BuzzerBeater Forums

BB România > BB-App

BB-App

Set priority
Show messages by
This Post:
00
314916.2 in reply to 314916.1
Date: 05/24/2022 14:48:35
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salut, Radu!

am văzut postarea și de abia aștept aplicația. ai testat-o?

This Post:
00
314916.6 in reply to 314916.5
Date: 06/28/2022 16:50:38
BC Delfinii Purpurii
RBBA
Overall Posts Rated:
7272
Salut!

Dupa mine este un efort inutil as fi preferat sa investeasca in alte lucruri.. asa pierd luni bune de dezvoltare sa refaca o interfata ce nu era marea problema a jocului.

Dar na, parerea mea.

This Post:
11
314916.8 in reply to 314916.7
Date: 06/29/2022 04:19:14
BC Delfinii Purpurii
RBBA
Overall Posts Rated:
7272
Salutare.

Sunt multe alte lucruri ce au fost cerute, pe langa aplicatie. Pentru mine ce fac acum este sa imbrace acelasi continut intr-o alta haina. Nu este neaparat rau, dar nu aduce nimic nou.

Ce functionalitati specifice de aplicatie crezi ca vor aduce mai multi utilizatori? Faptul ca ai notificari cand urmeaza un meci? In 2 minute poti pune asta in calendar daca chiar vrei aceasta notificare..

Recunosc ca experienta pe mobil a site-ului curent se putea sa fie mai buna, dar iti faci treaba cu el. Dar e un lucru sa lucrezi la experienta pentru site-ul curent si o alta mancare de peste sa faci o aplicatie de la 0.

Alte lucruri ce eu consider ca ar fi adus mai multa valoare:
- investitie in marketing, o reimprospatare a brandului si a cum arata site-ul;
- finalizarea unor functionalitati ce au fost facute pe genunchi, cum ar fi editorul de uniforma care e plin de buguri
- adaugarea de moduri noi de a raspunde la cererea multora de mai multe jocuri pe saptamana. De ex, se putea introduce un modul de 3x3, sa poti participa cu jucatorii la turnee , daca vrei sa faci asta
- regandire a antrenamentului, un modul ce este prea simplist si limitat acum.
- adaugarea de functionaliati din buzzer-manager .. sunt atatia utilizatori ce il folosesc si totusi nu sunt adaugate in jocul de baza functionalitati de acolo.
- un sistem automat de game news and highlights, ce se mai intampla prin alte ligi, un loc centralizat pentru 'press releases' de interes, interviuri poate (cum mai faci si tu pe site-ul tau).

Sunt multe lucruri ce se pot face pentru a face jocul mai interesant, aplicatie de mobil .. nu prea. Cred ca baietii stiu mai bine ce au in plan si ce a mai fost cerut de utilizatori. Sper..

Inteleg ca au vrut sa se duca si catre marketplace-uri sa incerce sa mai atraga utilizatori de acolo, dar consider ca este o strategie gresita. Jocul nu este tipic jocurilor de mobil ce sunt cautate de utilizatorii de acolo. Ai nevoie de ceva fast paced sau cu continut ce sa te tina pe ecran.. ori nu este cazul si nici nu cred ca vrem sa fie cazul.






Last edited by therin at 06/29/2022 04:37:43

This Post:
00
314916.10 in reply to 314916.5
Date: 06/29/2022 10:21:55
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salut!

eu nu am primit acces. nu știu dc. m-am inregistrat pe mail, dar nu am primit niciun mail...:))