BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Kisegítő személyzet

Kisegítő személyzet

Set priority
Show messages by
This Post:
11
294465.29 in reply to 294465.27
Date: 10/18/2018 03:55:54
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
En azt gondolom ez nem fog mar nagyon valtozni. Hosszu evekkel ezelott kezdtem a jatekot, akkor ennel nagysagrendekkel nagyobb es aktivabb tarsasag volt. Nagyon jo mentorom volt, es akkor meg talan mukodott is ez a mentor tortenet. Par evvel kesobb en is mentoraltam, elveztem (mi masert lennek itt evek ota) excelben vezettem hogy fejlodnek a jatekosok azoknal akiket mentoralok, aztan mindenki szo nelkul eltunt. Nekikezdtem megegyszer es ugyanez lett a vege. Kiabrandito volt. Ezek utan nyilvan nem akartam mar mentoralni. Voltam U21 scout es neveltem is U21-nek, viszont azzal nem lehet csapatot epiteni es eredmenyesnek lenni. Uj felhasznaloktol szerintem teljesen felesleges elvarni hogy U21-ben gondolkozzanak. (ha mentor segitseggel, jol haladva is ott hagytak a picsaba a jatekot 10-bol 10 az en esetemben) akkor egy vadiuj kezdo mit talalna elvezhetonek abban hogy ne fejlodjon csak mert 2 U21-est kiedz.

Oszinten nem foglalkoztam ezzel az utopiaval, de amit irsz az ertheto, igy nem az ujaktol hanem a regiektol kene hogy plusz 30 percet raszanva inditsanak utopiat kvazi tenylegesen neveles miatt. En most meg is teszem, es ott akkor csak valogatottnak segitve fogok munkalkodni. (persze tudva, hogy igen sokaig fog tartani felepiteni a bazist, stadiont, bevetelt, edzot,)
Sz.

This Post:
00
294465.30 in reply to 294465.29
Date: 10/18/2018 14:25:06
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Csak Paypallal lehet fizetni?
Grrrr. most utana kell neznem oda hogy tudok penzt juttatni.

This Post:
00
294465.31 in reply to 294465.29
Date: 10/18/2018 15:17:25
Overall Posts Rated:
3333
"neveltem is U21-nek, viszont azzal nem lehet csapatot epiteni es eredmenyesnek lenni" - ezzel azért nem teljesen értek egyet, persze attól is függ, kinek mit jelent eredményesnek lenni. 12 szezonnal ezelőtt kezdtem, egyből U21-re kezdtem edzeni, soha nem is volt külföldi játékosom. 12 szezon alatt 6 emberem jutott be az U21 válogatottba és azóta is nálam játszanak és bizony hasznukat veszem. Ok, nem jutottam fel a ligába, de pl idén alapszakaszt nyertem velük másodosztályban. Szerintem ha nem elvárás az első osztály, akkor igenis összeegyeztethető a csapat érdeke az U21-gyel.

This Post:
00
294465.32 in reply to 294465.31
Date: 10/18/2018 15:44:16
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Eredmenyesseget ugy ertettem hogy nyilvan szeretnel a legjobb lenni. Szeretnel bajnoksagot nyerni, vagy kupat nyerni.
Az U21-el az a baj hogy pont nem jo egy kezdo csapatnak. Abszolut nem koltseghatekony es minimum kozeptavra (3-4 szezon) de akar hosszutavra is felaldozod az eredmenyesseget.

Valoban tekintheto az is "eredmenyesnek" hogy a valogatottat erosited, csak szamomra ennek sok valosagalapja nincs. Es biztosan egy kezdo jatekosnak ez nem lesz motivalo. Az U21-be elvartak 21 eves korara egy kezdo csapatnak eltarthatatlanna valik.
Felre ne ertsd, de 12 szezon utan II-be nyerni, na ez szamomra nem eredmenyes.

Szoval ezt a franya utopiat csak paypallal lehet megvenni?

This Post:
00
294465.33 in reply to 294465.32
Date: 10/18/2018 16:03:49
Overall Posts Rated:
3333
Hát erre mondtam, hogy kinek mi az eredményes. Nekem eredmény az, hogy 12 szezon után a másodosztály elitjéhez tartozom (és ha nem egy 750k-s csapat jött volna szembe, valószínűleg fel is jutottam volna). Lehet, én látom rosszul, de nekem nem reális, hogy általánosságban egy kezdő menedzser 12, vagy kevesebb szezon alatt feljusson az első osztályba - ne adj Isten, meg is nyerje azt - vagy kupát nyerjen, legalábbis én most így hirtelen nem tudnék erre példákat mondani. És ez szerintem nem az U21-re edzés kérdése, mert ugye van egy rakás csapat, akik nem úgy játszottak, mint én és mégsem értek fel az első osztályba, vagy kupadöntőbe.

This Post:
00
294465.34 in reply to 294465.30
Date: 10/19/2018 02:27:35
Overall Posts Rated:
145145
Szerintem ez hogy a kezdőknek nem érdemes u21-re edzeni nettó baromság, már elnézést.
. Egy új felhasználónak nincs pénze mvp-legenda játékosra akiket valóban érdemes multizni tehát 8-10 szezonon at edzeni.
Ezt már párszor fórumban leírtad és én is leírtam az én nézőpontomat, viszont zavar hogy fórumra ilyet írsz.
Az u21-nek nagy jelentősége van a magyar friss felhasználók megtartására, mi vagyunk az akik a kezdő managereket a szárnyunk alá vesszük, mivel a kezdő felhasználók többségének fogalma sincs hogyan működik élsz edzes.
Illetve mi vagyunk akik a fiatal tehetségeket legendákat megpróbáljuk jó helyre irányítani stb.

De vannak managerek akik kifejezetten u21-nek edzenek már sok szezon óta és nagyon jó a kapcsolatunk, mindenki profitál belőle.

Egy húzoember-szupersztár kinti játékost akit nem éri meg multizni, igenis szuper dolog foskillre kiedzeni pár szezon alatt, utána lehet benti embereket nevelni, nevelés alattt pedig lehet spórolni egy 5-ös edző kell csupán hozzá.

De meg lehet nézni az átigazolási piacot hogy egy közepesnel picit jobb u21-és játékos mennyiért kel el, aki azelőtt mondjuk 3-400-ért igazolt oda.

Ha pedig régen úgy ment a scoutkodás, hogy 10-ből 10 ember abbahagyta, akkor valamit nagyon rosszul csináltatok.
Személy szerint én sok menedzserrel jó kapcsolatot ápolok és igyekszem mindig elmondani hogy mi-mivel jár.
Ha valaki mást csinal mint amit tanácsolok akkor sincs semmi harag, 15 szezonnal ezelőtt meg nem tudom mi lehetett.

Bocsi az ekezetekert, telefonról írtam.



Last edited by Wenger92 at 10/19/2018 02:47:00

This Post:
00
294465.35 in reply to 294465.34
Date: 10/19/2018 05:46:17
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Nem gondolnam hogy rosszul csinaltunk barmit is.
En napi szinten tartottam a kapcsolatot akar emailon is azokkal akiket mentoraltam. Excelben vezettem mindenkinek a fiataljai hogyan fejlodnek, minden infot atadtunk ami az indulashoz kell, segitettuk ne bassza el a penzt felesslegesen jatekosra, fektessen be stadionba, legyen turelmes, stb. Nem tudom megmondani miert tuntek el, de abban biztos vagyok ismerve magam hogy az atlagnal joval tobbet adtam mentoralas tekinteteben.
De sajnos ez mar tortenelem.

Igen, nem ertunk egyet ebben az U21 nevelesben, de tovabbra is tartom es azt erzem te mas szempontokat domboritasz ki.
Elindulni nullarol azzal jar hogy kell a stadiont fejlesztened, olyan mertekben ami hagy teret megvenned egy 4-es edzot, meg 3 18 evest, azzal erdemes indulni ar/ertek aranyban. 5-os edzot nem fogsz tudni megfizetni kezdokent (nem tudom most honnan indul a jatek, de 5-os edzoket veszek hosszu szezonok ota es ha nagyon szerencsem van akkor 500-600e korul megall).
Ha itt mar ragaszkodsz a magyar 18 evesekhez akkor eleg nagy esellyel le is nullazod azt az ujoncot, mert ha beleugrasztod az U21-be akkor MVP esetleg szupersztart fogsz vele edzetni akik pedig nem 30 ezerert vannak a piacon draft utan.

Es akkor jon a jelenleg U21-nek vart trening terv ami miatt 20 illetve 21 eves korara szerintem nem lesz eltarthato, vagy kb azzal az arral hogy nem lesz csapata, mert a 3 fiatal kimaxolja ot. Mire felfut egy uj csapat oda hogy lesz elfogadhato stadionja es bevetele ahhoz az is kell hogy meccset nyerjen, tehat azert nem art 2-3 olyan jatekos akivel legalabb top 5-be tud lavirozni. Vagy veszed a regi lassu strategiat es leszarod az eredmenyt csak stadiont fejlesztesz meg edzel, de akkor kb a jatek leszukul szamukra arra hogy hetente belogoljanak 1x, mert semmi mas teendo nincs a jatekban.

Lehet rosszul latom, nyitott vagyok meghallgatni ha valahol esetleg "elavult" amit irok.
Szoval meg mindig csak Paypallal lehet utopiat fizetni?
Sz.

This Post:
00
294465.36 in reply to 294465.35
Date: 10/19/2018 08:38:37
BC Nevermore
II.4
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Obsidian Basketball
Csak PayPal.

Lehet viszont ajándékozni, ha nagyon fázol a PayPaltől, írj privátba, és megoldhatjuk átutalás-ajándékozás menetrenddel.

This Post:
00
294465.37 in reply to 294465.36
Date: 10/19/2018 09:38:48
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Lehet az lesz, sosem hasznaltam, es most oszinten 10 dodoert nekiallni regisztralni meg ki tudja hogyan juttatni oda penzt...

This Post:
00
294465.38 in reply to 294465.34
Date: 10/19/2018 17:50:13
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Szerintem ez hogy a kezdőknek nem érdemes u21-re edzeni nettó baromság, már elnézést.


Lehet, de szerintem sem... Ha most kezdi valaki, akkor nincs stadionja, stabil pénzügyi háttere és fogalma az edzés és a játék működéséről. Mire mindezt összehozza, az kb. 2-3 szezon. Na, itt már bukik is az új felhasználók 80%-a: nem lesz türelme IRL egy évet játszani így.
Ha mégis marad, és anyagilag megerősödik, akkor lehet érdemes belevágnia a dologba - max. egy ilyen fiúval. Szervezhet mellé még kettőt, de az elsőbbség kérdése így nem vitás, s még ekkor is türelmesnek kell lennie további 3-4 szezont, ami IRL újabb bő esztendő. Kinevelte az U21-es fiút, öröm és boldogság-és utána? Persze, eladhatja jó pénzért, de ha itt elkezd agyalni, hogy már 2 éve tolja a játékot jelentős sikerek nélkül, akkor felmerülhet nála pár kérdés a dolog értelmét, és a jövőt illetően...

Ha megtartja az U21-es fiút, és még egy edzettet (egyet meg elad), akkor léphet tovább, de bizony az is idő még. Nem tudunk vele mit tenni, ez egy ilyen játék, de fontos, hogy tudatosítsuk az újakkal: itt nincs gyors siker és csodatétel! Ha meg még U21-es játékos azonnali nevelésére buzdítjuk, akkor pláne nincs.

This Post:
11
294465.39 in reply to 294465.35
Date: 10/19/2018 17:53:48
Overall Posts Rated:
145145


Igen, nem ertunk egyet ebben az U21 nevelesben, de tovabbra is tartom es azt erzem te mas szempontokat domboritasz ki.
Elindulni nullarol azzal jar hogy kell a stadiont fejlesztened, olyan mertekben ami hagy teret megvenned egy 4-es edzot, meg 3 18 evest, azzal erdemes indulni ar/ertek aranyban. 5-os edzot nem fogsz tudni megfizetni kezdokent (nem tudom most honnan indul a jatek, de 5-os edzoket veszek hosszu szezonok ota es ha nagyon szerencsem van akkor 500-600e korul megall).
Ha itt mar ragaszkodsz a magyar 18 evesekhez akkor eleg nagy esellyel le is nullazod azt az ujoncot, mert ha beleugrasztod az U21-be akkor MVP esetleg szupersztart fogsz vele edzetni akik pedig nem 30 ezerert vannak a piacon draft utan.

Es akkor jon a jelenleg U21-nek vart trening terv ami miatt 20 illetve 21 eves korara szerintem nem lesz eltarthato, vagy kb azzal az arral hogy nem lesz csapata, mert a 3 fiatal kimaxolja ot. Mire felfut egy uj csapat oda hogy lesz elfogadhato stadionja es bevetele ahhoz az is kell hogy meccset nyerjen, tehat azert nem art 2-3 olyan jatekos akivel legalabb top 5-be tud lavirozni. Vagy veszed a regi lassu strategiat es leszarod az eredmenyt csak stadiont fejlesztesz meg edzel, de akkor kb a jatek leszukul szamukra arra hogy hetente belogoljanak 1x, mert semmi mas teendo nincs a jatekban.

Lehet rosszul latom, nyitott vagyok meghallgatni ha valahol esetleg "elavult" amit irok.

Sz.


Szerintem nemhogy csak elavult,hanem nagyon egy oldalról közelíted meg a dolgokat.
Mindig a fizetés témát hozod fel, nem kötelező mindenkinek benti embert nevelnie, a legjobb kinti emberek keresnek 21 éves korukban 30 ezer körül, bár nekünk idén ilyen játékosunk nem volt.
Ha 30 ezer is lenne a fizuja, akkor az azt jelentené hogy a korához képest nagyon jól áll, ergo értékes.

Mire van szűksége egy friss csapatnak? Hát egyértelműen gyarapodásra, ebben szerintem egyet értünk.
Most hetente várni a szponzori pénzeket stb szerintem nagyon belassítaná ezt. A stadion meg nem fog megtelni ha nem lesz jó a csapat, jó csapatod kis pénzből meg akkor lesz, ha nekiállsz edzeni. Ha 3-4es edzőkkel edzel, akkor nem lesz olyan értékes a játékost amit kiedzel.
Gyula Utasi aki most 20 évesen is u21 válogatott center, 221centi szupersztár és kitűnő benti kezdő értékekkel tőlem igazolt át 110 ezerért. Jelenlegi értéke 2 misi körül lehet.

Na de amit én tennék ha új csapattal kezdenék:
Kezdő tőke kb 6-700 ezer ha jól tudom és van valami kezdő támogatás amit 3-4 héten át kapsz és kb 150ezer ha jól tudom, ebben tényleg nem vagyok biztos.
A legelső dolog lenne, hogy draft után nekiállnék edzeni centert vagy kinti embert, mindegy, mivel a minimális összfizetés miatt még ha 40 ezret is keres majd 21 éves korában, nem lesz költsége. 3-400 még sok is erre a célra, ha nem mvp vagy legenda ember kell jó kezdőkkel.
A maradék pénzből 5-ös edzőt vennék, egy szezon spórolás után megvenném a második edzeni való emberemet, harmadik után a harmadikat.
Az edzés gyorsabban termelné a pénzt mint hogy ülök egy helyben és gyűjtögetek és nem mellesleg megtanulnám hogyan működik az edzés. Ha csinálsz egy jó kinti vagy benti játékost, azon 4 szezon alatt másfél millió hasznod simán lehet és meg a fizetését is megspórolod, pár szezon után már eredményeket is hoz.

Ez egy menedzser játék és fontos a hosszú távon gondolkozás, ha valaki pár szezon alatt fel akar jutni de nincs megfelelő terve és stratégiája, akkor unja meg a játékot.
A játékosok elöregednek, stb és elszáll a motiváció, viszont én magában az edzésben nagyon megtaláltam azt amit szeretek.
Kicsit vicces is, hogy én a felnőtt válogatottnak edzek, a felnőtt kapitány meg most éppen nekem. :D




Last edited by Wenger92 at 10/19/2018 17:57:15