BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 - Sezona 44.

U21 - Sezona 44.

Set priority
Show messages by
From: Dzi-Dzi
This Post:
66
297069.1
Date: 11/01/2018 17:53:31
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Dobro veče SrBBijo!

Pre svega hvala svima na ukazanom poverenju, takođe hvala i protivkandidatima na entuzijazmu kao i na fer i korektnoj borbi.

Odakle početi... Ajmo za početak da kažemo da sam imao dosta posla oko formiranja stručnog staba i skauting tima, kao i sređivanja baze igrača (ukoliko je nekome potreban pristup discu, neka mi se javi porukom). Još uvek su radovi u toku, ali se približavaju kraju i u narednim danima će većina stvari biti gotova. Ukoliko je neko zainteresovan za poziciju skauta, molio bih da se javi. Svaki čovek je dobrodošao, ne mora posedovati znanje i detalje oko vođenja treninga igrača. Dovoljno je samo malo entuzijazma i uz moju pomoć dobićemo nove ljude na koje se zajednica može osloniti u budućnosti.

Ova sezona je moja debitantska i daću sve od sebe da napravimo pomak na bolje, a ako se ukaže prilika i neki bolji rezultat. Ima li boljeg načina za to od kontinentalnog šampionata tj. evropskog prvenstva na kojem smo kroz istoriju uvek bili protivnik za respekt i neko ko je beležio sjajne rezultate. Bili smo šampioni u dva navrata nekada davno, nekoliko puta polufinalisti kao i finalisti u 40. sezoni za vreme mandata kolege Ozirisa.
Odmah da kažem da baš i nismo imali sreće sa rasporedom... Prvi protivnik nam je Francuska (koja će verovatno biti i u najjaćem sastavu), a odmah posle nje nam sledi možda i krucijalna bitka sa Ukrajinom koja je prethodnih sezona imala dobre rezultate. Slede neugodni Finci i Danci, onda lak raspored gde ćemo nabijati koš razliku protiv Albanije i Malte, da bi se prva faza zatvorila mečom protiv Slovačke. Ja se nadam prolasku u drugu fazu, koliko je to realno videćemo, idemo meč po meč.

Molio bih sve menadžere koji imaju potencijalne reprezentativce da vode računa o minutima i formi jer je to često ključna stvar koja pravi razliku! Hvala

Očekujte nova piskaranja u hodu, toliko od mene za sada.

Last edited by Dzi-Dzi at 11/01/2018 18:51:51

From: Dzi-Dzi
This Post:
55
297069.2 in reply to 297069.1
Date: 11/04/2018 17:01:39
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Prvi meč novog ciklusa i odmah elitna reprezentacija za protivnika. U našem prvom meču na evropskom prvenstvu u Poljskoj 05.11.2018. od 18:35 protivnik nam je reprezentacija Francuske. Ni naša ni njihova forma, očekivano jer je početak sezone, nije na zadovoljavajućem nivou. Mi ćemo probati da im pružimo otpor, za koliko će biti dovoljno videćemo. Inače svi gledaoci pored malih ekrana koji budu hteli da prate ovaj i naredne mečeve mogu to zadovoljstvo priuštiti sebi svakog ponedeljka od 18:35 po našem vremenu.

Još jednom sve menadžere molim da povedu računa o minutažama igrača i formi!

Srećno nam bilo, vidimo se na chatu sutra

From: Dzi-Dzi
This Post:
33
297069.3 in reply to 297069.2
Date: 11/05/2018 17:37:15
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Prvi meč i najteži poraz u mojoj BB karijeri. Reprezentacija Srbije je doživela pravi debakl i verovatno jedan od najtežih poraza u istoriji. Poraženi smo rezultatom 86-127.
Prvo poluvreme iako smo primili dosta koševa, posebno u drugom periodu, držali smo se koliko toliko uprkos solidnom broju promašenih bacanja. Međutim Francuzi su ipak otišli na odmor sa prednošću od 7 poena. Francuzi su baš želeli pobedu što su pokazali i većim zalaganjem, ali ostaje prava misterija kako se odigrala ta treća četvrtina.
Mogu oni biti na papiru jači od nas, mogu imati veće zalaganje, ali meni je neshvatljivo da smo mi primili 42 poena u toj četvrtini. Pokušaću da izanaliziram tu četvrtinu i samu utakmicu, ali nisam siguran da ću doći do pravog odgovora. Da su igrali protiv botova pitanje je da li bi ubacili 42 poena...
Spustili su gas u poslednjoj četvrtini nakon prvih nekoliko minuta i da su hteli verovatno bi nas dobili još većom razlikom.
Znam da naša zajednica od mog izvinjenja nema ništa, ali potpuna krivica je na meni za ovakav debakl.

Sreća u nesreći je da je ovo manje više očekivan poraz te bodove treba tražiti protiv ostalih rivala, da li ćemo uspeti da se dignemo nakon ovoga pitanje je... Slovaci su gotovo ceo meč vodili protiv Ukrajinaca koje smatram glavnim konkurentom u bitki za drugo mesto, ali su poklekli na kraju te je Ukrajina slavila rezultatom 109-100. Da su iznenađenja moguća, pokazala je reprezentacija Malte koja je napravila senzaciju pobedivši favorita Finsku rezultatom 119-117. U poslednjem meču naše grupe Danska je ubedljivo savladala Albaniju 106-73.

Na nama je da probamo da se podignemo nakon ovako teškog poraza i odigramo najbolju partiju protiv Ukrajine sledećeg ponedeljka.

From: AirWolf
This Post:
00
297069.4 in reply to 297069.3
Date: 11/10/2018 10:33:44
Overall Posts Rated:
229229
Link za Discord app - https://discordapp.com/channels/436924181192638466/4369241...

Savetujem da bookmark-ujete stranicu pa svracajte s vremena na vreme... Kanal je pretezno za U21 BB, ali i ostali menadzeri su pozeljni da se aktivira nasa zajednica malo...

From: Dzi-Dzi
This Post:
11
297069.5 in reply to 297069.4
Date: 11/12/2018 11:50:22
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Za nešto manje od sat vremena nam sledi jako bitna utakmica sa Ukrajinom. Provukli su se prethodni meč, mi doživeli debakl te je momentum na njihovoj strani. Forme su približne, neka nova imena su pozvana u naš sastav od kojih se očekuje da pruže svoj maksimum, a i da prodrmaju saigrače.
Ne bih dalje dužio, posle utakmice će biti reči o diskord kanalu i komunikaciji, kao i novom stručnom štabu.

Vidimo se na chatu u 18:35.

AJMOOOOOOO SRBIJOOOOO!!!

From: krmelj

This Post:
22
297069.6 in reply to 297069.5
Date: 11/12/2018 17:03:44
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Ja moram da pitam, je l si siguran da nam nije entuzijazam 1? Ako nije, onda ovo ne lici ni na sta po rejtinzima, odbrane su na nivou cetvrtoligasa.

From: Dzi-Dzi
This Post:
00
297069.7 in reply to 297069.6
Date: 11/13/2018 01:54:40
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Pravo u metu selektore! Entuzijazam nam jeste bio 1 još od utakmice sa Francuskom...

Nisam hteo da tu lošu stvar i informaciju podelim sa svima jer bi je potencijalno protivnici iskoristili, ali sada je došao trenutak kada gotovo da nemamo više šanse da se plasiramo dalje i napravimo nešto.
U pitanju je moja početnička greška kao selektora, koja se desila mahom zbog neznanja, a i nesrećnih okolnosti. Pre svega sam bio ubeđen, tj. ostalo mi u glavi da je restart entuzijazma aktivan nedeljom, pre prve utakmice, a zapravo je bio u subotu. Pošto su ostali repovi iz prethodnog mandata (bivši selektor Andra93 je odradio deo drafta, ali mi je ostalo još dosta posla jer nije dovršen do kraja, pritom su starije selekcije tražile takođe obnavljanje skilova), pozivao sam konstantno igrače kako bih znao sa čime raspolažemo u svim generacijama i u nedostatku vremena nisam uspeo sve da uradim za jedan dan. Kada sam već bio pri kraju (subota je dan kada sam bio blizu završetka posla), skautirao sam neke mlađe igrače sa jacim potencijalom i igrače na zahtev menadžera, a sve to ne znajući da je u subotu restart entuzijazma. U toku dana su bili pozivi u reprezentaciju, i svakim novim pozivom i otpuštanjem entuzijazam je padao dok nije stigao do 1. Kada sam shvatio šta se desilo već je bilo kasno i načina za ispravku nije bilo.
Nisam hteo da saopštim našoj zajednici iz razloga gore navedenog, pritom protiv Francuza realne šanse nismo ni imali. Odigran je tie, entuzijazam je skočio na 2, ali to je jednostavno malo da bi se igrala ozbiljna košarka i pobedila Ukrajina. Čak smo se i dobro držali veći deo meča, ali su nam gotovo obe ruke bile vezane zbog entuzijazma, otuda i tako slabi rejtinzi u skoku i odbranama. Pobediti je bilo gotovo nemoguće.

Dalje nam predstoje nove utakmice u kojima ćemo opet beležiti loše rezultate, ali ja sam i dalje pun želje i elana, čak i više nego na početku mandata. Želim da ispravim grešku koju sam načinio. Svakako je u mladoj reprezentaciji potrebno određeno vreme da bi se ostavio pečat selektora, i u tom smeru i ide moja strategija.

Okupljena je iskusna ekipa menadžera koja je, kao i ja, željna da se Srbija vrati na stare staze slave. Skauti su sledeći: LeftHandSuzuki (U19 bekovi), Oziris (U19 krila), Bjesomučni (U19 centri), AirWolf (U18 bekovi), Andra93 (U18 krila), ReljaHunter (U18 centri), Zvone Kralj i Frankie Theildo (specijalni skauti). Takođe, savetnici i neko na koga mogu uvek da se oslonim su: Marko Marković, Oziris, Frankie Theildo i Zvone Kralj.
Već sam prilično odužio tekst, pa će nešto kasnije biti više reči o još nekim detaljima.

Želim da se izvinim zajednici, ako Vam to nešto znači, greška je napravljena, ali moramo ići dalje uspravljene glave.

From: Oziris

This Post:
00
297069.8 in reply to 297069.7
Date: 11/13/2018 08:09:30
Overall Posts Rated:
356356
Jbg vodili smo razgovor na temu reseta entuzijazma... Javio sam ti se pre nego što je odrađen upravo iz razloga da ne bi napravio ovo što jesi, jer sve druge greške mogu da se isprave, ali ovo ne može. Sada je sezona gotova, a nije moralo tako biti. Ja sam bio uveren da ćemo proći grupu, sam znaš koliko sam nahvalio tim i sve to. Ovaj meč sa Ukrajinom je +10 za nas u normalnim uslovima lagano. I upravo zato sam ti se javio i rekao više puta da je reset enta u subotu, da je dobro da do petka odradiš sve, čak i da imaš na forumu teme na kojim se postavljaju pitanja kad je reset čisto da neko ne bi pogrešio. Da l' si zaboravio ili nisi ni slušao to što sam pričao ne znam, ali šteta je načinjena. :)
Imaš želju da ispraviš stvar, to je bitno, usredsredi se na sledeću generaciju i cepaj. Mi smo tu da pomognemo koga god da pitaš. Nije sramota pitati. :)

From: GM-Kyve

This Post:
22
297069.9 in reply to 297069.7
Date: 11/13/2018 11:18:01
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
majstore, ne daj se... nemoj da te loš početak i loši rezultati kojih će biti pokolebaju...

svakome se može desiti ovakav kiks, pogotovo novom selektoru, nisi ni prvi ni zadnji...
osobno sam iz straha da mi se ne dogodi ovako nešto, uvijek igrače izbacivao najkasnije u petak prije prve natjecateljske tekme, u subotu ne bih ništa dirao...
a svaki reset enta je u subotu prije natjecateljske tekme, po našem vremenu to bude u noći sa subote na nedjelju, nekad zna i kasniti... ove sezone bit će da je uranio...

treba biti realan i reći da je peti šešir najgori za rezultatske ambicije, jer igraš zaredom protiv prva četiri šešira, i nemaš pravo na kiks ako želiš dalje, a nemaš kad ni da digneš ent dok tvoji direktini protivnici budže ent na šestom, sedmom, osmom šeširu, gdje u pravilu nema ozbiljne repke... da ne govorimo da nemaš 3-4 treninga lufta da ispraviš neke skilove...

s obzirom da je rezultatski sezona otišla kvragu, sad imaš vremena napretek da pripremiš narednu generaciju, pogotovo u drugom dijelu sezone kad igraš samo prijateljske...
iduće sezone na utješnom ganjat što bolji rezultat, popravit ranking, a uz malo sreće sa žrijebom, može se uganjat i domaći teren...

sretno u svakom slučaju, vjerujem da možeš vratit U21 Srbiju na pravi put...

Message deleted
From: BUM

This Post:
11
297069.11 in reply to 297069.9
Date: 11/13/2018 12:37:48
KrejziMadrFakr
III.11
Overall Posts Rated:
4747
Glavu gore ,
I Oziris je brljao na početku pa posle dominirao i gazio sve.

Podrška matori.