και ο κοσμος.

Απογοητευμενος δηλωνω απο την προσελευση του κοσμου μας μιας και σημερα μολις 3761 θεατες παρακολουθησαν το ματς..Η Ομαδα παει καλα και η επανοδος στην III. πιστευω πως θα ερθει αλλα χωρις την στηριξη του κοσμου ειναι δυσκολα τα πραγματα μιας και η ομαδα εχει ενισχυθει αρκετα φερνοντας αρκετους καλους για την κατηγορια παιχτες..


Ολα τα αποτελεσματα αυτης της αγωνιστικης ητανε φυσιολογικα μιας και Χιος Καμινια Τρογλοδυτες νικησανε.Αισθηση που προκαλεσε η μεγαλη νικη του ΠΑΟΚ με αντιπαλο τον Λουμιδη με αποτελεσμα η Χιος να ειναι στο +3 και η 1η θεση του ομιλου να εχει κριθει....Στην μερια μου ειμαστε 3 ομαδες με πολυ καλες προοπτικες και πιστευω οτι θα γινει χαμος μεχρι τελους για την 1η θεση καθως και την αποφυγη της 1 θεσης των play out καθως θα γινει μαχη για τις θεσεις 4,5,6 αναμεσα σε ΠΑΟΚ,Ακτινες και Χιουστον...Καλαμαρια και Δειλινο νομιζω θα ειναι στο 7,8..Μεγαλο ενδιαφερον...


Καλη συνεχεια σε ολους και ευχομαι στον φιλο vangelis να δουμε ενα καλο ματς στο Fourtounakisκαι ο καλυτερος να κερδισει...Η νικη μου την 1η αγωνιστικη εκει μεσα δεν λεει και πολλα καθως και οι 2 ομαδες εχουνε αλλαξει αρκετα...Remal Madrid και Kaminia B.C αναμενεται να τα δωσουνε ολα για την προκριση.


Φιλικα,Σωκρατης

16/1/2010


Last edited by RemalMadrid at 01/16/2010 18:35:46

This Post:
00
124029.15 in reply to 124029.14
Date: 01/17/2010 08:14:31
Overall Posts Rated:
00
egine kalo paixnidi.............apo ti fainete exeis tin kaliteri omada tis katigorias giafto k go eipa na testaro tis dinatotites mou,na do tis adinamies/elleipseis m k na diorthoso oti ginete mexri k ta playoff opou ekei krinonte ola..........sinexise tn kali douleia k kali sinexeia!

This Post:
00
124029.16 in reply to 124029.12
Date: 01/17/2010 08:20:14
Overall Posts Rated:
00
me tin niki mas epi ts troglodytes k m tn emfanisi me remal madrid deiksame oti mporoume na stathoume sto ipsilo epipedo tis katigorias............oxi akoma na iperisxisoume alla toulaxiston na kontraroume tis dinates omades.........parakolouthisa m endiaferon afto to megalo derby alla diafono sto oti tha eiste to zevgari t telikou.eiste apoti fenete oi isxiroteres omades twn omilwn alla pistevo dn prepei na prodikazoume tpt gt sta playoff tha fanoun polloi dinatoi(troglodytes,loumit team,kaminia bc,paok bca,patraikos k koukouroukou) k xoris na kseroume an mporei na ginei kamia megali ekpliksi apallou.pantos einai siglonistiko protathlima me dio ksekathara panisxira(alla oxi anikita)favoroi!!!!!

This Post:
00
124029.17 in reply to 124029.11
Date: 02/02/2010 13:10:54
Overall Posts Rated:
8282
ΣΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟΨΕ.....ΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ....ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΥΠΝΑΤΕ....

This Post:
00
124029.18 in reply to 124029.17
Date: 02/11/2010 17:24:19
Overall Posts Rated:
22
sygxaritiria kirie remali kratas to lavaro tis iv29 psila...keep on rocki'n brother...!!olo sisomo to simvoulio tis LOUMID TEAM EYXETAI KALI SINEXEIA...!!

This Post:
00
124029.19 in reply to 124029.18
Date: 03/10/2010 07:25:27
Overall Posts Rated:
8282
Γεια σας μετα απο καιρο.....

1η φαση των Πλει-Οφ καθως και τον Πλει-Αουτ και διεκρινα οτι τα 5/6 ματς κριθηκανε με τεραστιες διαφορες δειχνοντας απλα ποιες 4 ομαδες αξιζανε να υπαρχουνε στον Τοπ 4 της κατηγοριας.....Το καλυτερο ματς εγινε στην Χιο οπου η τοπικη ομαδα κερδισε πολυ δυσκολα μετα απο παραταση τον Πατραικο που εχω την εντυπωση μπορουσε να εχει παρει και την νικη....Πολυ καλη ομαδα.....


Στα δικα μας τωρα...Χωρις τον καλυτερο μας παιχτη θα παραταχθουμε μεχρι το τελος της σεζον,τον Τριανραφυλλο Πολυμενοπουλο ο οποιος στο τελευταιο ματς της χρονιας τραυματαιστηκε και θα μεινει εξω γηια 2 εβδομαδες....Ελπιζουμε τουλαχιστον να προλαβει ενα απο τα παιχνιδια της σειρας των τελικων αν και εφοσον περασουμε την αξιομαχη ομαδα των Kaminia B.C οπου ειναι η 4η φορα αυτη τη χρονια που τους βρισκουμε μπροστα μας μετροντας 3 νικες σε ισαριθμα ματς...Οι παραδοσεις ειναι για να σπανε λενε και με δεδομενο οτι η ομαδα χωρις τον καλυτερο της και πιο δουλεμενο παιχτη μας ειναι μιση ολα ειναι πιθανα....Καλη επιτυχια σε ολους......Πολυ καλο ματς θα γινει και στην απεναντι μερια οπου Loumid Team και Chios δυο καλα φιλαρακια αναμετρονται....Το Σαββατο θα εχω 2 ανοιχτα παραθυρα για να βλεπω και τα 2 ματς...

This Post:
00
124029.20 in reply to 124029.19
Date: 03/13/2010 12:36:18
Overall Posts Rated:
22
krima pou den kataferame na doume tlk ta mats pou logika 8a itan fotia logo tou server...kali epitixia se olous...an kai ta nea gia sena remal einai kaka logo tou traymatismou tou kaliterou pekti sou alla to basket min xehname pos paizete kai kerdizete apo pente kai oxi apo enan....:P.;....
LOUMIDIS...

Advertisement