BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
300760.3 in reply to 300760.2
Date: 08/19/2019 15:08:02
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
54 infrangeri... o "performanta" greu de egalat...

From: Otis

This Post:
22
300760.5 in reply to 300760.3
Date: 08/19/2019 16:18:44
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
54 de infrageri....de altfel da, o performanta greu de egalat, dar depinde cum te uiti la ea.

nu simt nevoia in mod deosebit sa-l apar pe jokeru ca e adult dar vreau sa scriu pentru altii care poate nu inteleg cifrele.

in primul rand una peste alta a terminat cu un record neutru. 56 cu 54 pentru un winnning percentage de 0.51.
cumva explicabil. joci in calificari. manaci bataie de la 3 echipe mari cu care nu ai sanse. iar in celalalt turneu iesi usor cu un nr de victorii peste infrangeri poate una sau doua. apoi recordul lui peste ia in calcul meciuri amicale. ori daca joci cu entuziasm 1 fiindca trebuie sa faci scouting cu 4 saptamani inainte de final in loc de inter sezon cam greu sa bati pe oricine. stii, ca la club dupa ce dai CT si pierzi cu locul 7....desi ai pretentii de PO. per total daca arunci o privire pe meciuri amicale vezi si acolo ca tot neutru a iesit. eu recunosc ca pe vremea mea am incasat o in meciuri oficiale


dar revenind la 54!

daca te uiti pe pagina de romania o sa vezi ca recordul tau in rbba, spre exemplu, e de 13.66 victorii pe sezonceea ce intr-un sezon de 22 de meciuri inseamna in total ai avut 8.34 infrageri pe sezon pentru un un winning percantage de 0.6 (cu 266 de infrageri). eu am un procent de 0.57 (Cu 212 infranger).


cum te-ai simti daca ti-as spune fara absolut nicio exagerare ca in rbba ai 54 de infrageri in plus fata de mine, eu fiind o echipa cu performante medii 2 titluri si 3 cupe inseamna competitivitate putin peste medie, iar tu esti pe un clar loc 3.


daca ti se pare ca winning percentage e o statistica anapoda sa stii ca se calculeaza raportand nr de victorii la nr total de meciuri, ca si pe pagina de liga, si e cat se poate de mainstream.


nu mi se pare ca acele 54 de infrageri zic ceva despre mine, despre tine, iar fata de NT, nici despre fostul slectioner, alta decat ca ne scot din pasivitate si sa postam pe forum, in timp ce nimeni nu cred ca citeste asta.