BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.19 > Season XVII

Season XVII

Set priority
Show messages by
From: bobzavras

This Post:
00
192903.10 in reply to 192903.9
Date: 09/17/2011 10:22:08
Overall Posts Rated:
1111
Ναι θ αείχε φαση να ανεβαινα3μ στην ιδια κατηγορια αλλα λίγο απιθανο το βλεπω...:)
Πάντως πιστευω πως θα ανεβεις...

This Post:
00
192903.11 in reply to 192903.10
Date: 09/19/2011 07:32:48
Overall Posts Rated:
11
Καλησπερα κι απο μενα παιδια.

ειδα μια συμμετοχη στο φορουμ και ειπα να εμφανιστω και γω..

Συμφωνω με τον Vago οτι τα κρισιμα παιχνιδια ειναι στα play-off και ηδη εχει ενα σημαντικο πλεονεκτημα για το αβανταζ της εδρας..

Η κα Diesel ειναι η μονη ικανη για ζημια στον αλλο ομιλο απ οτι βλεπω, αν και εγω την πατησα απο Teamsystem..

Καλη συνεχεια σε ολους και ευχομαι να υπαρχει καμια εκπληξη..

From: Vagos

This Post:
00
192903.12 in reply to 192903.11
Date: 09/20/2011 16:41:04
Overall Posts Rated:
55
Που σαι ρε Κρητικε...?

Εμφανιστηκε και νεα ομαδα "η εθνικη ελλαδος" η οποια ευχομαι να εχει τοσες ελλειψεις οσο και η κανονικη εθνικη...

Καλωσηρθες και καλη αρχη Ηλια....

Για να δουμε τι θα γινει τελικα, παντως για να σας πω την αληθεια εχω βαρεθει να ειναι στην 4η κατηγορια και φετος εχω μια ευκαιρια να ανεβω...Πολλες εκπληξεις γινονται και ευχομαι φετος να μην συμβουν...

Αυτα απο εμενα, αρχισαν και οι βροχες στην Αθηνα, καλο φθινοπωρο σας ευχομαι και ο καλυτερος ας κερδισει..

Ο προεδρος της ΤσαςΠου

This Post:
00
192903.13 in reply to 192903.11
Date: 09/23/2011 11:15:37
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44
Εάν βάζαμε πινεζες στον χάρτη της Ελλάδας θα ήταν και οι τρεις το ίδιο μακριά αναμεταξη τους μιας και εγώ σας γράφω από το Ωραιοκαστρο θεσσαλονίκης.
Καλός ορισες φίλε Ηλία αν καλά κατάλαβα.

Με τιμή η πρόεδρος diesel

This Post:
00
192903.14 in reply to 192903.13
Date: 09/25/2011 04:30:06
Overall Posts Rated:
11
Να λοιπον που οι εκπληξεις υπαρχουν αλλα τιποτα δεν πτοει τον Tsapou

Μετα απο 2+ χρονια στο παιχνιδι αδυνατω μαλλον ακομα να μπω σε καποιες λογικες του..

Εξηγω..Δεν εχω δει αντιστοιχια του DMI = καλυτερη αποδοση. γενικα περα απ την καλη βαθμολογια του σε σχεση με αλλους αγωνες του.

Επισης προσπαθω να μοιαζω στο χρονο συμμετοχης των παικτων στην αρμαδα του Vagou αλλα και παλι κατι δεν καταλαβαινω,γιατι δεν μοιραζει τους χρονους? Εχω δει οτι εχει να κανει η επιλογη του προπονητη βασικα εκτως των αλλων αλλα και οι παικτες που συμπληρωνουν τα κουτακια με αναλογο τροπο..

Απο κει και μετα, να δωσω συγχαρητηρια σε DIESEL και Vomvokou για τις νικες τους..

Με DIESEL εβγαλα τα καλυτερα ομαδικα στατιστικα μου αλλα δεν ηταν αρκετα..

Με Vomvokou, περιορισα αρκετα τον πρωτο σκορερ του πρωταθληματος Ortega 41 π μ.ο. σε μονο 13 και εκανε ρεκορ πρωταθληματος! ο blommestein με 60 ποντους..!

ειδα επισης οτι η Teamsystem περασε 2η..

Αυτα.. προχωραμε..

From: Vagos

This Post:
00
192903.15 in reply to 192903.14
Date: 09/28/2011 17:01:21
Overall Posts Rated:
55
Kαι εγω ακομη περισσοτερα χρονια στο παιχνιδι και μερικες φορες αναρωτιεμαι τι γινεται...

Πολλα πραγματα βεβαια παιζουν το ρολο τους...

Οσον αφορα το DMI εγω πιστευω οτι αυτο δειχνει τον βαθμο προπονησης που μπορει να παρει ο παικτης..και σιγουρα οσο μεγαλυτερο ειναι τοσο καλυτερος μπορεςι να γινει και πιθανοτατα ειναι ο παικτης...Βεβαια δεν μπορω να πω οτι αυτο επιβεβαιωνεται απο την προπονηση..

Επειτα εαν θες να μοιραζεις καλυτερα τον χρονο...υποθετω απλα οτι παιζει ρολο και ο αναπληρωματικος που χρησιμοποιεις αλλα και σιγουρα οι εντολες που εχεις δωσει στον προπονητη...

Ενα αλλο προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δυστυχως οι παικτες δεν εξελισονται ιδιαιτερα στην ομαδα μεσα απο την προπονηση, και εχω δει πολλουε να πηγαινουν σε αλλες ομαδες και να μετατρεπονται σε αστερια...Μπορει να παιζει τον ρολο της και η κατηγορια...

Τελος εγινε ωραιο ματσακι μεταξυ DIESEl και της ομαδας μου και πηγαιναμε ποντο-ποντο μεχρι 4 λεπτα απο το τελος.

Ευτυχως οι δικοι μου βαζανε τα σουτ στο τελος οπως και τις βολες και ετσι το πηρα το παιχνιδι...

Αυτα και απο εμενα και δωστε και καμια συμβουλη για την προπονηση...να την δωσω στον προπονητη μου..


Φιλικα,

Ο προεδρος της ΤσαςΠου



From: TasosPap

This Post:
11
192903.16 in reply to 192903.15
Date: 10/05/2011 15:03:36
DIESEL HHO
IV.15
Overall Posts Rated:
44


Οσον αφορα το DMI εγω πιστευω οτι αυτο δειχνει τον βαθμο προπονησης που μπορει να παρει ο παικτης..και σιγουρα οσο μεγαλυτερο ειναι τοσο καλυτερος μπορεςι να γινει και πιθανοτατα ειναι ο παικτης...Βεβαια δεν μπορω να πω οτι αυτο επιβεβαιωνεται απο την προπονηση..




Οχι δεν εχει ειναι ετσι. Δειχνει κατι αναμεσα σε ικανοτητα και φορμα του παιχτη.Ενας παιχταρας με μεγαλο dmi αν δεν τον χρησιμοποιεις τοτε το dmi του πεφτη.

This Post:
00
192903.17 in reply to 192903.16
Date: 10/16/2011 06:35:32
Overall Posts Rated:
11
Ο ιδανικος αυτοχειρας..

Τελευταια αγωνιστικη,αποφασησα να κανω δωρο την πρωτη θεση για να ανεβασω λιγο την αγωνιστικη διαθεση των παιχτων..
Τωρα θα πρεπει να κανω break για να ξαναφτασω στον τελικο..
Η αληθεια ειναι οτι εκανα αρκετα λαθη στα πλαισια δοκιμων της ομαδας και σε συνδιασμο με τους τραυματισμους βασικων,εφτασα τις 5 ηττες..

Το μονο που με παρηγορει, ειναι οτι ο Vagos δεν εχει χασει ακομα..

This Post:
00
192903.18 in reply to 192903.17
Date: 10/19/2011 04:52:33
Overall Posts Rated:
00
καλημερα παιδια, νεος στο παιχνιδι.

Message deleted
From: Vagos
This Post:
00
192903.20 in reply to 192903.18
Date: 10/20/2011 14:05:29
Overall Posts Rated:
55
Καλώς τον Βαγγέλη,

Καλωσήρθες στο παιχνίδι.

Επιστρεφοντας στην συζητηση σχετικα με τον ομιλο μας, είμαι σίγουρος οτι η κα DIESEL θα βάλει τα δυνατά της να με αποκλείσει. Ελπίζω ότι θα καταφέρω να κερδίσω , και μετά βλέπουμε στον τελικό.

Ελπίζω φέτος να ανέβω κατηγορία. Οι παίκτες είναι αποφασισμένοι, και σύμφωνα με πληροφορίες απο τις συνομιλίες στα αποδυτηρία, εάν δεν τα καταφέρουμε και φέτος θα κατέβουν στο Σύνταγμα παρέα με τους Αγανακτισμένους διότι δεν αντέχουν τόσα χρόνια στην ίδια κατηγορία.

Βεβαίως αυτό ουδέποτε σημαίνει ότι εγω σαν πρόεδρος τους εχω εμποδίσει να κατέβουν. Αντιθετως τους εχω δηλωσει ξεκαθαρα οτι δεν εχω κανενα προβλημα αρκει να μην χασουν καμια προπονηση, να μην χτυπήσουν, και φυσικα να μην τους αντιληφθουν οι υπολοιποι εκτονταδες χιλιαδες φιλαθλων των ανταγωνιστικων ομαδων.

Φυσικα τα παιδια με διαβεβαιωσαν ειτε οτι δεν θα κατεβουν, ειτε οτι θα κατεβουν με κουκουλες για να μην τους αναγνωρισουν οι φιλαθλοι. Βεβαια σημερα ειδα καμια 10 αρια 2μετρους με κουκουλες και κατι κοκκινες σημαιες με μια ΤσαΠου στην μεση...

Τες πα αυτα απο εμενα ,ο καλυτερος ας κερδισει...και ολοι Συνταγμα, να ανατρεψουμε ολο το σαπιο συστημα των τελευταιων δεκατιων...

Και επισης ντου στους κουκουλοφορους ακομη και εαν ειναι οι δικοι μου παιχτες της ΤσαςΠου.

Λετε ο Ιταλος που τα σπαγε στην Ρωμη και ελεγε οτι πηρε Μαστερ στην Ελλαδα στην αναρχια να ηταν ενας απο τους δικους μου???

Με εκτιμηση

Ο προεδρος της ΤσαςΠου

Advertisement