BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 - Sezona 45.

U21 - Sezona 45.

Set priority
Show messages by
From: Dzi-Dzi
This Post:
22
298441.3 in reply to 298441.2
Date: 03/11/2019 14:24:56
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Dobro vece ljudovi!

Reprezentacija Srbije uhvatila je zalet, te zahvaljujuci finom zrebu na pocetku turnira, zauzima 6. poziciju na tabeli sa skorom 4-0. Medjutim opustati se ne sme! Protivnik nam je selekcija Brazila, koja poseduje solidan kvalitet, ali igra toplo hladno. Ocekujem jos jednu pobedu iako igramo u gostima.

Inace nije sve tako idealno iako to mozda deluje za sada, jer nam je kapiten Anastasevic, usled promene vlasnistva (iz domaceg u strani klub), verovatno i zavrsio sezonu zbog neodrzavanja forme. Zbog toga sam poprilicno razocaran jer je trebao biti, ako ne najbolji igrac, onda najbolji strelac reprezentacije.

Koga nema bez njega se moze! BRAZIL-SRBIJA 22h!

This Post:
11
298441.4 in reply to 298441.3
Date: 03/11/2019 16:57:20
Overall Posts Rated:
216216
Retko pisem po formu a jos redje gledam utakmice Reprezentacije,ali veceras sam tu ;) nadam se da ce se moj pulen dobro pokazati....iskreno razumem kolegu koji prodaje igrace,realno sad se mogu uzmu pare za te mlade reprezantativce,cak sam i ja u nekim trenutcima pomisljao to da uradim(tim potezom bi se ukljucio u borbu za Prvu ligu) ali u meni je pobedio patriotizam i resio sam da se posvetim uzdizanju mladog Kurjaka, potcinim sezonu zarad njegovog napretka ;) pozdrav i srecno protiv karioka!

Last edited by Змај од Јастребца at 03/11/2019 16:57:34

Змај
This Post:
00
298441.5 in reply to 298441.4
Date: 03/11/2019 19:31:45
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Nema pojma Kurjak ;)

This Post:
00
298441.6 in reply to 298441.5
Date: 03/12/2019 00:32:26
Overall Posts Rated:
216216
Nema nema :p u jednom trenutku je pucao 4/4 trojke i imao 7/7 iz igre))

Змај
From: Oziris
This Post:
77
298441.7 in reply to 298441.6
Date: 04/01/2019 17:20:15
Overall Posts Rated:
356356
Moram da pohvalim selektora za ovaj početni deo Utešnog turnira, a pogotovo je ovaj drugi deo bio odličan i reprezentacija je posle nekoliko sezona izgledala kao kada smo bili top 10. Verujem da to mnoge raduje i da budi nadu za predstojeću eliminacionu fazu. Verovatno je nerealno očekivati pobedu na turniru odmah posle prvih znakova stabilizacije, ali da je tim u dobrom "momentumu", to jeste.
Ako neko nije gledao spisak igrača onda bi trebalo da zna da je ova generacija u velikoj meri limitirana što se da primetiti pogotovo kada je reč o napadu, ali se opet pokazalo koliko je bitan trening reprezentativaca u toku same sezone. Koliko vidim odbrana je zategnuta fino i to pozdravljam, jer uglavnom ona donosi dobre rezultate kada je mlada reprezentacija u pitanju. Ukoliko se ne varam primili smo najmanje koševa, ako izuzmemo ekipe koje su došle nakon kvalifikacija za svetsko, jer one imaju po 2 utakmice manje, što pruža određenu nadu. Bićemo 5. ili 6. (Zavisi od meča Kolumbija - Danska) i to uopšte nije loše. Možda je čak i bolje nego da smo 1. ili 2. zato što prve 4 reprezentacije u prva 2 kola eliminacione faze uglavnom igraju protiv ekipa koje lupe CT, a ekipe od 5. mesta, pa naniže igraju sa, uslovno rečeno, slabijim ekipama koje se ipak nečemu nadaju, pa retko kad lupe CT u 1. kolu.
Mora se reći takođe i to da ipak u ovih 8 utakmica nismo igrali protiv neke top ekipe, jer nam je žreb bio naklonjen i najbolje rangiran protivnik nam je bio Brazil koji nije odigrao dobar turnir i ispadaju sa skorom 3-5. Ova činjenica na probuđenu nadu baca malo sumnje, ali sve u svemu, sviđa mi se trenutna situacija i ostaje mi samo da poželim selektoru dobru formu i sreću u eliminacionoj fazi i nadam se da ga neću izbaksuzirati ovom objavom. :)

From: Oziris

This Post:
00
298441.8 in reply to 298441.7
Date: 04/01/2019 17:27:08
Overall Posts Rated:
356356
Želim i da se obratim menadžerima koji treniraju igrače za koje sam ja zadužen i da se izvinim što ne odgovaram na poruke. Zbog svih onih silnih prijava počeo sam da šaljem poruke svake 2. ili 3. nedelje, pa sam malo ispao iz ritma i izgubio volju.

From: Dzi-Dzi

This Post:
11
298441.9 in reply to 298441.7
Date: 04/03/2019 13:33:01
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Hvala na lepim rečima, posebnu težinu imaju jer dolaze s tvoje strane!

Zaista ne bih znao koliki su dometi ove generacije, slažem se s tobom u većini stvari... Na prvu loptu delujemo baš ozbiljno, odbrana fenomenalna (primali 53.5 poena po meču), napad koliko je dovoljno (dobijali u proseku 40 poena razlike protivnike)... S druge strane jesmo limitirani, posebno mi je žao što se igrač kojeg sam najavio kao lidera izgubio u toku sezone zbog novog vlasnika, ali tako nešto sam i očekivao da se dogodi. Njegova zamena je Joković (Kurjak) i od njega će dosta zavisiti u napadu. Igru ću i dalje zasnivati prvenstveno na odbrani, pa ćemo videti dokle ćemo dogurati.

Grupu smo odigrali sjajno, bez poraza. Međutim nisam baš u potpunosti zadovoljan, recimo da sam malo sumnjao u našu snagu (ili pak precenio protivnike), te smo u dva navrata imali veće zalaganje no što smo možda trebali, protiv Brazila i Finske (oba meča u gostima i oba meča delovala kao bitni za oba protivnika).

Svakako, nastavak takmičenja dočekujemo sa radošću i jedva čekamo da odmerimo snage sa jačim protivnicima. Prva runda opet Finska, ovoga puta mi domaćini. Deluju kao zanimljiva ekipica, ali očigledno slabijeg kvaliteta od nas, njihova prednost jeste centarska linija i jak skok. Nadam se da ćemo to iskontrolisati i proći u sledeću rundu. A onda nakon toga bolji iz meča Letonija-Tajvan (Letonija domaćin). Voleo bih da pobedi Letonija, jer mislim da bi sa njima lakše igrali, Tajvan mi deluje kao vrlo opasna ekipa, imali su i neke impresivne pobede nad selekcijama Španije i Estonije. No da ne dužim dalje, otom potom o protivnicima, sad smo fokusirani samo na Finsku.

Momcima srećno, da me obraduju sa što boljom formom pa da tučemo sve dalje

Last edited by Dzi-Dzi at 04/03/2019 13:35:26

This Post:
00
298441.10 in reply to 298441.9
Date: 04/08/2019 15:53:33
Overall Posts Rated:
216216
Честитке на победи! Није било лако, али су млади момци показали квалитет на крају.... Курјак јако лош статистички и поред добре форме
Биће бољи ,мора!

Змај
This Post:
11
298441.11 in reply to 298441.10
Date: 04/08/2019 17:16:02
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Hvala! Ufffff, ispade dobro, kada bih vam rekao da sam namestio postavu minut pred pocetak meca i to ni blizu kako sam zeleo, ne bi ste mi verovali Ispalo je tako dobro da ne moze bolje biti, ja bih pre stavio normal nego tie, i ovakav rasplet dogadjaja mi je dao posebnu energiju i nadu za nastavak takmicenja... Nadu za najvise domete. Mozda zvuci glupo i preoptimisticno, ali sam pod utiskom ove pobede, ne zamerite
Pobedili smo i to opet zahvaljujuci dobroj odbrani. Srbija 68-58 Finska (mi opusteno oni CT). Naredni protivnik nam je Tajvan iako sam prizeljkivao Letoniju, Tajvan ih je savladao sa 2 poena razlike... O njima tokom vikenda, kada vidimo forme timova.

This Post:
00
298441.12 in reply to 298441.11
Date: 04/09/2019 02:13:37
Overall Posts Rated:
1515
Seferovic macka <3

From: Dzi-Dzi
This Post:
11
298441.13 in reply to 298441.12
Date: 04/15/2019 10:28:06
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Pozdrav svima!

Nakon teško izvojevane bitke i pobede nad reprezentacijom Finske sledi nam meč osmine finala i najteži protivnik do sada, u pitanju je reprezentacija Tajvana. Egzotična reprezentacija, koja je do ove nedelje bila čak na 7. poziciji svetske rang liste (trenutno 10., poređenja radi mi smo 34.) i koja nam može predstavljati problem. Njihova najjača snaga je igra pod obručem, na centrima zasnivaju igru. Imali su vredne pobede nad selekcijama Španije, Estonije, Letonije, ali su takođe imali i poraz od Južne Afrike. Upravo taj poraz mi daje nadu da njihova selekcija nije toliko jača od naše (da ne kažem slabija) i mislim da imaju svojih mana, pre svega u odbrani.
Naša forma je manje više odlična i optimista sam pred ovaj meč. Mi se ponovo uzdamo u čvrstu odbranu i domaći teren koji bi trebalo da budu naša najveća prednost u odnosu na njih. Atmosfera u timu je sjajna, momci jedva čekaju da istrče na parket i pokažu da mukotrpan rad nije bio uzaludan.

Budite i Vi sa mnom kraj malih ekrana (ako već ne možete pored terena), direktan prenos je u standardnih 18h po našem vremenu.

AJMOOOOOOO SRBIJOOOOOOOOOOOO!!!

Advertisement