BuzzerBeater Forums

BB România > NT S49

NT S49 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

To: Otis
This Post:
22
303739.8 in reply to 303739.1
Date: 04/20/2020 15:30:49
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
meci #7 vs montenegru


am reusit o victorie asteptata azi. nu usoara dar am putut juca linsititi tactica de baza. lotul a crescut vizibil pe exterior fata de inceputul sezonului iar de acee incepem sa fi si mia tari pe tactica de baza.

problema in continuare ramane ca nu putem alterna in mod efectiv LI/LP cu altele si avantajul ne este diminuat. plus ca la nivel nt luea nu e disperata cu dublu GDP si se multumesc doar cu inside-focus ca ghiceala.
in fine. progresul e vizibil;. am terminat pe 4. am inceput drept cap de serie nr 5. elvetia ca si noi a avut aceleasi promvocari de pe aceasta pozitie in ceea ce priveste programul. incepi cu ce e mai greu si apoi doar meciuri inegale valoric.


cu inca un sezon puternic in consolare putem urca la un cap de serie nr4 si in inca un ciclu sa urcam pe 3, de unde lucrurile devin interesante.

ce e f important e ca lotul e tanar, sau macar fara pensionari masive in urm 4 ani. doar pe sf o sa avem o scadere dar suntem deplin echipati sa facem fata. la fel si pe pg, dar intr un an ajunge sam facem upgrade acolo.

nu suntem beton dar cheia e sa rezistam pana vin urmatorii din urma.

raportez cu mare satisfactie ca avem peste 12 jucatori de calivru cu varste intre 18 si 22 antrenati pe toate pozitiile si pt toate tacticile. daca toti ar avea azi 26 de ani poate doar un sfert din lot ar prinde acea echipa.

iar ce e important la lotul actual si care am toate motivele sa cred ca se va mentine e faptul ca userii detinatori de juc nt sunt romani. implicit comunciarea e mai usoara dar si beneficiile sunt mai mari pt useri si implicit mai receptivi sa le dea stamina sai ii tina in forma, samd.

meciurile amicale n-au miza pt clamsaent si fiind dupa un ct cu entuziasm mic (udneva sub 3) o sa pierdem daca nu gasim alte echipe care au entuziasm mic, asa ca nu rpea e ceva de urmarit.

dar am sa profit de acest entuziasm scazut ca sa fac curatenie in lot si sa verific ce mai fac jucatorii tineri si cum sunt antrenati, fara sa mia cer mailuri de la toata lumea.
din acest motiv am sa revin cu o evidenta gereala la icneptuul sezonului viitor ca sa stie si userii care nu antreneaza NT cat de bine au fost crescuti acei jcuatori pe care ne vom baza.

sabratori fericite
#stauacasa
si
Hai Romania