BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 reprezentacija by Topnik

U21 reprezentacija by Topnik

Set priority
Show messages by
From: Topnik
This Post:
22
311203.1
Date: 07/09/2021 16:10:32
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Dobro veče želim čitavoj BH zajednici.

Kao što ste vidjeli u toku ove sedmice su završeni izbori za selektora u21 reprezentacije Bosne i Hercegovine. Nakon par godina smo napokon imali više od dva kandidata, a takođe smo imali više od 20 glasova na izborima.
Pozitivno sam iznenađen brojem glasova na izborima kao što sam iznenađen brojem ljudi koji su glasali za mene. Nadam se da je to neki dokaz dosadašnjeg mog rada za naše selekcije i kompletnu zajednicu. Vjerujem da neću razočarati vas i iznevjeriti vaše povjerenje.

Poslije punih šest sezona sam se vratio na kormilo u21 reprezentacije. Iskreno da vam kažem prihvatio sam se baš teškog posla jer svake sezone je sve slabiji draft tako da je i izbor igrača sve manji. Naravno pored toga je i manji broj ljudi koji bi trenirali za u21 reprezentaciju. Imamo naravno timove koji su popunjeni starijim igračima koji se treniraju za NT tako da smo odmah ograničeni brojem timova za trening.

Odmah da kažem kako ne mogu da obećam neke uspjehe koji se tiču rezultatskog segmenta u21 reprezentacije. Što se tiče treninga i razvoja mladih igrača za u21 reprezentaciju, a pogotovo NT vjerujem da to može biti dobro kao što je i do sada bilo.

Naša reprezentacija će ove sezone da igra kvalifikacije za Eurobasket. Ovo prvenstvo Europe se kao i same kvalifikacije igra u Izraelu.
Pošto smo tek u trećem šeširu bili za žrijeb naravno nismo mogli da očekujemo neku grupu u kojoj bi bili favoriti za prolaz dalje. Tako da ovaj put nemamo opterećenje što se tiče samog plasmana na prvenstvo iako ćemo sve učiniti što je u našoj mogućnosti da to ostvarimo.

Nalazimo se u grupi sa reprezentacijama Italije, Grčke, Nizozemske, Češke, Škotske, Luksemburga i Kipra.
Prvo kolo otvaramo protiv reprezentacije Nizozemske. O njima kao i o našem rosteru za ove kvalifikacije ću više pisati u nedelju.

Toliko za sada...


Last edited by Topnik at 07/09/2021 16:14:42

From: Topnik
This Post:
00
311203.2 in reply to 311203.1
Date: 07/11/2021 18:56:36
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Pozdrav čitavoj zajednici...

Kao što sam najavio danas ću malo da pišem o našem rosteru za ove kvalifikacije koje ćemo igrati ove sezone.
Odlučio sam se trenutno za 16 igrača, a imam još jednog igrača na čekanju koji će vjerovatno biti član reprezentacije.
Od ukupno 17 igrača koji će biti u rosteru za ovu sezonu imamo na raspolaganju devet vanjskih igrača, tri krilna igrača i pet unutrašnjih igrača.
Mislim da se po prvi put desilo da imamo čak osam igrača koji se nalaze u timovima van naše zajednice. To ne bi trebalo da predstavlja problem sa treningom i formom igrača kao što do sada nije bio problem. Vidjećemo kako se bude igrala sezona da li će biti problema.
Pisao sam ranije da primarni cilj ove i narednih generacija neće biti rezultat već dobar razvoj igrača za NT. Dok se opet ne vratimo na neki nivo koji je potreban za pravljenje odličnih rezultata mi ćemo se posvetiti nekim drugim stvarima.
Najbolja podloga za pravljenje rezultata jeste što veći broj ljudi iz naše zajednice da se posveti treningu naših igrača. Imamo par članova koji imaju timove u utopiji što je uvijek pomagalo mladoj reprezentaciji. Naravno za tu opciju nikoga nismo primorali već je to dobra volja ljudi koji su imali želju da pomognu našoj reprezentaciji.
Spisak pozvanih igrača za ovu sezonu:

Marko Maurin - 21g, 188cm
Edin Jazvin – 21g, 183cm
Smajo Cirjanić – 21g, 185cm
Mitar Petković – 21g, 185cm
Marko Vincek – 21g, 196cm
Sanel Mameledžija – 21g, 196cm
Goran Maljković – 21g, 188cm
Dejan Krmpotić – 21g, 203cm
Samir Breko – 21g, 211cm
Ivan Stipančić – 21g, 206cm
Branko Kulić – 21g, 211cm
Nikšta Vugdelija – 21g, 185cm
Gašpar Jurec – 20g, 193cm
Oliver Vukosavljević – 20g, 185cm
Mario Penava – 20g, 208cm
Bakir Mujić – 20g, 213cm
Amil Teletović – 20g, 190cm

Toliko do narednog javljanja

From: Topnik
This Post:
11
311203.3 in reply to 311203.2
Date: 07/12/2021 10:20:49
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina 21 - Nizozemska u21
12.7.2021. 16:55 - Izrael


Zdravo svima

Danas počinju kvalifikacije za u21 Europsko prvenstvo. Ove godine se kvalifikacije igraju u Izraelu tako da ni jedna od dvije današnje reprezentacije nema prednost domaćeg terena.
Prvo kolo igramo protiv reprezentacije Nizozemske. Oni imaju jednu medalju na prethodnim prvenstvima i to u dalekoj prošlosti.
Mi kao što znate imamo više od jedne tako da smo dosta uspješniji od njih. Nisam upoznat sa njihovim kvalitetom, ali čim nemaju nekih velikih rezultata u posljednje vrijeme očigledno su fokusirani na NT nivo jer tamo postepeno postaju ozbiljna reprezentacija.
Kod njih je isto forma šarena, a to je očekivano za prvo kolo kada na formu dosta utiče random. Tada teško možemo vidjeti da je neko u formi 9.
Mi imamo par igrača koji su u formi 6 ili niže tako da su oni out za današnju utakmicu. Trening je bio odličan jer je dosta igrača podiglo bitne skillove.

Bilo bi dobro kada bi nekako uspjeli da dođemo do pobjede u prvom kolu pa da nam je lakše igrati naredne utakmice.

Ko god bude raspoložen neka nam se pridruži na utakmici.



From: Topnik
This Post:
22
311203.4 in reply to 311203.3
Date: 07/13/2021 07:54:19
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Nizozemska u21
108:86



Dobar dan svima.

Naša reprezentacija je sjajno otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo. U prvoj utakmici koja se igrala u Izraelu pala je reprezentacija Nizozemske.
Naši momci su od prvog minuta na terenu odlično igrali i držali vodstvo većim dijelom meča tako da možemo reći da je naša pobjeda potpuno zaslužena. Na kraju je razlika iznosila 22 poena u našu korist.
Imali smo manje skokova i asistencija u odnosu na Nizozemsku, ali smo zato imali fenomenalne procente šuta. Za tri poena smo šutirali čak 50%.

Od naših igrača su se najviše istakli Vugdelija, Cirjanić i Breko. Moram da pohvalim sve naše igrače što se tiče odbrane i nadam se da će tako nastaviti. Kod nas se uvijek pokazalo da dobra odbrana donosi pobjede.

U našoj grupi su pobjede ostvarile reprezentacije Italije, Grčke i Luksemburga. Naša naredne utakmica je protiv reprezentacije Češke.

LP

From: Topnik
This Post:
00
311203.5 in reply to 311203.4
Date: 07/19/2021 08:47:31
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Češka u21
19.07.2021. 16:55 - Izrael


Zdravo svima.

Danas će mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrati drugo kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Drugo kolo će se igrati u Haifi, a protivnik je reprezentacija Češke Republike.
Nakon pobjede protiv Nizozemske nam slijedi bar na papiru lakši protivnik. Što se samog terena tiče to naravno moramo opravdati u današnjoj utakmici.
Česi ne spadaju u red velikih reprezentacija na BBu. Imaju više aktivnih timova od nas, ali imaju manji broj medalja u odnosu na nas.
Osvojili su jedinu medalju u sezoni 20 kada su u polufinalu prvenstva izgubili od Poljske, a to se prvenstvo igralo u Finskoj. Njihovo posljednje prvenstvo koje su igrali je bilo u 36oj sezoni kada su imali omjer 2-3 u grupi. Naš posljednji međusobni meč je bio u sezoni 42a, a to su bile kvalifikacije za Europsko prvenstvo. Meč se igrao u Njemačkoj, a mi smo došli do lagane pobjede od 41 poen razlike.

Češka je prvo kolo na prvenstvu igrala protiv reprezentacije Grčke. Grci su naravno kvalitetnija reprezentacija i uz veći trud su došli do pobjede od 27 poena. Česima će sigurno gledati da protiv nas poprave dojam koji su ostavili za sada u ovim kvalifikacijama.
Reprezentaciju im čine uglavnom mlađi igrači od 21 godinu što pokazuje to da imaju 12 igrača od 18/19/20 godina u rosteru reprezentacije.

Mi za ovu utakmicu imamo tri igrača koja su van konkurencije za utakmicu, a to su: Stipančić i Vukosavljević. Ostali su odradili odlično jutarnji trening. U petak na glavnom treningu je bilo napredovanja kod dosta naših igrača. Jazvin i Jurec su popravili svoje odbrane dok su Krmpotić i Memeladžija dobro radili na svom skoku.
Mi danas ako budemo imali dobar pristup utakmici od prvog minuta mislim da ne bi trebalo biti problema što se tiče rezultata. Vjerujem da se naši igrači nisu mnogo opustili nakon dobre pobjede u prvom kolu i da će danas ozbiljno shvatiti reprezentaciju Češke.

Pozivam sve zainteresovane da nam se danas pridruže na chatu tokom utakmice.

VOLIM TE BOSNO!

This Post:
00
311203.6 in reply to 311203.5
Date: 07/19/2021 14:24:47
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
584584
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Odlican tekma, odlican rezultat

Bice gusto do kraja, Grci i Talijani dobro stoje za sada, treba ce nam srece
Nadam se da ces naci rjesenje i za njih, sretno

idemo dalje...
This Post:
00
311203.7 in reply to 311203.6
Date: 07/19/2021 15:32:34
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Hvala.

Nešto ćemo skontati kada bude došla utakmica sa Grčkom.

From: Topnik

This Post:
00
311203.8 in reply to 311203.7
Date: 07/21/2021 09:10:02
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Češka u21
93:73


Dobar dan želim čitavoj našoj zajednici na BBu.


Za početak želim da svim vjernicima islamske vjeroispovijesti poželim Bajram Šerif Mubarek Olsun.
Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine je upisala i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Poslije pobjede protiv Nizozemske došla je pobjeda protiv Češke.

Od prvog minuta na meču smo pokazali da smo bolja reprezentacija i zasluženo smo došli do pobjede. Držali smo uvijek dobru razliku koja je na kraju iznosila 20 poena u našu korist.
Najbolji u našim redovima je bio Smajo Cirjanić. On je ubacio 27 poena.

Naredne dvije utakmice su dosta lakše za nas tako da tu ne bi trebalo biti problema. Nadam se da će naredna dva treninga biti jako dobra kada ćemo dići bitne skillove i držati dobru formu igrača.

Do narednog puta toliko od mene...

From: Topnik

This Post:
11
311203.9 in reply to 311203.8
Date: 07/29/2021 06:20:42
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Vels u21
118:38


Zdravo svima.


Naša reprezentacija je ostvarila pobjedu u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Ovaj put očekivana pobjeda za našu reprezentaciju jer svi smo upoznati sa kvalitetom reprezentacije Velsa.
Neću mnogo pisati o utakmici jer kao što vidite sam rezultat vam pokazuje kakva je to utakmica bila.
Svih 12 naših igrača se upisalo u listu strijelaca i spremno dočekuju narednu utakmicu. Naredna utakmica je protiv reprezentacije Škotske. Vjerujem da će to biti isto jedna lagana pobjeda pred jako bitne utakmice koje nas čekaju na kraju kvalifikacija.


From: Topnik
This Post:
00
311203.10 in reply to 311203.9
Date: 08/03/2021 11:09:29
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Škotska u21
112:74



Zdravo svima

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine je ostvarila novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Ovaj put smo došli do pobjede protiv reprezentacije Škotske. Naravno bili smo veliki favoriti prije ovog meča i momci su to potvrdili na terenu.
U ovom meču su svi pozvani dobili minute i opet su se svi upisali u listu strijelaca što je jako pozitivno za naredne utakmice.
Najbolji u našim redovima su bili Cirjanić i Vincek. Kombinovano su ubacili 47 poena.

Što se tiče naše grupe odigran je jako bitan meč koji ima veze sa našom reprezentacijom. Juče je reprezentacija Nizozemske dobila Grčku. Grci su upisali prvi poraz tako da zaostaju sada za nama. U ponedeljak igramo sa njima gdje bi mi sa pobjedom se uspjeli plasirati na Europskog prvenstvo što bi bio ogroman uspjeh ove generacije.
Nadamo se dobrim minutama i formi naših igrača u petak pa da se možemo polako pripremati za najvažniju utakmicu ovih kvalifikacija.


From: Topnik
This Post:
55
311203.11 in reply to 311203.10
Date: 08/09/2021 09:00:42
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Grčka u21
09.08.2021. 16:55 - Izrael


Dobar dan svima

Našu mladu reprezentaciju očekuje najbitnija utakmica u ovim kvalifikacijama. Igramo protiv reprezentacije Grčke u petom kolu kvalifikacija za Europskog prvenstvo koje se igra u Izraelu. Stanje u našoj grupi je takvo da bi sa današnjom pobjedom 99% išli na EP. Zbog toga je jako bitna utakmica za nas, a pogotovo za Grke jer oni sa porazom gube mnogo više nas.

Grčka iako spada u red sa najviše aktivnih timova na igri oni do sada u mlađim uzrastima nisu uspjeli da osvoje medalju. Imaju ukupno 596 aktivnih timova na igri što je baš ozbiljan broj u poređenju sa nama.
Na prošlo Europsko prvenstvo se nisu plasirali, a prvenstvo prije toga su igrali. Tada se prvenstvo igralo u Sloveniji, a oni su završili prvenstvo sa omjerom 0:5.
Ono što je zanimljivo za tu sezonu jeste da su oni bili sa nama u kvalifikacijama, a mi se nismo plasirali na prvenstvo. Izgubili smo od Grčke sa 4 poena razlike. To je ujedno bio i naš posljednji međusobni meč sa Grčkom.
Njihova forma je "šarena" za ovu utakmicu, a tako je uglavnom bilo kroz čitavu sezonu.

Što se nas tiče mogu da kažem kako mi ovu utakmicu čekamo od pobjede protiv Nizozemske. Odmah smo znali da je ova utakmica jako bitna za nas. Iako su minute kod nas bile dobre imali smo par padova što se tiče forme. Nažalost ti igrači su nam mogli pomoći u ovoj utakmici, ali Bože moj takve stvari se dešavaju.
Bilo je par jako bitnih upova, ali njih neću da spominjem u ovoj najavi za utakmicu.

Vjerujem u naše momke i nadam se danas dobrom rezultatu. Pozivam sve zainteresovane da nam se pridruže danas na chatu tokom utakmica i da podržimo ove mlade momke.

VOLIM TE BOSNO!