BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 50 - It's Not Personal. It's Strictly Business.

Σεζόν 50 - It's Not Personal. It's Strictly Business.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
304877.270 in reply to 304877.269
Date: 07/08/2020 04:57:51
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
χαχαχαχ!

Εμείς απ'ότι δείχνει τον πίνουμε σήμερα...τον καφέ...! Πάμε για λίγο ροντέο κ όπου βγει...!


ps: Νομίζω πρέπει να πάρεις αλλον έναν διεθνή και μετά στρώνεις...! Τον Πάκη ας πούμε :-PPPP

This Post:
00
304877.272 in reply to 304877.271
Date: 07/08/2020 13:08:20
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Είναι κακιά ζωή να προπονείς.

Ξυπνάς μια μέρα, και σου ζητάνε τον ουρανό με τ' άστρα σε μισθά.

Δεν φτάνει το ντάντεμα τόσα χρόνια και οι elite προπονητές, θέλουν και τα ρέστα.

Μετά σου ζητάνε "ποιοτικούς συμπαίκτες" γιατί λέει δεν γίνεται να είναι σε όλα καλύτεροι απ τους υπόλοιπους.

Ε μετά, που χρήμα για τα... υπόλοιπα...


Αμα αυξήσετε κι άλλο τις τιμές καήκαμε

This Post:
00
304877.274 in reply to 304877.273
Date: 07/10/2020 08:43:20
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Θα εξαρτηθεί από τους τρελούς που θα χτυπήσουν μαζί μου.

Και το σαπακι είναι μια επιλογή πάντως

Winter is coming...
This Post:
00
304877.276 in reply to 304877.275
Date: 07/10/2020 13:09:39
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Τελικά με 4.3 σκάρτα αισθάνθηκα σαν να κλέβω εκκλησία

Winter is coming...
This Post:
44
304877.278 in reply to 304877.276
Date: 07/10/2020 13:54:49
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Ήταν 15 Ιούνη 2020.

Ο Τσιόμπα ετοιμαζόταν να κάνει ντεμπούτο με την Εθνική.

Αγχωμένος, προσπαθούσε να κάνει τους πρώτους του φίλους και να δέσει με την ομάδα. Μπορεί να ήξερε ήδη κάποιους παίκτες από τη παρουσία τους στην Α1, αλλά ένας από τους παίκτες που είχε τη καλύτερη σχέση ήταν ο Πάκης ο Κατσίμπαλος. Λογικό, μιας και είναι και οι 2 draft της '38 (και πήγαιναν μαζί φροντιστήριο πριν μπουν στη λίγκα). Σειρούλες.

Τα χουμε ξανα-γράψει καιρό πριν "μονοπωλήσει" το ενδιαφέρον της Α1 ο Πάκης, σε... αφιέρωμα στον Thomas Gabriel. Ο Τσιόμπα ήθελε σαν τρελός να τον φέρει στην ομάδα κάπου 3 χρόνια πριν αλλά ο πρόεδρος έκανε... διακοπές όταν είχε βγει στη λίστα.

Δεν έχασαν επαφή. Συνέχεια στο τηλέφωνο και στο twitter, μέχρι που εσμηξαν από κοντά εκείνη τη Δευτέρα του Ιούνη...


Η συζήτηση πήγε κάπως έτσι:

Πάκης: Έτοιμος για το ντεμπούτο Κρις?

Τσιόμπα: Έτοιμος φίλε. Εσύ έτοιμος να γυρίσεις Ελλάδα?

Πάκης: Καλά τα πάω εδώ ρε φίλε. Κάνω τις ντρίπλες μου, βαράω τα σουτάκια μου, παίζω εθνική, κύριος.

Τσιόμπα: Πως πάει η προπόνηση?

Πάκης: Καλά, αλλά έχω "κορεστεί" λίγο. Θέλω να δουλέψω αντοχοβολές σιγά σιγά...

Τσιόμπα: Όπως σ' ακούω έτοιμος για Α1 είσαι.

Πάκης: Δε τους πέφτω λίγο μικρός?

Τσιόμπα: Μπορεί αλλά κάτι θα γίνει.

Πάκης: Άκουσα ότι ο Τεράστιος ενδιαφέρεται, αλλά ο πρόεδρος δε με δίνει...

Τσιόμπα: Θα κάνουμε το εξής, άρχισε να κ@λοβαράς στις προπονήσεις, να πέσει η φόρμα, να ξενερώσει ο δικός σου να σε διώξει και θα βρεθούν τα χρήματα...

Πάκης: Λες? Θα με σκοτώσει ο Μαμού με τον Κούπρα...

Τσιόμπα: Άραξε ρε Βλήμα, θα τη παλέψουμε και δίχως σου.

Πάκης: Καλά τα λες, θα κάνω μποικοτάζ του εαυτού μου μόλις κάνουμε τη 1η νίκη στο Παγκόσμιο και... έρχομαι Α1!



Η συνέχεια γνωστή. Τα αποτελέσματα.... είδωμεν!


Καλορίζικος champion


This Post:
33
304877.279 in reply to 304877.278
Date: 07/10/2020 14:14:10
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
χαχαχαχαχα ωραιος!

Ευχαριστω πολυ τον Τσιομπα που μεσολαβησε για να γινει αυτη η μεταγραφη!

Η αληθεια ειναι οτι περυσι λιγο πριν φτασουν τα πλει οφ ο Θρυλικος μας Κινεζος (35236611) μας αφηνει για σχεδον ενα εκατομμυριο και παει στα 37 του να κολλησει τα τελευταια του ενσημα στην Φινλανδια.

Ψαχνω την μεταγραφικη λιστα και δεν βρισκω κατι που να μου αρεσει στο 100% (θελω σιγουρα υψηλη περιμετρικη για να παιξω απεναντι στον Ξεφτιλαικο εαν φταναμε τελικους).

Αφου εχω χρονο και δεν βιαζομαι ριχνω μια προταση στον Ισπανο μανατζερ που τον ειχε και τον εβαζε σε 3 παιχνιδια την εβδομαδα. Εντωμεταξυ αυτος ειχε και εναν Ισπανο διεθνη που πουληθηκε με 6 εκατομμυρια στα 30 του πριν λιγο καιρο! Κανω προταση για 6 εκατομμυρια και παιρνω αρνητικη απαντηση σε φαση δεν το συζηταω καν. Τελικα ερχεται ο Αλβανος στην ομαδα, καταφερνει να φερει το 3ο σερι πρωταθλημα και ο Πακης υπογραφει μιση σεζον μετα με 4.3!

Δεν θα μπορουσε να ειχε παει καλυτερα.

Οι πρωτες του δηλωσεις παντως ηταν περιεργες:

''Με τετοια ομαδα οχι το 4ο σερι δεν θα παρουμε αλλα μας βλεπω να κινδυνευουμε την κατηγορια. Προεδρε παρε κανεναν παικτη ακομα γιατι θα κλαιμε με μαυρο δακρυ στο τελος της σεζον!''

@Ματσας
Χαχαχαχα η αληθεια ειναι οτι τα 4.3 ηταν το ποσο που ''φανηκε''. Τα υπολοιπα για ευνοητους λογους δεν τα ανεφερα.
Λες να τον δηλωσω να παιζει και στο παιδικο;
Αυτος ειναι πολυ νεος, δεν κανει καν ποπ νταουν!

ΥΓ.

Αντε να πεις στον Αλβανο μετα τους 47 που εβαλε περυσι οτι δεν χωραει στο ροστερ...

Winter is coming...
Advertisement