BuzzerBeater Forums

BB Bulgaria > [NT] Тренировки

[NT] Тренировки

Set priority
Show messages by
From: mink0ff
This Post:
00
309452.5 in reply to 309452.4
Date: 06/21/2021 09:20:58
BC Vitosha Sofia
A Grupa
Overall Posts Rated:
755755
Second Team:
Sofia Alpha Dogz
* Магическото число за JS на центровете е 12
Тук визирам центровете на ниво национален отбор. За център със заплата >200к, ~12 JS е границата, до която той е безплатен. След това става доста скъп (откъм заплата, но най-вече потенциал) и ограничава възможността за развитие на уменията под коша. В хипотезата, че започвате (както би било правилно) с 1 на 1 (ЛК/ТК) тренирвоки, планирайте ги до ниво на JS около 8-8.5. След това при тренировките за стрелба под коша се вдигат грубо 2 нива като вторични, а и не се знае крос-трейнингът колко още ще добави във времето, но обикновено са поне 1-2 скила при джим трето ниво.

* SB на тежките играчи е недостатък, а не предимство (мнение)
Преди да намалят цената му откъм заплата и потенциал това беше особено важно. Буквално правеше разликата. В съвременния ББ не е чак толкова драматично, но все пак аз лично не харесвам тежки играчи с много SB. Предимствата на SB са, че прави тренировката на ID по-бърза (еластик) и дава някакви допълнителни стопове на мач. Недостатъкът е, че заема потенциал и струва заплата. За мен лично това е най-маловажното от 4-те вътрешни умения (дори когато играем външни тактики) и съответно предпочитам потенциалът на играча ми да отиде другаде. Разликата между 7 SB и 20 SB е около 2-3 чадъра на мач средно. Реално от тези стопове при половината топката отива при съперника (почти няма ефект, освен shot clock-a), а за голяма част от останалите трябва да се борим. Т.е. ефектът от умението клони към 0. Има доста тежки играчи с 18+ SB на пазара (модерно е сега), разгледайте ги и вижте собствениците им дали постигат резултати някакви. Моят отговор е - не. Ако все пак искате да пробвате с играчи от типа 10-20-20-20, съветът ми е да развиете подаването им близо до 20 също.

* Приоритизирайте какво да тренирате
Един пример за тежък играч, да речем на 24г, 203см, каквито и преди и сега, за съжаление, имаме много:

Не е ок, че въобще се е стигнало до такъв скилсет, но това настрана, от тук нататък играчът може да бъде трениран на няколко неща - OD, PS, IS, ID, RB. Ето и приблизителната ефективност, а изводите оставям на вас:

Натиск -> OD попва веднъж на 1-2 седмици
Еластичен ефект от HN, DV, ID

Подаване -> PS попва веднъж на 1-2 седмици
Еластичен ефект от HN, DV

Борби -> RB поп-ва веднъж на 2-3 седмици (играчът може да кап-не)
Еластичен ефект от IS, ID

Стрелба под коша -> IS поп-ва веднъж на 4-5 седмици (играчът може да капне)
Отрицателен еластичен ефект

Защита под коша -> ID поп-ва веднъж на 5-6 седмици (играчът може да капне)
Отрицателен еластичен ефект

Това, което аз бих направил е да го тренирам три сезона на OD и PS (дори на 70-80% ефективност извън позиция), а след това на 1 на 1 (нападатели) докато капне. Накрая борби (вече капнал, бавно), което не е проблем защото ще си играе на номиналната позиция. Би се получило нещо подобно като завършен билд. Мисля, че с GorillaZ направихме двама подобни последния път и доста добре се получи:


Алтернативно, ако се завърши на вътрешни, дори с висок потенциал би се получило нещо такова:


Мисля, че е очевидно, кое е по-добре. И то е по-добре не само за НО, а и за вашия си отбор. Защото да, тренирали сте го три сезона повече, но след това 5-6 сезона ще си го ползвате - мега много по-добър играч за по-малка заплата + 30-40к реклама на седмица от това, че ще е в групата на НО всяка седмица, което за 5 сезона са си 3 милиона кеш пара... Да не говорим, че дори на 34 все още може да му вземете още над милион при продажба.



Last edited by mink0ff at 01/08/2024 15:51:27

BBB: 2 (S37 S38); Top tier: 7 (S35 S36 S37 S38 S39 S41 S63); Cup: 9 (S25 S35 S36 S37 S38 S39 S40 S41 S61)
From: mink0ff
This Post:
11
309452.6 in reply to 309452.5
Date: 06/21/2021 13:09:04
BC Vitosha Sofia
A Grupa
Overall Posts Rated:
755755
Second Team:
Sofia Alpha Dogz
* Ако тренирате - тренирайте поне двама
Така или иначе правите разходи за треньори, сгради и тн. Така или иначе жертвате представянето на отбора в някаква степен. Тренирайте 5-6 играча докато сте на 2 позиции тренировки, след това си оставете поне двамата най-добри, които да доразвиете в отбора си, а останалите продайте с печалба. Може да не са и двамата национали с по 10 потенциал, може да не са и двамата BG-та, но със сигурност ще е по-добре за вашия отбор защото освен двама супер играчи ще ви донесе и допълнителни приходи от продажбите. Аз винаги тренирам трима. Дори изтърсакът да пропуска по някоя тренировка от време на време заради фалове или контузии пак си става супер играч накрая. Идеален за 6-th man в топ отбор.

* Ако няма да тренирате - продайте веднага
Ако ви върже и изтеглите от драфта играч с 9+ потенциал, но не искате или няма как в момента да го тренирате ефективно - продайте го още в началото на сезона. Едно, че така ще може да го вземе някой, който иска да го развива за национал. Второ, че тогава е момента да направите най-големи приходи от продажбата му. В края на сезона няма да струва и половината от това, което е струвал в началото. Като пример - още веднага след драфта този сезон писах на един мениджър евентуално да продаде играч, за когото бях готов да дам над милион. Не получих отговор. 7-8 седмици по-късно го купих за 500к, без да проведем каквато и да било комуникация... Което е лошо и за него защото взе близо милион по-малко и за НО защото играчът изпусна ценни седмици тренировки.

Last edited by mink0ff at 06/23/2021 19:35:03

BBB: 2 (S37 S38); Top tier: 7 (S35 S36 S37 S38 S39 S41 S63); Cup: 9 (S25 S35 S36 S37 S38 S39 S40 S41 S61)