BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΣΕΖΟΝ 43

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΣΕΖΟΝ 43

Set priority
Show messages by
This Post:
22
296011.20 in reply to 296011.19
Date: 10/04/2018 19:35:28
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Πολλα συγχαρητηρια για την 6η σου κουπα. Εχω προβλεψει εδω και καιρο οτι θα φτασεις σε διψηφιο αριθμο τιτλων καποια στιγμη και νομιζω οτι δεν εχει μεινει πολυς δρομος ακομα.

Αν υπολογίσουμε το γεγονός ότι στέρησα έναν τίτλο σε έναν από τους καλύτερους μου φίλους στο παιχνίδι,σίγουρα μετριάζει την χαρά μου!


Και για εμενα ισχυουν ακριβως τα ιδια

Να μην μετριαστει η χαρα σου Αλεξανδρε. Οταν ειχα χασει τους πρωτους μου τελικους απο τον Νικο, τοτε ναι ημουν στεναχωρεμενος. Πιστευα οτι δεν θα κερδιζα ποτε κανεναν τιτλο και ειχα χασει χρυση ευκαιρια. Αυτην την φορα ομως ειχα κερδισει 2 φορες το Κυπελλο και δεν ημουν το ιδιο διψασμενος. Αν παιζαμε για το πρωταθλημα ενδεχομενως να ηταν διαφορετικα τα πραγματα.

Σημερα μολις ειδα οτι ο Ντουμπρις δεν θα προλαβει το παιχνιδι ημουν σιγουρος για το αποτελεσμα. Εχεις την καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα τις τελευταιες 4 σεζον και οι 5/7 τιτλους που εχεις κερδισει σε αυτο το διαστημα το αποδεικνυουν και με το παραπανω. Οποτε για να εχει ελπιδες να σε κερδισει μια Ελληνικη ομαδα πρεπει τουλαχιστον να παει πληρεις απεναντι σου. Τα πιο σημαντικα σκιλ που χρειαζεται να εχει για να σε αντιμετωπισει ειναι αμυνες(κυριως εσωτερικες) και ριμπαουντ. Ε ο Ντουμπρις απο μενα διαθετει την καλυτερη εσωτερικη αμυνα και το καλυτερο ριμπαουντ της ομαδας. Με απλα λογια ηταν ο τελευταιος παικτης που θα επελεγα να μην παιξει το παιχνιδι απεναντι σου.

Για το μονο που στεναχωρεθηκα ειναι οτι φανταζομουν αλλιως τον τελικο και ας ηταν το ιδιο αποτελεσμα. Να παιξουμε με φουλ δυναμη και οι 2 στα ισια για να δουμε πως θα πηγαινε. Η φετινη ομαδα ειναι μαλλον η καλυτερη που ειχα ποτε μου και θα ηθελα πολυ ο τελικος να ηταν μια μαχη σωμα με σωμα μεχρι το τελος και οχι κλεφτοπολεμος σαν το σημερινο.

Και παλι πολλα συγχαρητηρια και την νεα σεζον στο Β3 να κανεις μια ακομα καλυτερη πορεια!

Last edited by τεράστιος at 10/04/2018 19:42:34

Winter is coming...
This Post:
11
296011.21 in reply to 296011.20
Date: 10/05/2018 07:03:21
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Πολλα συγχαρητηρια για την 6η σου κουπα. (trophy) Εχω προβλεψει εδω και καιρο οτι θα φτασεις σε διψηφιο αριθμο τιτλων καποια στιγμη και νομιζω οτι δεν εχει μεινει πολυς δρομος ακομα.


Thanks!!!Δυστυχώς ο Μάντης λέει ότι δεν προλαβαίνουμε το διψήφιο,επόμένως θα πρέπει να έχουμε υπομονή και διάθεση για πολλά χρόνια αν θέλουμε να τα καταφέρουμε!! :)

Και για εμενα ισχυουν ακριβως τα ιδια :)

Να μην μετριαστει η χαρα σου Αλεξανδρε. Οταν ειχα χασει τους πρωτους μου τελικους απο τον Νικο, τοτε ναι ημουν στεναχωρεμενος. Πιστευα οτι δεν θα κερδιζα ποτε κανεναν τιτλο και ειχα χασει χρυση ευκαιρια. Αυτην την φορα ομως ειχα κερδισει 2 φορες το Κυπελλο και δεν ημουν το ιδιο διψασμενος. Αν παιζαμε για το πρωταθλημα ενδεχομενως να ηταν διαφορετικα τα πραγματα.


Η αλήθεια είναι ότι ο 1ος τίτλος μένει πάντα περισσότερο!Η χαρά μου για το 1ο πρωτάθλημα δεν συγκρίνεται με τους άλλους 5 τίτλους!

Σημερα μολις ειδα οτι ο Ντουμπρις δεν θα προλαβει το παιχνιδι ημουν σιγουρος για το αποτελεσμα. Εχεις την καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα τις τελευταιες 4 σεζον και οι 5/7 τιτλους που εχεις κερδισει σε αυτο το διαστημα το αποδεικνυουν και με το παραπανω. Οποτε για να εχει ελπιδες να σε κερδισει μια Ελληνικη ομαδα πρεπει τουλαχιστον να παει πληρεις απεναντι σου. Τα πιο σημαντικα σκιλ που χρειαζεται να εχει για να σε αντιμετωπισει ειναι αμυνες(κυριως εσωτερικες) και ριμπαουντ. Ε ο Ντουμπρις απο μενα διαθετει την καλυτερη εσωτερικη αμυνα και το καλυτερο ριμπαουντ της ομαδας. Με απλα λογια ηταν ο τελευταιος παικτης που θα επελεγα να μην παιξει το παιχνιδι απεναντι σου.


Ναι!Και εγώ σου είχα πει ότι πήρες τα core που χρειαζόσουν για να ανέβεις επίπεδο,γιατί σε όλα τα άλλα ήσουν ήδη σούπερ!Τελικά σου τον γκαντέμιασα την χειρότερη στιγμή... :(

Για το μονο που στεναχωρεθηκα ειναι οτι φανταζομουν αλλιως τον τελικο και ας ηταν το ιδιο αποτελεσμα. Να παιξουμε με φουλ δυναμη και οι 2 στα ισια για να δουμε πως θα πηγαινε. Η φετινη ομαδα ειναι μαλλον η καλυτερη που ειχα ποτε μου και θα ηθελα πολυ ο τελικος να ηταν μια μαχη σωμα με σωμα μεχρι το τελος και οχι κλεφτοπολεμος σαν το σημερινο. :P


Θα ήταν πολύ καλύτερο και για τους ουδέτερους και θα είχε πολύ ενδιαφέρον!Πιστεύω θα ήταν ματς που θα κρινόταν στο τέλος!

Τέλοσπάντων,εγώ έχασα 3 τελικούς κυπέλλου και έναν πρωταθλήματος πριν αρχίσω να κερδίζω τίτλους!Εσύ έχεις ήδη 2 κύπελλα και πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα πάρεις και πρωτάθλημα!