BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis
This Post:
22
303272.2 in reply to 303272.1
Date: 02/26/2020 01:13:01
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
dragi colegi,
s-a terminat mandatul pe doua sezoane la nt si a venit momentul pentru intoarcerea la urne.

pe scurt: sezonul trecut a fost unul dintre cele mai reusite in istoria nt, cu victorii contra echipe cu rank 37,30, 24 si 16. singurul regret e ca in elimnatoriu nu am jucat CT insa speranta era era sa supravietuim un tur si sa facem asta in urmatorul.
faza de grupe n-a fost una reusita, recunosc. n-am reusit sa batem echipe mai bune ca noi si un meci a fost pierdut la 3p. dar chiar si asa acel l-am perceput ca fiind un sezon de recalibrare si acomodare la mecanismele nt.


astea fiind zise, eforturile in afara terenului au fost exponential mai mari decat ce se poate vedea pe pagina de schedule a nt.

fiind o comunitate e foarte posibil sa fi avut un schimb de mail in ultimele doua sezoane in care am vorbit despre draft si sansele nt ale jucatorilor vostri, sau a altora cand a fost vorba de repatrieri.

primul an a fost mult mia greu fiindca nu aveam o infrastructura la nivel u21 pe baza careia sa construim. acum aproape un sfert din comunitatea activa cred ca este implicata in procesul de monitorizare al antrenamentului, folosind google docs.

pot sa scot in evidenta faptul ca avem 5 echipe de utopia care au conditii totale de antrenament pentru nt (gym level 3, TC, antrenor exceptionall[nu mereu dar most of the time]) plus ferme care cresc doar pentru u21. la nivel de club am asigurat guidance pentru cei care au tras jucatori buni si ii vor coreste, samd


incet dar sigur si cu durere considerabila am eliminat din nt jcuatori fara secundare si le multumesc celor care i-au antrenat dincolo de pragul la care sa fie optim dpv financiar pt cluburile lor dar in beneficiul nt.

astfel, sper sa continui aceasta munca.

eforturile mari, efectele au inceput sa se vada pe termen scurt. adevaratul beneficiu e pe termen lung insa ne mai trebuie cam 4 sezoane pt ca tot ce a fost crescut in aceste 2 sa ajunga nt.

dar orice o fi am evitat scenariul unde pensionarea unor jucatori de baza pentru 6-8 sezoane ne-ar arunca direct in status de echipa nt cap de serie 6 sau mai jos.


astfel, va incurajez sa ma votati si sa continuam acest proiect.

Last edited by Otis at 02/26/2020 01:13:52