BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S48-49

U21 S48-49 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
302338.2 in reply to 302338.1
Date: 11/28/2019 12:35:40
Irelevantii
II.4
Overall Posts Rated:
3131
Second Team:
Irelevantii II
Iata, nationala noastra mica, a intrat, incepand de ieri, pe un alt drum, cu un proiect foarte bun si plin de speranta. Multumesc celor 14 care m-au votat, dar si celor care nu au votat cu Evaristo!



Singura mea remarca ar fi ca a fost atacat foarte mult si chiar jignit de mai multe ori fara provocare Evaristo. Acest lucru nu ne face cinste si ar trebui mult mai mult tact si diplomatie in acest sens.

In orice caz, felicitari pentru mandat si sa auzim de bine.

From: Otis

This Post:
00
302338.4 in reply to 302338.2
Date: 11/28/2019 13:58:27
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
cu tonul cel mai echilibrat am sa-mi asum ca partea cu "jignit de mia multe ori ori fara provocare" ma vizeaza.

incep prin a prezenta situatia premisa care in lipsa prezentei recente pe forum lipseste in imaginea din ansambu contextul in care aceste om scrie/intervine.

te rog posteaza pe forumul de global sau help pe orice aspect din joc si vezi cum imi raspunde. nu folosesc adjective ca sa nu l insult in absenta. in general lumea stie care sunt acei useri abrazivi.


cat despre candidatura la u21 anumite lucruri tb spuse:
- nu a raspuns la intrebarea de ce romania. el a zis ca a vazut ca fostul antrenor avea rating slab la vot. si atat.
- a spus ca are metode specifice de antrenament, intrebat care sunt raspunsul a fost unul de eschiva.
- l-a criticat pe jokeru ca fiind de mana a doua ca joaca in a doua liga. iar ala fara doar si poate a fost atac direct. fara a jigni propriile sale realizari la club pur si simplu am zis ca el nu prezinta un argument pro sau contra ci pur si simplu il ia de fraier pe jokeru
- l-am rugat sa depuan 15 minute de munca sa se uite la performantele noastre. nu a raspuns; i-am pus o intrebare pe care oricine o poate deduce daca citeste doua paragrafe din regulament.
- a facut declaratii referitoare la romanii care au trecut prin u21 care erau nefondate; la care pur si simplu nu am mai avut energie sa ii demonstrez ce nu se poate (inexistenta unui fapt)
- iar nu in ultimul rand ne-a zis ca daca vrem sa alegem un roman astia sunte; o insinuare izolationasta care nu isi are locul.


ce incerc sa zic e ca toata povestea asta a fost o manevra de troll. dupa cum a zis si jokeru si am zis si eu, daca nu ai istoric cu el pur si simplu n-ai de ce sa te astepti ca cineva te ia de fraier.

si sa tratezi un troll oportunist ca si cum ar fi negustor cinstit desi totul a inceput civilizat sub prezumtia de nevinovatie e pur si simplu gresit.


iti pot da linkuri catre 3 aparente site-uri de stiri care in campanie electorala din luna aceasta erau plina de fake news. prin prisma faptului ca nu erau news dar ereau facute sa para desi oricine cu minima experienta de viata si conectare la cotidian s-ar prinde repede. ori faptul ca cenzurezi post factum o astfel de practica nu mi se pare jignire sau primire ostentativa.


daca in doua sezoane intru pe forumul spaniei, dau copy paste la ce a scris ( care, repet, n-are nicio legatura cu romania, cum de altfel bine mersi putea sa fie pt u21 bulgaria) iti zic ca reactia spanililor ar fi pe masura.


ca sa fac o sinteza la tot ce am scris.
"jignit" mi se pare ca e ceva relativ in cazul de fata, in sensul ca daca eu scriu negru pe alb ca se eschiveaza sau nu stie nu inseamna ca il jignesc.
iar daca daca a avut loc vreo jignire, si clar, nu daca si cu parca, invit Moderatorii sa ia masuri.


dar la partea "fara provocare" fara doar si poate nu sunt de acord.
ti-am oferit preemtiv argumentele pentru care tot ce i-am scris a fost ca un raspuns fie la o declaratie facuta fie la intrebari la care nu a raspuns, in conditiile in care asta faci intr-o dezbatere, raspunzi la intrebari


sunt constient de faptul ca daca scriu 2 pagini de word s-ar patea sa par la randul meu ostentativ dar aleg sa scriu pe larg si sa inlatur orice dubiu de nuanta decat sa scriu 2 vorbe si fiecare sa inteleaga ce vrea. asa ca sper ca ce am scris sa nu fie perceput ca un atac la persoana ta.

cat despre jokeru. el stie foarte bine ce critici obiective i-am adus fata de ce a zis si ce nu a zis. inclusiv si cand a zis. dar el nu a postat aproape la misto cand se adresa votantilor si cumva a ales sa nu faca nicio declaratie vaga si plina de sperante motiv pt care vad ca nimeni nu a tinut sa l si atace in acest sens. evaristo a facut fix opusul.

From: Tudor31

To: Otis
This Post:
11
302338.5 in reply to 302338.4
Date: 11/28/2019 14:16:05
Irelevantii
II.4
Overall Posts Rated:
3131
Second Team:
Irelevantii II
Evaristo, you're so arrogant and disrespectful, that's disgusting.



cel mai urat a fost asta, nu a fost din partea ta. tu ai incercat cumva sa impingi in directia de dezbatere ceea ce a fost pana la urma ok.

E foarte bine ca s-a inceput un proiect cu mai multi oameni, rezultatele se vor vedea, si se vede ca depuneti munca pe care trebuie sa o depuneti pentru ceva notabil. No comment aici, si sunt mandru sa zic ca ajut cu tot ce pot cauza.


Bottom line era ca jokeru oricum era favorit sa castige, si Evaristo nu a facut altceva decat sa isi sustina, destul de civilizat, cauza. Are tot dreptul, asa cum oricare din noi are dreptul sa candideze pe post de NT, oriunde in lume. Asa cum si Jokeru a fost U21 Jamaica si a fost primit cu bratele deschise(dap, noi nu ne comparam cu Jamaica, dar oricum)

Evaristo are tot dreptul sa isi sustina candidatura, si cel putin sa fie auzit si tratat cu demnitate. Nu neaparat cu respect, ca ala se castiga.

Enough with that. Hai Romania si sa ducem departe minunatul proiect


From: Otis

This Post:
00
302338.6 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 14:24:53
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders

in conditiile date realmente scuze ca am dezgropat morti.
nici n-am vazut acel comment ca eram setat pe dezbatere.

da. dezamagitor. adica.da. adjective care nu ii aduc cinste si fara nicio nuanta sau conditionare.

ca sa fiu on par cu ce ziceam mai devreme. si jokeru, pe care il sustin si sper ca nu se va supara ca scriu mai jos ce i-am scris in privat.
Cred ca e prima data în istoria alegerilor U21 când doi străini candidează în același timp! De parca am fi devenit micronatiune!


asta nu mi se pare ok. nici fata de noi nici fata de spiritul constructiv pe care il asteptam de la noi insine.

l-am rugat cu mai multa tolerana si complet partinitor sa aiba un mesaj unificator. mesaj care a venit la sfarsit de campanie si ma bucur ca macar ultimul cuvant ne prinde intr-o lumina mai buna.






From: Otis

This Post:
00
302338.7 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 14:29:11
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders

Enough with that. Hai Romania si sa ducem departe minunatul proiect



nu vreau sa am ultimul cuvant asa ca am sa subscriu la afirmatia ta.
din nefericire doar prin instigare am avut un thread de peste 10 mesaje si la care au contribuit aproape 8 sau cati or fi fost.

in esenta comunitatea cumva s-a coagulat in jurul acestui eveniment.
am fost nevoit sa prezinte aspecte organizatorice care ar fi trebuit sa fie propuse in cu totul alt ambalaj si la alt moment

pot doar sa sper ca spiritele incinse din timpul alegerilor si temporar pt cateva minte post alegeri sa se canalizeze intr-un sens pozitiv.

altfel, ca si toate mesajele pe forum, uitam cu totii de ele.

astept sa vad ce are de zis jokeru despre noul lot si analizele de meci asa cum fac si eu la NT. in speranta in care survine si ceva feedback si nu doar stenografiem cursul sezonului.



Hai Romania!

This Post:
33
302338.8 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 16:36:39
Buricul Pământului
RBBA
Overall Posts Rated:
1212
Second Team:
Buricul Pământului II
Evaristo, you're so arrogant and disrespectful, that's disgusting.


cel mai urat a fost asta, nu a fost din partea ta.


Imi pare rau daca am ranit pe cineva. Poate ca interventia mea a fost un pic exagerata si inutila in discutie. Dar cand citesc din nou primele doua postari ale lui Evaristo, am motive sa ma necajesc.

Yes, I read the thread and I know that a manager with his team un div.2 is not good enough to be NT manager.

But if people prefer a Romanian manager over a good manager, I understand.


Foarte nepoliticos

I have developed a training simulation for that team. So I can tell a manager how his player will be after 4 seasons of training. My program is much better than Coach Parrot or any other tool out there


Foarte arogant

Subiectul este inchis pentru mine, si doresc tot ce e mai bun pentru cele doua echipe nationale !

Hai Romania !

From: Otis

This Post:
00
302338.9 in reply to 302338.8
Date: 11/29/2019 02:37:18
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Am zis si eu mai devreme de ce partea cu neprovocat nu e tocmai accurate. Sincer mai multa lumea a simtit ce ai simtit, diar ca nu ti aduce cinstit sa zici lucrurile pe nume daca e vorba de trasaturi, trasaturi care doar contextual pot confirmate.

Remediul cel mai facil si energic era votul impotriva "atitudinii" sale

Duoa cum am zis eu am gresit ca m am simtit cu musca pe caciula. Te rog sa nu te lasi descurajat sa postezi pe forum. Doar ca incearca sa fii constructiv.

Altfel va rog sa postati oeice fel de intrebari aveti in thrradurile de nt.
N ar tbbsa fie doar blog posturi fara numar de la mine pt restul.


Cat despre hai romania, primul meci la ambele echipe va fi similar cu cele dd la nationala de fotbal. Deci hai romania saptamana cealalta

From: Tudor31
This Post:
00
302338.10 in reply to 302338.9
Date: 11/29/2019 02:58:49
Irelevantii
II.4
Overall Posts Rated:
3131
Second Team:
Irelevantii II
Precum si in biblie, lasam mortii sa ingroape pe mortii lor. Am incheiat cu subiectul asta si trecem la oile noastre.

Ceea ce mi s-ar parea mie interesant si motivant este sa reusim inca o data sa ne calificam mai departe de grupe la un campionat european, si de ce nu, macar sa aparem si noi intr-un campionat mondial de U21. Cred ca acum fiind mai multi oameni angrenati in poveste, ar fi sanse mai bune.