BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > A reprezentacija by Topnik

A reprezentacija by Topnik

Set priority
Show messages by
From: Cules

This Post:
00
303658.28 in reply to 303658.27
Date: 04/07/2020 07:36:04
Blue or Deaddd
III.1
Overall Posts Rated:
321321
Second Team:
Blue or Deaddd II
Nema veze,probat dobit obe do kraja.

This Post:
44
303658.29 in reply to 303658.28
Date: 04/07/2020 14:28:02
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52555255
Second Team:
Spartan Kids
Nisam odavno cuo gluplju izvlakusu.
Imamo odlicnu repku, i po iskustvu i po TSP.

Gledam 3 medalje koje smo osvojili u moj vakat.

Na Euru i SP skroz slabo sam koristio Ziku (koji je klasicno krilo) a na svim ostalim utakmicama sam koristio igrace koji su i dalje u repci, Bosnjaka, Pitu i Vojvodu...

Na Euru u S43 Zika je igrao u samo 1 utakmici kao starter na SF.
Na SP u S44 od 10 tekmi igrao je 1 utakmicu kao starter na SF.

Cak su tada ova druga "krila" imala dosta manje stamine, slobodnih i iskustva. Neki skilovi su porasli neki pali, ne bas znacajna razlika u tom segmentu.

Cuj fali nam jedno krilo.
Sjetim se odmah utakmice protiv Srbije u S43 kad smo uzeli Bronzu na Euru.
Vani forma uzas.
Odigram utakmicu sa 5 unutrasnjih igraca u postavi i pobjedimo. (47893)

Protiv Izraela smo izgubili jer su nam ljudi pogodili full GDP i to je to.
I dalje imamo solidnu sansu da idemo dalje, nista strasno.
Samo ne treba pisati glupe izgovore.

Ko zna nadje nacin, ko ne zna nadje izgovor.

This is where we hold them!
From: Topnik

This Post:
00
303658.30 in reply to 303658.28
Date: 04/07/2020 15:36:53
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Drugo krilo mi prvi put ove sezone bilo u formi 8. Izgubili smo jer su imali pored pogođenog gpda i veći ent od nas.

This Post:
33
303658.31 in reply to 303658.30
Date: 04/07/2020 17:35:22
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Ti se stari moj možeš ljutiti ili šta god već hoćeš, ali kako sam ti rekao već i privatno. Krivica je isključivo tvoja i to bez opravdanja. Možda smo mi i takvi ljudi pa čim ne ide kako treba, odmah se čini da svi "pljuju", ali evo ti crno na bijelo zašto sam napisao sve ovo u prethodnim redovima:

Na početku mandata si otpisao sve reprezentacije napisavši da je Italija prvi favorit a mi odmah iza njih i da se nadaš a onda i vjeruješ kako ćemo mi to i ostvariti. Ok.

Najava meča protiv Izraela, ti si već napisao, citiram:

Igramo protiv reprezentacije koja je izgubila sve šanse za plasman, reprezentacije Izraela.


- Ti si ih nakon sinoćnje tekme vratio u život pa na naša leđa samo natovario protivnika više u ovoj borbi za prolazak.

...spadaju u red drugih reprezentacija.


- Nikakav ti argument i opravdanje sada, nakon poraza, ne stoji nakon što si napisao ovakvo nešto u najavi tekme. Ljudi su deugorazredna repka ali su te opet nakantali pristojno.

Bilo kako bilo, kako sam ti već rekao u uvodu ovog komentara, krivica je isključivo tvoja i to zbog preloše taktičke predstave. Argument da igramo bez ove sezone bi stojao da si od početka isti naveo, ali dok je išlo dobro onda sve super, volim te BiH... sad milion nekakvih problema isplivalo. Hem nedostatak krila, hem njihov veći ent ( kojeg isto tako ti dižeš/ spuštaš ), hem forma i sl.

Na težini ovaj poraz dobija tek kad shvatiš da su nas ljudi uzeli sa 12 razlike sa identičnim zalaganjem ?! Tie vs tie, normal vs normal ili ona treća opcija, nebitno tebe je drugorazredna reprezentacija dobila sa istim zalaganjem ?

Da se vratim par redova gore, ovaj poraz plod je isključivo preloše taktičke postavke i toga što te menadžer Izraela u potpunosti nadigrao. Maskiranje i sakrivanje taktika protiv drugorazrednih i trećerazrednih reprezentacija nije samo to, nego i isprobavanje varijanti kako u ključnim tekmama ne bi morali igrati samo LI kao što je izgleda slučaj.

U vezi s tim, očit primjer nam je i tekma protiv Rusije. Tekma koju smo eto kvalitetom naših igrača ipak na kraju uz dosta sreće izvukli. Nikakvom stručnošću koja bi kao takva bila prevaga. I tada si odigrao Look inside a i tada je protivnik skinuo naš GDP i pogodio nam napadački fokus.

Trebam li te podsjetiti da smo imali mnooogo bolju formu, što si i napisao u najavi, rekavši da nam je forma bolja od njihove ? Također da si pred Ruse rekao da vjeruješ da imamo bolju reprezentaciju i dolazimo do pobjede ?

Kako je rezultiralo ? Čupanjem u produžecima na jedvite jade i to zato što ljudi imaju mnogo tanji roster od nas pa su im i izletila dva startera sa po 6 ličnih nakon 40 minuta i sl.

Za kraj, ti shvati kako god želiš, kao prozivku, naljuti se ili bilo šta treće, ali ja sam imao potrebu napisati ovaj post jer ukoliko zezneš ovaj mandat, mi idemo lagano prema trećem šeširu europskih reprezentacija, što bi značilo da ćemo u ovakve kvalifikacije koje trebutno igramo ulaziti sa 2 strašna protivnika plus 1-2 nagazne mine već u grupnim fazama a tu nam tek onda pomoći nema.

Vrijeme je da se malo probudi sve ovo. Tonemo i to je evidentno. Ako želiš priznati to i svjestan si toga, pitaj one koji znaju... a ima ih. Pitaj ljude sa iskustvom tj. bivše selektore neka pomognu. Promijeni pristup i način analize protivnika, gledaj više parametara pa ćeš imati širu sliku.

Jer kako smo krenuli, mogla bi nam i Engleska skinuti Look inside.

This Post:
00
303658.32 in reply to 303658.31
Date: 04/07/2020 17:46:21
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Svako ima pravo da piše na forumu i da komentariše moje vođenje reprezentacije.
Ovakav post treba uvijek da se napiše, a obavezno da se pročita.

Samo mi je krivo što nismo imali priliku da čitamo ovakve postove kada sam redao uspjehe sa mladom reprezentacijom.
Tada je sve bilo bajno i sjajno da se nije morao ovakav post pisati. Da su bili ovakvi postovi i kada su bili veliki uspjesi možda bi mogao da pravim još veće uspjehe.
Nikad nije kasno!

Nije samo rad u reprezentaciji doći na igru i postaviti ekipu. Rad obuhvata trening igrača, komunikaciju sa vlasnicima igrača i sve ostalo što ide uz reprezentaciju.

This Post:
00
303658.33 in reply to 303658.32
Date: 04/07/2020 18:05:16
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Ljudi morate malo realnije pogledati na stanje u nasoj reprezentaciji, mi jesmo osvojili medalje i imali super generacije al isto tako morate pogledati i trenutno stanje u reprezentaciji. Ako pazljivije pogledate vidjet cete da imamo malo rupu i da nam fali igraca izmedju 30-32 godine. Nasi glavni igraci su usli u godine i odma se osjetilo, gotovo svi su izgubili po neki skill, neki od njih i jako vazne skilove, klasicno -2.

Sto se tice taktike, nije ovo prvi put da smo bili primorani igrati LI i da nas protivnik pogodi full GDP. Takvih je primjera bilo kamaru. Morate pogledati nase igrace i bilo bi vam jasno zasto je u ovoj situaciji tesko odigrati neki Motion , PTB. Mladji igraci nemaju iskustvo, stamina je jako losa i samim tim si uvjetovan i moras se osloniti na starije igrace koji su opet uglavnom orkenuti prema LI.

Sto se tice ruskog i izraelskog kvaliteta, nije to toliko naivno. Sigurno imaju jace primarne skilove, dovoljno je da se pogleda u njihove plate.

Sto se tice ispadanja u 3 sesir, to nas svakako ceka. Sada kad je Kyve odlucio napustiti sve funkcije, koliko vas se javilo da pomogne oko necega ili preuzme neke uloge u svemu tome. Nula. Nema potrebe da se napada, konstruktivna kritika je okej, poraz se mozda mogao i izbjeci ali niko nije bezgresan a ni kvalifikacije jos uvijek nisu gotove.

Sada navijajte da dobijemo Italiju i lagano osiguramo prolaz dalje. Pamtit cemo sve ovo po dobrom.

Pozdrav i svako dobro i ne shvatajte ovo kao napad. Bicemo mi dobri.



Last edited by tursunovic at 04/07/2020 18:10:25

This Post:
00
303658.34 in reply to 303658.32
Date: 04/07/2020 18:07:11
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Ovakav post treba uvijek da se napiše, a obavezno da se pročita


- Hvala

Samo mi je krivo što nismo imali priliku da čitamo ovakve postove kada sam redao uspjehe sa mladom reprezentacijom.
Tada je sve bilo bajno i sjajno da se nije morao ovakav post pisati.


- Zar ne znaš odgovor na pitanje koje si sebi postavio ? Logično: IMAO SI REZULTAT I USPJEH. Generacije koje si ti tada vodio u mladoj reprezentaciji su imale kroz 2-3 vezane generacije ukupno 13-14 vlasnika čini mi se, sve menadžeri koji su godinama unazad trenirali mlade igrače za našu U21 i skupili se svi tad trenirati. Uz tvoju koordinaciju i tonu živaca je došao i proizvod u vidu rezultata. To je ono čega sada nemaš i zbog toga sam i pisao.

Svjestan sam ja šta je rad za reprezentaciju i koliko posla/ obaveza ima, ali eto možda si jednostavno mnogo bolji na ovom drugom nivou, sa mladima i to ti odgovara odlično, dok sa seniorima jednostavno ne ide.

Ps: ako će te to natjerati da budeš bolji pisaću, ne samo ja, ima ih još što bi rekli koju a ti pitaj i promijeni pristup analizi mečeva.


Last edited by enynho ( U21 BiH NT ) at 04/07/2020 18:10:03

This Post:
00
303658.36 in reply to 303658.33
Date: 04/07/2020 18:40:40
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52555255
Second Team:
Spartan Kids
Ja sam samo bacio konstruktivnu kritiku, bar je ja tako vidim.
Rekao sam da poraz nije nista strasno, ali da moramo promijeniti malo pristup u igranju.

Tesko odigrati Motion ili PTB sa ovim igracima?
Valjda nisi ozbiljan Kako je tek bilo igrati druge taktike sa Zausingom, Bakarevicem, Surijanom, Crnogajem, Tabakom, Garicem, Lukajicem..?
Ovi vanjski igraci su za 2 klase bolji od njih, i to treba iskoristiti.
Nije da pametujem, samo predlazem.

Imali smo prije dosta vise rupa po meni, pa smo to krpili sa mladim igracima koji su tek nadolazili bez iskustva, stamine, slobodnih... uvijek je u repci neki spoj mladosti i iskustva, tako treba i biti.

Valja prvo dobiti Engleze, pa onda uvijek neugodni Talijani, bice pakleno... sretno.

This is where we hold them!
This Post:
00
303658.37 in reply to 303658.36
Date: 04/07/2020 18:51:02
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Ja cu samo reci da stanje nije idealno. Sigurno su bolji od nabrojanih igraca i bice jos bolji aBd. Msm ne treba pravit belaj oko jedne tekme, svi smo pravili greske i gubili ono sto smo mislili da cemo dobiti.

A ti pokusaj Tvrtku sta prouciti dosta mu je bilo za ovu sezonu, nek malo miruje hahah. Budi njezan prema njemu. :P

This Post:
00
303658.38 in reply to 303658.37
Date: 04/08/2020 03:58:01
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
891891
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Ja cu samo reci da stanje nije idealno. Sigurno su bolji od nabrojanih igraca i bice jos bolji aBd.


- Naravno da nije ali sami smo krivi što smo se doveli u ovu situaciju... Pogotovo zato što imamo kvalitet bolji nego ikad prije. Samim tim je i teže nego ikad biti na čelu, ali opet... treba biti mu*onja pa igrati momački i taktički.

Msm ne treba pravit belaj oko jedne tekme, svi smo pravili greske i gubili ono sto smo mislili da cemo dobiti.


- Ja bih rekao da treba ! Zato što smo mi sa ovom tekmom vjerovatno out od daljnjeg plasmana, tj. odlaska na EURO. Daj Bože da griješim, ali... hajmo redom:

Engleska:
13.4. Bosna i Hercegovina
20.4. Izrael

Izrael:
13.4. Italija
20.4. Engleska

Engleska i Izrael pod uslovom da uzmu i jedni i drugi tekme u idući ponedjeljak ( Engleska nas/ Izrael Italiju ), u zadnjem kolu međusobno igraju i jedni od njih otpadaju za plasman dalje. Što znači od ove dvije reprezentacije u za njih idealnim uslovima jedni imaju šanse za prolazak.

U slučaju da i jedni i drugi 13.4. izgube svoje utakmice, otpali su definitivno od plasmana dalje.

Rusija:
13.4. Armenija
20.4. Bjelorusija

Rusija je, po meni, siguran putnik na Euro i to već sada sa osiguranim plasmanom dalje. Naime, do kraja Rusija ima mnogo lakše tekme od svih u grupi. Oni su apsolvirali i Italiju, Englesku i BiH pa i Izrael. Pored toga, uzeli su sve "konkurentne" protivnike osim BiH i to uz poraz u produžecima, što znači da realno i zaslužuju plasman na Euro.

Gledajući dosadašnje predstave njihovih protivnika, Armeniju uzimaju sa 40-50 poena razlike, Bjelorusiju sa 30-40. Uzmimo najgori slučaj, to je uz dosadašnjih +63 još 70 poena na koš razliku, što će u zbiru biti 133. Imajući u vidu da Armenija i Bjelorusija za protivnike do kraja imaju Island uz Rusiju, oni će sigurno ganjati pobjedu protiv Islanda a Rusija će imati priliku da uz njihov potrošen ent nabiju još više razliku koja bi po mojoj procjeni na kraju mogla biti i oko 150 u plusu.

Italija:

13.4. Izrael
20.4. Bosna i Hercegovina

Italija... Ekipa koju smo dobili, čini mi se, samo jednom u historiji BB-a. Talijani su u prethodnom kolu uz manje zalaganje dobili Englesku te dočekuju hladno Izraelce. Uz njihovo iskustvo, veći entuzijazam ( napunjen do kraja ), Italija bi mogla dobiti Izrael i sa tim napraviti iskorak prema plasmanu na EURO. Od ove tekme će ovisiti i naš plasman jer u slučaju bilo kakve pobjede Izraela ovdje mi smo u situaciji da možemo završiti čak i kao četvrti. U zadnjem kolu oni čekaju nas. Uzeću sebi slobodu da napišem da će ova utakmica odlučiti drugog putnika na Euro. O tom potom.

Bosna i Hercegovina:

13.4. Engleska
20.4. Italija

Od svih ovih reprezentacija koje trenutno imaju šansu za plasman na Euro, mi smo u najgoroj situaciji. Imamo protivnike od kojih je jedan velesila i očekuje lagani rasplet do kraja i druga koja ima realne šanse i puno pravo da se nada nečemu. Ne zna se šta je gore, jer i u slučaju da dobijemo Englesku mi MORAMO dobiti i Italiju.

Jedina jedna prednost koju imamo i koja se može takvom nazvati, jeste činjenica da odlučujemo sami o sebi.


Rekao sam da poraz nije nista strasno, ali da moramo promijeniti malo pristup u igranju.


Ne malo, nego mnogo, jer ako ostane ovako, nas nema nigdje. Providno, očigledno i maksimalno predvidljivo je izgledao svaki dosadašnji "ozbiljniji" okršaj.

Evo ja se lično javljam da ponudim svoj taktički pristup i analizu protivnika ( Italije ) a možda i Engleske ako budem imao isto ovoliko vremena narednih dana, kako bih pomogao u davanju šire slike. Topnik je upoznat sa tim šta ja radim, koliko detaljno analiziram svakog protivnika u ligi i u koliko parametara, što se realno i vidi na mojim rezultatima u ligi u zadnjih par sezona.

Advertisement