BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S48-49

U21 S48-49 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
00
302338.6 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 14:24:53
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders

in conditiile date realmente scuze ca am dezgropat morti.
nici n-am vazut acel comment ca eram setat pe dezbatere.

da. dezamagitor. adica.da. adjective care nu ii aduc cinste si fara nicio nuanta sau conditionare.

ca sa fiu on par cu ce ziceam mai devreme. si jokeru, pe care il sustin si sper ca nu se va supara ca scriu mai jos ce i-am scris in privat.
Cred ca e prima data în istoria alegerilor U21 când doi străini candidează în același timp! De parca am fi devenit micronatiune!


asta nu mi se pare ok. nici fata de noi nici fata de spiritul constructiv pe care il asteptam de la noi insine.

l-am rugat cu mai multa tolerana si complet partinitor sa aiba un mesaj unificator. mesaj care a venit la sfarsit de campanie si ma bucur ca macar ultimul cuvant ne prinde intr-o lumina mai buna.






From: Otis

This Post:
00
302338.7 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 14:29:11
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders

Enough with that. Hai Romania si sa ducem departe minunatul proiect



nu vreau sa am ultimul cuvant asa ca am sa subscriu la afirmatia ta.
din nefericire doar prin instigare am avut un thread de peste 10 mesaje si la care au contribuit aproape 8 sau cati or fi fost.

in esenta comunitatea cumva s-a coagulat in jurul acestui eveniment.
am fost nevoit sa prezinte aspecte organizatorice care ar fi trebuit sa fie propuse in cu totul alt ambalaj si la alt moment

pot doar sa sper ca spiritele incinse din timpul alegerilor si temporar pt cateva minte post alegeri sa se canalizeze intr-un sens pozitiv.

altfel, ca si toate mesajele pe forum, uitam cu totii de ele.

astept sa vad ce are de zis jokeru despre noul lot si analizele de meci asa cum fac si eu la NT. in speranta in care survine si ceva feedback si nu doar stenografiem cursul sezonului.



Hai Romania!

This Post:
33
302338.8 in reply to 302338.5
Date: 11/28/2019 16:36:39
Buricul Pământului
RBBA
Overall Posts Rated:
1212
Second Team:
Buricul Pământului II
Evaristo, you're so arrogant and disrespectful, that's disgusting.


cel mai urat a fost asta, nu a fost din partea ta.


Imi pare rau daca am ranit pe cineva. Poate ca interventia mea a fost un pic exagerata si inutila in discutie. Dar cand citesc din nou primele doua postari ale lui Evaristo, am motive sa ma necajesc.

Yes, I read the thread and I know that a manager with his team un div.2 is not good enough to be NT manager.

But if people prefer a Romanian manager over a good manager, I understand.


Foarte nepoliticos

I have developed a training simulation for that team. So I can tell a manager how his player will be after 4 seasons of training. My program is much better than Coach Parrot or any other tool out there


Foarte arogant

Subiectul este inchis pentru mine, si doresc tot ce e mai bun pentru cele doua echipe nationale !

Hai Romania !

From: Otis

This Post:
00
302338.9 in reply to 302338.8
Date: 11/29/2019 02:37:18
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Am zis si eu mai devreme de ce partea cu neprovocat nu e tocmai accurate. Sincer mai multa lumea a simtit ce ai simtit, diar ca nu ti aduce cinstit sa zici lucrurile pe nume daca e vorba de trasaturi, trasaturi care doar contextual pot confirmate.

Remediul cel mai facil si energic era votul impotriva "atitudinii" sale

Duoa cum am zis eu am gresit ca m am simtit cu musca pe caciula. Te rog sa nu te lasi descurajat sa postezi pe forum. Doar ca incearca sa fii constructiv.

Altfel va rog sa postati oeice fel de intrebari aveti in thrradurile de nt.
N ar tbbsa fie doar blog posturi fara numar de la mine pt restul.


Cat despre hai romania, primul meci la ambele echipe va fi similar cu cele dd la nationala de fotbal. Deci hai romania saptamana cealalta

From: Tudor31
This Post:
00
302338.10 in reply to 302338.9
Date: 11/29/2019 02:58:49
Irelevantii
II.4
Overall Posts Rated:
3131
Second Team:
Irelevantii II
Precum si in biblie, lasam mortii sa ingroape pe mortii lor. Am incheiat cu subiectul asta si trecem la oile noastre.

Ceea ce mi s-ar parea mie interesant si motivant este sa reusim inca o data sa ne calificam mai departe de grupe la un campionat european, si de ce nu, macar sa aparem si noi intr-un campionat mondial de U21. Cred ca acum fiind mai multi oameni angrenati in poveste, ar fi sanse mai bune.

From: Otis
This Post:
00
302338.12 in reply to 302338.11
Date: 11/29/2019 08:42:29
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
oameni buni.

la euro se califica primele 12 din continent (adica top 2 per grupa)
iar la euro se duc doar top 4 de pe continent.

daca eram in africa era altfel. dar uitati-va daca suntem macar de loc 4 in gruap de calificare inainte de a spera ca terminam pe loc 4 pe continent.



maximul pe care l-am reusit a fost sa trecem de calificari si sa terminam pe pozitia a 6-a la euro care ne-a impins in turneul 2nd chance un an mai tarziu. dupa aceea echipa a cazut brusc ca asa e la u21.
deci practic am avut o generatie de aur care intr-un an ne-a impoins pe rank 12 si sezonul dupa cel urmator desi eram cap de serie in calificari am ratat tot si am revenit pe 45 unde ne e locul.



ca asta sa se intampla ne trebuie minim 8 jucatori. tot antrenati in acelasi ritm si in aceeasi generatie si sa fie in an de calificare nu de consolare si draftati la 18 ani.
iar acei 8 jucatori sa fie macar de calitate buna. ori noi de la an la an abia reusim sa relocam 4-5. si mai si pierdem jucatori plus ca fermele antreneaza NT nu u21 full time


zic asta nu doar pt a nu fi dezamagiti dar sa intelegem care e situatia ep tabla de sah.

cititi
http://buzzerbeater.com/community/rules.aspx?nav=NationalTeams

si studiati
http://buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=1061

Last edited by Otis at 11/29/2019 11:11:25

From: Otis

To: Otis
This Post:
11
302338.13 in reply to 302338.12
Date: 12/02/2019 05:14:45
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
dat fiind ca jokeru se afla in tranzit de ieri si nu va fi online nici azi am sa scriu eu situatia meciului de u21. selectia sis tarea lotului azi.


pentru a intelege exact unde ne aflam in traseul u21 ca turnee si toate alea va rog cititi
aici (302347.8)
si aici (http://buzzerbeater.com/community/rules.aspx?nav=National...)


astea fiind zise. o vorba despre loot.
numarul maxim de jucatori in lot este 18

in general 15 este numarul optim de jucatori pe care sa ii ai in lot. asta fiindca pe parcursul unui an poate un total de 3 jucatori ajung sa necesite selectionarea la lot fiindca prorpietarii lor devin boti iar dacca jucatorii sunt parte din nationala nu disapar si sunt listati automat pe Transfer List.

de obicei poti scoate din cand in cand un juc din lot dar nu stii niciodata cand mia multi necesita salvare imediata asa ca 2-3 locuri libere e ok


n-am sa vb exact despre fiecare jucator ca la NT dar am sa vorbesc pe varste despree cei 16 selectionati.

la categoria 21 de ani: din fericire baza de selectie a crescut fata de ultimii ani si implicit lotul e aproape in totalitate format de juc de 21. singurele exceptii sunt fie jucatori care legitim sunt peste cei de 21 (i.e. Cojocaru) fie care necesita salvare.
in general exista doua obiective pt u21. sa realizeze cele mai bune rezultate ca o echipa de sine statatoare care participa in turnee sau sa faciliteze dezvoltarea jucatorilor cu cele mia bune sanse pt NT, miza fiind experienta pe care jucatorii o acumuleaza jucand in meciuri oficiale si amicaluri.

acest lot cumva nu e nici cal nici magar. commpetitivitatea, in special la calificari euro, e foarte mare si dupa cum a zis si jokeru realist locul 4 e de noi, nu 2 care e pt euro.astfel lotul e foarte slab pe interior si cumva aceasta va ramane piedica progresului pt urmatorii doi ani, insa se fac demersuri ca macar la anul sa fie mai bine, iar abia apoi sa avem sanse la o calificare.
astea fiind zise. avem 3 juc de 21 de ani cu sanse nt. din fericire toti titulari. suficienti juc mvp de 21 care vor ajugne jucatori de club de prima liga, sau pe transfer in cazul celor de la ferme, si cativa juc de potential mai mic doar fiindca suntem deficitari ca skills pe juc de baza

la categorria 20 avem doar un singur jucator care va si juca, cojocaru.el va fi liderul generatiei urmatoare.
Alin Dinu a intrat in lot fiindca este la accelasi nivel de skill precum altii de 21 si speram ca va fi finalziat cum trebuie pe fondul selectiei anticipate. iar al 3-lea jucator este un perenial care va fi in forma proasta tot anul ca e antrenat sa zicem deficitar dar este absolut bomba de skills si daca reusim sa l convingem pe user sa l vanda sau creasca cum tb ne va ridica mult la anul. el e deocamdata in lot pt a evita riscul concedierii

iar la final, pt moment avem un juc de 18 ani care asteptam sa fie salvat de la echipa care va deveni bot. la fel cum 2 alte pozitii in lot sunt pregatite pentru jcuatori care inca nu au ajuns atat de aproape de a deveni free agents.

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
302338.14 in reply to 302338.13
Date: 12/02/2019 05:25:03
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
complementar analizei facute anterior am sa prezint lotul israelului.

echipa fiind una completa pe fondul movbilizarii al nivel de tara care le-a adus titlul mondial au ajuns in situatia in care tot lotul are numai juc de 21 de ani. lot de 15 din care 6 sunt hof.

intr-o lume ideala tot lotul ar fi plin de hof si mvp dar cand esti o tara mica unde nu se trag nici amcar 10 juc antrenabnili acest lucru e nerealist.

asa ca mixul nostru de talent va fi ca orice juc draftat la 18 ani hof va ajugne la 21 sa fie titular, chiar daca nu e antrenat cu scopuld e u21 ci nt. cam 5 jucatori cu potential cu adevarat slab (adica all star sau perenial all star) care nu o sa ajunga nici macar titualri de prima liga vor fi aprte din lot daca au skillurile cele mai multe din generatie.
preferabil 5 hof chiar daca nu sunt de 21 ca sa asigure interesul nt si 5 mvp care vor fi jucatori de calitate si antrenati si dupa ce trec de u21 pt inca un an sau doi.

astea fiind zise. israel pe hartie e cam la fel

cel mia bun pg e perenial all star. el are 30k salariu. in u21 israel e al 4-lea ca salariu, la noi e cu 10k in plus fata de cel mai bun juc al nostru.
pe interior au 6 jucatori dinc are aproape toti graviteaza pe la 30-40-50k. pe hartie e ca si cum o ecihpa de div 2 ar juca contra uneia de div 3.


nu am pot pronunta pe ce facem tactic .
in calificari cosaverajul nu conteaza asa mult. noi o sa incercma sa scoate 4 victorii si 3 infrangeri. dar fiind pe la mijloc victoriile sunt singurul lucru care conteaza.

la u21 deocamdata crestem.

la anul lotul va fi mult mai bun in anumite privinte si oaresce mai atenuat in zona unde suferim, interior, dar fiind si turneu de consolare chair vor fi premise de depasire a grupelor de consolare, iar la cum merge antrenamentul poate vom si face ceva deranj in eliminatorii.

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
302338.15 in reply to 302338.14
Date: 12/05/2019 04:18:29
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
din pacate israel ne-a facut zob ne-au batut lejer la 30 de pucnte si am jucat oarecum cu cea mia buna versiune a echipei.
toate ratingurile pe care le vedeti sunt ratingurile maxime. dupa cum se vedem si dupa diferenta titulari vs banca.


urmeaza meciul cu spania unde problemele vor fi aceleasi.

au 4 pivoti cu salarii de 30,30, 40 si 60
iar pe exterior salarii intre 20 si 30.

cel mia probabil vom salva entuziasm pentru meciurile urmatoare.

una peste alta olanda si anglia sunt relativ peste noi. lotul nostru e mai echilibrat. al lor desi e mai bun pare sa aiba minusuri care pot fi exploatate.
o sa discutam intre noi si o sa vedem ce tactica va fi aleasa dar oricum, vom juca ca underdog, asta e clar.

Advertisement