BuzzerBeater Forums

BB România > NT S52

NT S52 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

To: Otis
This Post:
00
307069.4 in reply to 307069.3
Date: 01/05/2021 11:30:20
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
cu ungaria am pierdut, previzibil oarecum, insa....

in meciul #2 am batut letonia intr-un meci foarte strans.

calendarul pe restul sezonului e dificil. jucam cu 3 echipe din primele categorii valorice, insa din fericire, jucam acasa.

sansele sunt relativ egale. problema de fond e ca nu vom putea acumula entuziasm si o sa alternam TIE/Normal destul de des. o sa stim din timp daca ne calificam. Lituania e o super putere in joc. calificarea se va juca cu malaezia si australia. as spune ca sanse la calificare...peste 50-50.

o sa revin cu updates dupa fiecare meci mergand inainte.

meciul #3 cu malaezia ne prinde bine. relativi egal pe entuziasm, iesiti fiind din turneul de lucky loser pentru mondiale, ei au entuziasm 5, noi in mod evident suntem pe acolo. formele o sa fie marea diferenta si ramane sa vedem daca putem profita de un meci jucand pe optiuena tactica nr 2 sau 3, fiindca in postira lor...meciul asta nu e meci usor si ne vor lua in serios fiindca suntem printre putinii adversari notabili.

ramane optimisti, sa vedem ce iese.

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
307069.6 in reply to 307069.4
Date: 01/16/2021 05:56:17
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
meci #2 Malaezia.

meci pierdut la 1 pct diferenta cu prelungiri.
chiar regret acest meci. aveam forme bune (fata de ce ne am obisnuit) ar fi fost foarte utile pct din clasament. bine...sunt top 16, la sfarsitul zilei sunt echipa de top.

iar ce e pacat e ca jucand standard i am depasit pe aparare si cu inca 2 trepte de aparare. chiar..pacat.

sanse de calificare zero fiindca meciul cu litiania e imposibil de gestionat. si asa era la mustata, dar de victoria asta aveam nevoie.

o sa castigam ce putem si sa incercam sa intram cu ceva elan in mandatul urmator. cu adevarat imbucurator e ca jucatorii tineri cresc constant saptamana de saptamana.

din pacate, pt a face un salt calitativ ca nt tb turneu de consolare reusit pt a avea traseu de euro mult mai realizabil.

din fericire e mult loc de imbunatatire, dar in rest, e de asteptat. drept urmare am canalizat mai mult efort in U21 si sa incerc sa ajut acolo in masura posibilitatilor.

recomand sa aruncati mai mare interes in acea directie macar urmatoarea luna, o sa avem de ce sa fim fericiti.

Hai Romania

From: Otis

To: Otis
This Post:
11
307069.7 in reply to 307069.6
Date: 01/28/2021 17:17:23
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
#3 Scotia

victorie de asteptat. am jucat si o parte din tinerei. am facut ce trebuia

#4 Australia.

cu adevarat o echipa serioasa. am reusit sa ii batem jucand acasa. din pacate avem obiective diferite, noi fiind la mustata cu calificarea, ei economising entuziasm. am castigat la 14p in ciuda ghicelii nimerite.

din fericire avem forme bune pe alocuri dar din pacate nu avem in mod unitar si pare evident ca vom ataca pe o parte sau alta in fct de forme.


am ami zis o. nu asta sezonul sau trofeul pentru care usreii al club sa faca sacrificii reale pentru forme.

ce e imbucurator, in schimb, este faptul ca avem deja un nucleu de 5 guards format care sunt toti foarte puternici si daca atacam pe exterior sid aca atacam pe interior. singura reala constrangere e faptul ca nu avem (inca) SF cu JR. sariturile de salariu vor fi foarte mari la anul la toti. pe SF deja dezvoltam alternative la stoica care e limitat si la neamtu care e rpea batran.

pe interior vom stagna mult si bine dar avemun interior suficient de tare pt a avea sanse asa si asa in consolare si cam de un loc 4 in calificari euro. dar una peste altele eforturile depuse in antrenament se vad pe jucatori iar inca putin si le vom vedea si pe teren.

pana una alta va incurajez sa urmariti u21. urmatoarele 2 meciuri ne pot aduce a doua calificare in istoria u21 la campionatul european. prima in aproape 20 de sezoane.

hai romania

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
307069.8 in reply to 307069.7
Date: 02/01/2021 14:48:39
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
#5 Ucraina

am jcuat amandoi TIE insa formele slabe pe 2 titulari si 2 rezerve ne-a pus intr-o pozitie de neinvidiat. o infrangere asteptata si la scor, dar realitatea e ca in deplasare si iesiti din forme am fi pierdut si contra unei tari mai slabe ca noi.

formele au fost rezultatul multor fortari in cupa dar tot ce pot sa zic e ca riscul ca asa ceva sa se intample in viitor e foarte mic.

astea fiind zise, e de laudat ce se intampla la u21, la pauza suntem calificati direct la euro. sa vedem ce se intampla dupa.

From: Otis

To: Otis
This Post:
11
307069.9 in reply to 307069.8
Date: 03/12/2021 01:20:04
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
#6 Nigeria - victorie previzibila
#7 lituania - infrangere previzibila. lituania va juca saptamana viitoare semifinale de consolare. pur si simplu mai e mult de munca.

astea fiind zise sezonul a continuat cu meciuri amicale. am sacrificat ce entuziasm ne a ramas ca sa fac scouting de jucatori. probabil ca multi dintre voi ati avut interactiune cu mine in ultimele saptamani pe acest subiect. mai mult am scoutat sub 21 de ani fiindca nationala de u21 este angrenata pana in ultima saptamana a sezonului in EURO si trebuia sa ne asiguram ca jucatorii din afara tarii sunt antrenati. Astea fiind zise, tranzitia aproape este gata. pentru cine a urmarit evolutia NT de cand am preluat lucrurile abia acum se vad. pur si simplu asta e realitatea, dezvoltarea unui jucator de la 18 al 25 ...dureaza 7 sezoane si peste 2 ani calendaristici.

astfel s-au dezvoltat primii doi jucatori de care azi au 25, peste o saptamana 26, Florica Matei si Dumitru Stef. ambii au secundare net superioare, atat in zonele esentiale cat si bonus. pana la sfarsitul de sezon urmator o sa depaseasca si pe partea de principale actualii jucatori din lot. pe guards situatia e de asemena foarte buna. in sfarsit am dezvoltat 3 jucatori cu JR peste 18, iar desi tot experimentez cu ei, adversarii ne vad disperati sa dam motion, chiar si in amical. oricum, fata de cand am venit, cand doar 2 jucatori aveau JR 14 lucrurile s au schimbat mult. de secundare nu mia zic.

sfarsitul sezonului viitor de NT va duce la curatarea lotului de jucatori care nu sunt NT, dar au salariu de nt iar sezonul care urmeaza ne ava aduce primii doi jucatori la nivel de titular. sper sa ajungem sa ii vedem la niste sume demne de nationalele mari. practic, de cand am luat mandatul 6 jucatori care azi au 24-25 au fost crescuti constant sub tutela mea, urmand ca restul cu varste intre 21 si 22 sa fie terminati cat mai tarziu si cat mai aproape de complet. din fericire niciun jucator nu a fost grabit. incet dar sigur crestem salariul pentru un titular si cerintele pentru rezerve.

urmatorul mandat va aduce o crestere semnificativa spre final in ceea ce priveste rezultate, dar dat fiind ca miza este peste 2 sezoane, in mod cinstit ar trebui prioritizata dezvoltarea Rank-ului ca sa fim cap de serie cat mia ridicat. la nicio nationala mai buna de rank 40 skillul nu se schimba de pe o zi pe alta, chit ca 2 titulari sunt accidentati. dar putem compensa cu entuziasm ca sa avem o crestere aliniat cu cea de skill.


pana atunci, va incurajez sa urmariti performantele la u21, unde am contribuit atata timp cat NT a fost mai pasiva ca ceritna de implicare. urmeaza inca 2 sezoane in afara de acesta unde u21 va fi ridicata de jucatori HoF pregatiti pentru NT, iar astfel e frumos de urmarit cum jucatorii crescuti de la zero ajung sa faca diferenta. mai putin viziibl pentru ambele nationale este faptul ca nu doar jucaotrii cresc, dar am reusit sa ajutam si echipele dedicate antrenamentului sa aiba conditiile necesare, gym lvl 3, Training court 1-3, yt exceptional in primii ani si peste 4 din cei 8 ani de antrenament trainer exceptional, iar 2 superior, cel putin.


asa ca hai sa ne bucuram de rezultate in ansamblu si sa fim optimisti pentru ce urmeaza