BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > [NT] diskusia VIII

[NT] diskusia VIII

Set priority
Show messages by
This Post:
00
302402.1
Date: 12/02/2019 14:04:23
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Nova tisicka prispevkov prichadza s novou sezonou a novou nadejou.
V tejto sezona hrame Turnaj utechy. Sezony 46-48 som povodne pocazoval za mozny navrat zlatej ery kedy by sme boli opat konkurencieschopni europskym timom prvej desiatky. Realita je trosku ina ale prave v tejto sezone mame moznost asi poslednykrat zazit starsiu generaciu elity v spojitosti s mladymi nadejami zlateho draftu spred 10 sezon ( Jagodka, Spitalik, Bielik, Bydlosak a pod.).. Je to posledna sezona kedy je v plnej sile Očka aj so svojim skusenostami 20. Teraz by sme potrebovali zamakat a dosiahnut uspech. Verim ze nastupcovia ako Marcincik, Tomas Dalos alebo Kralik ci Marec budu v buducej sezone nielen vhodny na vyplnenie minut hry bez Ocku a Hornicaka ale plnohodnotnou nahradou.

V Turnaji utechy sa hra v podstate iba o jedine - celkovy vyhru. To sa nam v minulosti 2x podarilo a boli z toho 2 tituly ME v nasledujucej sezone. Najlepsi tim kazdeho kontinentu totiz usporiada v dalsej sezone ME. A vyhoda domaceho prostredia je enormny bonus..

Tak drzte minuty, palce a kde tu aspon citajte a prispievajte.
Dakujem

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
11
302402.2 in reply to 302402.1
Date: 12/02/2019 14:09:08
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Ako som uz spominal jedinym cielom Turnaja je snaha vyhrat ho. K tomu potrebujeme najma dobry zreb (lahsich europskych superov vonku). Teraz mame prve dva zapasy vyzrebovane fajn a verim ze aj zvysnych 6 bude takych. Uz je nacase. Minule sezony sme mali ozaj zreb tazky.

Prvy zapas v Pakistane sme zvladli o 48 bodov. Zahrali si vsetci dosyta. O tyzden hostime Wales.

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
22
302402.3 in reply to 302402.2
Date: 12/04/2019 07:41:45
Red Dragons BC
Extraliga
Overall Posts Rated:
189189
Second Team:
Junior Dragons
Gratulujem, drzim prsty

This Post:
11
302402.4 in reply to 302402.3
Date: 12/10/2019 02:55:43
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Tak po vcerajsej povinnej jazde doma s Walesom sme sa ocitli na prvom mieste v skupine Turnaja utechy.
Co ma menej potesilobolo dozrebovanie superov. Hrame iba s dvoma timami s vyssim momentalnym postavenim na svete avsak oba tieto zapasy hrame vonku a su to oba europske timy. Finsko je absolutny favorit a Bielorusko je nevyspytatelny a tazky super.
Potrebovali by sme trosku stadticka aby sme to zvladli... Celkovo ale nase sance na uspech dost klesli.

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
302402.5 in reply to 302402.1
Date: 12/17/2019 08:52:54
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Máme za sebou najťažšieho súpera základnej časti Turnaja útechy. Zápas vo Fínsku (53703) sme prehrali 64-71. Fínsko je 14. v rebríčku sveta, my 47. V minulej sezóne postúpili zo základnej skupiny až na ME a len kúsok ich delil od kvalifikácie na MS. Sami Fíni deklarujú vysoké ciele práve v týchto sezónach. Ich základňa je zhruba 1x tak veľká ako naša a môže nám byť vzorom ako sa systematicky dá dopracovať k pekným výsledkom aj v relatívne malej komunite. Fíni hrajú v útoku český patient a v obrane nemeckú 3-2 zónu a ide im to dosť dobre:)

Na zápas sme boli dobre pripravení. Všetko sadlo ako malo, akurát nám proste tá kvalita chýbala, aby sme Wahla zastavili.. Rozhodujúci bol napokon Bartulák, cez ktorého sa Wahl najviac presadil. Možno ak by Horničák nemal nízku kondíciu, tak by k tomu neprišlo..ale to je možno. Je množstvo detailov, ktoré nás zrážajú vo vyrovnaných zápasoch.

Prečo som sa toľko rozpísal? Pretože sme prakticky opäť z hry o titul v turnaji von. Tým pádom je ďalšia sezóna bez zázraku pred nami a pomaly nám odíde Očka. Čo bude potom? Marcinčík, Daloš a Králik s Marecom už musia byť pripravení prevziať repre do svojich rúk pod košom! Tak dúfam, že sa posunieme počas tejto sezóny tam kam to potrebujeme!!

Držte palce, ďalej hráme aj o rebríčkové postavenie a teda nasadenie do ďalšej kvalifikácie (obhajujeme body za postup do prvého kola play-off - to verím, že bez problému dáme a niečo aj pridáme k tomu. Takže makajte v tréningu a držte minúty:)

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
From: Bohun

This Post:
00
302402.6 in reply to 302402.5
Date: 12/19/2019 07:59:42
Overall Posts Rated:
124124
Je to skoda no, este aj obranna taktika nam sadla. Tento utok som hraval velmi rad aj ja. Aj si vedel, ze to budu hrat?

From: LA-zajino

This Post:
00
302402.7 in reply to 302402.6
Date: 12/19/2019 08:12:50
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Vedel som co idu hrat presne aj s kym aj kde, ale nic z toho. Podla mna to az taka dobra taktika nie je, ved nakoniec 71 bodov doma (aj ked proti vyssiemu usiliu) je naozaj malo. Staci mat dobreho kvalitneho podkosaka do obrany a uz tato taktika nefunguje. Ale napriek problemom si myslim ze obranou sme to neprehrali. Prehrali sme to utokom, nemame takych hracov, co vedia hrat proti dobre zlozenej 3-2 zone resp. neboli ti spravni hraci v lepsej forme aby mohli hrat. Fini sa buduju systematicky maju podkosakov s brutalnymi obranami a blokmi a v utoku im staci mat 1-2 monstra so strelbami 19-17 a pod. a potom to vyuzivaju. Aj to je cesta pre male krajiny, kedy sa 3-4 manazeri dohodnu na kvalitnej vychove do jedenj taktiky a tu sa snazia vymakat co najlepsie. Ale titul s tym nedosiahnu, akurat budu patrit medzi top timy.

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
From: Bohun

This Post:
00
302402.8 in reply to 302402.7
Date: 12/19/2019 13:51:12
Overall Posts Rated:
124124
Ani som tym nechcel povedat, ze aka je tato taktika skvela. Lebo je to cele vsadene na jednu kartu a skor sa to hodi ako prekvapenie proti silnejsim timom. Tak isto som uz mal neskor pocit, ze to nefunguje, ako ma. Ja sa len trochu divim, lebo pride mi, ze s tymito taktikami si vie 3:2 zona velmi pekne poradit. Vravim, skor mi to pride taktika na prekvapenie, ako nieco, co by mali hrat stale.

This Post:
00
302402.9 in reply to 302402.1
Date: 01/07/2020 03:28:56
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Cez Sviatky sa nám podarilo zapísať tri víťazstvá. Dve povinné doma proti Kostarike a Japonsku a jednu dôležitú u súpera v Bielorusku 77-74 (53792) - nášho dlhodobo neobľúbeného súpera. Vďaka výhre v Bielorusku sme 9.v tabuľke a reálne v hre o prvú osmičku po základnej časti. Ešte nám chýbajú dohrať dva zápasy, ak nezakopneme, mali by sme teoreticky mať dve kolá play-off výhodu domáceho prostredia (ak cez prvé kole postúpime).

Turnaj útechy je tento rok nabitý, sú tu Poliaci, Bosna, Gréci, Izrael, či iné tímy z kvalifikácie o MS u ktorých by sme nevyhrali ani CT vs TIE. Ale každá výhra sa počíta - pred dvoma sezónami sme mali 2 prehry v základnej časti a vypadli hneď v prvom kole play-off. Tzn.že získame dáke body renkingu a pred budúcosezónnou kvalifikáciou by sme sa mali posunúť v rebríčku vyššie (čím ďalej pôjdeme tým vyššie v rebríčku vystúpame). A to je dôležité pre správne nasadenie v kvalifikácii.

Debut si včera odbyl Kristián MAREC, počas Sviatkov aj Hrdoš ŠIŠULÁK a Ctibor GREŠO, predtým Tomáš DALOŠ! Gratulujem

Last edited by LA-zajino at 01/07/2020 03:39:32

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
302402.10 in reply to 302402.9
Date: 01/07/2020 03:32:06
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
Na trhu sú momentálne dvaja naši najlepší hráči počtom skilov (obaja SF). Kým Gračka má 33r a odtiahol krásnu kariéru v repre (a ešte verím že minimálne 1 sezónu dohrá), tak Jagodka je nová generácia - v 28r sa jeho kariéra na najvyššej možnej úrovni práve rozbieha.

MIRO GRAČKA (38253967)
FERO JAGODKA (42239648)

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
302402.11 in reply to 302402.10
Date: 01/15/2020 06:37:45
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
937937
Second Team:
Nitra Urpiners
V pondelok sme hrali v Portoriku, u jedného z najslabších tímov, avšak vyhrali sme "iba" o 39 bodov, aj to vďaka súperovmu CT. Žiaľ, strata cca 20 bodov do skóre nás bude asi veľmi mrzieť, kolo pred koncom základnej časti Turnaja útechy bojujeme o 8.priečku, ktorá by zaručovala výhodu domáceho prostredia v dvoch zápasoch play-off..
Okrem toho bojujeme ešte v celkovom rebríčku národných tímov, aby sme sa dostali do štvrtého koša pre "žreb" skupín budúcosezónnej kvalifikácie. Tu to je riadne narvaté, momentálne taktiež držíme 23.miesto v Európe, teda posledné pre štvrtý kôš..
Bojujeme tak na viacerých frontoch, rozhoduje doslova skóre v zápasoch.
Zranil sa nám Bielik, tak prosím dávajte veľký pozor na minúty, aby boli formy ok! Ďakujem

zajino

Last edited by LA-zajino at 01/15/2020 06:38:58

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching