BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 BiH NT by enynho

U21 BiH NT by enynho

Set priority
Show messages by
This Post:
22
315973.1
Date: 08/05/2022 06:22:58
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

Prije svega, hvala svima koji su učestvovali u ovosezonskim izborima za selektora mlade BiH reprezentacije a posebno hvala za 26 glasova menadžerima koji su odlučili svoje povjerenje dati baš meni.

Kako sam u najavi svoje kandidature napisao, mlada reprezentacija nam se nalazi izuzetno lošijem položaju nego što je to bio slučaj u prethodnim sezonama u kojima smo navikli na velike uspjehe našeg mladog nacionalnog tima.

Veoma loša pozicija na svjetskoj i europskoj rang listi reprezentacija nam nudi loš položaj u grupnoj fazi kvalifikacija za EP te smo tako u ovom trenutku primorani igrati protiv 2-3 reprezentacije koje su, realno, kvalitetom iznad nas za stepenicu ili više njih.

Na meni je da u narednom periodu probam popraviti rejting naše mlade reprezentacije i vratim je bliže vrhu kako bismo naredne kvalifikacije dočekali spremniji i u boljem položaju prilikom izvlačenja grupa.

Što se ovosezonskih kvalifikacija tiče, ići ćemo utakmicu po utakmicu, realan domet jesu 4 pobjede u grupi ali ćemo pokušati iznenaditi nekoga od favorita te "vrebati" iz sjene prema ponekom iznenađenju.

Narednih dana ću se potruditi predstaviti roster naše selekcije te me očekuje velik posao kontaktiranja vlasnika naših mladih igrača, uspostavljanja trening planova i selekcije budućih generacija.

Za sve prijedloge i sugestije stojim na raspolaganju na ovoj temi.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

This Post:
11
315973.2 in reply to 315973.1
Date: 08/05/2022 07:20:50
Bosnian Tigers
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
593593
Second Team:
Bosnian Tigers Junior Team
Neka je sa srecom

Javi se privatno da ti dam pristup bazi naših igraca, mislim da ce ti trebati

This Post:
11
315973.3 in reply to 315973.2
Date: 08/07/2022 08:35:28
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

1. kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo - Sezona 58

43. 🇨🇭 Švicarska - Bosna i Hercegovina 🇧🇦 40.

U ponedjeljak, 8.8. otvaramo kvalifikacije protiv U21 reprezentacije Švicarske. Naši prvi protivnici nam više nisu rival kojeg možemo olako shvatiti i protiv kojeg možemo unaprijed računati pobjede. Nije Švicarska ništa naročito podigla kvalitet svoje mlade reprezentacije za razliku od prethodnih godina ali smo mi za stepenicu niže skliznuli te nam ovakvi protivnici predstavljaju prijetnju, pogotovo ako uzmemo u obzir da smo na otvaranju kvalifikacija, gdje je forma svima još uvijek relativno loša i nije izbalansirana. Upravo je forma još jedna od stavki zbog koje moramk biti na maksimalno visokom nivou opreza jer su tu naši protivnici u najmanju ruku jednaki sa nama. Kod obje ekipe će zasigurno škripati na sve strane ali ćemo se potruditi da anuliramo neke njihove prednosti i pokušamo iskoristiti naše preko njihovih nedostataka.

Za ovaj kvalifikacioni ciklus je odabrano 17 najboljih koje nam naša baza mladih igrača može ponuditi. U postavu za sutra konkuriše 15 od 17 igrača igrača koja su van stroja su nam centri tako da nam i to predstavlja dodatni problem ali idemo u utakmicu polako pa ćemo vidjeti da li i ovakvi možemo ostvariti pozitivan rezultat.

Trening kojeg su naši momci odradili u petak je nešto što veseli i nadam se da će vlasnici nastaviti u ovom ritmu. Hvala im na tome, dobili smo čak 15 skillova na 12 igrača.

Sretno nam i nadam se da će otvaranje kvalifikacija izazvati interes kod vas da skupa pratimo mladu reprezentaciju pred kojom je dug put povratka na stare staze slave...

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
11
315973.4 in reply to 315973.3
Date: 08/08/2022 05:39:27
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52515251
Second Team:
Spartan Kids
Cestitke i ovdje Enise.
Drago mi je vidjeti te na celu mlade repke jer si to stvarno zasluzio sve ove godine.
Imas dovoljno iskustva i znanja, znas kako treba sa mladim igracima.

Moj savjet je da se opet proba pokrenuti tema udomljavanja nasih igraca od iduceg drafta, pa da opet pravimo neke zlatne generacije.
Situacija sigurno nije ni blizu one od prije ali sta se moze, borimo se s onim s cim raspolazemo.
Svakako i manji broj timova iz Utopije utice na nas kvalitet jer su to bile ekipe bukvalno posvecene samo U21, ni to ne bi bilo lose aktivirati, bar u odredjenoj mjeri.

Pratimo mlade od prvog kola, samo jako i hrabro, rezultat tvog rada sigurno nece izostati u buducnosti.

Ako sta treba znas da sam tu, vratimo U21 u sami vrh Evropske kosarke!
Naprijed BiH! 💪

This is where we hold them!
From: Radex
This Post:
11
315973.5 in reply to 315973.4
Date: 08/08/2022 15:33:11
Kolač
II.4
Overall Posts Rated:
436436
Second Team:
Parastos
Dobar je Enis. Malo ga zeza rimovanje. Dobra je i Bosna, pa i Hercegovina.

This Post:
00
315973.6 in reply to 315973.3
Date: 08/09/2022 04:10:46
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52515251
Second Team:
Spartan Kids
Startali smo sa pobjedom sto je jako bitno, cestitke ;)

This is where we hold them!
This Post:
22
315973.7 in reply to 315973.6
Date: 08/11/2022 13:01:08
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

Prije svega, hvala za pohvale i čestitke !


🇨🇭 Švicarska 90 - 111 Bosna i Hercegovina 🇧🇦

Uvijek je dobro startati sa pobjedom kvalifikacije baš kao što smo i mi to učinili u ponedjeljak.

Taktički je stvarno perfektno odrađena utakmica u kojoj smo zatvorili sve dobre strane mlade reprezentacije Šivcarske te smo ih kontrolisanom igrom držali na pristojnoj udaljenosti kroz cijelu utakmicu uz prednost koja je rasla iz četvrtine u četvrtinu. Niti jednu četvrtinu nismo izgubili a u jednom momentu smo početkom 3/4 imali čak i 27 poena prednosti. Promašili su nam napadački fokus i jedini žal ostaje što nismo probali sa minimalnim zalaganjem ući u utakmicu i malo popraviti entuzijazam pred iduću utakmicu.

Nisam najzadovoljniji predstavom momaka u smislu da nismo uspjeli održati tu veliku prednost i privesti svaku četvrtinu sa još većom razlikom u našu korist. Prednost je početkom svake četvrtine rasla ali smo zbog rotacija i zamjena uvijek dopuštali našim protivnicima da malo istope razliku. Ovo je definitivno nešto na čemu trebam poraditi i gledati kako da poboljšam ovaj segment igre, napraviti kvalitetne rotacije i igrače koji će popunjavati jedni druge prilikom zamjena uz određenu taktiku, da uspijevamo zadržati kontinuitet.

Ipak, pobjedi se ne gleda u zube i ovih +21 izgleda lijepo na našem kontu ukoliko znamo da smo od 4 centra koja imamo u reprezentaciji imali čak dvojicu u formi 6 i totalno van stroja, te smo se na tim pozicijama najviše pribojavali protivnika.

Ključnu rolu su odigrali tri igrača: Jasmin Šuman, Jagor Duvnjak i Sanid Muhić. Hvala njihovim vlasnicima whitessnake, Topnik i Rodman.

Šuman je u oba pravca odigrao fantastično te je uz 25 poena uz trice 4/6, podijelio i 9 asistencija pri tome zaustavivši njihovog playmaker-a na šutu 5/13.

Duvnjak je u oba pravca odigrao vrhunski te je sa pozicije SF zabio 17 poena i dodao 10 skokova pri tome zadržavši njihovog PF u odbrani na šutu 2/8.

Muhić je uz 12 skokova i 24 poena vodio bitku sa njihovim najboljim igračem, centrom, čija je realizacija šuta bila također dobra za nas, tek 40%.

Večeras su počele kup tekme, minute su po ovom što vidim solidne. Kažem solidne jer nam dojam užasno kvare minute kod dva igrača koji bi nam mogli biti od velike koristi. Nikačev je odigrao 87 a Duvnjak 85 minuta. Sreća u nesreći je što su obojica u prvoj sedmici bili u formi 8 te se možemo nadati da neće biti totalno van stroja.

Čak 11 igrača ima između 60 i 75 odigranih minuta, pa se nadamo da će i forma biti idealna.

Idući protivnik je Finska, koju ću predstaviti u nedjelju u večernjim satima kada budemo pred sobom imali sve informacije potrebne za skauting i odigravanje utakmice. Nadamo se da će nas zaobići povrede u subotu ako Bog da te da ćemo sutra imati vrhunsku formu i tako spremniji od Finaca dočekati utakmicu.

Ono što na prvu mogu reći jeste da je selektor Finske odlično iskoristio prvo kolo i tekmu protiv favorita grupe, reprezentacije Poljske. Sakrio je 60% rostera i još uvijek nije popunio i pozvao sve igrače, sakriva ih sve do početka našeg meča. Većinu tih igrača već imam pribilježene tako da mogu otprilike da znam šta da očekujem u ponedjeljak iako će dosta toga ovisiti od forme.

Na našu žalost u toj utakmici nismo favoriti i biće veoma teško izboriti pobjedu. Trebaćemo vrhunski skautirati i postaviti ekipu a zatim se nadati da će naše kombinacije proraditi protiv Finske koja je kvalitetom ispred nas i ulazi kao favorit u utakmicu. Ipak, idemo tekmu po tekmu...

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
11
315973.8 in reply to 315973.7
Date: 08/12/2022 14:10:52
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

Mala obavijest za sve menadžere naših igrača, reprezentativaca ali i potencijalnih reprezentativaca.

Raspored i plan treninga ćemo usaglašavati i dogovoriti nakon idućeg treninga. S obzirom da sam na odmoru i ne mogu stići ranije, nakon idućeg petka idemo sa novim planovima i razvojem omladinaca.

Iduće javljanje ide pred utakmicu sa Finskom.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
11
315973.9 in reply to 315973.7
Date: 08/13/2022 07:09:18
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
584584
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Cestitke na izboru,nadam se i vjerujem da ces opravdati povjerenje
Pobjeda za odlican pocetak otvaranja selektorske duznosti
Samo nastavi ovako, sretno u nastavku

idemo dalje...
This Post:
11
315973.10 in reply to 315973.9
Date: 08/16/2022 04:03:17
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

🇫🇮 Finska 75 - 101 Bosna i Hercegovina 🇧🇦

Vrhunska pobjeda naše mlade selekcije. Za početak treba reći da se u ovoj grupi nalaze tri selekcije bolje od naše i da je svaka pobjeda protiv reprezentacija koje su kvalitetom iznad nas, veliki korak naprijed za mladu repku. Bitno je i popravljati ranking reprezentacija za naredne cikluse.

Selektor Finske je kako sam i najavio, pojačao reprezentaciju dodatnim pozivima nekoliko dana pa i minuta pred samu utakmicu. Naime, u nedjelju je zovnuo 3 beka i krilo od kojih su čak dvojica počeli u prvoj postavi jučer. Ipak, nije bio pozvao glavnom igrača i centra od 60k plate sve do 10 minuta pred tekmu. Ja sam imao spremne dvije varijante postave i taktike u slučaju da priključi ili ne priključi centra. Odabrao sam ovu drugu i taktički odlično posložio tekmu.

Finac me iznenadio sa tie zalaganjem u utakmici, očekivao sam normal čime bi nam umanjio šanse za pobjedu za 50%, ali je ovako ispala CT vis TIE tekma. Pogodili smo im i fokus, zatvorili najbolje igrače pa Finska nije ništa više ni mogla.

U ovoj utakmici su fantastičnu ulogu opet odigrali Šuman i Muhić sa šutevima za dva poena od čak 6/9 i 6/8 što čini 67% i 75% realizacije šuta. Pored njih bih izdvojio i Slobodana Aleksijevića koji je uz 7 poena uhvatio 4 skoka i dodao 8 asistencija te je skupa sa Jelenićem na poziciji PF-a braneći centra zadržao njihove centre na šutu od 1/11 što je stvarnk vrhunska predstava.

Mi se okrećemo narednom kolu, čekamo petak i formu da se pripremimo za Kipar pa potom i Bhelorusiju gdje moramo uzeti dvije pobjede. Naredno kolo će reći mnogo toga.

Već u narednom kolu igraju Finska i Estonija. U slučaju poraza, Finska je definitivno otpisana iz svih kombinacija za prolazak dalje na EP i mi smo sebi zakazali u posljednjem kolu grupr finale za odlazak na EP protiv Estonije. U slučaju pobjede Finske i poraza Estonije, s obzirom da Estonija još ima igrati i sa Poljskom, vrlo vjerovatno će u zadnjem kolu nakon naše tekme sa Estonijom i u slučaju ne daj Bože poraza, zatvarati krug sa 3 repke sa omjerom 5-2. Veoma je rano pričati još uvijek o tome, ali to su nekako izgledni scenariji koji se polako naziru.

Mi idemo i u iduće kolo spremni i po pobjedu pa ćemo vidjeti kako će da se odvrte ostale utakmice u grupi.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
44
315973.11 in reply to 315973.10
Date: 08/22/2022 18:27:30
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
880880
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

🇧🇦 Bosna i Hercegovina 121 - 103 Kipar🇨🇾

Kakva pobjeda naše reprezentacije večeras ! Nakon poprilično lošeg ulaska u meč i užasno loše odrađene prve dvije dionice meča nakon kojih smo gubili sa 8 odnosno 10 poena razlike nazirala se prava katastrofa za našu ekipu. Sredinom 2/4 smo u jednom momentu gubili sa čak 17 poena razlike i iskreno sam mislio da je cijela ova utakmica potpuni promašaj te sam propitivao i svoje odluke u samom meču kao i onu iz prethodnog kola i većeg zalaganja protiv reprezentacije Finske. Kao što je vidljivo i poznato uslijed većeg zalaganja protiv Finske i veoma važne pobjede protiv njih u ovaj susret smo ušli sa poprilično manjin entuzijazmom od našeg protivnika. Ono što me iznenadilo i što se nije moglo očekivati, jeste da će naš protivnik odigrati po drugi put CT u prva tri kola.

Uprkos tome i velikoj razlici u zalaganju, ulaskom u drugo poluvrijeme, počela je naša dominacija i vrhunski smo odradii treću dionicu koju smo dobii rezultatom 39-27 te smo u posljednu četvrtinu ušli sa tankih +2.

Priželjkivao sam da 3/4 traje barem 20 minuta pribojavajući se da bi se naš protivnik mogao vratiti u svoj ritam i okrenuti meč u svoju korist. Ipak, naši igrači kao da su se zagrijavali kako je utakmica odmicala pa smo i u posljednjoj četvrtini protivniku postili 39 poena primivši samo 23 te smo utakmicu zaključili sa ugodnih +18.

I u ovom meču su se istakli određeni pojedinci:

Brajković koji je po prvi put ove sezone dobio priliku kao starter, postigao je čak 25 poena uz šut 9/16 i fenomenalnih 3/4 na šutu za tri poena;

Standardno dobri Šuman je ugradio u pobjedu 23 poena, u vrhunski šut 8/13 i 2/2 za tri poena;

Bešić he nastavio lucidnim partijama izluđivati protivnike pa se mora istaknuti njegovih velikih 9 asistencija kojima je dodao i 22 poena uz tri postignute trojke.

Ono što bih također htio istaknuti, jeste da sam napokon zadovoljan rotacijama koje sam napokon uspio posložiti na način da sam uravnotežio ekipu i da su zamjene bile te koje su u promjenama ritma nosile ekipu i pravovremeno reagovale ne dopustivši protivniku da smanjuje prednost.

Takkđer, uspjeli smo i isprobati neke varijante i kombinacije koje do sada nisam imao priliku isprobati pa sam dobio još jasniju sliku o tome koliko može ova ekipa.

Posebna pohvala ide našim menadžerima koji imaju igrače u ovoj selekciji te bivšem selektoru Topniku koji je danas na terenu imao 2 startera, tačnije ukupno tri igrača u našem rosteru koji su kombinovano postigli 52 od naših 121 poena uz šut 20/35. Brajković i Duvnjak su bili ključna prevaga sredinom a posebno krajem 3/4 kada smo prvi put došli u vodstvo na ovom meču a Jelenić je sa klupe u ključnim momentima počeo uzimati loptu u ruke te šutirati i mirnom rukom uz šut 4/6 ugraditi bitne poene za mirnu završnicu.

Nadam se da će svi vlasnici kao i do sad održavati zavidan nivo forme te da će centri koji do sada nikako nisu digli formu na level veći od 7 iako uvijek imaju idealne minute, napokon da uhvate formu te da ćemo i u reketu imati sigurnost.

Što se rezultata u grupi tiče, Finska nažalost nije uspjela pobijediti Estoniju te ih nije ostavila jednu pobjedu iza nas čime bismo mogli sebi priuštiti i eventualni luksuz od dva poraza u grupi tako da će o putnicima na EP vjerovatno odlučivati posljednje kolo i naš meč protiv selekcije Estonije.

Kako sam i najavio na startu mandata, očekivanja i uspjeh u ovoj grupi su 4 sigurne pobjede i omjer 4-3 a sve ostalo bi bilo odlično za nas. Za sada smo na odličnom putu i uz otvaranje kvalifikacija sa omjerom 3-0 možemo biti zadovoljni postignutim rezultatom.

U narednom meču se susrećemo sa reprezentacijom Bjelorusije čiji skauting počinje veoma brzo a intenzivirat će se već od petka. Bjelorusija je ekipa na koju ćemo posebno obratiti pažnju i potruditi se da nastavimo naš niz.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH č