BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 S45 Utješni turnir by Topnik

U21 S45 Utješni turnir by Topnik

Set priority
Show messages by
From: Topnik
This Post:
00
298355.7 in reply to 298355.6
Date: 02/08/2019 16:57:26
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Centri

1. Dinko Kadušić

Dinko je igrač koji je prošle sezone za stariju generaciju igrao neke utakmice jer je falilo unutrašnjih igrača. Ove sezone smo isto tanki
sa unutrašnjim igračima, ali šta je tu je ništa nam drugo ne preostaje nego da se borimo. Tanki smo u smislu da imamo manjak igrača, a ne
kvalitet igrača po skillovima. Dinko je u ekipi Arsenal Lionsa koju vodi Ibro. Ibro je za mene jedan od najkorektnijih vlasnika ekipa sa
kojima sam u kontaktu.( valjda se drugi neće naljutiti, hahaha) Ibro je dobro istrenirao Danka Medakovića koji je igrao prošle sezone
kojeg je prodao na početku ove sezone za 3M. Vidite u tom primjeru šta znači dobar trening igrača. Dinko ima isto dobre skillove, a jedina
mu je mana passing. Dobra su mu slobodna bacanja što će nam dosta koristiti u toku sezone.

2. Vladimir Zdelar

Zdelar je igrač kojeg sam pozvao zbog manjka unutrašnjih igrača. On je godinu dana mlađi od ostalih članova reprezentacije. Sekundarne
skillove za centra ima savršene da ne mogu biti bolji. Slobodna bacanja su mu najbolja u ovoj generaciji što će nam biti od koristi
maksimalno. Zdelar je igrač u Utopiji kod jednog od naših najboljih usera na igri, a to je Leonidas. On ga dobro trenira tako da neće
biti problema u vezi minute i forme što je odlično za našu reprezentaciju.

3. Dejan Lazetić

Sada slijedi tri centra koja se nalaze u mojoj ekipi u Utopiji. Utopija je jedna od najboljih akcija u našoj zajednici. Pravljenje ekipa
tamo radi trening mladih igrača je nešto najbolje što smo mogli uraditi. S tim ekipama smo dobili mnogo mladih igrača koje treniramo
za našu reprezentaciju.
Prvi od moja tri igrača je Dejan Lazetić. Njega krase odlični unutrašnji skillovi sa sekundarcima koji zadovoljavaju uslove za igranje
u mladoj reprezentaciji. Stamina mu je idealna dok su slobodna bacanja jedina njegova mana. Nadam se da nas ta bacanja neće koštati
na nekim utakmicama.

4. Dino Hebibović

Dino je strašan potencijal za budućnost naše zajednice na BBu. Igrač koji će uz pravilan trening sigurno biti član NT selekcije kao što je
sada i član u21 reprezentacije. On je sličan Lazetiću samo je razlika u unutrašnoj odbrani gdje je Dejan bolji. Njegova mana je stamina
i slobodna bacanja što smo vidjeli da je to velika mana našim igračima. Nadam se da će mu ubrzo skočiti unutrašnja odbrana kako bi
donio još veći doprinos našoj selekciji.

5. Mehmed Kikanović

Mehmed je od moje trojice centara najslabiji. Takođe i njegov veliki problem su stamina i slobodna bacanja. Pored toga je tanak i na
skillu passinga. On će biti tu da pokrije unutrašnje pozicije sa klupe jer dosta zaostaje za drugom dvojicom iz moje ekipe.


Eto ga jedna kratka analiza naših igrača iz ove generacije za koju se nadam da će nam donijeti domaćinstvo narednog Europskog prvenstva.

From: podgorac

This Post:
22
298355.8 in reply to 298355.7
Date: 02/09/2019 00:55:14
KK Podgorje
III.2
Overall Posts Rated:
7171
to se traži selektore :D :D puno sreće želim i da još jednom uzmemom Utješni :)

This Post:
00
298355.9 in reply to 298355.8
Date: 02/09/2019 04:16:01
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Napadamo Utjesni kao da nema sutra hhh

This is where we hold them!
From: Topnik

This Post:
00
298355.10 in reply to 298355.8
Date: 02/10/2019 06:54:07
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Hvala

This Post:
11
298355.11 in reply to 298355.7
Date: 02/10/2019 16:05:01
Overall Posts Rated:
5656
E tako je. Pucam Reljina proteinima, kaže biće to moj dragi Home treneru. Skočiće OD brzo moj Unai Emeri, bez sikiracije.

Dobar post, a uskoro i igra naših mladih još bolja. 😉

From: Cules

This Post:
11
298355.12 in reply to 298355.11
Date: 02/10/2019 18:21:52
Blue or Deaddd
III.1
Overall Posts Rated:
321321
Second Team:
Blue or Deaddd II
Svaka cast za ove uvode obojici selektora!Sretno sutra,jedva cekam da vidimo na sta ce to licit

From: Topnik
This Post:
11
298355.13 in reply to 298355.11
Date: 02/11/2019 05:54:01
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina U21 - Švicarska U21
11.2.2019. 18:30 - Švicarska


Danas nas kao očekuje prva utakmica Utješnog turnira za našu mladu reprezentaciju. Ono što je zanimljivo igramo protiv reprezentacije Švicarske, a takođe naša NT selekcija isto igra protiv Švicarske. Za razliku od NT naši mladi momci gostuju u Švicarskoj dok starija ekipa igra na neutralnom terenu u Grčkoj.
Očekuje nas zanimljiva utakmica jer još ne znamo jačinu naše ekipe pa je danas sve moguće što se tiče rezultata. Vjerujem u naše momke da smo ipak kvalitetniji od Švicaraca i da ćemo doći do pobjede.
Forma nam je za prvu sedmicu slabija zbog randoma iako su bile dobre minute pa očekujem da će u narednim sedmicama biti bolje što se tiče forme.

Pozivam sve članove naše zajednice da nam se večeras pridruže tokom utakmice u kojoj tražimo pobjedu na otvaranju sezone.

This Post:
11
298355.14 in reply to 298355.13
Date: 02/11/2019 06:32:27
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Iskreno se nadam da idemo po taj utjesni ove sezone, samo hrabro i jako, sretno veceras!

This is where we hold them!
This Post:
00
298355.15 in reply to 298355.14
Date: 02/11/2019 14:32:44
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina U21 - Švicarska U21 105:99 (49934)

Na kraju ipak velika pobjeda naše reprezentaciju na teškom gostovanju za nas u Švicarskoj. Danas smo čak odigrali sa većim trudom i došli do pobjede od 6 poena razlike. U prvom poluvremenu smo bili slabiji što se tiče skoka i asistencija, ali smo ipak imali prednost od 12 poena razlike. U napadu je dominiralo naše krilo Ozren Korljan. Za njega sam se odlučio danas jer smo odigrali vanjsku taktiku, a on je za tu taktiku stvoren.
U drugom poluvremenu su Švicarci pogađali one šuteve koje su promašili u prvom poluvremenu pa nam je pobjeda visila u jednom trenutku. Ključan momenat je bio kod rezultata 86-89 kada naš rezervni centar Zdelar pogađa trojku za 89-89. Od tog trenutka je opet krenula naša bolja igra koja nam je donijela konačnu pobjedu.

Naš najbolji strijelac u ovom meču je bio Emir Skočibušić. On je naš najbolji šuter i to je danas dokazao iako su mu procenti bili slabiji. Uz te poene je dodao još 3 asistencije. Dobru utakmicu su odigrala i naša krila Korljan i Antonić.
Prvi je imao učinak od 18 poena, 9 skokova i 3 asistencije dok je Antonić sa klupe ubacio 17 poena.
Kod Švicaraca je bio najbolji centarski par koji je kombinovano ubacio 33 poena i imao 35 skokova.
Što se tiče ove utakmicu protivnik je imao 17 skokova više od nas, a od toga je 15 ofanzivnih. Takođe imali su 13 asistencija više od nas.

Uglavnom od svega najbitnija je naša pobjeda koju smo danas ostvarili. Naš naredni protivnik Moldavija je došla do pobjede na domaćem terenu protiv reprezentacije Škotske. (49950)
Vjerujem da ćemo u ponedeljak pružiti bolju igru i lakše doći do bitne pobjede protiv Moldavije.

This Post:
00
298355.16 in reply to 298355.15
Date: 02/11/2019 14:43:59
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Auu kako vazna i znacajna pobjeda za nas, mada sam ocekivao da nam je roster jaci od ovoga, nadam se da ce se popraviti u iducim utakmicama sa dobrim treningom i dobrom formom.
Cestitke i samo jako dalje!

This is where we hold them!
From: Topnik
This Post:
11
298355.17 in reply to 298355.16
Date: 02/17/2019 17:38:27
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Moldavija U21 - Bosna i Hercegovina U21
18.2.2019. 18:40 - Bosna i Hercegovina


Drugo kolo utješnog turnira nam donosi prvu domaću utakmicu naše mlade reprezentacije pod mojim mandatom. Ovaj put ćemo imati prednost domaćeg terena što nam je ogromna prednost bez obzira na to što bi trebalo lagano doći do pobjede u ovoj utakmici.
Protivnik u sutrašnjoj utakmici nam je reprezentacije Moldavije. Oni su trenutno 86 reprezentacija na BBu. Prošle sezone su upisali sve poraze u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.
Prošlo kolo smo mi imali veoma tešku utakmicu protiv reprezentacije Švicarske. Došli smo do veoma bitne pobjede za nas i nadam se da će nam to biti pokretač u narednim utakmicama.
Za ovu utakmicu neće konkurisati Dejan Kolundžija jer je opet u slaboj formi, a to je zbog toga što mu se vlasnik ne logira već 15ak dana. To me stvarno ljuti jer ne mogu da shvatim da neko trenira igrača čitave 3 sezone i onda kada je najpotrebnije da se održava forma to se ne radi.
U petak je trening bio solidan, a najbolje su upove dobili Lazetić i Kadušić. Pošto je realno laganija utakmica sutra očekujem da se dobro rasporede minute svim igračima i da dođemo do pobjede.

Pozivam vas da dođete sutra na utakmicu i ispratite našu nadam se laganu pobjedu.

Advertisement