BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Mistrzostwa Europy - sezon 47

[NT] Mistrzostwa Europy - sezon 47

Set priority
Show messages by
From: Sztuker

To: Siwy
This Post:
22
301131.79 in reply to 301131.55
Date: 10/1/2019 1:15:01 PM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Kieruję post do Ciebie, bo zadałeś sporo pytań i masz pewne wątpliwości, ale ogólnie kieruję post do wszystkich zainteresowanych.

Na samym początku chciałbym przyznać, że jestem zaskoczony (nawet bardzo) wynikiem. Czesi bez Bungi, mając bodajże 3 wysokich ogrywając nas grając pod kosz, gdzie my z kolei gramy Bungę pod koszem, żeby zwiększyć zespołowy IS, ID i RB - co nie daje nam właściwie nic. Byłem na 99% pewien, że przy takim układzie taktyk, bez GDP Czechów będziemy w stanie spokojnie z nimi wygrać na neutralu. Bardzo się myliłem

Zanim zacznę odpowiadać, powiem tylko krótko o przygotowaniach do meczu. Przed meczem umówiliśmy się z Pepikami na podwójny krawat (kto ma zrozumieć, ten zrozumie - piszę w ten sposób, żeby inne nacje nie wiedziały do końca o co chodzi ;) - czyli sytuacja dla obu ekip bardzo dobra. W sobotę lub niedzielę zacząłem poważnie analizować skład jaki mają Czesi przeciwko nam i wyszło, że formy mamy bardzo zbliżone. Ze względu, że mieli właściwie trzech wysokich do gry spodziewałem się jakichś powołań lub gry z dystansu z ich strony. Na obwodzie do dowołania mieli bodajże 2 poważnych obrońców - nie powołali przed meczem z nami nikogo. Miałem w głowie szalony pomysł, żeby wytypować Czechów do gry z dystansu lub dać strefę 3-2, ale ostatecznie zrezygnowałem twierdząc, że grając nawet LI na LI damy radę...

Ad. 1) Ciężko mieć jakiś pomysł na Garbolińskiego - górę ma jak rasowy combo-guard, a dół jak niezły SF. W efekcie mamy SS10=155, którego nie da się ot tak zastąpić. Kolejne nasze najwyższe SS10 póki co to 143, które ma... 35-letni Buła. Garboliński w zeszłym sezonie łatał nam dziurę grając na SF, a nawet tam broniąc. W tym sezonie wystawiałem go bardziej jako PG lub SG głównie dlatego, że tam mieliśmy braki (brakowało PG z dobrym podaniem, a Garbol takie ma, poza tym jak już mieliśmy Betiuka w formie to spadł nam w PS i zrównał się w tym elemencie z Garbolem), a poza tym na SF mamy typowego niskiego skrzydłowego - Krosmana - z wysokim OD/IS/ID, co wg mnie jest kluczowe na tej pozycji.
Jeśli chodzi o niesławne 2/18 z gry, to mimo, że Igor to fantastyczny zawodnik i najlepszy w historii naszej NT, to nie dziwi mnie, że osiągnął taki słaby wynik grając przeciwko CT i trafionym 2xGDP. W zeszłym tygodniu Garbol miał podobną formę do tej w tym tygodniu gwoli ścisłości - dlatego zagrał tak mało minut w Bundze na obwodzie.

Ad. 2) Jest prawdziwe. Perkowski nie grał ze względu na to, że słabo broni. W zeszłym sezonie sporo punktował, ze względu na bardzo wysoki JS, ale nawet w meczu ze słabymi przeciwnikami puszczał naprawdę sporo punktów... Poza tym głównie grał jako zadaniowiec pod Motion, w meczach z poważniejszymi rywalami z czego co pamiętam raczej nie grał lub co najwyżej z ławki. Poza tym Perkowski nie ma zbyt wysokich zbiórek, o których wszyscy później pisali. Na mecz z Czechami mogłem dowołać Świniarskiego, absolutną bestię w ataku pod każdą taktykę, jednakże obawiając się gry z dystansu Czechów nie powołałem go, ze względu na jego niskie OD.


OG.
From: Sztuker

To: Siwy
This Post:
00
301131.80 in reply to 301131.55
Date: 10/1/2019 1:15:03 PM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Cz. 2.

Ad. 3) Nie mamy bardzo wysokich podań w Kadrze na obwodzie i to jest fakt. Czemu? Nie wiem, przyczyną może być np. że zawsze doradzam, żeby podania bić na koniec treningu danego zawodnika. Kilku z zawodników mogłoby mieć wyższe PS, ale nie wiem jakim kosztem - zapewne HN i DV. Podania także mocno nabijają pensję, więc nie każdy chce mieć je wyższe niż 14... Kochański mógł bić PS, ale właściciel nie chciał - wolał dawać JS - stąd mamy super strzelca z obwodu z niezłym podaniem. Klimczoka sam osobiście prowadziłem, z czego co pamiętam to on jak na swój wiek wcale nie był taki dobry, ale mocno podciągnął rzut i OD (nawet po zmianie właściciela z polskiego na zagranicznego) - tutaj też jest przypadek, że ma nabite więcej HN/DV niż PS, to kolejny SG. Rymarowicz - to już pytaj Toshiego, nawet Darkonza doradzał, żeby bić PS ;) Krosman jeszcze czeka na +1 w HN i DV i na koniec wbije jeszcze +1 PS. Mógłbym kazać sezon wcześniej bić właścicielowi PS i miałby je ok. 13, ale wtedy nie grałby w Kadrze bo nie miałby wystarczającego OD i IS. Do Garbolińskiego o poziom PS akurat nie miałbym pretensji.

Ad. 4) To już możesz sam sobie odpowiedzieć po tym co napisałem na wstępie zanim zacząłem odpowiadać

Worek osobistych - kompletnie nie rozumiem dlaczego była taka dysproporcja przy gwizdaniu fauli przy rzucie, zbiórka - coś kosztem czegoś, albo wysokie IS i ID i niższe zbiórki albo dół na poziomie Murzy. Ewentualnie mutanci jak Kuchniak - Campos się poświęcił i wyhodował takiego. Jeśli Kuchniak zacznie spadać, to przyszły sezon będzie gorszy od obecnego.

OG.
From: kozlik4

This Post:
00
301131.81 in reply to 301131.80
Date: 10/1/2019 2:47:58 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40034003
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Krosman ma RB chociaż 7?

From: gooziec

This Post:
00
301131.82 in reply to 301131.81
Date: 10/1/2019 2:49:25 PM
Overall Posts Rated:
542542
Ma

From: Campos

This Post:
00
301131.83 in reply to 301131.81
Date: 10/1/2019 3:09:32 PM
CampoLeony
PLK
Overall Posts Rated:
821821
Second Team:
CampoLeons
Kozlik, możesz podać skille chociaż paru graczy reprezentacji Litwy?

This Post:
00
301131.85 in reply to 301131.84
Date: 10/1/2019 3:18:01 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
Sztuker a jak z Dzikiem, Kubikiem?

This Post:
00
301131.86 in reply to 301131.84
Date: 10/1/2019 3:27:02 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
no i jakiś zajebisty jest, heh sam nie wiem,

mam wrażenie ze zawodnicy sprzed 15-20 sezonów rozjechaliby dzisiajszą kadrę Pstrąg, tomański, bukowy, Gurak Rakus... No wisniewski to inna bajka z Hasanem i Patrykiem śmieszkiem świątczakiem :D

(26803) tak trzeba grac z czechami :)

Last edited by aMORFIczny at 10/1/2019 3:31:11 PM

This Post:
00
301131.87 in reply to 301131.85
Date: 10/1/2019 3:31:01 PM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Dzik ma już OD, ID, IS, czekam jeszcze na HN/DV i PS - w przyszłym sezonie powinien zadebiutować.
Kubik jest dziwacznie rozłożony, bo Chińczyk ma jakąś dziwną wizję trenowania Kubika, ale udało mi się przekonać właściciela, że bez OD i JR Kubik nie zagra i aktualnie to ma trenowane. Zobaczymy po sezonie jak przycisnął.

Z innych SF są jeszcze Kostrz i Sienko - do wszystkiego, ale jednocześnie obecnie do niczego... Brakuje im w OD/IS/ID - reszta to trening 1v1. Z racji, że mamy tylu potencjalnych SF, Płotkę trenuję na PG/SG z dobrym dołem.

OG.
This Post:
11
301131.88 in reply to 301131.87
Date: 10/1/2019 3:33:26 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
po meczy wyrzuciłbym wszystkich podkoszowych bez zbiórki >14 i obwodowych bez podania >13

nie ma sensu ich trzymać

This Post:
00
301131.89 in reply to 301131.88
Date: 10/1/2019 3:39:53 PM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
po meczy wyrzuciłbym wszystkich podkoszowych bez zbiórki >14 i obwodowych bez podania >13

nie ma sensu ich trzymać


Wiesz o tym, że w takim razie wrócimy do Kadry sprzed kilkunastu-dziesięciu sezonów?

OG.
Advertisement