BuzzerBeater Forums

BB Srbija > У21 сезона 48

У21 сезона 48

Set priority
Show messages by
This Post:
11
302397.8 in reply to 302397.6
Date: 12/31/2019 03:16:26
Head Hunters
III.3
Overall Posts Rated:
140140
Свака част селекторе! Честитке!

Све најбоље у Новој!

This Post:
00
302397.9 in reply to 302397.6
Date: 12/31/2019 05:17:18
Head Hunters
III.3
Overall Posts Rated:
140140
Догодине у Призрену! :D

This Post:
66
302397.10 in reply to 302397.9
Date: 01/19/2020 15:03:51
Overall Posts Rated:
216216
Нажалост догодило се оно чега смо се сви у стручном штабу прибојавали,Словенци су "кранчовали" Италијане,и сложиће се већина,незазлужено прошли даље,имајући у виду да су од нас глатко изгубили.Кош разлика је та која је пресудила и која нажалост није била на нашој страни...Штета је што нећемо даље играти на Европском,мада реално и група у коју би упали је поприлично јака,тако да би борба за полуфинале била само пуста жеља...Овако се већ полако окрећемо следећој сезони,у којој учествујемо на утешном турниру,тако да ће фокус бити на развоју играча из генерације "47" односно играча који тренутно имају 19 година(Што не значи да нећемо ићи на што бољи резултат и максимално искористити момке који сада имају 20 година)
Толико од мене за сада,надамо се бољим резултатима у будућности!

Змај
This Post:
11
302397.11 in reply to 302397.1
Date: 03/06/2020 13:44:17
Overall Posts Rated:
216216
Поздрав људи!
Намерно пишем на овој прошлосезонској теми јер сматрам да нема неке преке потребе отварати посебну тему за утешни турнир... Следећа је јубиларна 50. па крећемо од нуле тако-рећи.

Генерација која игра ове сезоне је нажалост још слабија него предходна која је онако несрећно испала у групној фази захваљујући пакту Словенија-Италија (драго ми је да је макар Пољска испрашила Италијане,мајсторе мутљавине )

Оно што би желео да нагласим јесте лагано буђење интересовања наше скормне ББ заједнице за развој домаћих звезда,њихов добар тренинг и напредак и леп прогрес на комуникацији са њиховим менаџерима (без којих је све ово незамисливо)
Прва два меча су лагани тренинзи,надамо се после тога повољнијем жребу и могућности да одемо што даље...

Живи били,поздрав од Змаја!

Змај
This Post:
77
302397.12 in reply to 302397.11
Date: 03/07/2020 05:08:23
Tunjevina
III.4
Overall Posts Rated:
543543
Second Team:
Krompir
Uz duzno postovanje, nismo ispali prosle sezone zbog nesrece ili nekog pakta i mutljavine drugih timova, ispali smo zbog lose odigranih taktika.

(53330), (53334), (53337), (53343), (53345), (53348), (53353)

8 puta je gadjan GDP protivniku i svih 8 puta je promasen. Igrala se 2-3 zona kada je protivnik igrao spoljne i neutralne taktike, i 2 puta 4+1 zona sa omasenim celim gdp-om.

Na kraju smo imali losiju kos razliku od Slovenaca, sto je posledica losih taktika protiv slabijih timova. Dobili smo Luksemburg sa samo 12p, dok su ih oni dobili sa 41p. Mi smo Slovacku dobili sa 26p, a oni sa 43p. Kos razlika nije pitanje srece kako ti aludiras.

Sem medjusobnog meca, odigrali su takticki bolje od nas u svih 6 preostalih meceva i sigurno su vise od nas zasluzili da prodju grupu.

Slovenija je igrala crunch protiv Italije, tako da tu nema govora o nekom dogovoru (53352).

This Post:
44
302397.13 in reply to 302397.12
Date: 03/07/2020 11:59:35
Overall Posts Rated:
216216
Уважени колега,драго ми је да је твоја критика упућена,и потпуно је на месту.Кривица за промашене ГДП-е и нешто мању кош разлику је искључиво моја...Могао бих сада да се правдам да је то био данак неискуства у селекторском послу,тачније моја заблуда да победа над Словенијом(која је притом солидно тактички одрађена) води нас сигурно даље...али не желим то да радим.
Као што рекох,кривица је само моја,и покушаћу да се искупим у долазећим утакмицама...
Хвала још једном на конструктивном коментару,то је доказ да је још некоме стало у заједници за резултате младе репрезентације(нажалост таквих нема баш пуно)

Змај
This Post:
00
302397.14 in reply to 302397.12
Date: 03/08/2020 07:32:33
Head Hunters
III.3
Overall Posts Rated:
140140
Имали су далеко повлашћенији распоред.., и Словенци, а поготово Италијани.
Критика за промашене тактике и кош разлику свакако је на месту, али треба узети у обзир и то, да нам чак и идеално тактизирање у мечевима који су претходили окршају са Словенијом и највиша кош разлика у групи, у случају кикса у поменутом дуелу, услед згуснутости и интензитета даљег распореда, готово ништа или бар не много, не би ни значило.. А врло лако, могло је и тако да испадне.. да изгубимо од Словеније.

И Словенци и Италијани, обзиром на своје знатно привилегованије распореде, пенале за обезбеђивање проласка у наредну фазу имали су управо против нас, у петом, односно шестом колу.
Тако да се бар ја, апсолутно не слажем с тврдњом да су и једни и други, пролаз даље заслужили више од нас.
Италијани су у групи имали најбољи распоред, а и најбољи тим.
Словенци, од нас бољи распоред, прилику за поправни, и много-много среће.
А ми.. па углавном калкулације, и новог селектора. И на крају смо и испали управо услед туђих калкулација, а не лоше одиграних тактика за које смо сви сагласни и очигледно је да их је било, и то доста.

Да је могло и требало (можда и морало) боље, у праву си, јесте, али будимо потпуно објективни па се усагласимо и у томе да је врло лако могло испасти и горе.., да су нам се изгледи за даљи пласман већ од после петог кола могли свести, само на хипотетисање.. (независно наравно од промашених или погођених тактичких решења за мечеве који су претходили и нижу или вишу висину кош разлике)

Зезнут нам је распоред био, та утакмица са Словенијом била нам је дословно коцка.., бити или не бити и највиши императив без обзира на резултатске исходе мечева који су претходили. А за њих, Словенце, могло би се рећи да им се у најмању руку, жестоко посрећило против континенталних вицешампиона, Италијана, обзиром да и у утакмици против нас, свега две недеље раније, нису баш штедели ентузијaзам.

Last edited by Relja hunter at 03/08/2020 07:44:00

This Post:
22
302397.15 in reply to 302397.13
Date: 03/10/2020 05:23:24
K.K MILLENIUM
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
614614
Second Team:
K.K MILLENIUM II
Samo zaboravi na 2-3 zonu na ovom U21 nivou i sve ce biti dobro. :D

This Post:
44
302397.16 in reply to 302397.14
Date: 03/12/2020 15:57:43
Tunjevina
III.4
Overall Posts Rated:
543543
Second Team:
Krompir
Raspored se pravi prema nosiocima i on je uvek isti. Slovenija kao 2. nosioc u grupi je do meca sa nama igrala po redu sa 6 → 5 → 8 → 7 nosiocem, a mi sa 7 → 6 → 5 → 8 nosiocem.

Znaci 2. i 3. nosioc uvek igraju sa istim timovima do medjusobnog meca u 5. kolu. Posle 5. kola, 2. nosioc igra po redu sa 4 → 1 nosiocem, dok je 3. nosiocu raspored obrnut.
3. nosioc ima malo bolji raspored do medjusobnog meca sa 2. nosiocem, dok 2. nosioc ima malo bolji raspored u poslednja 2 kola. Mislim da je bespotrebno zaliti se na raspored koji se uvek odredjuje na isti nacin i znalo se sta nas ocekuje.

Jednostavno, 2 od 3 naredne stavke su trebale biti ispunjene da bi se prosla grupa:
(A) Dobiti Sloveniju u direktnom okrsaju
(B) Iznenaditi Italiju
(C) Pobediti ostale timove sa vecom kos razlikom nego Slovenija tako da zavrsimo sa boljom kos razlikom od njih.

Mi smo ispunili stavku A, ali nismo stavke B i C. Slovenci nisu ispunili stavku A (izgubili su od nas), ali su ispunili stavke B i C, i samim tim su zasluzili prolaz dalje.
Mogli smo da prodjemo dalje sa ispunjenom samo stavkom A, ali uz dozu srecu, tj. da Slovenija uz crunch izgubi od Italije, sto ipak nije bilo realno.

Uvek moze gore, ali treba valjda ka napred gledati i videti sta se moglo odraditi bolje

This Post:
00
302397.17 in reply to 302397.16
Date: 03/12/2020 21:17:10
Head Hunters
III.3
Overall Posts Rated:
140140
Raspored se pravi prema nosiocima i on je uvek isti. Slovenija kao 2. nosioc u grupi je do meca sa nama igrala po redu sa 6 → 5 → 8 → 7 nosiocem, a mi sa 7 → 6 → 5 → 8 nosiocem.

Znaci 2. i 3. nosioc uvek igraju sa istim timovima do medjusobnog meca u 5. kolu. Posle 5. kola, 2. nosioc igra po redu sa 4 → 1 nosiocem, dok je 3. nosiocu raspored obrnut.
3. nosioc ima malo bolji raspored do medjusobnog meca sa 2. nosiocem, dok 2. nosioc ima malo bolji raspored u poslednja 2 kola.
Mislim da je bespotrebno zaliti se na raspored koji se uvek odredjuje na isti nacin i znalo se sta nas ocekuje.

Jednostavno, 2 od 3 naredne stavke su trebale biti ispunjene da bi se prosla grupa:
(A) Dobiti Sloveniju u direktnom okrsaju
(B) Iznenaditi Italiju
(C) Pobediti ostale timove sa vecom kos razlikom nego Slovenija tako da zavrsimo sa boljom kos razlikom od njih.

Mi smo ispunili stavku A, ali nismo stavke B i C. Slovenci nisu ispunili stavku A (izgubili su od nas), ali su ispunili stavke B i C, i samim tim su zasluzili prolaz dalje.
Mogli smo da prodjemo dalje sa ispunjenom samo stavkom A, ali uz dozu srecu, tj. da Slovenija uz crunch izgubi od Italije, sto ipak nije bilo realno.

Uvek moze gore, ali treba valjda ka napred gledati i videti sta se moglo odraditi bolje :D


(y)

Хвала. За неке будуће нараштаје, врло конструктивна и корисна смерница и анализа.
Бар ја, нажалост нисам знао за непроменљивост распореда и условљеност истог унапред установљеним критеријумима.

Међутим, и даље остајем при истом и не мислим да су, ни Италијани ни Словенци, пролаз даље заслужили више од нас.
За Италију је тај меч био ревијалан, чували су ент., а једини озбиљан меч у групи имали су против нас.. који смо на њих ишли после прилично неизвесног и важног меча са Словенијом..
А сматрају ли Словенци, ту Пирову победу и такав пролаз у наредну фазу, величанственим и великим, ево први им, од свег срца на истим честитам, и желим им и још прегршт, тако грандиозних подвига и резултата.

Што се нас тиче, богатији смо за једно ново искуство. Гледајмо сви, обратимо пажњу, фокусирајмо се.., као појединци, заједница.., да нам се исто такво искуство у будућности никада више не понови.
Ево, ти си дао одличне смернице, формулу за успех практично.. Свака част. Спроведимо је.

This Post:
33
302397.18 in reply to 302397.16
Date: 03/13/2020 10:33:18
Overall Posts Rated:
590590
Da li Tunjevina najavljuje kandidaturu za U21 selektora, gde bi u brišućem letu pomeo konkurenciju?!?
Drma li se stolica i Markoviću, takoreći večitom selektoru (i večitom Luzeru)?!?

Tuna, prešaltaj se na reprezentativni basket, tu su ti veće šanse. Dorćol je ponovo u Prvoj, nema više prostora za titule.



Last edited by Zvone Kralj at 03/13/2020 10:33:38

Advertisement