BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Kisegítő személyzet

Kisegítő személyzet

Set priority
Show messages by
This Post:
00
294465.19 in reply to 294465.17
Date: 10/16/2018 10:29:08 AM
Overall Posts Rated:
411411
Nem mindegy, hogy honnan indultak a skillek. Amiket edzettél az első edzéstől szintet lépett, vagy kellett pl. +2 edzés a szintlépéshez. Visszanéztem volt olyan 19!!! éves játékosom, aki 11 szintet lépett csak passzolás és kv edzéssel ifiedző nélkül 19 évesen úgy, hogy 2 edzés kimaradt neki sérülés miatt. Egyébként szerintem van egy rejtett skill, ami edzhetőbbé tesz bizonyos játékosokat. Mint ahogy a sérülékenység vagy a faultolás. Vannak annyira kimagasló játékosok akik számomra hihetetlen skillszettel rendelkeznek. Nem tudom mással magyarázni. Edzettem olyan játékost aki ugyan azzal az edzéssel mint a társa szintekkel jobb lett a végére. Nem tudom.......

u.i: a 19 évesemnek a magassága se volt ideális mert 198 cm volt a kv edzéshez és passzhoz. És így is 11 lépés. Ennek fügvényében a benti skillekkel (ami tudtommal gyorsabban fejlődik mert egymás is jól edzik) elért 13 ideális magassággal ifiedzővel annyira nem veretes.

Last edited by JoeBlack at 10/16/2018 10:31:59 AM

This Post:
00
294465.20 in reply to 294465.19
Date: 10/16/2018 11:47:48 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Vili, ertem.
Jo lenne ezeket az infokat minel tobb managertol megszerezni es akkor sokkal kezzelfoghatobb statisztikat adna amibol lehetne tendenciakat is nezni!
Most 4-en beszelgetunk ezekrol es a negyen belul azert elegge nagy az elteres, de abban biztosan sok igazsag van hogy lehet nem mindenki "tudatosan" elasztikus hatasokra epitve edz.
Ha megnyerem a bajnoksagot, meg a kupat, onnantol a jatekban mar csak az edzesre fogok koncentralni, meg a valogatottra. A kupa iden nem jott ossze, remeljuk jovore
Sz.

This Post:
00
294465.21 in reply to 294465.19
Date: 10/16/2018 1:47:23 PM
BC Nevermore
II.4
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Obsidian Basketball
Igen, az se mindegy, hogy az első edzéstől lépett-e, vagy kellett hozzá rögtön kettő.
De tudomásom szerint a "Nem mindegy, hogy honnan indultak a skillek" mondatot olyan értelemben is helytálló, hogy az se mindegy, hányas volt a skill, amikor elkezdted edzeni. 1 -> 6 is 5 szintlépés meg 9 -> 14 is, de utóbbihoz tudtommal több edzésre van szükség.

This Post:
00
294465.22 in reply to 294465.21
Date: 10/16/2018 4:02:00 PM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Nalam ezek es ilyen mmertekben fejlodtek.

Tempódobás: megfelelő 6-rol 8-ra
Technika: gyenge 4-rol 8-ra
Labdavezetés: 7-rol 11-re
2 pontos: 2-rol 5-re.
Ez igy 13 osszesen. 1 het sajna kimaradt.

Sz.

This Post:
00
294465.23 in reply to 294465.19
Date: 10/17/2018 2:39:08 AM
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Egyébként szerintem van egy rejtett skill, ami edzhetőbbé tesz bizonyos játékosokat. Mint ahogy a sérülékenység vagy a faultolás.


Te vagy az új legjobb barátom

Régi titkos mániám ez nekem is. Saját tapasztalatom volt nekem is ilyen irányú: két azonos korú, azonos magasságú ember fejlődése nem picit volt eltérő. Erre számomra nem volt magyarázat a "szinten belüli különbségek" szöveg.

This Post:
00
294465.24 in reply to 294465.22
Date: 10/18/2018 3:12:56 AM
Overall Posts Rated:
411411
Ezek gyorsan fejleszthető skillek. Teljesen normális fejlődés a régi rendszerben is ezekből a skillekből a 13 egy 18 évesnek. Nem kiemelkedő szerintem. Egyre kevésbé látom a hozzá adott értéket. Ha nem lenne utopiás csapatom biztosan nem lenne ifi edzőm.

This Post:
00
294465.25 in reply to 294465.23
Date: 10/18/2018 3:15:12 AM
Overall Posts Rated:
411411
Egyébként szerintem van egy rejtett skill, ami edzhetőbbé tesz bizonyos játékosokat. Mint ahogy a sérülékenység vagy a faultolás.


Te vagy az új legjobb barátom

Régi titkos mániám ez nekem is. Saját tapasztalatom volt nekem is ilyen irányú: két azonos korú, azonos magasságú ember fejlődése nem picit volt eltérő. Erre számomra nem volt magyarázat a "szinten belüli különbségek" szöveg.



Én ezt mondtam már kicsit régebben is, hülyének néztek itt sokan. Nekem elég nagy merítésből sikerült ezt megfigyelnem. Másoknál is, és személyes példáim vannak. 2-3 olyan játékosom is volt akik brutálisan fejlődtek 26 éves korig mindenki máshoz képest.

This Post:
00
294465.26 in reply to 294465.24
Date: 10/18/2018 3:19:41 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
Ez van...
En amugy nem utopiazom, de nem ertem az ertelmet, ha ez nem kvazi az utanpotlas csapatod, ahonnan tudnal valosaghoz hasonloan magadnak embereket fejleszteni, stb, akar gazdalkodni, akkor az utopia egy kvazi legalaisan ugyanarro laz IP-rol iditott masodik csapat?

This Post:
00
294465.27 in reply to 294465.26
Date: 10/18/2018 3:31:49 AM
Overall Posts Rated:
411411
Pontosan. Sajnos a csalások elkerülése végett ha egyszer egy játékost megvettél az egyikbe, soha többet nem veheted meg a másikba hiába volt azóta már 4-5 tulaja is. Szóval nem tudsz nevelni magadnak. Semmi másról nem szól a dolog, mint arról, hogy pénzt szednek be. Meg van egy olyan bajnokság, ahol a 4. osztályban is aktív csapatok vannak és így kipróbálhatod magad nemzetközileg is. Illetve nem kell döntened a rendes csapatodnál aközt, hogy edzel az NT-nek vagy az U21-nek vagy pedig eredményességre mész. Utópiába edzhetsz, a másikba meg építhetsz csapatot ha akarsz. Vagy fordítva. Meg utopiába lehet az ilyen agymenéseket tesztelni mint ez az ifi edző. Nem gond ha kidobsz heti 20k-t a semmire. Ha úgy gondolod megéri a tapasztalatokat beépíted a másik csapatba. Ha nem nem. Engem annyira nem győzött meg az ifi edző, hogy a másikba nem fogok tartani annyi pénzért amennyit ezek keresnek, mert nem éri meg szerintem. Az utopiába meg nem érdekel a pénzügyi rész. Magyarokat edzek a többi magyar felhasználónak. Nagyon boldog lennék, ha más is így gondolkozna, és nem külföldiek edződnének utopiába hanem használható magyar játékosok, hogy tudjunk válogatni a piacon közülük. Én tök szívesen átvennék 23-25 éves korba kieg vagy 2 posztos edzésre játékosokat. Egyébként ez más nemzeteknél így működik. Csak nálunk képtelenség ezt összehozni. Több kísérletet is tettem már rá, de igazából (tisztelet a kivételnek) a többség szarik itt ezekre a dolgokra.

This Post:
11
294465.28 in reply to 294465.27
Date: 10/18/2018 3:48:53 AM
Pocak KK
II.3
Overall Posts Rated:
228228
Second Team:
BC Paunch
Magyarokat edzek a többi magyar felhasználónak. Nagyon boldog lennék, ha más is így gondolkozna, és nem külföldiek edződnének utopiába hanem használható magyar játékosok, hogy tudjunk válogatni a piacon közülük. Én tök szívesen átvennék 23-25 éves korba kieg vagy 2 posztos edzésre játékosokat. Egyébként ez más nemzeteknél így működik. Csak nálunk képtelenség ezt összehozni. Több kísérletet is tettem már rá, de igazából (tisztelet a kivételnek) a többség szarik itt ezekre a dolgokra.


Nem elvitatva, hogy van igazság abban, amit mondasz, megjegyezném, hogy ennél kicsit összetettebb a kérdés. Én pl. Utópiában most kinti embereket edzek, és most jutottam el oda, hogy az eladásokból nyugodt szívvel bevállalok jövő szezonban egy 18 éves, magas potenciálú magyar fiatalt. Van rá pénz, edzőt tudok cserélni, ha kell, elég stabil a csapat a harmadosztályhoz és az ottani bevételekkel fenntartható még jó darabig.

Az aggodalmam inkább az, hogy lesz-e ilyen ember piacon? Nem egy szezonban kerestem már magyar fiatalt edzeni, de vagy gyenge volt, vagy drága, vagy mindkettő. (Drága alatt nem plusz 10-20 ezret értek, hanem mondjuk másfél-kétszeres árat!) Amikor anno a Pocakkal belevágtam a bedobóedzésbe, napi szinten többször is keresgéltem, aztán kénytelen voltam megvenni Ifridet, aki aztán svájci válogatott is lett. De később is voltak ilyen kalandjaim, hasonló tapasztalattal, így aztán Utópiában is izzadtam emiatt rendesen, bár így is befigyelt ott egy U21-es válogatott és más magyar játékosok nevelése - akkor még magas posztokra.De hogy most mi lesz, az kiszámíthatatlan, és bizony nem fogok várni heteket arra, hogy felbukkanjon egy magyar tehetség csak azért, mert a tulajdonos akkorra látja be azt az egyszerű tényt, hogyha edzeni nem tudja az illetőt, legjobban akkor jár, ha pénzt csinál belőle...
(Nyilván nem személyesen Neked szól a megjegyzés, csak Te hoztad fel a témát, aztán ha már így van, akkor erre válaszoltam.)

This Post:
11
294465.29 in reply to 294465.27
Date: 10/18/2018 3:55:54 AM
Szepiz Playground
II.3
Overall Posts Rated:
183183
Second Team:
Ground Zero
En azt gondolom ez nem fog mar nagyon valtozni. Hosszu evekkel ezelott kezdtem a jatekot, akkor ennel nagysagrendekkel nagyobb es aktivabb tarsasag volt. Nagyon jo mentorom volt, es akkor meg talan mukodott is ez a mentor tortenet. Par evvel kesobb en is mentoraltam, elveztem (mi masert lennek itt evek ota) excelben vezettem hogy fejlodnek a jatekosok azoknal akiket mentoralok, aztan mindenki szo nelkul eltunt. Nekikezdtem megegyszer es ugyanez lett a vege. Kiabrandito volt. Ezek utan nyilvan nem akartam mar mentoralni. Voltam U21 scout es neveltem is U21-nek, viszont azzal nem lehet csapatot epiteni es eredmenyesnek lenni. Uj felhasznaloktol szerintem teljesen felesleges elvarni hogy U21-ben gondolkozzanak. (ha mentor segitseggel, jol haladva is ott hagytak a picsaba a jatekot 10-bol 10 az en esetemben) akkor egy vadiuj kezdo mit talalna elvezhetonek abban hogy ne fejlodjon csak mert 2 U21-est kiedz.

Oszinten nem foglalkoztam ezzel az utopiaval, de amit irsz az ertheto, igy nem az ujaktol hanem a regiektol kene hogy plusz 30 percet raszanva inditsanak utopiat kvazi tenylegesen neveles miatt. En most meg is teszem, es ott akkor csak valogatottnak segitve fogok munkalkodni. (persze tudva, hogy igen sokaig fog tartani felepiteni a bazist, stadiont, bevetelt, edzot,)
Sz.

Advertisement