BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Kisegítő személyzet

Kisegítő személyzet

Set priority
Show messages by
This Post:
00
294465.1
Date: 06/23/2018 18:43:53
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Elolvasva a bemutató fórumot és a hozzászólásokat, az alábbiakról van szó:

Kisegítő személyzet néven újfajta szakembereket lehet felvenni, hasonló szinteken, árakon és fizetéssel, mint az eddigieket. Ezek a következők:

Ifiedző: Csak a 18-19 évesek edzésére jó, és nincs értelme alacsony szintűt felvenni belőle. (Ezt nem pontosították, mit is jelent.) Segíti a fiatalok fejlődését, amolyan plusz szintléptetőnek tűnik.( Fórumon rákérdeztek, hogy mi van akkor, ha a rendes edző mondjuk tempót edzene, az ifi meg mást, Válasz: ilyen nincs, az ifiedző nem tart külön edzést, csak erősíti az edzés hatását.)

Pszichológus: Segít a forma javításában, kevéssé ideális játékpercek esetében is.

Dietetikus-táplálkozási szakember: Az erőnlét esését lassítja, megállíthatja, sőt vissza is fordíthatja.


Egyelőre ennyit tudunk a dologról. A többség lelkesen üdvözölte az újításokat, aki hangot adott annak az aggodalmának, hogy ez a gazdagabb csapatokat segíti, és a kisebbeket sújtja, az le lett hurrogva.

Ami biztos: kísérletképpen a következő szezonban az Utópiás csapatomnál az ifiedzőt kipróbálom majd. Sima 5-ös edző mellé veszek ugyanilyen szintű ifiedzőt, és egy 18 éves fiatalt, esetleg egy 19 évest is. Meglátjuk, mi sül ki belőle...

This Post:
00
294465.2 in reply to 294465.1
Date: 06/23/2018 23:18:25
West-Buda
Magyar Kosárlabda Liga
Overall Posts Rated:
274274
Szerintem az ifiedzőnek úgy lett volna igazán értelme, hogy a rendes edzőtől függetlenül dolgozik és az összes 18-19 éveseddel foglalkozik. Ebben a formában csak egy újabb megfoghatatlan tényező, ami inkább lehúzás szagúnak tűnik.

A másik kettő pedig úgy lenne korrekt, ha feltérképezhető lenne, hogy az ellenfelednek milyen stábja van, mert így csak a habzó szájú kommentek szaporodnak majd, hogy "mi a @&@#@#-ért vesztettem el ezt a meccset"?

This Post:
00
294465.3 in reply to 294465.1
Date: 06/24/2018 03:07:17
Dombó KC
Magyar Kosárlabda Liga
Overall Posts Rated:
1818
Pszichológusról majd tudok megosztani tapasztalatot. Megvettem az első értelmeset, kíváncsian várom a hatását ... :)

Ja, és még egy érdekesség: Ebből a 3-ból csak az egyik fajta kisegítő lehet a csapatnál egy időben. (?)
Legalábbis, miután megvettem a pszichológust, nem látok opciót arra, hogy más kisegítőt is lehetne még venni.

De azt továbbra is fenntartom, hogy közvetlenül rájátszás előtt, különösen a pszichológus esetében nem teljesen korrekt húzás ez. Lehetett volna ezt az újítást offszezonban is bevezetni és mondjuk kicsit nagyobb feneket keríteni neki.

This Post:
00
294465.4 in reply to 294465.3
Date: 06/24/2018 03:29:56
Overall Posts Rated:
3333
Óóóó, ez fontos, hogy csak az egyik lehet egyszerre. Mondjuk nem biztos, hogy fair, pont az szívja meg aki fiatalt edz, mert nem csak hogy gyengébb játékosokkal áll fel az edzett poszton, de még formahátrányba is kerülhet.

This Post:
00
294465.5 in reply to 294465.4
Date: 06/24/2018 15:37:06
Overall Posts Rated:
145145
Én vettem egy edzőt, 5-ös szintűt,ha lesz felhozatal jövőre nekiállok nevelgetni NT-re.

Nem igazán jött jól ez az újítás, U21-ben nagy előnyben lesznek a nagyobb nemzetek, akik szervezettebben működnek és több edző megteheti, hogy magasabb szintű ifiedzőt alkalmaz.
A kezdő menedzserek szintén hátrányban lesznek akik a nevelés által akarnak előrébb jutni. A többi viszont jó ötletnek tűnik, de szerintem az edzőt kihagyhatták volna a személyzetből.

From: newsea
This Post:
00
294465.6 in reply to 294465.5
Date: 06/25/2018 05:50:26
Overall Posts Rated:
110110
Érdekes újítások ezek. Főleg akkor, ha ténylegesen érezhető lesz a hatásuk. Ha a Pszichológust választom ott mennyire fontos a szint? Mondtak valami számot?

This Post:
00
294465.7 in reply to 294465.6
Date: 06/25/2018 07:54:25
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Nem említenek pszichológussal kapcsolatban szintet vagy számot. Jelenleg megy a disputa az újítás értékeléséről: a kezdetinél most már vegyesebbek a vélemények, vannak kritikusabb hangok is (szezon közben nem szerencsés húzás ez; a játékból való pénzkivonást szolgálja;stb.), és persze a hatásokra kíváncsi mindenki...

This Post:
33
294465.8 in reply to 294465.7
Date: 06/26/2018 08:10:35
Overall Posts Rated:
110110
A játékból folyamatosan vonják ki a pénzt és a felhasználókat. Nem olyan régen még 1000-en voltunk, mostanra 200valamennyi a HUN létszám. És ez a tendencia nem csak kis hazánkra igaz. Nem az aktív felhasználóktól kéne kivonni a pénzt, hanem azt kell elkerülni, hogy az inaktívok hatalmas összegeket halmozzanak fel, majd visszatérés után halomba szórják el. Rengeteget kellett várni, hogy a mikro nemzetek sorsát rendezzék, míg erre vártunk, az első ligás csapataik több 10-20-30 milliókat halmoztak fel mert nem volt ellenfél nem volt versenyhelyzet. Voltak olyanok nem kevesen akik szezonokig heti +400-500k-s bevételekkel operáltak és nyertek ligákat vele. Míg egy sok felhasználós ligában ahol volt versenyhelyzet pl. nálunk is alig tudtál plusszos egyenleggel a húsosfazék közelében maradni. Most rendezték talán ezt a helyzetet de véleményem szerint nagyon sok idő kell, míg ezek a felhalmozott összegek kikopnak a játékból. Addig tény és való, hogy ezek a csapatok előnyt élveznek ebben az újításban is. Míg a versenyhelyzetben játszó felhasználók még nehezebben tudnak érvényesülni ezek miatt a kiadások miatt. Kell a változás, mert színesebb érdekesebb lesz a játék, több lehetőség lesz megint, de a nagy problémák gyökere nem itt van. Egy kezdő csapatnak ahhoz hogy egy valamire való használható játékost megvegyen (3,5-4M-nél kezdődnek) szezonokig vért kell izzaddnia és kevesen vannak akik erre hajlandóak, ez elveszi a kedvüket a játéktól. Nem maradnak itt.

From: SkayHUN

This Post:
22
294465.9 in reply to 294465.8
Date: 06/27/2018 05:43:41
Overall Posts Rated:
113113
Lehet mar volt errol szo, nem olvastam vegig mindent, de az idei volt az elso szezon erzesem szerint, amikor a 19 eves jatekosokra ugy tekintettunk, hogy esetleg megeri oket edzeni. Az ifiedzo belepesevel, 1 szezon ifiedzos edzestol esnek el ezek a jatekosok, ha csak a keppessegeiben nem adjak hozza a draft elott. Igy megint semmit nem fognak erni, es azert szerintem nagy luxus, hogy a draftolhato jatekosok 60%-a 19 eves, tehat igy azonnal kuka.

Emellett, csak engem zavar, hogy nem tesznek kulonbseget, egy 18 es egy 19 eves 5 labdas kepessegu jatekos kozott? Attol hogy egy 5-6-7es kepessegekkel levo 18 eves 5 labdas az eleg jo, ettol egy 19 eves 5-6-7es kepessegekkel nem tul jo, de mindketto 5 labdat kap gondolom...

From: newsea

This Post:
22
294465.10 in reply to 294465.9
Date: 06/28/2018 04:10:09
Overall Posts Rated:
110110
Az első bekezdésedbe bele se gondoltam eddig, de ott a pont nálad. Jól látod a helyzetet. A második bekezdésedhez csak annyit, hogy az 5 labdás 18 éves meg az 5 labdás 19 éves között annyi a szintkülönbség, hogy az többnyire reális volt eddig. az egyik mondjuk 50 skillel született a másik 60-al. Csak egy példa. A18 évesek között is a kevesebb labdás rosszabb szintet jelent, meg a 19 éveseken belül is. Példa kedvéért egy 4 labdás 19 éves kicsivel jobb csak mint egy 5 labdás 18 éves. A 3 labdás 19 éves már csak ugyan azt tudja mint a 18 éves 5 labdás, csak 1 évvel öregebb. Szóval inkább válassz egy 3 labdás 18 évest mint egy 4 labdás 19 évest. De ha mindkét korosztály ugyan azt a labdaszámot hozza és fizetésbe is A-s akkor a 19 évessel se buksz, max ezekkel az új személyzetisekkel ahogy azt írtad. Remélem egyébként ez majd hozzá adódik a 19 éves draftosok skilljéhez. Egyik ismerősöm edz egy 19 évében született srácot, meg nem mondod róla, hogy 1 év hatránya van annyira jó skilekkel született. Szóval egyenlőre érdemes foglalkozni még a 19 évesekkel.

This Post:
00
294465.11 in reply to 294465.1
Date: 10/15/2018 07:08:00
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Akkor így szezon vége körül a tapasztalatokról pár szó:

Ahogy a nyitó hozzászólásban említettem, vettem az 5-ös edző mellé egy 5-ös ifiedzőt, és egy 18 éves, 185 cm-es irányítópalántát. Mivel nem ő volt az első számú edzett, így nem az optimális(nak gondolt) sorrendben kapta az edzéseket, és így lépett 12 hét teljes edzéssel 10 szintet. Ez nem rossz szerintem, bár nem is akkora plusz, amitől eldobom magam...

Szerintetek?