BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Puchar Pocieszenia - sezon 46.

[NT] Puchar Pocieszenia - sezon 46.

Set priority
Show messages by
From: Sztuker
This Post:
66
299556.1
Date: 05/08/2019 15:02:49
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Dzień dobry,

Na początek mała ankieta, głosujcie zgodnie z tym co myślicie


To mój pierwszy pełny sezon na tak ważnym stanowisku, ale zapowiadam, że będziemy walczyć o najwyższe cele. Uważam, że skład osobowy Kadry jak i jej zaplecza jest w dobrym stanie. Najbardziej cieszy mnie, że mamy dość spory wybór wśród PF/C do meczowej 12. - oby tylko byli w formie. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zadebiutuje kilku zawodników w NT - szczególnie na obwodzie po tym jak Kosa i Kurzyk zaliczyli mocne spadki (o czym pisałem wcześniej).

W moim debiutanckim sezonie towarzyszyć mi będzie Sztab w postaci:

Campos - Świetny współpracownik, liczę że będzie w stanie mi czasem co nieco doradzić. Poza tym prowadzi projekt dla historyków pod NT.
Szewaa/semtex/gadzewami - Kolejna osoba, której od czasu do czasu chciałbym poznać zdanie nt. taktyki meczowej i sposobu gry z danymi przeciwnikami.
Szerszeń Robert - Pierwszy debiut w Kadrze ;) Osoba od opisów meczowych/pomeczowych, ogólnie od otoczki wokół NT i człowiek od PR. Jego pracę możecie poznać po tym co pisze na swoim ligowym forum.

Skautem od zawodników 22-25-letnich nadal pozostaję ja, ale jeśli ktoś doświadczony jest chętny wziąć jakiś rocznik pod swoje skrzydła, to zapraszam do kontaktu

GO POLAND!

Poll:  Co osiągnie nasza Kadra w Pucharze Pocieszenia w sezonie 46?
Response Votes Result

Nie będziemy nawet w top32 Turnieju 3
8.1% 8.1% 8.1%
8.1%
Odpadniemy w 1/16 Turnieju 1
2.7% 2.7% 2.7%
2.7%
Odpadniemy w 1/8 Turnieju 2
5.4% 5.4% 5.4%
5.4%
Odpadniemy w 1/4 Turnieju 2
5.4% 5.4% 5.4%
5.4%
Odpadniemy w Półfinale 7
18.9% 18.9% 18.9%
18.9%
Zdobędziemy srebro 1
2.7% 2.7% 2.7%
2.7%
Wygramy Puchar Pocieszenia! 21
56.8% 56.8% 56.8%
56.8%

This poll ended on 05/22/2019.

OG.
This Post:
1010
299556.2 in reply to 299556.1
Date: 05/10/2019 12:46:44
Overall Posts Rated:
538538
Witam to mój debiut w Kadrze. Dziękuje Sztuker za mile słowa i przedstawienie mojej osoby od siebie chciałbym tylko dodać że w najbliższy Poniedziałek 13-5 zapraszam na mecz towarzyski z Colombia a wszystkich tych którzy z jakiegoś powodu nie zobaczą meczu na żywo zapraszam do pomeczowych reportaży które dla was przygotuje. Do zobaczenia.

This Post:
55
299556.3 in reply to 299556.2
Date: 05/13/2019 19:43:17
Overall Posts Rated:
538538
Pierwszy sparing w sezonie 46 przed rozgrywkami Pucharu Pocieszenia. Zmagania Reprezentacji zawsze wiążą się z ogromnymi emocjami. Kadrowicze wspólnie wybiegają na parkiet z orzełkiem na piersi by reprezentować kraj ale przede wszystkim aby uczyć się ze sobą grać. Wszyscy oni są gwiazdami swoich klubów ale w tym sezonie powinni odstawić indywidualne osiągniecia na bok i oddać serce na parkiecie dla wspólnego dobra. Czy biało-czerwonym dziś się to udało?

Colombia 120-101 Polska
Reprezentacje Polski poprowadził nowy selekcjoner Sztuker. Polska w wyjściowej piątce postawiła na młodość i ambicje A. Bugiel oraz L. Gwizdak mają po zaledwie 21lat są więc przyszłością koszykówki. W mecz zdecydowanie lepiej wchodzą Colombia odskakując na 11-4 ale podopieczni Sztukera w porę otrząsnęli się po szoku spowodowanym narzuconym tempem rywali i doprowadzają do remisu 15-15. Gra punkt za punkt toczy się dalej a po 1 kwarcie na zegarze widnieje wynik 22-23. 2 kwarta to pokaz umiejętności zza łuku w wykonaniu zawodników Colombia i wygrana tej części gry 6 punktami. Po przerwie oba zespoły walczą jak równy z równym i żadna ze stron nie uzyskuje przewagi. Colombia rozpoczyna 4 kwarte od szybkiego 13-3 odskakując rywalowi na 11pkt. Przy stanie 88-77 grę kontroluje już tylko jedna drużyna. Colombia utrzymuje przewagę nie dopuszczając do nerwowej końcówki. Polska przegrywa na deskach 43-49 a w zbiórkach ofensywnych aż 7-14. Skuteczność 49% wydaje się być obiecująca przed zbliżającym się pucharem ale element gry do poprawy to rzuty zza łuku dziś 2-15. Rywal rzucał za trzy na 43% skuteczności i był lepszy w pomalowanym te elementy zdecydowały o zwycięstwie. Brak bloków i zaangażowania w obronie świadczy o tym że w tym sparingu nie wszyscy dali z siebie 100%. Na pochwałę zasłużył L.Gwizdak który zapamięta ten mecz na długo pomimo tak młodego wieku solidny wystep 13pkt na 60% w zaledwie 27min. Przed kadrą jeszcze dużo pracy a ja już nie mogę doczekać się efektów i nadchodzącego turnieju. Czy kadra osiągnie sukces w 46sezonie dowiemy się niebawem.

This Post:
00
299556.4 in reply to 299556.3
Date: 05/13/2019 21:32:27
Rush Them
IV.18
Overall Posts Rated:
225225
Second Team:
Farm Them
Jedna uwaga to taka, że link do meczu mógłby znajdować się przy opisie, a tak to super. Zastanawiająca jest dobra gra Lucjana, który w teorii powinein odstawać od reszty, a zanotował przyzwoity występ ;)

From: Sztuker
This Post:
22
299556.5 in reply to 299556.4
Date: 05/14/2019 12:05:14
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Ja tylko dodam, że w sparingu z Kolumbią skupiliśmy się na ograniu wybranych zawodników z Oskarów. ;)

Dodatkowo postanowiłem dać zarobić parę groszy polskim menadżerom za grę ich zawodników w meczu Kadry - wszyscy grający w meczu z Kolumbią grają w polskich klubach. Ponadto, poza Oskarowymi Kadrowiczami w naszej NT zadebiutowali: Jakub Małyszka - bardzo zdolny zawodnik, który jeszcze ma dwa sezony na doszlifowanie umiejętności, żeby stać się zawodnikiem Kadry oraz Michał Mędrala - bardzo perspektywiczny PF, który jeszcze ma troszkę do nadrobienia górnych skilli, ale może być w przyszłości ostoją Polskiej Reprezentacji pod koszem. Od teraz będą grać tylko najlepsi!


PS. Dzięki Robert za pomeczowy opis!


OG.
This Post:
1010
299556.6 in reply to 299556.5
Date: 05/19/2019 13:49:46
Overall Posts Rated:
538538
Wielkimi krokami zbliża się Puchar Pocieszenia. Ostatni raz Polska reprezentacja występowała w nim w 30sezonie. Dla tych co nie pamiętają jak wygląda taki puchar powiem że mierzą się w nim 74 reprezentacje a każda rozgrywa osiem meczy . Tylko trzydzieści dwie najlepsze reprezentacje przechodzą do kolejnej rundy gdzie mierzą się w systemie drabinkowym 1 z 32 2 z 31 i tym podobne aż pozostaną dwie najlepsze reprezentacje pucharu aby zagrać w wielkim finale. Selekcjoner Sztuker twierdzi że Polska jest jednym z faworytów turnieju ale nie można lekceważyć takich nacji jak Turcja, Anglia, Czechy, Portugalia oraz oczywiście Serbia. W 30sezonie odpadliśmy w pierwszej fazie turnieju czy tym razem będzie podobnie? Sztuker ma w kadrze takie gwiazdy jak skrzydłowi Igor Garboliński, Rasław Kuchniak czy rozgrywający Jan Buła z pierwszoligowej KS Goldena. Co więcej naszym dziennikarzom śledczym udało się dowiedzieć że oficjalny debiut w meczu z Portoryko zaliczą Orlik, Głaz oraz Barczuk a to ogromne wyróżnienie dla trzecioligowego Wolves of Calla. Mecz reprezentacji w nocy z poniedziałku na wtorek. Wszystkich tych którzy z jakiegoś powodu nie mogą pozwolić sobie na zarwanie nocy zapraszam na pomeczowy reportaż i obyśmy byli w tak samo dobrych nastrojach po meczu jak teraz.

From: Sztuker
This Post:
55
299556.7 in reply to 299556.6
Date: 05/20/2019 14:05:35
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Dzień dobry!

Na samym początku muszę przyznać, że los był dość łaskawy, ponieważ dostaliśmy na pierwszy i drugi ogień - odpowiednio - przedostatni i przedprzedostatni zespół wg rankingu NT BuzzerBeater. Są to Portoryko i Arabia Saudyjska. Co ciekawe, Arabia Saudyjska jako menadżera ma... bota.

Dzisiaj (właściwie to jutro o 1:00 czasu polskiego) zmierzymy się w pierwszym meczu o punkty w tym sezonie z reprezentacją Portoryko. Menadżer Reprezentacji Portoryko to Hiszpan posiadający klub w III lidze hiszpańskiej, lecz podczas swoich 4 sezonów gry już dwa razy awansował. Taktycznie nie jest za to zbyt wybredny, więc raczej wiadomo czego można się spodziewać ze strony jego Reprezentacji. Zespół Portotyko pod względem pensji, na pewno nie straszy - w ich Kadrze występuje tylko jeden zawodnik z pensją powyżej 100k i jest to center Felipe Sáiz (42278962). Jednak jako, że jest to pierwszy mecz w sezonie, na dodatek na wyjeździe, możemy dostać z dużego ptaka i na początku meczu może być trochę nerwowo, lecz z czasem myślę, że powinniśmy pokazać demonstrację naszej siły


Skład naszych Orzełków niemal optymalny, brakuje doświadczonych zawodników takich jak: Najbar, Remisz czy Stasilowicz. Zamiast Kochańskiego w przeciętnej formie postanowiłem powołać Barczuka, dla którego to będzie debiut w Reprezentacji, jak już wcześniej wspomniał Robert. Dodatkowo nie wykluczam, że w tym sezonie zadebiutuje w oficjalnym meczu Daniel Krosman (40572737) (który już wcześniej grał w kilku sparingach NT), ze względu możliwe spadki Buły i Głaza byłby dobrym uzupełnieniem Kadry na pozycji SF przy odpowiedniej formie.

Do boju Polsko!

OG.
This Post:
00
299556.8 in reply to 299556.7
Date: 05/21/2019 02:49:02
Overall Posts Rated:
538538
Polska 123-59 Portoryko (51150)
Pierwszy mecz seniorskiej kadry zakończył się dominacją orłów Sztukera którzy przez pierwsze sześć minut meczu szli punkt za punkt ale cały czas o krok przed rywalem. Rywale z wysp karaibskich ani na moment nie byli na prowadzeniu w tym meczu a pod koniec pierwszej kwarty stracili dystans i nie zdołali już zmniejszyć przewagi Polski. Przez 48minut utrzymaliśmy koncentracje i nie zlekceważyliśmy przeciwnika co zaowocowało dwukrotną różnicą punktową. Polska w tym meczu zagrała na obłędnej skuteczności 59% z gry zanotowaliśmy więcej asyst 37/12 rywala oraz popełniliśmy mniej strat. Debiut w kadrze Przemysław Barczuk może zaliczyć do udanych co prawda zagrał zaledwie 4minuty ale zdobył w tym czasie 6pkt dołożył zbiórkę i asyste. Jan Buła zawodnik pierwszoligowego KS Goldena był o krok od triple double brakło zaledwie 3 zbiorek i dwóch asyst. Blisko podobnego wyczynu był również Kalasanty Perkowski zawodnik grający nacodzień w pierwszej lidze izraelu ale brakło mu dziś skuteczności 3/9. Selekcjoner Sztuker wspominał w wywiadach przed meczowych że pokaże demonstracje siły swoich podopiecznych i tak uczynił a ja z tego miejsca zachęcam do gry [TYPER] Mistrzostwa Europy U21 - Sezon 46 gdzie obstawiać mogliście w tej rundzie również mecz seniorskiej kadry Polski. Do uslyszenia wkrótce.


Last edited by Szerszeń Robert at 05/24/2019 16:16:36

This Post:
11
299556.9 in reply to 299556.8
Date: 05/21/2019 20:13:47
Overall Posts Rated:
3636
Wysp Karaibskich.

From: Sztuker
This Post:
11
299556.10 in reply to 299556.9
Date: 05/25/2019 07:58:02
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Dzień dobry,

Po piątkowym treningu formy jedynie w kilku przypadkach nie dopisały. Stąd rozważam powołanie jednego wysokiego, ze względu na słabe formy Kuchniaka i Orlika.

Z obecnej dwunastki nikt nie spadł w żadnym skillu, a skok w kondycji zanotował jedynie Labuhn.

OG.
From: Sztuker
This Post:
44
299556.11 in reply to 299556.10
Date: 05/27/2019 10:28:56
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Witam ponownie,

Dzisiaj gramy drugie spotkanie o stawkę, tym razem z Arabią Saudyjską. Przeciwnik raczej niezbyt wymagający, co nie zmienia faktu, że chcę wygrać to spotkanie jak największą ilością punktów. Liczę zatem na efektywną i efektowną grę naszego zespołu

Pragnę także Was poinformować, że ze względu na "przeciętną" formę Orlika dowołałem do meczowej dwunastki Jarka Wiekierę, którego to będzie 7. mecz w narodowych barwach.

Miłego dnia!

OG.