BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zminy w silniku gry

Zminy w silniku gry

Set priority
Show messages by
From: MyCu

This Post:
00
305309.2 in reply to 305309.1
Date: 06/19/2020 15:53:39
Toruńskie Twarde Pierniki
III.8
Overall Posts Rated:
106106
Second Team:
Twarda Akademia
Co do 1 po części zgoda, w rzeczywistości szczególnie na pick and rollu często jest zamiana krycia i wysoki kryje niskiego. Jednak mamy opcje zamiany krycia w ustawieniach meczu a także przy strefach są zamiany.

2: myślę że za dużo byłoby roboty z silnikiem, zakładkam że skille są dostosowane stricte pod siilnik.

3: taka szkółka juniorów byłaby całkiem okej. Oczywiście wiązałoby się to z kosztami trenera młodzieży a także utrzymaniem takowej szkółki, z jednoczesnym zachowaniem draftu, a taki junior mógłby wyjść ze szkółki w wieku 18 lat.

Ja od siebie dodam pomysł w kwestii timeoutow. Obecna forma jest po prostu beznadziejna. Lepiej byłoby wprowadzić opcje w ustawieniach meczu, w której sami moglibyśmy manipulować czasami. Tj np po serii 0-10 albo przed ostatnia akcja kwarty. Mogłoby to również działać tak, że wzięta w ten sposób przerwa dodawalaby enta o jakąś wartość na określony czas. Obecne timeouty niedosc że nie spełniają żadnej funkcji, to jeszcze pozwalają wnioskować o tym jak się zakończy mecz. Jak jakiś zespół bierze dwa czasy przy żadnym przeciwnika to można założyć ze niemal na pewno wygra mecz. Oczywiście zdarzają się wyjatki, widziałem że chłop wziął 3 timeouty przy ani jednym rywala i wygrał mecz buzzerbeaterem nie prowadząc wcześniej ani sekundy, ale jak mówię są to skrajności.

Jedziemy wam wpierniczyć! ;)
This Post:
00
305309.3 in reply to 305309.2
Date: 06/19/2020 16:14:38
Overall Posts Rated:
538538
Ale wtedy ten co ogląda mecz na żywo miałby przewagę nad tym co ogląda powtórki po nocach lub nie ogląda wcale tylko box score.

This Post:
00
305309.5 in reply to 305309.3
Date: 06/19/2020 17:12:14
Toruńskie Twarde Pierniki
III.8
Overall Posts Rated:
106106
Second Team:
Twarda Akademia
Ale ja nie mówię o ingerencji na zywo tylko możliwości ustawienia tego przed meczem

Jedziemy wam wpierniczyć! ;)
From: goranj

To: MyCu
This Post:
00
305309.6 in reply to 305309.2
Date: 06/19/2020 18:22:31
Overall Posts Rated:
165165
1. No i co Tobie daje ta zamiana krycia? Wiesz kto jest lepszy u rywala i dajesz tam lepszego obrońcę i tak tez jest w realu, ale nawet Kawhi Leonard zostaje na zasłonach i następuje zamiana krycia. Musi tu być jakaś rotacja i szansa dla rywala, ze zgubi Twojego najlepszego obrońcę jak ma dobry wjazd pod kosz - kłania się rozwój skilli.

Strefy? Strefy to krycie stref, a nie zawodnika. Ta opcja z przydzieleniem, kto kryje kogo, powinna być wtedy nieaktywna, a ustawiamy wtedy kto kryje jaka strefę.

2. Może i byłoby dużo, ale gra byłaby fajniejsza.
3. Super pomysł.

Wiecie co jeszcze byłoby dobre? Opcja wymian zawodników miedzy klubami i może coś na zasadzie przedłużania kontraktów z naszymi graczami. Nie wiem, jak mogłoby to działać (na razie), ale trzeba czerpać z najlepszych gierek tego typu - CM i FM.

King Crimson
From: MyCu

This Post:
00
305309.7 in reply to 305309.6
Date: 06/20/2020 03:09:28
Toruńskie Twarde Pierniki
III.8
Overall Posts Rated:
106106
Second Team:
Twarda Akademia
Daje mi to, że jak np trenuje mojemu SFowi PS lub OD to zamieniam sobie krycie na obwodzie tak aby ten mój trenowany krył SF rywala jako że ta pozycja cechuje się wszechstronnoscia. Odnośnie tego krycia to drużyny w rl przynajmniej te w Polsce, bo NBA nie oglądam jak kryją każdy swego to stosują często obronę switch. Mozna by wprowadzic opcje przekazywania w obronie lub przebijania się po zasłonach, bez switchowania.

Opcje wymian między klubami obawiam sie, że dałyby pole manewru do oszustw. Kontakty też niby spoko, tylko wtedy trzebaby przeorganizować totalnie ekonomię gry i trudno mi sobie wyobrazić jakby to miało wyglądać.

Jedziemy wam wpierniczyć! ;)