BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S46-S47

U21 S46-S47 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
299835.11 in reply to 299835.10
Date: 07/12/2019 09:54:03
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
ideea e ca si asa pivotii nostri, ca si butnaru, sunt doar la nivel mediu pt ce se joaca la nivel mondial in categoria de la 40 la 20.


Ideea e ca degeaba faci tu sau eu unul extraordinar daca nu are si echipa in spate sa-l sustina. Butnarul mai mergea antrenat cel putin un sezon si ar fi fost un jucator peste medie, dar omul s-a oprit ca nu mai avea timp si l-a vandut. Acum nu puteai sa-i spui lui ilysian sa mai antreneze in conditiile in care el se axeaza sa faca perfomanta. Pentru el skilurile care le are Butnaru raportat la salariu este suficient.

La o adica si al meu mai mergea antrenat, dar nu se merita sa fac 17 la recuperari si sa imi creasca salariul cu inca 30 mii cand eu stiam ce are nationala.

Sunt tari cu numar similar de utilizatori care sunt in primii 20. Ideea e ca jucatorii de baza la nationala ii cam tin pe la ei in tara. La noi e greu sa gasesti antrenabili bun. De cele mai multe ori cine ii tine ori nu se pricepe sa ii antreneze ori nu il intereseaza.

This Post:
00
299835.12 in reply to 299835.11
Date: 07/12/2019 10:43:23
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
sezonul trecut s-au facut demersuri foarte mari ca cei mia buni jucatori sa ramana in tara.

cel putin cel mai bun C SF SG. iar in functie de pareri PG au ramas in tara, unii direct la echipele draftate, atlii luati pe bani seriosi. nu exclude nimeni sa apara si surprize din urma dar in principal o generatie intreaga a fost acoperita. intrebarea e cine va cumpara si creste ce vine intr-o luna.

iar referitor la itnrebarea pe care o ridici sunt de acord ca asta e o chestiune de infrastructura. respectiv, daca nu antrenez cel mai bun jucator din generatie, si merge si asa, de ce sa fac efortul de a-l trece de la 90% potential la 95 sau 100% potential?

in primul rand jocul recompenseaza doar pe cel care joaca. daca joaca si recupereaza si marcheaza va primi compensatie pe merchandising ca procent, nu ca suma fixa, din salariu asa ca si un juc cu salariu 300k poate fi tolerat la club daca e titular incontestabil la NT.

cred ca singura solutie e sa se tina contactul cu useri. sa li se explice din timp nu doar standardele minime dar si cine sunt jucatorii de baza pt NT, respectiv cei care prin meritul skillurilor sunt cei mai buni pe pozitia lor, unde sa zicem ca jucatorii pe aripa SG /SF si jucatorii de interior PF/C ii privesti ca un tot unitar. astfel sa se evite confuzii sau asteotari nerezonabile.
intre cei care antreneaza pt NT ar tb sa fie transparenta totala pt a urmari progresul si sa intelegi pe udne te incadrezi. n-as da acces la toate info fiindca reprezinta un avantaj competitiv pt unii si dezavantaj pt cei care au mai multi juc la lot. dar in fine.


intr-o lume ideala cei mai buni si cei mai scumpi ar fi in utopia fiindca acolo nu conteaza daca un salariu e 200k sau 250k.
m-as bucura sa tragem si noi la nivel de tara un jucator all time great de 18 ani care sa merite antrenat care in 10 sezoane sa ne propulseze la nivelul la care forta bruta nu mai face diferenta.

This Post:
00
299835.13 in reply to 299835.12
Date: 07/13/2019 16:18:40
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
m-as bucura sa tragem si noi la nivel de tara un jucator all time great de 18 ani care sa merite antrenat care in 10 sezoane sa ne propulseze la nivelul la care forta bruta nu mai face diferenta.


Un vis frumos!!!

From: Otis

This Post:
00
299835.15 in reply to 299835.14
Date: 08/10/2019 09:18:38
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
din punctul meu de vedere acest jucator a fost ratat.

abia a fost antrenat la 18 ani. practic e un draftee de 19 ani.

da, are entuziasm, da are putine gauri dar sa ceri 1 milion plus pe el e complet deconectat de la realitate. poate da devreun chinez care nu stie ce face.

oricum, motivul pt care e scriu e ca e inadmisibil sa fim in situatia asta.

estimarea de transfer de 1.5-2 milioane ia in calcul si vanzarile facute la inceputul anului cand valoreaza cel mai mult. dupa update-ul de marti/miercuri cu varsta cine l-a luat va descoperi ca nici 350 nu face.

From: rsbros

To: Otis
This Post:
00
299835.16 in reply to 299835.15
Date: 08/12/2019 23:50:58
Overall Posts Rated:
77
Stefan Tãtãrãscu (46835085)

It is for sale because I will no longer train it. Because I drew a player from my country in the draft. He's getting his last workout this week, so not to stagnate I'm selling. take the chance because he will not go to the market again

Message deleted
From: Otis

This Post:
00
299835.18 in reply to 299835.16
Date: 08/26/2019 04:12:21
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
dupa cum zice si ultimul mesaj, acest jucator nu a mai fost antrenat, sau cel putin asa pretinde.
in orice caz, nu a fost vandut.


daca nu progreseaza ce mai cauta in lot.


avem 2 jucator in lot de vanzare dupa ce echipele lor au ajuns bot. tu ar trebui sa ii postezi pe forum deci te rog fa ceva in acest sens.


care e strategia pe sezonul asta? avem 5 jucatori in lot care au potential superstar si un al 6 lea care e perenial. dintre ei doar 4 au 21 de ani sa zici ca sunt mai avansati si vrei sa faci performanta dar ceilalti doi ce cauta in lot?! ai facut scoutingul inainte de reset de entuziasm sa vezi ce jucatori cu potential de 21 mai exista si care pot sa contribuie de anul asta la 20 de ani (si nu, nu ma refer doar la al meu?!)


nu mai are nimeni pareri sau nationalele astea sunt doar niste echipe alternative la utopia pt cine castiga alegerile

From: Polux

To: Otis
This Post:
00
299835.20 in reply to 299835.18
Date: 08/26/2019 17:00:32
Pheonix Galati
II.1
Overall Posts Rated:
1515
Second Team:
Alpha Tauri BC
dupa cum zice si ultimul mesaj, acest jucator nu a mai fost antrenat, sau cel putin asa pretinde.
in orice caz, nu a fost vandut.
daca nu progreseaza ce mai cauta in lot.

Mi-a scapat. O sa fie indepartat in saptamanile ce urmeaza de la lot.
avem 2 jucator in lot de vanzare dupa ce echipele lor au ajuns bot. tu ar trebui sa ii postezi pe forum deci te rog fa ceva in acest sens.

Au fost adaugati. O sa fie indepartati in saptamanile ce urmeaza de la lot.
care e strategia pe sezonul asta?

Nu exista nicio strategie.
avem 5 jucatori in lot care au potential superstar si un al 6 lea care e perenial. dintre ei doar 4 au 21 de ani sa zici ca sunt mai avansati si vrei sa faci performanta dar ceilalti doi ce cauta in lot?!

In baza raspunsului la intrebarea precedenta si a lipsei undei directii clare la echipele nationale am selectionat jucatorii care am considerat ca sunt cei mai buni la momentul actual.
ai facut scoutingul inainte de reset de entuziasm sa vezi ce jucatori cu potential de 21 mai exista si care pot sa contribuie de anul asta la 20 de ani (si nu, nu ma refer doar la al meu?!)

Am facut scounting la aproape toti jucatorii (400), trimite-mi in privat adresa ta de e-mail si pot sa iti trimit lista de jucatori si eventual poti sa vii cu sugestii.
nu mai are nimeni pareri sau nationalele astea sunt doar niste echipe alternative la utopia pt cine castiga alegerile

Nu este vina mea ca am castigat alegerile, nu a fost interes. Daca lucrurile erau atat de stricte pe cat pretinzi tu ca ar trebui sa fie, eu nu trebuia niciodata sa fiu ales manager la U21. Daca esti nemultumit de prestatia mea lucrurile se pot rezolva.

Last edited by Polux at 08/26/2019 18:32:08

From: Otis

This Post:
11
299835.21 in reply to 299835.20
Date: 08/27/2019 02:08:29
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders

avem 2 jucator in lot de vanzare dupa ce echipele lor au ajuns bot. tu ar trebui sa ii postezi pe forum deci te rog fa ceva in acest sens.

Au fost adaugati. O sa fie indepartati in saptamanile ce urmeaza de la lot.

daca il dai afara din lot pierzi o treapta de entuziasm per jucator. se pare ca vor ramane acolo pana cand numai sunt meciuri competitive. totusi conteaza performantele ca sa nu jucam la anul din postura de cele mai slabe echipe din grupa. rugamintea e sa publicizezi acest lucru mai atent. am vorbit in privat cu 3 useri despre el, asta era obsrevatia, nu sa le dai kick, fiindca ar fi in detrimentul NT.


avem 5 jucatori in lot care au potential superstar si un al 6 lea care e perenial. dintre ei doar 4 au 21 de ani sa zici ca sunt mai avansati si vrei sa faci performanta dar ceilalti doi ce cauta in lot?!

In baza raspunsului la intrebarea precedenta si a lipsei undei directii clare la echipele nationale am selectionat jucatorii care am considerat ca sunt cei mai buni la momentul actual.

la momentul la care ai facut selectia lucrurile s-au schimbat, dupa cum poti vedea din tonele de pagini scrise de mine. ma bucur ca ai avut deschiderea sa-l adaugi pe mihai gheorghe, jucator car epotrivit bazei noastre de date avea cel mai mare TSP pe segmentul de 19 ani. nu stiu componenta lotului actual fiindca nu pot scouta ce e deja in lotul u21, dar poate si Dutu Panciu te poate ajuta pe SF, dar in fine.

directia e clara, juc cu prioritate sunt cei HoF care au sanse de NT ca din senin standardele de antrenament au crescut, iar mvp sau superstar pot sa intre doar daca sunt cei mai dezvoltati, preferabil mvp ca sa fie utilizabili pt userii romani care vor sa-si cumpere rezerve sau titulari, in fct de liga, care au jucat u21.



ai facut scoutingul inainte de reset de entuziasm sa vezi ce jucatori cu potential de 21 mai exista si care pot sa contribuie de anul asta la 20 de ani (si nu, nu ma refer doar la al meu?!)


Am facut scounting la aproape toti jucatorii (400), trimite-mi in privat adresa ta de e-mail si pot sa iti trimit lista de jucatori si eventual poti sa vii cu sugestii.


noi am scoutat deja pe 18-19 si 20 de ani (minus cei din lot) si i-am si impartit si clasificat pe pozitii si sanse de NT.

te rog doar sa-mi dai print screen pe bb-mail(sau lui jokeru,daca preferi, ca daca nu ma insel ti-a mai cerut asta)doar dupa cei care sunt HoF. in rest, cine iese din lot anul viitor fiindca va avea 22 de ani va fi scoutat ca toti jcuatorii la inceput de an.


cat despre alegeri, nu candidezi daca nu vrei rolul. fiindca sa vezi, poate castigi. totusi, chiar si asa poti macar sa faci maximul din asta. cu tot respectul dar requirements pt u21 sunt aceleasi de acum 7 ani. in primul rand user base la noi e o reime din cat era atunci. in al doilea rand, acum ai o gramada de componente noi pt antrenament (gym, YT coach, training court, nutritionist, psycologist care tb fie explicate fie direct incurajati sa cumpere daca vrei sa ai variante la echipa)

deja te asigur ca sezonul viitor vor fi 8 jucatori care vor fi peste skillul celor existenti si care vor fi si in forma si cu non ksillurile dezvoltate (ft/st) care vor ridica performanta echipei considerabil. dar astsa s-a intamplat ca de 4 luni haituiesc userii care au interes sa o faca folosindu-se de expertiza acumulata. altfel e la plesneala si mila strainilor care au cumparat pt vanzare, nu antrenament si mai si abandoneaza jucatori.


te rog, daca vrei sa termini acest mandat cu un sentiment de realizare, macar posteaza pe forum ce ai facut pt meciul urmator, cum vezi evolutia jucatorilor pt cei care sunt atasati de ei (nu pt cei pregatiti de vanzare din lgia3 italia sau polonia). ca poate cineva care mai intra pe forum va vedea asta si va intelege si el cum merg lucrurile in joc si vei stimula interes, altfel o sa avem useri care stau 10 sezoane in joc si nu au inteles nimic despre el. si asa ala e viitorul..

Advertisement