BuzzerBeater Forums

Poland - I.1 > Sezon 48

Sezon 48

Set priority
Show messages by
From: Siwy
This Post:
1212
302148.1
Date: 11/20/2019 14:05:39
Overall Posts Rated:
15061506
Szczerze powiedziawszy, do napisania tego postu nakłoniło mnie jedno pytanie "co do Jasnej Góry mam dać w ankiecie przedsezonowej? Stali bywalcy PLK widzieli już ankiety dt. celów na sezon, potencjalnie najgroźniejszego beniaminka lub "największej parówy w lidze" (gratuluję tu Bananowi i kozlikowi zwycięstwa w tej ankiecie). Niemniej dawno nie było już ankiety, gdzie można byłoby wytypować mistrza Polski... z pewnych oczywistych względów.

Dlatego postanowiłem, że zamiast opisywania 16 drużyn (choćby dlatego, że zajmie mi to parę dni i będę po tym wypompowany... co nie oznacza, że tego nie zrobię, w sumie zarezerwuję z tego tytułu 2 następne posty) zadam pytanie - co, gdyby darkonza zniknął w momencie, w którym rozpoczęło się jego obecne panowanie? Kto byłby dzisiaj faworytem PLK (do tego pytania wrócimy w ankiecie pod tym wątkiem)? I przede wszystkim - jak dzisiaj wyglądałoby polskie BB?

Żeby to sobie wyobrazić, muszę rozdać osierocone 13 mistrzostw PLK, przyznając "moralne mistrzostwa Polski"! Zasada jest prosta - decyduje wynik meczu bezpośredniego pomiędzy mistrzem u niebieskich, a półfinalistą u czerwonych. Tak bowiem wyglądałby finał PLK, gdyby Młoty zniknęły z równania (lub inaczej - gdyby GMowie po wykryciu multikonta kazaliby mu grać Spójnią, nie Młotami ;) ) Niektórzy zarzucą, że biorę tu pod uwagę wyniki z rundy zasadniczej, które nie zawsze są miarodajne - niemniej niczego lepszego nie dam rady wymyślić.
A, po drodze muszę jeszcze wręczyć 3 moralne Puchary Polski i 3 moralne mistrzostwa BBB. Tutaj jednak zastosuję prostszą metodę - drugi finalista zgarnia tytuł.

Przejdżmy więc do konkretów - wyobraźmy sobie więc uniwersum, w którym Młoty Stargard nie istnieją i nie mogą was skrzywdzić!

sezon 35
mistrz niebieskich: DLR Basketball Club
półfinalista z czerwonych: Polonia Fordon
wynik meczu bezpośredniego: Polonia 68-91 DLR
DLR obroniłby prawdziwe mistrzostwo Polski z S34, a nawet zdobyłby podwójną koronę! Niemniej pewnie nawet i w tej rzeczywistości tytuł Dolara zostałby przyćmiony przez "powtórkę karnego Błaszczykowskiego" lub żarty z Warriorsów wyrzucających 73-9 i 3-1 w finale do śmieci. Tak, dominacja darkonzy w realnym świecie jest tak długa!

sezon 36
mistrz niebieskich: KS Goldena
półfinalista z czerwonych: TURBOMISIE
wynik meczu bezpośredniego: Goldena 74-50 Turbomisie
kozlik zgarnia drugi tytuł, astronomiczne pensje laarko, tak jak w rzeczywistości, nie pozwalają mu na zdobycie majstra. Jest to też pierwszy sezon po spadku SUPERLIGOTY - w rzeczywistości to są ostatnie chwile Leszka na czele tabeli wszechczasów, niemniej w tym scenariuszu do dziś pozostałby on jej liderem.

sezon 37
mistrz niebieskich: DLR Basketball Club
półfinalista u czerwonych: Szerszony
wynik meczu bezpośredniego: DLR 112-31 Szerszony
Dzięki temu, że nieświadome Szerszony oddają mecz w ramach walki o PP, równowaga w przyrodzie zostaje zachowana - Sztuker (jeszcze) nie zdobywa tytułu! Dolar natomiast ma w tym momencie już 3 mistrzostwa Polski. kozlikowi na pocieszenie pozostaje fakt, że po pozbyciu się darkonzy pozostaje on jedynym finalistą PP i może otrzeć łzy pierwszym "moralnym Pucharem Polski"!

sezon 38
mistrz niebieskich: Legendy Wrocław
półfinalista u czerwonych: Szerszony
wynik meczu bezpośredniego: Legendy 70-96 Szerszony
Po to w poprzednim podpunkcie napisałem "jeszcze" w nawiasach - Sztuker w końcu wygrywa ważne trofeum! Poza tym po raz pierwszy moralnym mistrzem Polski zostaje ktoś spośród czerwonych! Warto odnotować też moralny Puchar Polski dla BR66 - w ten sposób jego passa zwycięstw w PP rozpoczyna się wcześniej i tworzy piękny 3-peat.

Poll:  Kto zostałby w tym sezonie "moralnym mistrzem Polski"?

Hooligan Hawks
Chiki-Cziki-Cziki-Ta
Pogrążacze
KS Goldena
ASPK
Szerszony
ktoś inny

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
00
302148.2 in reply to 302148.1
Date: 11/20/2019 14:05:59
Overall Posts Rated:
15061506
sezon 39
mistrz niebieskich: Piaski Yellow Hornets
półfinalista u czerwonych: ASPK
wynik meczu bezpośredniego: ASPK 97-73 Piaski
W Gostyninie cieszą się z 2 mistrzostwa Polski - niemniej warto zaznaczyć, że gdyby Szerszony wygrały w ćwierćfinale, obroniłyby moralne mistrzostwo Polski, ponieważ też wygrały z Piaskami w rundzie zasadniczej.

sezon 40
mistrz niebieskich: Pogrążacze
półfinalista u czerwonych: BR66
wynik meczu bezpośredniego: Pogrążacze 86-93 BR66
Czy wspomniałem już, że przyjęta przeze mnie formuła premiuje takie ekipy, jak BR66? Pewnie nie, bo tą część posta wyciąłem przy edycji - niemniej po raz pierwszy od 5 sezonów ktoś wygrałby podwójną koronę, i nie straciłyby jej nawet wtedy, gdyby Jastrzębie po zniknięciu darkonzy wyczuły szansę i postanowiłyby walczyć o tytuł - BB King wygrał też bowiem i ten mecz bezpośredni...

sezon 41
mistrz niebieskich: Gladiatorzyy
półfinalista u czerwonych: BR66
wynik meczu bezpośredniego: BR66 68-88 Gladiatorzyy
Carisma wciela w życie hasło "bij mistrza" i zostaje trzecim menedżerem, który dzięki mojemu alternatywnemu scenariuszowi zdobywa pierwszy tytuł w PLK. No i też wkłada podwójną koronę! W świecie bez darkonzy dublety są znacznie, znacznie prostsze!

sezon 42
mistrz niebieskich: Gladiatorzyy
półfinalista u czerwonych: ROZTOCZAŃSKIE RYSIE
wynik meczu bezpośredniego: Gladiatorzyy 95-76 Rysie
Nie ukrywam, że nie spodziewałem się, zaczynając pisania tego posta, że Jax zaliczy dzięki mnie powrót do finału... po 22 sezonach! Niemniej nie wystarcza mu to do pierwszego tytułu mistrzowskiego. Cóż, nawet z blokersami droga do majstra pozostała zablokowana. Gladiatorzyy zaś zostają pierwszą od 8 sezonów ekipą, która obroniłaby tytuł.

sezon 43
mistrz niebieskich: Debeściaki
półfinalista u czerwonych: CampoLeony
wynik meczu bezpośredniego: CampoLeony 106-49 Debeściaki
Jeśli Rasław Kuchniak marzyłby kiedyś o mistrzostwie PLK... uśmiechnąłby się, czytając tego posta. Campos zalicza jeden z najbardziej imponujących sezonów w historii polskiego BB, wygrywając i ligę, i srebro na ME. Zagrałby też w następnej edycji BBB...

sezon 44
mistrz niebieskich: Debeściaki
półfinalista u czerwonych: CampoLeony
wynik meczu bezpośredniego: Debeściaki 105-44 CampoLeony
... w której to zabawa w "darkonza zniknął" powoduje nowe komplikacje. Pamiętajcie, teraz musimy wskazać też i moralnego mistrza BBB - zgarnia go turecki FlareX UnieX. W kraju dochodzi do rewanżu za zeszłoroczny finał - niemniej akt drugi rywalizacji Debeściaków z CampoLeonów znów jest jednostronny, tylko że tym razem to mario_76 wychodzi z niego górą.

sezon 45
mistrz niebieskich: KS Goldena
półfinalista u czerwonych: Dominatorzy
wynik meczu bezpośredniego: Dominatorzy 140-53 Goldena
Tym razem mistrzostwo BBB zdobywa RakBa - niemniej wydarzenie to bladnie na tle pierwszego mistrzostwa Polski Dominatorów. Ci dumnie nawiązują do starej tradycji znanej z Hattrick Masters -"zwycięż, a potem natychmiast zgiń". Sezon później już ich nie ma w BB. Mogę tylko dodać, że to chyba największa niespodzianka spośród rozstrzygnięć opisywanych w tym poście.

sezon 46
mistrz niebieskich: KS Goldena
półfinalista u czerwonych: Chiki-Cziki-Cziki-Ta
wynik meczu bezpośredniego: Goldena 135-18 Chiki-Ta
Finały "moralnych mistrzostw Polski" robią się coraz bardziej jednostronne - niemniej kozlik nie zamierza z tego tytułu marudzić, ponieważ w tym momencie dostaje w ten sposób już drugi tytuł gratis. Łącznie miałby więc ich trzy - więcej miałyby od nich tylko Toruńskie Anioły (5), WKS Lakers (7) i zaginione od 12 sezonów Młoty Stargard (7).

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
11
302148.3 in reply to 302148.2
Date: 11/20/2019 14:06:15
Overall Posts Rated:
15061506
sezon 47
mistrz niebieskich: KS Goldena
półfinalista u czerwonych: Chiki-Cziki-Cziki-Ta
wynik meczu bezpośredniego: Goldena 129-40 Chiki-Ta
Kolejna nudna obrona tytułu dla kozlika, który z trzecim moralnym mistrzostwem Polski zostaje największym beneficjentem eksperymentu... no, może nie licząc fińskiej RakBy, bo ta ponownie wygrywa BBB! Podkreślę to jeszcze raz - darkonza był jedynym czynnikiem, który dzielił justme (menedżera RakBy) od zostania legendarnym, wielokrotnym zwycięzcą BB.

Na sam koniec parę wniosków:
- poczet mistrzów Polski wzbogaciłby się o 5 osób: Camposa, Sztukera, mario_76, BB Kinga, i Cassano17
- tak, Czikita miałaby najdłuższy staż w PLK i byłaby o krok od zostania liderem tabeli wszechczasów mimo tego, że nigdy nie wygrała ona PLK
- gdyby darkonza zniknął po sezonie 35, kozlik miałby nie jedno, a cztery mistrzostwa... nic nie mówię, kozlik, ale jeśli zainteresowały cię wnioski z tego postu, oddaj mi mecz w lidze, a zobaczymy, co da się zrobić ;)
- przy takiej ilości tekstu gdzieś na pewno są nieścisłości/bełkot, możliwe, że jeszcze będę go poprawiał

Na razie życzę powodzenia wszystkim 15 menedżerom, którzy wyprzedzą mnie w tym sezonie w tabeli!

--------------------------------

(Jakby co, nie doceniłem swojego talentu do lania wody - okazuje się, że mi się część II nie mieści w 2 postach, więc zaczynam jej wrzucanie tutaj.)

Pora na spóżnioną, drugą część otwarcia sezonu - Skarbunio Kibica. Niestety, wydany dopiero po pierwszej kolejce, więc spóźniony, ale za to z nowymi ciekawostkami i (czasami) ocenami składów!
Drużyny tradycyjnie opisuję od najtańszej do najdroższej, bo nawet jeśli "pensje nie grają", a różnice są niewielkie, to i tak na samym końcu przy tak wysokim poziomie menedżerów dużo pokazują.

16. Chomiczówka Boys ($ 446 519)

Zacznijmy od przypomnienia, jak skończył się ostatni sezon Chomiczówki - sporą nerwówką. Czyli w sumie jak zwykle - na 10 sezonów tylko trzy razy warszawianie po rundzie zasadniczej zapewnili sobie utrzymanie (z czego dwa razy dzięki temu, że 5. miejsce kiedyś było bezpieczne...) Jeśli ktoś chce zadać pytanie, czy tak będzie w tym sezonie, przypomnę - to jest pierwsza opisywana drużyna, czyli najtańsza w całej lidze, a przy tym też nie najmłodsza. Chyba tylko słabość rywali jest w stanie uratować Chomiczówkę przed spadkiem... niemniej podobno to drużyna o reputacji "czarodziejów od utrzymania"

15. Pruszcz All Stars ($ 511 083)
Jeden dobry sezon w PLK starczy - uznał Huanito po tym, jak Pruszcz prawie podniósł się z dna tabeli wszechczasów (z 13 wygranymi ma on najmniej zwycięstw spośród ekip, które już grały w ekstraklasie, ex aequo z Hooliganami). Plotki o tankowaniu, które pojawiły się na czacie, okazują się być prawdziwe. Myślę, że w tym przypadku można spokojnie założyć, że All Stars spokojnie zajmą jedno z miejsc spadkowych.

14. KS "Powiśle" ($ 511 171)
Pierwszy z trzech absolutnych beniaminków w tym sezonie PLK. Jedyny, który musiał ratować się awansem z bilansu, by tu trafić. Władze klubu obiecują, że będą ratować się łapówkami dopiero w ostatnich paru tygodniach ligi - niemniej nawet i z nimi GM-Siwy nie podniesie się z dołu tabeli. "Powiśle" to najprawdopodobniej pierwsza drużyna w historii PLK z cudzysłowiem w nazwie - co widać po tym, jak ten cudzysłów nie wyświetla się poprawnie w silniku meczowym...

13. LZS Niemysłowice ($ 524 507)
W poprzednim sezonie toshii w BB uzbierał tyle złota, że mógłby nim wypełnić Fort Knox, ozłocić niejednego filozofa i zrobić sobie licówki a la Ędward Ącki. II.3, U21, IV liga w Utopii - wszystkie fronty zakończone całkowitym zwycięstwem, dzięki któremu były LA wraca po 9 sezonach do ekstraklasy. Jest tylko jeden problem - wpada do mocniejszej konfy. I jeśli nie zdoła w niej zdobyć przewagi parkietu w barażach, może się to skończyć szybkiem powrotem na zaplecze PLK.



Last edited by Siwy at 11/25/2019 14:57:48

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
00
302148.4 in reply to 302148.3
Date: 11/20/2019 14:06:29
Overall Posts Rated:
15061506
12. Buriczki ($ 557 667)

Z pewnością jeden z głośniejszych beniaminków ostatnich lat w PLK - gooziec jako wieloletni selekcjoner U21, posiadacz największej hali w lidze (27 550 miejsc) znany trader i trener ma szansę posiadać całkiem spory kapitał pod przyszłe sukcesy w ekstraklasie. Sęk w tym, że ciężko będzie ocenić, jak ma wyglądać, dopóki rotacja Buriczków składa się z zaledwie 5 graczy. Niemniej po sprzedaży paru graczy na starcie sezonu goozcowi (nie mam pojęcia, jak napisać ten nick poprawnie ) nadal brakuje aż 80k do salary flooru, więc potencjał na wzmocnienia (i utrzymanie) jest.

11. Borsuki Osw ($ 558 329)

Zanim przejdziemy dalej, przypomnę - w momencie pisania tego posta Borsuki są jedyną drużyną w historii PLK, która nie odniosła żadnego zwycięstwa. Niemniej biorąc pod uwagę, że obecny bilans Sibika to dopiero 0-1, sytuacja z pewnością ulegnie poprawie. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedyny beniaminek, który wygrał swoją ligę pomimo braku przewagi parkietu w finale - Borsuki mimo wygrania dywizji miały dopiero czwarty bilans po rundzie zasadniczej i musiały złamać przewagę parkietu Magic Teamu II, by awansować. Teraz czeka je najprawdopodobniej walka o utrzymanie u czerwonych... chyba że zobaczymy jeszcze jakieś wzmocnienia!

10. Legendy Wrocław ($ 561 392)

Jeśli ktoś nie czyta regularnie ciekawostek w BB, przypominam - kokos to jedyny menedżer w całej PLK, który nigdy nie zaznał goryczy spadku z jakiejkolwiek ligi. Nadodrzański zespół można zaliczyć poprzedni sezon do wyjątkowo pechowych - pomimo 13 wygranych nie udało im się wywalczyć awansu do PO. Ostatni raz, kiedy tak dobry rekord oznaczał walkę o utrzymanie, wydarzył się w sezonie 39, kiedy też z 13-9 piąte miejsce u czerwonych zajęli Nałęczów Warriors. Żeby dodać oliwy do ognia, wspomnę, że bywały takie sezony PLK (sezon 26 u niebieskich), gdy taki rekord potrafił dawać nawet pierwszego seeda w konferencji!

9. KS Goldena ($ 606 926)

Jeżeli wkurza was James Harden i jego przełomowe osiągnięcia w wymuszaniu rzutów osobistych... nie włączajcie może sobie meczów Goldeny w sobotnie wieczory, nawet, jeśli wg was będzie ona głównym kandydatem do wicemistrzostwa Polski. W sezonie 47 ekipa kozlika stawała na linii 20.7 razy na mecz. Szczęśliwie dla rywali Goldeny, egzekucja tak wywalczonych osobistych przypominała już bardziej styl Shaqa - choć inni konkurencji byli blisko, to 59,6% trafień wystarczyło do tytułu najmniej skutecznej drużyny w tym elemencie gry.

8. Matrix Mighty Dunkers ($ 619 292)

Mighty Dunkersów PLK jeszcze nie widziała - głównie dlatego, że ostatni sezon w elicie ta drużyna spędziła jeszcze jako Pomarańcza, grając przeciwko takim rywalom jak FC OZOR, KS Spójnia czy Boro Team. Tak, takie drużyny były tu 19 sezonów temu! Nie muszę nadmieniać, że aMORFIczny płaci najwięcej spośród beniaminków, w 1. kolejce jego drużyna wyglądała nieźle, a on zapowiada walkę... może ma rację? Podstawy do utrzymania w lidze wbrew temu, co sądziłem parę tygodni temu, zdecydowanie są. Na sam koniec - Mighty Dunkersi to jedyna drużyna z "x" w nazwie klubu (w lidze nie ma żadnej drużyny z "j", "v" i "f").

7. Szerszony ($ 625 200)

Wszyscy wiemy, że Sztuker prowadzi naszą kadrę narodową, ale założę się, że nie wiedzieliście, że w poprzednim sezonie jego Szerszony zaliczyły najwięcej bloków w całej PLK - 6,3 bloku na mecz! Podobnie rzecz miała się ze zbiórkami, w których to Ciekawostką jest również to, że pomimo zeszłorocznego ćwierćfinału PLK Szerszony są najniżej sklasyfikowaną w rankingu światowym drużyną w lidze, zajmując 26. miejsce w Polsce i 673. miejsce na świecie (stan na 25 XI).




Last edited by Siwy at 11/25/2019 14:58:28

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
55
302148.5 in reply to 302148.4
Date: 11/20/2019 14:06:43
Overall Posts Rated:
15061506
6. ASPK ($ 669 000)

Jeśli ktoś gra dobrze, może grać nawet i uczciwie - gostyninianie byli najrzadziej faulującą drużyną w lidze, sędziowie odgwizdywali im tylko średnio 11,1 faulu na mecz. Warto przypomnieć, że Tomi to obok Banan-mata jeden z dwóch polskich menedżerów, któremu udało się wygrać ekstraklasę Utopii. Jeśli więc kogoś z was interesowałoby pytanie "kto z tej dwójki był w Utopii lepszy?", odpowiadam - Banan. Tak przynajmniej wskazywałby bilans bezpośrednich spotkań drugich drużyn obu PLK-owiczów (5-1 dla C H I K I T Y).

5. Pogrążacze ($ 677 810)

W drużynie Pogrążaczy warto zwrócić uwagę na ligowego następcę Charlesa Barkleya - Iancu Costache. Rumun wywalczył koronę króla zbiórek z 13,8 "rebsami" na mecz. Fani zaawansowanych statystyk twierdzą, że skuteczność rzutów osobistych jest silnie skorelowana z procentem trafień zza 3. Pogrążacze chyba nie słyszeli o tej maksymie, bo pomimo najlepszego FT% w lidze (83,0%) zaliczyli jednocześnie też najgorsze 3FG% w PLK (14,3%).

4. Lame Ducks ($ 689 605)

Chcecie poszukać jakiś luksusowych lóż na domowe mecze Lame Ducksów, np. w play-off? Radzę się pospieszyć, bo na ich hali jest ich najmniej w całej lidze - zaledwie 25! tasiorfly ma prawo być rozczarowany poprzednim sezonem, a zwłaszcza finałem Pucharu Polski, w którym przegrał mimo tego, że uznaliście go za minimalnego faworyta tej rywalizacji. Wygląda na to, że akurat w tym klubie łatwiej było zdobyć PP w II lidze...

3. Młoty Stargard ($ 751 895)

Czy naprawdę po 8000 znaków zużytych we wcześniejszej części posta oczekujecie jeszcze większej ilości informacji o Młotach? Ludzie, przecież wszyscy wiemy, że jedyne pytania, jakie możemy zadać w kontekście Młotów to "czy wygrają PP?" i "czy wygrają BBB?". Prawdopodobnie też odpowiedzią na oba jest "zależy, czy darkonzie się zechce". A chyba mu się chce.

2. Chiki-Cziki-Chiki-Ta ($ 821 324)

Żadna drużyna w lidze nie była w zeszłym sezonie PLK równie nieskora do rzucania, jak popularna "Czikita" (około 77 rzutów na mecz, o 2 mniej niż następne pod tym względem kluby). Jeśli brać pod uwagę rzuty zza 3, te lenistwo rozprzestrzenia się nawet na jej filię w Utopii (obie ekipy były pod tym względem ostatnie w swoich ligach)! W pierwszej kolejce zwycięstwo nad Szerszonami przyszło gładko, niemniej jeśli celem są Młoty, wcale nie musi to wystarczać.

1. Hooligan Hawks ($ 869 282)

Dzięki triumfowi w PP Hooliganów w tym sezonie kopnął zaszczyt bycia drużyną eksportową - i patrząc na pensje, można byłoby pomyśleć, że Yester Zoom zamierza się do tego dobrze przygotować. Niemniej, jeśli dobrze się przyjrzymy, zobaczymy, że są one po prostu nabite przez różne czynniki (240-tysięcznik, długa ławka) i nie są według mnie powodem, by sądzić, że mówimy o "contenderze" do finału PLK. Warto zwrócić uwagę, że Hooligani traktują mecze ligowe poważnie - aż 10 razy w zeszłym sezonie grali z wyższym nastawieniem.


Last edited by Siwy at 11/25/2019 14:59:05

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Campos

To: Siwy
This Post:
11
302148.6 in reply to 302148.1
Date: 11/20/2019 14:40:59
CampoLeony
PLK
Overall Posts Rated:
821821
Second Team:
CampoLeons
Czy może ktoś zaktualizować tabelę wszechczasów o MORALNE MISTRZOSTWA POLSKI?

From: Sztuker

This Post:
11
302148.7 in reply to 302148.6
Date: 11/20/2019 14:58:33
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Czy może ktoś zaktualizować tabelę wszechczasów o MORALNE MISTRZOSTWA POLSKI?


Nie! Mi tam się podoba 9. miejsce w tabeli wszechczasów PLK bez trofeum

OG.
From: Sibik
This Post:
00
302148.8 in reply to 302148.7
Date: 11/20/2019 16:51:25
Overall Posts Rated:
125125
To jak tak napiszę skromnie, Siema wszystkim :))

Znalazłem się tutaj przypadkiem :P Ale skoro tu jestem to nie zamierzam opuszczać zaszczytnego grona :) B)

From: gooziec
This Post:
00
302148.10 in reply to 302148.9
Date: 11/21/2019 00:36:34
Overall Posts Rated:
542542
To ja też się może przywitam ;]

Dzień dobry, gdzie sie można zapisać do spółdzielni?

From: Sztuker

This Post:
00
302148.11 in reply to 302148.10
Date: 11/21/2019 09:44:17
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Dzień dobry,

Na dobry początek warto każdemu ze stałych PLKowiczów dać po kopercie, żeby nie dostawać za dużo niepotrzebnych Normali lub CT... Koperty z pieniędzmi liczą się tylko takie, które stoją

OG.