BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > Mundobasket u21 - Season 47 by Topnik

Mundobasket u21 - Season 47 by Topnik

Set priority
Show messages by
This Post:
88
301293.9 in reply to 301293.8
Date: 09/10/2019 14:39:19
_FK CRVENA ZVEZDA_
III.4
Overall Posts Rated:
876876

Problem je što nisam ni zapisivao tokom utakmice kao što imam običaj


Ahahahahahaha... 😂😂😂😂😂👏👏👏👏👏👏👏👏👏


From: Topnik
This Post:
11
301293.10 in reply to 301293.9
Date: 09/15/2019 16:04:11
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Južna Afrika u21
16.9.2019. 19:30 - Portugal


Zdravo raja

Sutra igramo protiv reprezentacije Južne Afrike u drugom kolu Mundobasketa. Pobjedom protiv reprezentacije Kanade smo vjerovatno obezbjedili prolaz dalje, ali bitne su pobjede koje se prenose. Sutrašnja utakmica je jedna od najlakših u grupi i trebali bi da dobijemo bez većih problema. Sa njima smo igrali na pripremama i u utakmici bez entuzijazma smo došli do pobjede od 11 poena razlike. Trenutno su 39a reprezentacija na rang listi i imaju samo 13 aktivnih timova.
Pošto očekujemo laganu pobjedu onda ih nećemo previše predstavljati jer se radi o manjoj zajednici.

Kod nas je forma odlična samo je Nonković u formi 7 jer vlasnik nije imao sreće pa mu se povrijedio starter i onda je Nonković odigrao više kao rezerva.
Trening je bio korektan. Nonković je digao JR što je strašan trening za njega. Došao je na već 107 tsp. Strašno je ovo ljudi moji. Klaić je podigao unutrašnji šut, Vičan digao JS i JR, Nastasić napokon digao vanjsku odbranu, Sladić takođe vanjsku odbranu i Šabanović je digao JR.
Očekujem naredni petak da trening bude još bolji jer očekujemo da ovi unutrašnji dignu bitne skillove.

Sutra pored nas u grupi igraju Izrael vs Kanada i Italija vs Tajvan. Ova druga utakmica je jako bitna jer se ta pobjeda prenosi u drugu fazu turnira. Tajvan je već izgubio u prvom kolu pa ćemo vidjeti kako će sutrašnja utakmica proći.

Pozivam vas sve na sutrašnju utakmicu.

VOLIM TE BOSNO!

Last edited by Topnik at 09/15/2019 16:04:30

From: Topnik
This Post:
00
301293.11 in reply to 301293.10
Date: 09/17/2019 18:59:29
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Južna Afrika u21 126:59 (52720)

Dobro veče ekipa

Jedna lagana utakmica za nas kao što sam i najavio, a tako se upravo i desilo. Od prvog trenutka je krenulo sve u našu korist. U prijateljskoj utakmici je bio malo sporiji tempo sa naše strane, a ovdje smo krenuli odmah žestoko. Odlučio sam se za vanjski napad dok je Južna Afrika odigrala patient. Probao je da nas iznenadi sa 3-2 zonom, ali naravno to nije uspjelo.

Strašna igra u odbrani je opet donijela pobjedu jer uglavnom naša igra se zasniva na odbrani. Naravno tri vanjska su bila najbolja na ovoj utakmici. Prokopijević je ubacio 18 poena, a tome je dodao 6 skokova i 4 asistencije. Nonković i Vičan su ubacili po 16 poena, a tome su dodale 3 odnosno 7 asistencija.

U našoj grupi je odigrana jedna bitna utakmica, a igrali su Italija i Tajvan. Italija je došla do pobjede od 15 poena razlike.

Za našu reprezentaciju slijede tri glavne utakmice u kojima se borimo za pobjede koje ćemo prenijeti u drugi dio takmičenja jer smo se već plasirali dalje.
U ponedeljak prvo igramo protiv reprezentacije Tajvana. Oni su izgubili od Italije i Izraela. Njima je kao i nama jako bitna utakmica jer njima isto zavisi od ovoga da li će prenijeti jednu pobjedu u drugu fazu takmičenja. Kako sada stvari stoje minute za formu bi trebale biti dobre pa ćemo vidjeti u petak kakva će situacija biti.

Toliko od mene do narednog posta na forumu vezano za u21 reprezentaciju.

This Post:
11
301293.12 in reply to 301293.11
Date: 09/17/2019 19:26:51
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Samo normal i nasi su. :D

This Post:
00
301293.13 in reply to 301293.12
Date: 09/18/2019 03:09:01
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Eno BB nam na FBu prognozira zlato, ne treba ih iznevjeriti
Opravdajmo ulogu favorita lol

This is where we hold them!
This Post:
00
301293.14 in reply to 301293.13
Date: 09/18/2019 06:33:42
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Italija je tu najzafrkanija jbga

This Post:
00
301293.15 in reply to 301293.14
Date: 09/18/2019 07:31:37
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Sa nama 'dje ce ko?

This is where we hold them!
From: Topnik
This Post:
00
301293.16 in reply to 301293.15
Date: 09/22/2019 18:51:19
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Tajvan u21
23.9.2019. 19:30 - Portugal


Dobro veče ekipa

Sutra nas očekuje treća utakmica na Mundobasketu, a naš protivnik je reprezentacija Tajvana. Oni spadaju u red većih reprezentacija na svom kontinentu. Tako su i došli na ovo prvenstvo kao prvaci svog kontinenta.
Imaju 166 aktivnih timova na igri, a osvojili su ukupno 11 medalja na prvenstvima. Tri su medalje sa mundobasketa što govori da su uvijek ozbiljni na ovim prvenstvima. Ovo prvenstvo su otvorili protiv Italije i Izraela i na obje utakmice su upisali poraze. Sutra se moraju na nama vaditi ako misle da prenesu neku pobjedu u drugi dio takmičenja. Nama je isto bitna utakmica jer sa pobjedom prenosimo sigurno bar 1 pobjedu u drugi dio takmičenja.
Od svih 17 igrača koji su trenutno u rosteru mogu da kažem da ih je 5 van konkurencije za ovu utakmicu zbog same forme.

Što se tiče naše reprezentacije samo je Sladić u formi 7. Mogu da kažem da je trening bio odličan pa ćemo da ga ukratko analiziramo. Salkić je digao unutrašnji šut, Hadžiabdić je zakucao skok, Sreckov je podigao vanjsku odbranu koju smo dugo čekali. Đogo je podigao unutrašnju odbranu, Pauro je digao JS i JR dok je "slučajno" digao unutrašnji šut. Ostale upove ćemo ostaviti malo u tajnosti.

Imamo jednog novog igrača u reprezentaciji.

Novi igrač je Rifat Hastor. Bek iz naredne generacije sa visinom od 188 cm.

On dolazi iz ekipe BOSTON CELTICS!🏀 Vlasnik te ekipe je zuZu4. Čovjek koji je do sada istrenirao dosta igrača za u21 reprezentaciju, a spomenut ćemo Mladenovića iz prošle generacije.
Draftovan je u ekipu Doboj-Jug Bulls. Poslije toga je zuZu keširao za njega 4,6M jer je Rifat potencijal za A reprezentaciju. Već sada ima skillove da bude član u21 reprezentacije. Nadamo se njegovim dobrim partijama.

Nadam se da će sutra mlada reprezentacija nastaviti sa odličnim igrama i da nastavimo veliki niz bez poraza. Trenutno imamo niz od 29 utakmica bez poraza u službenim utakmicama. Sutra je 30a utakmica pa vjerujem u naše momke da ćemo napraviti jedan veliki jubilej i upisati 30u pobjedom zaredom.

Pošto je ovo prvi pravi ispit za našu reprezentaciju ove sezone pozivam sve članove naše zajednice da nam se pridruže sutra na chatu tokom utakmice. Termin utakmice je idealan i vjerujem da vas sutra teško šta može spriječiti da nam se pridružite na utakmici. Ovom prilikom obećavam da ću sutra tokom utakmice pisati kao što sam radio do ovog prvenstva veliki izvještaj za utakmicu pa da ga sa užitkom čitate nakon naše pobjede. (ako Bog da ćemo pobijediti)

NASTAVI NIZ! VOLIM TE BOSNO!

This Post:
00
301293.17 in reply to 301293.16
Date: 09/23/2019 04:23:14
KK Bosna Royal Jelly
III.3
Overall Posts Rated:
329329
Niz pobjeda se mora nastaviti, nema opravdanja :P

From: Topnik
This Post:
22
301293.18 in reply to 301293.17
Date: 09/23/2019 19:20:08
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Bosna i Hercegovina u21 - Tajvan u21 104:92 (52723)

Dobro veče ekipa

Evo nas sa sjajnim vijestima što se tiče naše mlade reprezentacije. Došli smo do 30e pobjede zaredom u zvaničnim utakmicama, a treće na ovom Svjetskom prvenstvu. Pobijedili smo reprezentaciju Tajvana u jednom sjajnom meču što se nas tiče.
Ja sam se odlučio za neutralnu taktiku dok je Tajvan odigrao siguricu u vidu look inside napada. Pokušao je da gađa fokus, ali nije uspio.

Utakmica je dobro krenula sa naše strane jer smo pogodili prve tri trojke na meču, a pred prvi timeout Tajvana smo šutirali 4 od 5 za tri poena. Početak utakmice je protekao u egalu što se tiče skokova. Prvi timeout su tražili 3 minuta do kraja prve četvrtine. Prednost na kraju prve četvrtine je iznosila 13 poena u našu korist.
Otvaranje druge četvrtine nije bilo dobro sa naše strane jer su Tajvanci otvorili serijom 6:0 što je bio znak za naš prvi timeout na utakmici. Poslije toga se malo budimo i opet povećavamo prednost. U jednom trenutku smo imali prednost 17 poena razlike pa je protivnik spustio tu razliku. Imali smo pet skokova više od protivnika. Na poluvrijeme odlazimo takođe sa 13 poena razlike.

Otvaranje drugog poluvremena je krenulo sa našom odličnom igrom na obje strane parketa. Sama razlika se povećavala u našu korist pa su Tajvanci tražili novi timeout. Odličnu partiju je igrao Nonković, a moram spomenuti dvojac sa klupe koji je odigrao strašno. U pitanju su Klaić i Đogo. Njih dvojica su dominirali u odbrani, a u napadu su igrali all round što bi se reklo. Prednost na kraju treće četvrtine je iznosila 23 poena.
Posljednji period utakmice je bio sličan početku druge četvrtine, ali je četvrtina bila loša što se tiče naše odbrane. U napadu smo mogli i nešto da pogodimo dok nismo ništa odbranili. Oni su otvorili serijom 10:2. Mi smo tu tražili timeout kako bi vratili momentum.
Ovu četvrtinu smo izgubili sa čak 11 poena razlike, ali smo ipak imali dovoljnu zalihu poena pa smo došli do pobjede. Veoma bitna pobjeda za našu reprezentaciju gdje sigurno prenosimo bar jednu pobjedu u naredni krug.

Svih 12 igrača koji su bili prijavljeni za ovu utakmicu se upisalo u strijelce. Strašnu utakmicu je odigrao Nonković kojem je falila jedna asistencija za DD učinak. Stvarno je šteta što pored 15 ubaćenih poena nije uspio da upiše jednu asistenciju kako bi imao 10 asistencije umjesto ovih 9.
Ostale igrače neću spominjati jer ih je bilo dosta sa dvocifrenim učinkom.

Ostali rezultati u našoj grupi:

Italija - Izrael 100:105
Kanada - Južna Afrika 95:81

Naredno kolo nas čeka duel protiv reprezentacije Italije. Ovo će biti moj prvi duel protiv Italijana, a gdje ću imati veći motiv kada igram protiv prve reprezentacije na rang listi i da mi imamo veliku seriju od 30 utakmica bez poraza u zvaničnim utakmicama. Biće teško da se nastavi ovaj niz, ali vjerujemo u naše mlade momke.


Toliko do sljedećeg javljanja.

VOLIM TE BOSNO! NASTAVI NIZ!



From: Topnik
This Post:
00
301293.19 in reply to 301293.18
Date: 09/24/2019 09:52:07
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Moram da sam sebe ispravim.

Igrao sam protiv Italije prošle sezone u polufinalu Eurobasketa. Ne znam kako mi se desilo da taj meč zaboravim.

Advertisement