BuzzerBeater Forums

Hellas - III.10 > Season 51

Season 51

Set priority
Show messages by
From: giokas
This Post:
11
306237.8 in reply to 306237.7
Date: 09/20/2020 16:27:08
The Gangsters
IV.13
Overall Posts Rated:
2929
Τρεις αγωνιστικές ήδη στο πρωτάθλημα και φαίνετε ότι οι μέλισσες και ο Ασταμάτητος έχουν αποδυναμωθεί αρκετά και θα έχουν μια πολύ δύσκολη χρονιά....

Αρκετά δυνατοί οι Ρωμαίοι και οι Greenspirit και Keding Hardsomers δείχνουν ότι θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο φέτος.

Οι υπόλοιποι αρκετά μπερδεμένοι ακόμη ,προσπαθούν να βρουν χημειες στις ομάδες τους.

Υγ.Κυπελλο εύκολη υπόθεση για όλους μας....50,000 πάντα βοηθούν να καλυφθούν οικονομικές τρυπουλες.





This Post:
00
306237.9 in reply to 306237.8
Date: 09/22/2020 05:32:26
ROMA PALLACANESTRO
II.2
Overall Posts Rated:
22
καλησπέρα. η ομάδα μου έχει τους ίδιους στόχους με τους περσινούς, δηλαδή σωτηρία, του χρόνου αν βοηθήσουν τα οικονομικά θα ίσως να χτυπήσω άνοδο.

This Post:
00
306237.10 in reply to 306237.9
Date: 09/24/2020 03:53:34
Greenspirit bc
II.2
Overall Posts Rated:
55
Να καλωσορίσω κι εγώ τους καινούργιους στον όμιλο έστω και καθυστερημένα, πιστεύω ότι στο μπλε όμιλο οι Athens Lions φαίνεται να έχουν την πιο πλήρη ομάδα και να είναι το φαβορί για την πρωτιά, όσο για την ομάδα μου με λίγη ενίσχυση στον πάγκο που είναι απαραίτητη ίσως καταφέρω να διεκδικήσω κάτι. Στον κόκκινο όμιλο δεν έχω ακόμη σαφή εικόνα μέχρι να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος. Καλή συνέχεια σε όλους

From: cabof85

This Post:
00
306237.11 in reply to 306237.1
Date: 09/25/2020 08:51:16
Kiss My Axe
III.9
Overall Posts Rated:
00
Καλησπερα κι απο μενα.

-Εγω παω για φουντο απευθειας, ανελαβα την ομαδα στα μισα της περασμενης σεζον, ανεβηκα αμεσως και δεν προλαβα να φτιαξω καθολου τα οικονομικα.

-Μερικες αποριες επειδη επαιζα πριν καμια δεκαρια χρονια τουλαχιστον κι εχω ξεχασει αρκετα πραγματα:
Καταρχας δεν εβρισκα πως να απαντησω στο forum, αναγκαστηκα να απαντησω στο 1ο μηνυμα (δεν υπηρχε αλλη επιλογη, λογικα ετσι γινεται)

Το βασικο που με προβληματιζει/εκνευριζει ειναι γιατι τοσους μηνες/εβδομαδες απ τη μερα που ανελαβα την ομαδα, δεν εχει παρει ΚΑΝΕΝΑΣ παικτης προπονηση! Ακομη και παικτες μικροι με προοπτικη mvp. Τιποτα.
Δεν κανω κατι λαθος, τα λεπτα που αγωνιζονται ειναι κομπλε, προσπαθω να τα μοιρασω. Δεν το εχω ξαναδει αυτο..

Επισης εχω/παιρνω παικτες με απιστευτα/πελωρια στατιστικα και μου τελειωνουν τα παιχνιδια με 30% ευστοχια.. Κι οχι μονο αυτο, παιρνουν καλυτερη βαθμολογια απο αλλους που εχουν καλυτερα ποσοστα απλως ειναι πιο απειροι.
Τελικα μετα απο τοσα χρονια δεν αλλαξε τιποτα στο παιχνιδι..

Τελος, υπαρχει καποιο mail για support? Καποια στιγμη δε μπορουσα να λογκαρω (ειχα ξεχασει τον κωδικο) και δεν ηξερα καν που να απευθυνθω



Last edited by cabof85 at 09/26/2020 17:35:01

From: giokas

This Post:
00
306237.12 in reply to 306237.11
Date: 09/25/2020 11:39:40
The Gangsters
IV.13
Overall Posts Rated:
2929
Γεια σου φίλε CABOF,

Δυστυχώς το παιχνίδι πάει από το κακό στο χειρότερο με πολλά προβλήματα.Δυστυχως αν και πολλές σεζόν στο παιχνίδι δεν έχω κάποια άποψη για τα θέματα σου.Εμενα πάντως κάποιοι παίχτες έχουν άποτελεσμα στις προπονήσεις τους.

Σίγουρα κάποιοι παλιότεροι μπορούν να σε βοηθήσουν .

ΥΓ. Στον όμιλο υπάρχει προς πώληση παίκτης με το όνομα klaniaris και δεν τον έχεις χτυπησει ακόμα?
Κρίμα το όνομα Valleclano χαχαχα. .

This Post:
11
306237.13 in reply to 306237.11
Date: 09/26/2020 04:22:33
Greenspirit bc
II.2
Overall Posts Rated:
55
Καλημέρα φίλε και καλώς ήρθες, θα προσπαθήσω να σου απαντήσω στα θέματα που θίγεις αν και θα συμφωνήσω ότι το παιχνίδι έχει τα θεματάκια του :)

- Για να γράψεις στο φόρουμ πας στο τελευταίο μήνυμα και πατάς "απάντηση" ανοίγει το νέο μήνυμα και επιλέγεις σε ποιον θες να απαντήσεις και έχει και την επιλογή "προς όλους"

- Για τη προπόνηση πρέπει να προσέξεις τα εξής:
ο παίκτης να είναι από 18 έως 24 ετών, παίρνουν κάποια προπόνηση και οι μεγαλύτεροι αλλά πολύ πιο αργά
Να έχουν συμπληρώσει 48+ λεπτά στη συγκεκριμένη θέση που προπονείς
Να επιλέγεις προπόνηση σε μία η 2 το πολύ θέσεις
Να έχεις προπονητή από "ανταγωνιστικός" και άνω ανάλογα με τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις
Να προπονείς στην ίδια θέση τους ίδιους παίκτες για 2 ή πολλές φορές και 3 εβδομάδες συνεχόμενα.

- Για τους παίκτες και την απόδοση τους πρέπει να σου πω (κρίνοντας από τους μισθούς που έχουν και μόνο πως δεν φαίνονται ικανοί για τη 3η κατηγορία γιαυτό και δεν αποδίδουν καθώς αντιμετωπίζουν παίκτες με γεμάτα χαρακτηριστικά (βασικά και δευτερεύοντα) και επίσης για να αποδίδει ένας παίκτης δεν φτάνει να έχει ένα χαρακτηριστικό υψηλό μόνο, αλλά σημαντικό είναι να έχει ισσοροπημένα και τα υπόλοιπα, να έχει αντοχή και καλή αγωνιστική κατάσταση.

- Για support μπορείς να στείλεις προσωπικό μήνυμα στον EGM-Nickleon που είναι ο έλληνας διαχειριστής του παιχνιδιού για να σε βοηθήσει.

Ότι ερωτήσεις έχεις ευχαρίστως να σου απαντήσω αλλά πιστεύω και οι άλλοι μάνατζερς, καλή συνέχεια!

This Post:
00
306237.14 in reply to 306237.13
Date: 09/26/2020 17:30:32
Kiss My Axe
III.9
Overall Posts Rated:
00
-Το ξερω οτι μπορω να στειλω στο διαχειριστη μηνυμα, το θεμα ειναι πως να στειλεις οταν εχεις κλειδωθει!
-Σχετικα με την προπονηση, οντως προπονουσα νεαρους (με τα λεφτα που διαθετω ο προπονητης που μπορω να εχω ειναι δυνατος), αλλα δεν ειδα αποτελεσμα και το γυρισα πλεον σε αγωνιστικη κατασταση, οποτε θα το δοκιμασω και παλι μπας και αλλαξει τιποτα.
-Η αληθεια ειναι οτι παλια που επαιζα αγοραζα παικτες με αστεια ονοματα ακομη κι αν δεν τους χρησιμοποιουσα. Καμια φορα κανω αναζητηση μονο για να γελαω..
-Καλη συνεχεια τα λεμε στην IV παλι :P

*Δειτε ηλικιες, κλαιω (το εχω δει και σε αλλες ομαδες. wtf?)
https://www.buzzerbeater.com/team/28301/players.aspx

Last edited by cabof85 at 09/26/2020 17:42:52

From: giokas

This Post:
00
306237.15 in reply to 306237.11
Date: 09/29/2020 16:09:36
The Gangsters
IV.13
Overall Posts Rated:
2929
Σε καμμία τον περιπτώσεων δεν χάρηκα τις δύο τελευταίες μου νίκες στο πρωτάθλημα εναντιων των agries melisses kai Astamatitos .

Πραγματικά είναι στεναχωρώ να βλέπεις ομάδες που μέχρι πέρσι με κερδίζαμε στα ίσα και διεκδικούσαν πρωτιές στον όμιλο , να χάνουν με τέτοιο τρόπο.

Σεβασμός στους φίλους alex2005 και VeZiRiS. Είμαι σίγουρος ότι θα ξαναβρείτε τον δρόμο σας και θα είστε πάλι δυνατοί.

From: V10S

This Post:
00
306237.16 in reply to 306237.13
Date: 09/30/2020 09:08:31
Overall Posts Rated:
11
επαιζα παλιοτερα απο τη σεζον 8 και μετα για λιγα χρονια ειχα σταματησει. σωστα ολα αυτα π λες αλλα κ γω νομιζω οτι πλεον δεν ανεβαινουν τοσο. με αξιοσεβαστο σε σκιλ ανεβαζα ποσα σε καθε προπονηση. εβαζα παλια 1-1 προπονηση και 3-4 ανεβαιναν (χειρισμο κ μπασιμο συνηθως) χωρις να εχουν τρομερες προοπτικες. πλεον βλεπω οτι ανεβαινουν πολυ δυσκολοτερα κ δεν αξιζει να χτιζεις κατα τη γνωμη μου

From: Prasinos

To: V10S
This Post:
00
306237.17 in reply to 306237.16
Date: 10/01/2020 10:03:34
Greenspirit bc
II.2
Overall Posts Rated:
55
Συμφωνώ απόλυτα σε ότι αφορά την απόδοση της προπόνησης σε σχέση με παλαιότερα, αν και το θέμα της προοπτικής νομίζω ότι παίζει ρόλο όχι στις πολύ μικρές ηλικίες αλλά περισσότερο στο "ταβάνι" που μπορούν να φθάσουν τα χαρακτηριστικά των παικτών. Το σίγουρο είναι ότι έχω προ πολλού αποφασίσει ότι οικονομικά δεν συμφέρει να προπονείς όπως παλαιότερα γιατί κοστίζει πολύ προπονητής (υψηλού επιπέδου), δεν γίνεται να μείνεις στη 3η κατηγορία και να προπονείς, οπότε χάνεις λεφτά ανεβοκατεβαίνοντας στη 4η. Επιπλέον το σύνολο των αναβαθμίσεων που κατά καιρούς γίνονται δεν μπαίνουν στην ουσία και το παιχνίδι θυμίζει όλο και λιγότερο μπάσκετ μάνατζερ, τέλος πάντων...

From: VeZiRiS

This Post:
00
306237.18 in reply to 306237.15
Date: 10/22/2020 10:23:15
Astamatitos B.C
IV.2
Overall Posts Rated:
1111
Φιλαράκι ευχαριστώ για τα καλά λόγια,παιχνίδι είναι θα ξαναδυναμώσουμε,άλλωστε τουλάχιστον προσωπικά έφταιγα εγω για κάποιους λάθος χειρισμούς στο οικονομικό κομμάτι που έκανα,και τούς οποίους πλήρωσα,και είναι μη σε πάρει απο κάτω οικονομικά...χέστα,καλή σεζόν να έχεις,κι εσύ και όλοι οι φίλοι!!! (y)

Advertisement