BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > A reprezentacija, sezona 47

A reprezentacija, sezona 47

Set priority
Show messages by
From: GM-Kyve

This Post:
00
301085.11 in reply to 301085.10
Date: 09/17/2019 15:52:17
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Pozdrav ekipa, jučer se odigralo četvrto kolo Eurobasketa, reprezentacija BiH je upisala i četvrtu pobjedu ove sezone, stradala je Danska, 26 razlike...

Bosna i Hercegovina vs. Danmark 110 - 84 (52214)

isti trud, bez GDPa...

nisam puno kemijao sa postavom niti nešto posebno analizirao Dance... imali smo 11 igrača u 9 formi, i svi su igrali... jedini sa 8 formom u postavu je upao Hasan Obadović kao peti unutrašnji... taktika kad ne znaš šta ćeš i kad ti protivnik ne može parirati obranama, igraš PTB...

krenulo je tvrdo u prvom poluvremenu, Danci sa svojim princeton napadom su solidno izgledali, iako nisu mogli pogodit tricu ni da im život ovisi o tome (1-20 trica, jedina pogođena u zadnjoj minuti utakmice)
prvu četvrtinu završavamo sa +3, na poluvremenu je +5 za nas (imali smo i preko +10 tokom druge četvrtine, ali su se Danci vratili)
u trećoj četvrtini pojačavamo tempo, Danci nas sve teže prate, i imamo +13...
u zadnjoj četvrtini dodatno zatežemo obranu, u napadu imamo dovoljno, i dižemo razliku na +26... bilo je i +30 u nekoliko navrata...

ponovno najefikasniji u našim redovima je bio Kosta Mandić, sa 26p... dvocifreni su još bili starteri Bošnjak 18p 13 skokova, Brlić 17p te Džihić sa 10p i 11 skokova... sa klupe se iskazao stari lisac Dženan Zika sa 14p...

sve u svemu, očekivana i zaslužena poibjeda...
najlakši dio Eurobasketa je iza nas, očekivane 4 pobjede sa uvjerljivom razlikom, slijede 3 teške utakmice do kraja prvog kruga za prolaz, jedna teža od druge...

u ostalim utakmicama naše skupine, Poljaci su devastirali Bugare 33 razlike, (52213)
težak raspored je došao na naplatu Bugarima, trošili su enth protiv Švaba i Čeha, tako da je ovo bio lagan posao za Poljake...
lakši trening su odradili i Česi protiv Walesa, +53 (52215)
Švabe su natamburali Andoru, +37 (52216)

tablice skupina i sve rezultate možete provjeriti ovdje: (http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=3...)
ovo kolo samo dva iznenađenja, i to kakva...
u infarkt utakmici Gruzija je pobijedila Estoniju, (52157) i tako poremetila planove Estoncima za prolaz dalje...

Švicarci su maestralnom taktičkom izvedbom nadigrali Izrael, (52131) i tako doveli Izraelce u tešku poziciju za prolaz dalje...
ostali rezultati više manje prema očekivanjima, sada slijede 3 najvažnija kola prepuna derbija za prolaz dalje...

sljedeće kolo u našoj skupini igraju:

Njemačka-Češka
Poljska-BiH
Bugarska-Andora
Wales-Danska

dva derbija koja povećavaju šanse za prolaz dalje i dvije nebitne utakmice za prestiž...
više o narednom kolu u toku vikenda...
do tada, lijep pozdrav svima...

From: GM-Kyve

This Post:
00
301085.12 in reply to 301085.11
Date: 09/22/2019 18:43:50
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Pozdrav svima, sutra(danas) se igra peto kolo Eurobasketa...
protivnik je reprezentacija Poljske...

Poljska, jedna od najmnogobrojnijih zajednica na BBu (924 aktivna kluba) koja je zadnje 3 sezone bila u krizi rezultata, tako da su potonuli do četvrtog šešira na žrijebu..
ipak, ne treba ih podcijeniti ni pod razno, dovoljno je pogledati povijest medalja, i stvari su odmah puno jasnije o kakvoj se BB velesili radi: (http://prntscr.com/p9kalw)

zadnji put smo igrali u polufinalu europskog prvenstva u sezoni 43 koje se igralo petkom, pa je Leonidas zaboravio naštimat postavu, sa 4 igrača u rosteru, nije moglo bolje (48210)
u sezoni 42 Poljaci su doživjeli jedan od najtežih poraza, upravo protiv nas: (46648)

sutra nas čeka jedna sasvim druga utakmica, Poljaci ove sezone su moćni, ostvarili su sve 4 pobjede sa +168 razlikom...
protiv istih protivnika, mi smo ostvarili 4 pobjede i +153 koš razliku...

i mi i oni imamo problema sa formom, doduše, oni su imali daleko bolje minute, tako da ih je random zeznuo više nego nas...
što se nas tiče, nikad lošija forma, tek 6 igrača od 18 u 9 formi, s tim da dvojica od njih nisu kalibar NT startera...
Livnjak i Milosavljević praktično od početka sezone vuku lošu formu, ovu sedmicu su im se pridružili Vugdelija i Zika, tako da sigurno neće igrati sutra...

sve u svemu, očekuje nas jedna teška i zahtjevna utakmica... pobjedom bi si povećali šanse za prvim mjestom, dok nas poraz vodi u tešku i neizvjesnu borbu za drugo mjesto...

u našoj skupini sutra još igraju:

Njemačka-Češka
Bugarska-Andora
Wales-Danska

s obzirom na rezultate dosad, Bugarska, Andora, Wales i Danska igraju za prestiž, i odavno su ostali bez šanse za prolaz...
Švabe i Česi, zajedno s nama i Poljacima će voditi borbu za prolaz dalje...
do kraja svako igra sa svakim...
navratite na chat i podržite naše momke,ako završim s poslom ranije, vidimo se na chatu...

BiH-Poljska, 16:30h

BiH u

This Post:
11
301085.13 in reply to 301085.12
Date: 09/22/2019 18:58:44
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Bilo bi zanimljivije da si rekao da sam bio selektor kad smo ih razmontirali na proste faktore u genijalnom mecu nego kad u vec izgubljenoj utakmici nisam izvao postavu.
A ja, cilj tog dijela je bio da se ja ocrnim, zaboravi, vrijedilo je pokusati.

Eto prilike da ih i sutra razmontiramo pod tvojom trenerskom palicom, sretno.

This is where we hold them!
This Post:
44
301085.14 in reply to 301085.13
Date: 09/22/2019 23:17:06
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Bilo bi zanimljivije da si rekao da sam bio selektor kad smo ih razmontirali na proste faktore u genijalnom mecu nego kad u vec izgubljenoj utakmici nisam izvao postavu.
A ja, cilj tog dijela je bio da se ja ocrnim, zaboravi, vrijedilo je pokusati.

Eto prilike da ih i sutra razmontiramo pod tvojom trenerskom palicom, sretno.


nikog ja ne pokušavam ocrniti, to je tvoj posao i glavni cilj, vidi se iz svakog posta na forumu...

naveo sam fino kronološki unazad zadnje dvije tekme s Poljacima, i objasnio zašto smo jednu od utakmica igrali sa 4 igrača...
ne sjećam se da ti je itko uzeo za zlo što si zaboravio naštimat postavu, a mogu mislit tvoju reakciju kad bi neki drugi selektor to napravio...
naveo sam i drugu tekmu, i rekao da je to jedan od najtežih poraza Poljaka ikad...
moje isprike što nisam naveo da je tvoje Veličanstvo bilo selektor i u tom pothvatu...

hvala na lijepim željama, trebat će nam sreće više nego ikad s ozbirom na formu...

From: Gule

This Post:
11
301085.15 in reply to 301085.14
Date: 09/23/2019 12:08:53
Bosnian Tigers
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
593593
Second Team:
Bosnian Tigers Junior Team
Cestitke Kyve.... pobjeda teska ali zasluzena... idemo dalje

This Post:
00
301085.16 in reply to 301085.14
Date: 09/23/2019 12:10:12
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Kvalitet je dosao do izrazaja.
Rutinska pobjeda, po mom ukusu postava, cestitke.

This is where we hold them!
From: GM-Kyve

To: Gule
This Post:
00
301085.17 in reply to 301085.15
Date: 09/23/2019 17:29:35
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Pozdrav ekipa, danas se odigralo peto kolo Eurobasketa, i reprezentacija BiH je upisala petu pobjedu ove sezone...
u jednoj teškoj i napetoj utakmici, svladali smo Poljsku 9 razlike...

Polska vs. Bosna i Hercegovina 88 - 97 (52217)

isti trud, uz pogođen fokus Poljaka...

u pripremi za utakmicu nije bilo puno dilema oko postave, loša forma je izbacila nekoliko igrača iz rotacije, tako da sam od preostalih snaga složio najbolji unutrašnji napad, i nadao se najboljem...
što se tiče analize Poljaka, opala im je forma nekoliko važnih igrača, pogotovo na unutrašnjim pozicijama, stoga sam imao velike dileme oko GDPa... nekoliko puta sam postavio i maknuo inside gdp, nekako očekivajući da će nas pokušat iznenadit sa vanjskom taktikom, ispao je pun pogodak na kraju...

počelo je čvrsto i tvrdo na obje strane parketa... u prvoj četvrtini Poljaci bolje otvaraju i vode 8-4... na kraju će se ispostavit da će im to biti najveće i jedino vodstvo na utakmici... brzo okrećemo na 10-8, i do kraja četvrtine se uglavnom igra koš za koš...nekoliko skokova u napadu nam donose nekoliko extra poena, i prvu četvrtinu završavamo sa +4...

u drugoj četvrtini otprilike ista priča... koš za koš, uz nekoliko mini serija... mi se odvajamo na +10, Poljaci nakon timeouta se vraćaju na -2, pa mi opet vraćamo na +8... pogađate, opet su skokovi u napadu donijeli ključne poene...
na veliki odmor odlazimo sa +8...

u trećoj četvrtini rutinski održavamo prednost, uglavnom se razlika vrti između 8 i 12p... u smiraju četvrtine, Poljaci vraćaju na početnih 8 razlike...

i u zadnjoj četvrtini slična priča, nonstop između 7 i 10 razlike, svaki put kad nas ne ide u napadu, izvlače nas skokovi u napadu... prvenstveno Ledera i Bošnjaka...
u zadnju minutu ulazimo sa +12, i sve što Poljaci uspijevaju je tricom smanjiti zaostatak na konačnih 9 razlike...

najefikasniji u našim redovima je bio Tvrtko Bošnjak sa 20p i 5 skokova... vjerojatno najbolju utakmicu u dresu reprezentacije je odigrao Himzo Vojvoda, 19p i 12 skokova na poziciji krila, usput limitiravši protivničko krilo Krosmana na hrpu loših šuteva...
dvocifreni u našim redovima su još bili Uram sa 14p i 6 asista, Džihić sa monstruoznim double double učinkom, 14p i 16 skokova te Leder sa 11p i 6 skokova...

kad smo već kod skoka, 54-34 za nas (19-12 napadački skokovi, s tim da su Poljaci većinu svojih uhvatili u zadnjoj minuti utakmice kad je već sve bilo gotovo, i kad nisu ništa mogli pogodit)... asistencije, 26-16 za nas, još je na kraju i premala razlika

sve u svemu, strašno važna pobjeda protiv respektabilnog protivnika, usprkos lošoj formi... sa još jednom pobjedom, protiv Švaba ili Čeha smo vjerojatno prošli u drugi krug, tako da imamo dvije meč lopte... u slučaju da smo izgubili danas, morali bi dobiti obje do kraja, što bi nas dovelo u značajno težu situaciju...

kad smo već kod Čeha i Švaba, oni su odigrali drugi derbi u grupi večeras, i nakon velike borbe Česi su upisali pobjedu, +12
(52218)
veći dio utakmice su Česi vodili, oko 4 razlike, da bi konačno slomili otpor Švaba u zadnjoj četvrtini i rutinski priveli utakmicu kraju...

u ostale dvije utakmice u grupi, Bugarska je pobijedila Andoru (52219), a Danska je svladala Wales (52220)

tablica nakon 5 kola:

1. BiH 5-0 +162
2. Češka 5-0 +149
3. Poljska 4-1 +159
4. Njemačka 4-1 +67
5. Bugarska 1-4 -42
6. Danska 1-4 -74
7. Andora 0-5 -201
8. Wales 0-5 -220

u sljedećem kolu igraju:

Češka-Poljska
BiH-Njemačka
Bugarska-Wales
Danska-Andora

što se tiče ostalih grupa, više manje očekivani rezultati... vrijedi izdvojiti pobjedu Latvije protiv Engleza, kojom su Latvijci jako blizu drugom krugu (52190)
još jedan poraz Turske, treći ove sezone, ovaj put od Finske, čime praktično ostaju bez šansi za drugi krug (52162)

sve rezultate i tablice (ažuriranje je noćas) možete vidjeti ovdje: (http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=3...)

do novog vike

From: GM-Kyve

This Post:
00
301085.18 in reply to 301085.17
Date: 09/30/2019 04:53:34
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Dobar dan, stigao još jedan ponedjeljak...
danas se igra šesto kolo Eurobasketa, protivnik naše seniorske reprezentacije je Njemačka.

još jedna relativno velika zajednica, preko 400 aktivnih klubova... nažalost po njih, već dugo nemaju rezultat sa seniorskom reprezentacijom, zadnja medalja (bronca) datira iz sezone 15, a preostalih 5 su ostvarene prije (1 zlato, 3 srebra,1 bronca)

na zadnjih nekoliko Eurobasketa nisu prošli u drugi krug, uglavnom zbog teškog žrijeba jer bi kretali iz trećeg, četvrtog, pa čak i petog šešira...
zadnji put smo igrali s njima u sezoni 41, (45503), no od tada smo i mi i oni promjenili gotovo sve igrače, tako da će danas biti neka druga priča...

ove sezone ih vodi Falke, jedan od njihovih najpoznatijih managera, koji ih je vodio nekoliko puta ranije, a ako se ne varam, bio je selektor (ili barem kandidat na izborima) u još nekoliko zemalja...
trenutno imaju score 4-1, poraz u zadnjem kolu od Čeha ih stavlja u nezgodnu poziciju, jer im danas protiv nas igra samo pobjeda ako žele u drugi krug...

i mi i oni imamo problema sa formom... usprkos nešto boljim minutama ove sedmice kod nas, forma nam je ostala loša, no što je tu je, mora se igrati s ovim što imamo...

u drugom derbiju skupine igraju Češka i Poljska, u slučaju naše pobjede i pobjede Čeha, i mi i oni smo već osigurali prolaz dalje, tako da bi zadnje kolo u revijalnom tonu za prvo mjesto... u svim ostalim kombinacijama, dolazimo do uvijek neugodnih krugova sa koš razlikom, i velike drame koju bih želio izbjeći pod svaku cijenu...

stoga, danas idemo po pobjedu, i navijamo za Čehe...

BiH-Njemačka, 16:30h

vidimo se na chatu!

BiH u

From: GM-Kyve
This Post:
11
301085.19 in reply to 301085.18
Date: 09/30/2019 13:27:09
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
Pozdrav svima, odigralo se šesto kolo Eurobasketa, vrijeme je za match report.

Reprezentacija BiH je upisala i šestu pobjedu ove sezone, +16 protiv reprezentacije Njemačke:

Bosna i Hercegovina vs. Deutschland 97 - 81 (52221)

isti trud, uz promašen GPD fokus od strane Švaba, + 3-2 odbrana koja nam je pravila dosta problema, no idemo redom...

krenuli smo jako od samog početka, Švabe nemaju odgovora na našu agresivnu obranu i puno rješenja u napadu, za tili čas odlazimo na +10, u jednom trenutku i +16, no do kraja četvrtine Švabe konsolidiraju svoje redove i smanjuju na 12 razlike...

u drugoj četvrtini totalno drukčija slika, uglavnom se igra koš za koš, ni mi ni Švabe ne pravimo značajnije serije, tako da na poluvrijeme odlazimo sa +13...

u trećoj četvrtini krizni period za našu reprezentaciju, punih 7 minuta smo bili samo na jednom pogotku iz igre...
umjesto da imamo laganu utakmicu, Švabe se vraćaju na -5, a sa zvukom sirene Džihić pogađa za 7 razlike...

u zadnjoj četvrtini nastavak mučenja, i mi i Švabe imamo problem sa postizanjem poena, no onda stvar u svoje ruke uzima centarski par Bošnjak Radoš i prelamaju utakmicu u našu korist...
Radoš sa skokovima i pogođenim slobodnim, a Tvrtko sa pregršt koševa, kako iz igre, tako i sa slobodnih (13p u zadnjoj čet.)
Njemci nemaju odgovora, i sa zvukom sirene Damil Egić pogađa tricu za konačnih +16...

najefikasniji u našim redovima je bio Tvrtko Bošnjak sa 21p i 17 skokova... Kosta Mandić je dodao 18p i 7 skokova, a Sanjin Radoš 16p i 15 skokova...
dvocifren je još bio samo Zejnil Šipovac sa 16p i 4 asista...

sve u svemu, sjajna, očekivana i zaslužena pobjeda...
s obzirom da je u drugom derbiju skupine Češka pobijedila Poljsku +12, (52222)
i mi i Česi smo već osigurali prolaz u drugi krug, naš međusobni duel sljedeće kolo samo odlučuje o prvom mjestu...

Česi su vodili od samog početka desetak razlike, nekoliko puta su Poljaci prilazili na poen ili dva zaostatka, ali bolje od toga nisu mogli... inače, strašna razlika u rejtinzima, i zaista je nevjerojatno kako su Česi ovo ovako lako dobili...

no to su njihove brige, mi smo svoj primarni cilj ove sezone ostvarili, a to je prolazak u drugi krug... sedmo kolo je revijalnog karaktera, jer je teško naštimati lakši žrijeb...
za one koji ne znaju, skupine u drugom krugu se prave po sistemu plasmana u prvom krugu i to sljedećim redom:

A1 B2 C1 D2 E1 F2
A2 B1 C2 D1 E2 F1

A1 je skoro sigurno domaćin Litvanija, C1 je sigurno Italija
B1 je vrilo vjerojatno svjetski prvak Španija (iako postoji šansa da izgube od Srbije koja se vraća na staze stare slave), a D1 je sigurno Francuska...
trošiti enth da bi se izbjeglo Grčku kao pobjednika skupine E, vjerujem da se ne isplati...

sve rezultate i tablice možete ispratiti ovdje: (http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=3...)

do vikenda i sljedeće najave za tekmu, lijep pozdrav svima!

BiH u

This Post:
00
301085.20 in reply to 301085.19
Date: 09/30/2019 13:44:16
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Poderali ih, treba jos koju medalju uzeti. :D Cestitke.

Advertisement