BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S58-59

U21 S58-59

Set priority
Show messages by
From: RaresVP
This Post:
00
316125.1
Date: 08/22/2022 14:54:53
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare!

Multumesc tuturor pentru voturile acordate si pentru incredere.

Deja am jucat primele 3 meciuri din aceasta campanie. Primele doua au fost fara vreo sansa reala la victorie, loturile adverse fiind net superioare. Am descoperit lotul, tacticile si pozitiile pe teren. In meciul de azi cu Portugalia, am fortat putin, am tras la victorie pentru prima data, desi, valoric vorbind, lotul advers a fost peste al nostru. A fost un meci greu, chinuit si cu o victorie sperata, dar putin probabila. S-a intamplat si am castigat primul meci. Ne asteapta meciuri foarte grele in continuare, dar speram sa obtinem rezultate cat mai bune in aceasta grupa de foc.

Salutari tuturor!

HAI ROMANIA

From: Otis

This Post:
11
316125.2 in reply to 316125.1
Date: 08/23/2022 04:34:10
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
felicitari pentru victoria la mustata.
periculos jucat, dar pe deplin meritat. bravo, rares.

From: RaresVP

To: Otis
This Post:
00
316125.3 in reply to 316125.2
Date: 08/23/2022 05:45:41
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Multumesc!
Da, a fost la risc. Daca nu ieseam victoriosi, chit ca am jucat normal, era o pierdere mare de entuziasm fata de TIE.

GDP-ul si TIE-ul de la adversar ne-au salvat. Am fost "luati de sus" si asta i-a costat victoria.

Last edited by RaresVP at 08/23/2022 05:46:15

From: RaresVP

This Post:
44
316125.4 in reply to 316125.3
Date: 08/29/2022 15:04:40
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Un meci echilibrat contra unui adversar mai puternic. Victorie. O greseala de GDP din partea mea + un entuziasm superior pentru ei mi-a dat sperante mai mici, dar rezultatul a fost bun. Poate o tactica gresita la ei sau o lipsa cronica de entuziasm sau pur si simplu lipsa adversarului de jucatori exteriori, unde noi suntem mai buni si am profitat de situatie. Interiorul s-a descurcat f bine si sunt mandru de echipa.

HAI ROMANIA!

From: Otis

This Post:
00
316125.5 in reply to 316125.4
Date: 02/01/2023 03:59:49
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
foarte frumos parcursul la u21. din meciuri din astea dezechilibrate se invata cel mai mult.

ce as avea de adaugat ca NT coach este ca desi pepiniera de HoF prin U21 a continuat sa fie 0, fiindca mai totul a venit prin ferme, treaba facuta in a creste *orice* e remarcabila si o sa precizez asta si in campania electorala.

o zic pt toti, ca u21 cresti in functie, iar asta daca ti o doresti, nu doar sa te joci cu steguletul si cu ordinele, de parca userii romani ti ar creste juc indif cine e la timona. astfel, relativ la interesul si efortul depus de Rares, chiar sper ca vrea sa continue fiindca e pe drumul cel bun.


al doilea lucru e ca userii (straini) din utopia s-au invatat sa listeze imediat dublu cetatenii. iar asa cum am luat si eu puerto ricani, alti useri cresc micronatiuni care au mai multi HoF antrenati la maxim decat useri reali in joc :-)
asa ca nivelul la u21 va creste. nu la varf dar la baza. tot ce sper si propun e sa se faca mai mult efort in a antrenat juc cu 2x cetatenie.

asa cum unii cresc u21 doar ca sa ii vanda cu steag la final, acum ca jocul recompneseaza merch cand iei juc de nationalitatea ta (in cazul nostru echipe de utopia care sa vrea romani cu dublu cetatenie) chiar incurajez userii antreprenoriali [ :-) ] sa creasca astfel de juc fiindca e mult mai probabil sa si scoata banii pe ei.

romania a ajuns sa fie pupulata bine de tot fosti u21 care ajung sa fie juc decenti la nivel de club. chit ca e unul de d2.

asa ca recomand mai mult focus pe asta

From: RaresVP

To: Otis
This Post:
11
316125.6 in reply to 316125.5
Date: 02/01/2023 05:00:13
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Salutare!

Mersi, Titus, de apreciere!

Ce as adauga este si interesul jucatorilor STRAINI, cu care am tinut legatura constant cu sfaturi de antrenament si care si-au aratat interesul si devotamentul fata de antrenamentele pentru anumiti jucatori.

Vreau sa continui si cu siguranta ma voi inscrie in urmatoarele campanii electorale, deoarece observ un progres INTERN. Rezultatele au fost bune, mai ales ultimul sezon, dar ce e si mai important, sunt cateva lucruri care nu se vad, cum ar fi experienta mea, care la inceput era 0 la U21, iar acum am invatat multe lucruri si sunt deschis sa invat in continuare, deoarece mai sunt multe. Am creat conexiuni cu jucatori de incredere si aici vreau sa le multumesc in special lui Cristian de la (106226) si lui Cristi de la (105919), care au avut jucatori importanti in actuala campanie si vor avea jucatori de baza si anul urmator.

In rest construim, crestem si ne pregatim de viitor. Personal, cred ca urmeaza cateva sezoane mai grele, dar incepem o noua generatie care speram ca va da roade peste ceva timp.

Multumesc tuturor de sustinere! Stiu ca nu am postat prea des, spre deloc sezonul actual, dar interesul pentru U21 pe forum este destul de scazut, iar eu sunt in ultimul an la Medicina, ceea ce e cumplit! am timp de scouting, de antrenament, jucatori, meciuri, tactici, dar de multe ori ratez momentele de a posta si pe forum.


Acestea fiind zise, urmeaza un parcurs frumos, dar toate la timpul lor.
Astept devotare si interes din partea romanilor in a antrena.

HAI ROMANIA!!

From: RaresVP

This Post:
00
316125.7 in reply to 316125.6
Date: 02/01/2023 05:06:50
Bucharest RVP
RBBA
Overall Posts Rated:
3939
Second Team:
Bucharest Dogs
Inca o adaugare, au fost multi useri cu experienta care au avut jucatori de baza, dar cu cei mentionati am tinut legatura constant si si-au aratat devotamentul pentru U21. De multe ori, userii mari nu mai au nevoie de sfaturi, stiu ce sa faca si nu am simtit nevoia sa intervin. Fac aceasta mentiune ca sa nu se simta cineva expus si pentru a multumi tuturor celor ce s-au implicat activ in antrenamentul jucatorilor in aceste campanii.

From: Otis

This Post:
11
316125.8 in reply to 316125.7
Date: 02/01/2023 05:48:00
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
ce as avea de adaugat e ca U21 se va rederesa in curand.

userii care au pus osul la medalia la euro au facut o conjunctural fiindca se suprapunea cu efortul pentru NT. aproape e gata totul si la ei si cel mai probabil va avea loc o reprofilare pur pe u21.

dar ideea cea mai importanta e ca noi ca comunitate trebuie sa ne decidem ce vrem.

varianta A dorim sa fim semi competitivi an de an, adica sa avem cam 6 juc buni per sezon, sau sa fim ultra competitivi din 4 in 4 sezoane.

sau

varianta B sa avem un lot de 14-16. ceea ce presupune ca unii risca sa antreneze degeaba. dar sa avem sanse la un trofeu


in sezonul de referinta am luat unilateral aceasta decizie, iar multi antrenau oricum pentru NT. dar ce riscam cu adevarat e sa antrenam degeaba in ambele scenarii. plus ca juc de u21 nu corespund nevoilor unei NT puternice. nationalele care se respecta duc un hof la 18 ani in capped potential la 21. plus ca merge si cu superstars pe exterior. sunt multe elemente de dezbatut, dar e nevoie de claritate pentru a si face mandatul mai simplu de inteles, iar relatiile cu useri sa fie mai putin ambiguue. cel mai frustrant e sa ai juc fantoma in lot si sa nu te ajute la nimic, iar apoi mai esti si mustrat de 1-2 useri ca de ce nu le joaca juc).


important e sa avem omul potrivit si sa l sprijinim, ca rezultatele vin de la sine.