BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 S45 Utješni turnir by Topnik

U21 S45 Utješni turnir by Topnik

Set priority
Show messages by
From: Topnik
This Post:
22
298355.1
Date: 02/05/2019 09:04:45
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Pozdrav ekipa

Nova sezona za našu mladu reprezentaciju počinje u ponedeljak. Ove sezone naša mlada reprezentacija igra Utješni turnir jer nismo uspjeli da odemo na Svjetsko prvenstvo. Sve reprezentacije na BB koje se ne plasiraju na SP igraju Utješni turnir.
Ovaj turnir služi reprezentacijama da se osigura domaćinstvo za naredno EP, a do toga se može doći samo ako se osvoji ovaj turnir. Format turnira je takav da se igra osam utakmica i onda na ukupnoj tabeli najbolje 32 reprezentacije idu u nokaut fazu. Tada igra 1 protiv 32 i tako sve redom. Omjer 8-0 i 7-1 je sigurica za ulazak u top32, a sve ostalo je na dugom štapu i treba se onda nadati sreći za ulazak u top32.
Pošto se u ovom trenutku igra baraž za SP jutros je održan žrijeb za prva dva kola Utješnog turnira.
Naša prva utakmica i otvaranje turnira je u gostima protiv reprezentacije Švicarske. Oni su trenutno 36a reprezentacija na BBu. Za prvo kolo je solidan protivnik u kojem smo mi favoriti. Nadam se da ćemo imati dobru formu u petak pa da očekujemo dobru utakmicu za nas u ponedeljak.
U drugom kolu igramo na domaćem terenu protiv reprezentacije Moldavije. Tu smo apsolutni favoriti i vjerujem da ćemo tu doći do lagane pobjede.
Najbitnije je od svega da naši menadžeri dobro treniraju i održavaju formu igrača.

Bosna i Hercegovina U21 - Švicarska U21
11.2.2019. - 18:30

Moldavija U21 - Bosna i Hercegovina U21
18.2.2019. - 18:40


Nadam se da će kao i ove sezone veliki broj usera biti na chatu tokom naših utakmica. Idemo samo jako!!

This Post:
00
298355.2 in reply to 298355.1
Date: 02/08/2019 07:27:35
Crvena Romanija
III.1
Overall Posts Rated:
152152
100!

This Post:
22
298355.3 in reply to 298355.2
Date: 02/08/2019 13:06:49
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Strašan je Bagara nema šta. Svaka čast njemu, a i tebi kao njegovom vlasniku.

Današnjim treningom sam relativno zadovoljan. Kada sam otvorio roster i vidio da su Bagari skočili JS i JR baš sam se obradovao. Ta dva upa su donijela to da Bagara ima 100 tsp što je strašno za njegove godine.
Forma jer korektna samo mi je krivo što se vlasnik Kolundžije nije potrudio oko minuta igrača pa ovaj ima formu 6 za ovu utakmicu. Nadam se da će biti bolje u narednim sedmicama.

Nakon današnjeg treninga sam se odlučio za 15 igrača koji će igrati ovaj ciklus utakmica u toku ove sezone. U toku sezone ako ću imati 3 prazna mjesta za dodavanje igrače po potrebi.
Ovo su igrači koje sam odabrao za početak Utješnog turnira:

Centri

1. Dinko Kadušić
2. Dejan Lazetić
3. Dino Hebibović
4. Mehmed Kikanović
5. Vladimir Zdelar

Krila

1. Krsta Antonić
2. Branislav Janjić
3. Mateja Reljin
4. Ozren Korljan

Bekovi

1. Haris Bagara
2. Emir Skočibušić
3. Zoran Kovandžić
4. Dejan Kolundžija
5. Huso Sarija
6. Vojko Kukuljica

Nadam se da će me svi vlasnici ovih igrača ispoštovati kada je u pitanju forma igrača. Za vikend će biti kratka analiza svih
naših igrača koji su pozvani za ovaj turnir.
Vjerujem u dobar rezultat naše mlade reprezentacije i vjerujem da ćemo imati opet veliku podršku kao i prošle sezone.
Volim te Bosno!

From: Topnik
This Post:
00
298355.4 in reply to 298355.3
Date: 02/08/2019 16:56:00
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Zdravo svima

Ovom prilikom cu da analiziram naše igrace koji ce biti dio mlade reprezentacije u ovoj sezoni. Ove sezone imamo 17 igraca od 21 godinu.
Pošto imamo manji broj centara u ovoj generaciji odlucio sam da pozovem jednog centra iz mlade generacije. Izbor je pao na mladog
Vladimira Zdelara.

Imamo ukupno 8 bekova u ovoj generaciji. Jedan bek je vec u velikom zaostatku pa cemo teško moci da racunamo na njega. U pitanju je
Eldar Hadžinumanbegovic. Dobar mu je potencijal, ali dosta zaostaje u tspu za ozbiljno igranje ove sezone.
Da krenemo polako sa analizom bekova.

1. Haris Bagara

Naš najbolji igrac u ovoj generaciji. To dokazuje njegovo igranje prošle sezone za stariju generaciju. Draftovan je u sezoni 41 od strane
ekipe Crvena Romanija. Vlasnik te ekipe je Goxy. On je na igri vec 10ak sezona i mogu reci da sa njim imam baš dobru saradnju.
Momak sluša sve upute i dobro trenira Bagaru. Bagara je jedan od naših najvecih potencijala na bekovskim pozicijama. Vec sada je
blizu 100 tspa. Ocekujem od njega da bude voda ove reprezentacije u toku sezone.
U posljednjoj pripremnoj utakmici je odigrao fenomenalnu utakmicu protiv reprezentacije Finske. Iako nije naš najbolji šuter on je
ubacio 42 poena sa 84% šuta iz igre. Vjerujem da ce Goxy i ove sezone dobro Harisa trenirati i održavati njegovu dobru formu.

2. Emir Skocibušic

Emir je naš najbolji šuter u reprezentaciji. Na njemu je da dokaže to u ovoj sezoni da je najbolji šuter i da ima dobre procente u ovoj
sezoni. On je takode u sezoni 41 draftovan u ekipu KK Lisac kod istoimenog vlasnika ekipe. Takode je dobra relacija mlada reprezentacija -
Lisac. Moram iskreno reci da imam uglavnom veoma dobar odnos sa svim vlasnicima ekipa koje daju igrace za sve selekcije naše države. On je
protiv Finaca imao šut 5-11, a moramo spomenuti da je kao najbolji šuter u reprezentaciji upisao cak 9 asistencija sa pozicije SGa. Vjerujem
u njega da ce ovakve partije pružati i u bitnim utakmicama. On je prošlog petka digao JS što mu daje još vecu kvalitetu u šutu.

3. Vojko Kukuljica

Vojko je draftovan od strane ekipe KB24, ali je poslije par dana prodan ekipi BC Bosna xxl kod enynha koji je skaut naše reprezentacije.
Njemu fali još da dobije jedan up ODa da bi bio u ozbiljnoj konkurenciji za igranje u mladoj reprezentaciji. Enynho ima još dva mlada
trenirca tako da ne bi trebalo biti problema oko štimanja minuta za njegovu formu. Posljednji up mu je bio handling. Njegova mana su
slobodna bacanja.

From: Topnik

This Post:
00
298355.5 in reply to 298355.4
Date: 02/08/2019 16:56:23
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
4. Dejan Kolundžija

Dejan je clan ekipe Fenix Cardinals. Vlasnik te ekipe je jdslasja. Imamo dva clana reprezentacije iz te ekipe. Pored Dejana je i Faruk
Zeljko. Dejan je draftovan od ekipe Dzenaza, a odmah poslije toga je došao u ekipu Cardinalsa. Njegov glavni kvalitet pored primarnih
skillova jesu slobodna bacanja. On je jedan od naših najboljih izvodaca slobodnih bacanja. Od njega ocekujem da digne jedan jako bitan
skill u naredne dvije sedmice pa da ozbiljno racunamo na njega. Ovo su jdslasja prvi trenirci u njegovoj karijeri na bbu. Ja vjerujem u
njega i da ce on dobro održavati formu njima dvojici u ovoj sezoni kako bi mogli biti u konkurenciji za igranje.

5. Faruk Zeljko

U prethodnoj analizi sam spomenuo da je Faruk clan ekipe Fenix Cardinals. Njega je na draftu dobila ekipa Željeznicara pa je poslije
par dana ostvario transfer u ekipu Fenix za cifru od 250 000$. On je slabiji što se tice unutrašnjeg šuta i vanjskog šuta. Znamo
svi da bi bio dobar bek mora imati dobar unutrašnji šut inace teško može igrati u reprezentaciji. Faruk je i potencijal za krila jer ima
solidne unutrašnje skillove. Kada bi uspio tokom sezone da digne još par skillova mogao bi biti pravo krilo.

6. Zoran Kovandžic

Zoran je clan ekipe koja noziv zanimljivo ime, a to je JayPees Lumber Jacks. Vlasnik te ekipe cyberhook. Cyberhook je veoma iskusan user
na bbu jer igra ovu igru od 22e sezone. On iako igra toliko sezona na bbu on uvijek sluša savjete vezano za trening bez obzira na njegovo
bb iskustvo. Cim je dobio Zorana na draftu on se javio nama u reprezentaciji i rekao da Zorana želi trenirati za potrebe svog tima
i potrebe reprezentacije. Zoran je potencijal 10 cime je ušao u konkurenciju za igranje u NT uz dobar trening. Njegova mana je takode vanjski
i unutrašnji šut. Za mene mu je najveca mana stamina, ali ako bude ulazio sa klupe to se nece osjetiti na njegovoj igri.

7. Huso Sarija

Huso je sedmi bek u ovoj reprezentaciji. On je clan ekipe KK Sampio, a vlasnik te ekipe je AIR17. On je relativno novi igrac na bbu iako
je na ovoj igri vec 9 sezona. Sarija je potencijal 7, a njega je Sampio dobio na draftu sezonu kasnije sa 19g. Sarija ima dosta tspa
kada uzmemo u obzir da je stvoren na bbu sa 19 godina. Pozitivna strana su mu bacanja što mu daje dodatni plus. Vjerujem da ce igrati
u toku sedmice dovoljno kako bi imao dobru formu svakog petka.

From: Topnik
This Post:
00
298355.6 in reply to 298355.5
Date: 02/08/2019 16:56:52
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Krila

1. Krsta Antonić

Antonić je igrač iz ove generacije koji je najviše timova promjenio u ove njegove tri provedene sezone na BBu. Draftovan je u ekipu Pionira
pa ga je onda uzela neka ekipa iz Italije. Poslije toga ga uzima Slovenac koji ga je dobro trenirao, ali zbog velikog broja obaveza u
privatnom životu dogovorio sam s njim da ga proda jer nije mogao više da trenira. Uzeo ga je naš iskusan user Micron koji je do sada
uvijek dobro trenirao za reprezentaciju i zbog toga sam htio da Antonić završi u njegovim rukama. Antonić je pot 8, ali ima dobar
raspored skillova. Po svemu naše najbolje krilo samo mu malo fali passinga. Slobodna bacanja i stamina su iznad prosjeka čitave generacije.
On je trenutno naše najbolje krilo. Što se tiče forme tu neće biti problema samo da ne bude nikakvih povreda.

2. Branislav Janjić

Janjić je pravo all round krilo. Nalazi se u ekipi Kajaku kod vlasnika Leothariona koji je veoma mlad član ove igre. Ovo je njemu prvi
igrač na bbu kojeg trenira, a počeo je igrati BB prije 4 sezone. Njegova mana su stamina i slobodna bacanja gdje se nadam da nas neće koštati
tokom sezone. On se tek ove sezone susreo sa time da treba paziti na formu igrača i mogu reći da za sada dobro radi što mu se kaže za igranje
tokom sezone. Janjićevo igranje u toku sezone će zavisiti od napada koji se igra i njegove forme.

3. Mateja Reljin

Reljin je igrač koji je prvobitno bio bek i sada je, ali zbog njegovih unutrašnjih skillova može pokriti čitavu vanjsku liniju. To su pozicije
PGa, SGa i SFa. Njemu samo da je malo bolja vanjska odbrana bio bi odličan igrač za mladu reprezentaciju. On je od početka svoje karijere
u ekipi ATCQ kod vlasnika ekipe Steve Biko. Steve je relativno novi igrač na igri i vidi se njegova želja za ovom igrom što mi je drago
vidjeti da ima dosta takvih usera koji su spremni da treniraju naše igrače koji će nam biti od pomoći u reprezentativnim selekcijama.
Reljinova još jedna velika prednost su odlična stamina i slobodna bacanja gdje je on jedan od naših najboljih igrača za slobodna bacanja.
Nadam se da će mu uskoro skočiti vanjska odbrana pa da ozbiljno računam na njega.

4. Ozren Korljan

Ozren je kod istog vlasnika kao i Haris Bagara. On je dobar potencijal 9, ali zbog strašnog napredovanja Bagare on je nekako pao
u drugi plan. Jeste da je ima dosta manje skillova od Bagare može biti koristan u mladoj reprezentaciji jer može pokriti sve vanjske
pozicije. On je od svog nastanka u ekipi Crvene Romanije. Ima dobru vanjsku odbranu, a stamina i slobodna bacanja su mu korektna. On takođe
ne bi trebao imati mnogo problema oko forme jer Goxy sve to dobro pazi.

From: Topnik
This Post:
00
298355.7 in reply to 298355.6
Date: 02/08/2019 16:57:26
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Centri

1. Dinko Kadušić

Dinko je igrač koji je prošle sezone za stariju generaciju igrao neke utakmice jer je falilo unutrašnjih igrača. Ove sezone smo isto tanki
sa unutrašnjim igračima, ali šta je tu je ništa nam drugo ne preostaje nego da se borimo. Tanki smo u smislu da imamo manjak igrača, a ne
kvalitet igrača po skillovima. Dinko je u ekipi Arsenal Lionsa koju vodi Ibro. Ibro je za mene jedan od najkorektnijih vlasnika ekipa sa
kojima sam u kontaktu.( valjda se drugi neće naljutiti, hahaha) Ibro je dobro istrenirao Danka Medakovića koji je igrao prošle sezone
kojeg je prodao na početku ove sezone za 3M. Vidite u tom primjeru šta znači dobar trening igrača. Dinko ima isto dobre skillove, a jedina
mu je mana passing. Dobra su mu slobodna bacanja što će nam dosta koristiti u toku sezone.

2. Vladimir Zdelar

Zdelar je igrač kojeg sam pozvao zbog manjka unutrašnjih igrača. On je godinu dana mlađi od ostalih članova reprezentacije. Sekundarne
skillove za centra ima savršene da ne mogu biti bolji. Slobodna bacanja su mu najbolja u ovoj generaciji što će nam biti od koristi
maksimalno. Zdelar je igrač u Utopiji kod jednog od naših najboljih usera na igri, a to je Leonidas. On ga dobro trenira tako da neće
biti problema u vezi minute i forme što je odlično za našu reprezentaciju.

3. Dejan Lazetić

Sada slijedi tri centra koja se nalaze u mojoj ekipi u Utopiji. Utopija je jedna od najboljih akcija u našoj zajednici. Pravljenje ekipa
tamo radi trening mladih igrača je nešto najbolje što smo mogli uraditi. S tim ekipama smo dobili mnogo mladih igrača koje treniramo
za našu reprezentaciju.
Prvi od moja tri igrača je Dejan Lazetić. Njega krase odlični unutrašnji skillovi sa sekundarcima koji zadovoljavaju uslove za igranje
u mladoj reprezentaciji. Stamina mu je idealna dok su slobodna bacanja jedina njegova mana. Nadam se da nas ta bacanja neće koštati
na nekim utakmicama.

4. Dino Hebibović

Dino je strašan potencijal za budućnost naše zajednice na BBu. Igrač koji će uz pravilan trening sigurno biti član NT selekcije kao što je
sada i član u21 reprezentacije. On je sličan Lazetiću samo je razlika u unutrašnoj odbrani gdje je Dejan bolji. Njegova mana je stamina
i slobodna bacanja što smo vidjeli da je to velika mana našim igračima. Nadam se da će mu ubrzo skočiti unutrašnja odbrana kako bi
donio još veći doprinos našoj selekciji.

5. Mehmed Kikanović

Mehmed je od moje trojice centara najslabiji. Takođe i njegov veliki problem su stamina i slobodna bacanja. Pored toga je tanak i na
skillu passinga. On će biti tu da pokrije unutrašnje pozicije sa klupe jer dosta zaostaje za drugom dvojicom iz moje ekipe.


Eto ga jedna kratka analiza naših igrača iz ove generacije za koju se nadam da će nam donijeti domaćinstvo narednog Europskog prvenstva.

From: podgorac

This Post:
22
298355.8 in reply to 298355.7
Date: 02/09/2019 00:55:14
KK Podgorje
III.2
Overall Posts Rated:
7171
to se traži selektore :D :D puno sreće želim i da još jednom uzmemom Utješni :)

This Post:
00
298355.9 in reply to 298355.8
Date: 02/09/2019 04:16:01
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52515251
Second Team:
Spartan Kids
Napadamo Utjesni kao da nema sutra hhh

This is where we hold them!
From: Topnik

This Post:
00
298355.10 in reply to 298355.8
Date: 02/10/2019 06:54:07
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Hvala

This Post:
11
298355.11 in reply to 298355.7
Date: 02/10/2019 16:05:01
Overall Posts Rated:
5656
E tako je. Pucam Reljina proteinima, kaže biće to moj dragi Home treneru. Skočiće OD brzo moj Unai Emeri, bez sikiracije.

Dobar post, a uskoro i igra naših mladih još bolja. 😉