BuzzerBeater Forums

BB Hellas > Καφενείο η Ωραία Αίγα XI

Καφενείο η Ωραία Αίγα XI

Set priority
Show messages by
This Post:
00
265593.1
Date: 12/22/2014 06:55:20
Overall Posts Rated:
11571157
συνεχίζουμε από αυτό το post (241958.1000)

Ο Marinάκης χτυπάει πάντα δυο φορές
This Post:
00
265593.3 in reply to 265593.2
Date: 12/22/2014 09:18:05
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Δεν λέω ότι είναι καλή ή κακή αλλαγή αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν υπάρχει αλλαγή που να την δέχτηκαν όλοι οι χρήστες θετικά ακόμα και αν κατά γενική ομολογία ήταν προς την σωστή κατεύθυνση.


Συμφωνω 100% και ειναι κατι που προσωπικα δε μου αρεσει εφοσον δεεν εδωσαν ευκαιρια να δουν πως θα παει.

Το daytrading


Νομιζω πως το daytrading εχει πεθανει σε μεγαλο βαθμο εδω και καιρο.

Αυτό ήταν φυσικό επακόλουθο αφού το ποσοστό της μεταπώλησης ενός παίχτη εξαρτάται και από το πόσους παίχτες έχεις πουλήσει τις τελευταίες 14 εβδομάδες.


Αυτο που εμενα προσωπικα με πειραζει ειναι γιατι να συμβαινει σε παικτες που ηδη εχω. Δε λεω για αυτους που θα αγορασω αλλα γιατι να πεφτει το ποσοστο αυτων που ηδη ειναι δικοι μου. Μου φαινεται αρκετα χαζο.

This Post:
11
265593.4 in reply to 265593.3
Date: 12/31/2014 10:30:26
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Χρονια πολλα και ευτυχισμενα σε ολους με υγεια

Παρατηρω την αγορα και βλεπω οτι εχουν ξεφυγει οι τιμες απο την δημιουργια της ουτοπιας και μετα.Οι τιμες σε ολους τους παικτες εχουν ανεβει σε τραγικο βαθμο.Επρεπε να προβλεφθει κατι τετοιο,γιατι ηταν σιγουρο οτι θα συμβει.

Ποιος νεος μανατζερ θα μεινει στο παιχνιδι με 300 μπατζετ και 4 πενηνταρικα;
Τι να πρωτοκανει με αυτα τα λεφτα,να φτιαξει γηπεδο ή να παρει μισο παικτη 33 ετων;Στο τελος θα μεινει μονο η ουτοπια και οι δευτερες ομαδες.

Σιγουρα καποια στιγμη λογικα θα στρωσει η αγορα γιατι θα φτιαχτουν περισσοτεροι καλοι παικτες,συν τις αλλαγες στην προπονηση εντος θεσης και στο ποσοστο μεταπωλησης,αλλα δε ξερουμε ποσο καιρο θα παρει και ποσες ομαδες θα εχουν μεινει μεχρι τοτε σε αυτο το πολυ καλο παιχνιδι.Προτεινω λοιπον και αν γινεται να μεταφερθει τα εξης:

Καθε νεα ομαδα στο παιχνιδι αν θυμαμαι καλα αντι να παιρνει 300 ,να της δινονται γυρω στα 600.Αν ειναι τωρα 500 να γινουν 800.Επισης να αυξηθουν οι εβδομαδες που δινεται το πενηνταρικο και να γινουν απο 4 ας πουμε 8.
Ενναλακτικα αν δε μπορει να γινει ουτε το ενα ουτε το αλλο μπορουν να ξεκινουν οι νεες ομαδες με γηπεδο ας πουμε
2500-1000-100-0.Ηταν δικο σας λαθος οτι δε προβλεψατε τι θα συμβει και πρεπει να το διορθωσετε με καποιο τροπο.

Για ολες τις υπολοιπες ομαδες προτεινω να αυξηθει το τηλεοπτικο συμβολαιο και να δωθουν περισσοτερα χρηματα οταν καποιος εχει παικτη στην ελπιδων ή στην αντρων οποιασδηποτε χωρας.Για αυτες τις ομαδες ετσι και αλλιως δε μπορουμε να κανουμε πολλα αλλα ειδικα με τις νεες ομαδες κατι πρεπει να γινει μηπως και τις κρατησουμε στο παιχνιδι.

Πολλες παλιες ομαδες αποχωρουν.Ειναι λογικο γιατι καποιοι εχουν υποχρεωσεις πιο σημαντικες,αλλοι μεγαλωσαν,αλλοι βαρεθηκαν κ.τ.λ.Ολες οι αλλαγες στο παιχνιδι τις τελευταιες 3-4 σεζον ειναι καλες και στοχευμενες και χτυπησαν αρκετες απο τις αδυναμιες του.Αλλα εγιναν αποτομα χωρις να δοθει ενα μεγαλυτερο περιθωριο να αφομοιωθουν απο τους μανατζερ.Θελει χρονο σε αυτο το παιχνιδι να στησεις μια ομαδα ειτε με προπονηση,ειτε με μεταγραφες παικτων.Για παραδειγμα ετοιμαζαν καποιες ομαδες αρκετες σεζον ροστερ για κοιτα μεσα και η πολυ σωστη αλλαγη με την προβλεψη τις επληξε χωρις να δωθει λιγο περισσοτερο χρονος να την αφομοιωσουν.

Η γνωμη μου ειναι οτι το παιχνιδι ειναι τωρα μια χαρα και δε πρεπει να πειραχτει ειδικα σε αγωνιστικο και προπονητικο επιπεδο.
Τελος παντων αυτο ειναι δικο σας θεμα αλλα προτεινω να κατσετε να συζητησετε με τους μανατζερ,να σκεφτειτε τι αλλες αλλαγες μπορειτε να κανετε και να τις κανετε τις επομενες 1-2 σεζον να τελειωνουμε.
Το παιχνιδι απο εκει και επειτα δε πρεπει να πειραχθει αγωνιστικα και στη προπονηση για τουλαχιστον 7-8 σεζον ωστε να αφησουμε τις ομαδες να φτιαξουν τα ροστερ τους και να παιξουν ξεροντας τα δεδομεμενα που θα ισχυουν για τις επομενες σεζον.Αυτα τα λιγα...



This Post:
00
265593.5 in reply to 265593.4
Date: 12/31/2014 16:15:08
Overall Posts Rated:
00
Μεγαλε θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου. Αλλα θελω να προσθεσω κι εγω κατι. Εγω θα ηθελα να υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης τακτικης κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου. Θα μου πειτε θα ειναι αδικο για οσους δεν θα ειναι μεσα εκεινη τη στιγμη...ναι...απλως προτινω

This Post:
00
265593.8 in reply to 265593.7
Date: 01/02/2015 15:35:46
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Καλη χρονια με υγεια

Εγινες κατανοητος φιλε μου.Χαιρομαι που καταλαβες τι εννοω και γω.

Η λυση με τους περισσοτερους ελευθερους ειναι καλη και θα βοηθησει να στρωσει λιγο η κατασταση αφου και πιο πολλοι παικτες θα υπαρχουν αλλα και θα γυρισουν σε πρωτη φαση καποια λεφτα στο μηχανημα.

Παντως η αυξηση στα χρηματα των νεων ομαδων(εκτος της ουτοπιας) ειναι καλη ιδεα ωστε να κρατησουμε λιγο περισσοτερο χρονο τους νεους μανατζερ στο παιχνιδι και να μην το παρατησουν γιατι βλεπω οτι μειωνονται οι χρηστες διαρκως.
Δεν ειναι ιδιο το ποσο των 300 οταν το χρησιμοποιησαμε εμεις πριν 7-10-15 σεζον σε σχεση με τωρα.Καποτε με 1,5Μ εφτιαχνες ολοκληρη πενταδα ενω τωρα φτανουν για 1,5 παικτη.Εστω ομως με ενα γηπεδο λιγο μεγαλυτερο μπορουν να ξεκινανε αυτες οι ομαδες.
Αλλα και τα λεφτα που δινονται στις ομαδες που εχουν παικτη στις εθνικες ειναι λιγα και θα μπορουσαν να αυξηθουν.

Οσον αφορα το δευτερο θεμα με τις αλλαγες στο παιχνιδι πιστευω οτι και μια σεζον πριν να τις εχετε ανακοινωσει ειναι λιγο διαστημα.Για παραδειγμα σκεψου να ξεκινησει καποιος να στησει ομαδα 2-3 σεζον για εξωτερικα και καποια στιγμη να ανακοινωθει οτι θα αυξηθει το ποσοστο τριποντων στο κοιτα μεσα γιατι ειναι λιγο ή για μια ομαδα που στηνει ροστερ για εσωτερικα να καταλαβετε οτι τα ριμπαουντ σε εξωτερικα ειναι λιγοτερα απ οτι πρεπει και να κανετε νεες αλλαγες...

Επισης η αλλαγη στην προπονηση αργησε πολυ να γινει παρολο που το ειχαν επισημανει οι χρηστες εδω και πολυ καιρο και δεν ηταν δυσκολο να γινει κατι τετοιο που εγινε.Σκεψου ομως και αυτον που δεν ηξερε οτι θα γινει μια τετοια αλλαγη και ξεκινησε 2-3 σεζον πριν να προπονει εκτος θεσης χανοντας πολλα λεφτα,ανοδους κτλ.

Για μενα ειναι πληρες το παιχνιδι τακτικα και στην προπονηση και δε θελει αλλες αλλαγες.Ενδεχομενως ομως να κανω λαθος.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πρεπει οτι αλλαγη ειναι να γινει να εχει εφαρμοσθει τις επομενες 1-2 σεζον και μετα να μη ξαναπειραχθει το παιχνιδι σε αυτους τους δυο τομεις για αρκετες σεζον ωστε να στησουν οι ομαδες τα ροστερ τους ξεροντας τα δεδομενα που θα ισχυουν απο εδω και περα για αρκετο καιρο...

This Post:
00
265593.9 in reply to 265593.1
Date: 01/19/2015 15:36:35
Overall Posts Rated:
334334
εχουμε κανενα νεο σχετικα με τη paysafe?
δε θα μπορεσουμε να ανανεώσουμε τις 2ες ομάδες μας.. (2 μηνες ακομα αλλα..)

This Post:
00
265593.10 in reply to 265593.9
Date: 01/19/2015 16:55:47
Overall Posts Rated:
11571157
Στείλε αν μπορείς στον Νίκο που το ξέρει το θέμα

Ο Marinάκης χτυπάει πάντα δυο φορές
Message deleted