BuzzerBeater Forums

BB Cyprus > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
308668.2 in reply to 308668.1
Date: 03/26/2021 13:43:55
Overall Posts Rated:
88
Καλησπέρα σε ολη την Κυπριακή κοινότητα,

Θα ήθελα μέσα απο αυτό το ποστ να δηλώσω τη συμμετοχή μου στις επερχόμενες εκλογες.Αρχικά για να σας συστηθώ ονομάζομαι Παναγιώτης,και ειμαι 25 χρονών.Αρχικά θα σας παρουσιάσω τους λόγους που με έκαναν να θέσω υποψηφιότητα,στη συνέχεια το αγωνιστικό μου πλάνο,την προήγουμενή μου εμπειρία με το παιχνίδι και τις εθνικές ομάδες, και τέλος ειμαι στη διάθεση σας για οποιαδίποτε ερώτηση τυχίν έχετε.

Γιατί επέλεξα να θέσω υποψηφιοτητα?

Έστω και αργά επέλεξα να θέσω υποψηφιότητα,διότι¨

1)Αρχικά το να διαχειρίζεσαι μια εθνική ομάδα ειναι μια ιδιέταιρη πρόκληση.Τόσο στο επίπεδο του παιχνίδιου, οσο και επειδή πέρα απο την ίδια σου την ομάδα εχεις να διαχειριστείς καιν προσπαθήσεις να κέρδισεις την εμπιστοσύνη μιας ολόκληρης κοινοτότητας.Είναι μια πρόκληση που ειμαι και ενθουσίασμενος και γεμάτος όρεξη να αντιμετωπίσω και απο πλευράς χρόνου να διαχειρίστω.

2)Η πρόοπτική τόσο που δίνει αυτη η ομάδα για μία ανταγωνιστική πορεία οσο κυρίως για το χτίσιμο της επόμενης ανταγωνιστικής γενιάς κυπριων παικτων.

Γιατί εμένα ?

1)Αρχικά μπορεί η κατηγορία εκ πρωτης να μην δείχνει την πείρα του παιχνιδιού που μπορεί να έχω, αλλα αναλυτικότερα:

Έχω ασχολήθει με το παιχνίδι ενεργα απο τη σεζον 6-12,στις οποίες έφθασα μεχρι την ΙΙΙ κατηγορία ενα βλημα πριν τη ΙΙκαι σε επίπεδο εθνικών ομάδων ημουν προπονητής της εθνικής ομάδας του ΛΙΒΑΝΟυ της σεζον 11-12 καταφέρνωντας με μια χώρα τοτε προτελευταία στο ρανκινκ, οχι μονο να έιμαστε ανταγωνιστικόι αλλα και να κλείσουμε τη θητεία με ρεκορ (33%) νικών- ηττων σε μια χωρα που ηταν τοσο χαμηλα.

Εν συνεχεια μετά απο απουσια αρκετων σεζών επεστρεψα στο παιχνίδι τη σεζον 22-32 κατα την οποια σε προσωπικό επίπεδο κατάφερα να φθασω μεχρι τη ΙΙ κατηγορια, και σε εθνικο επίπεδο ημουν κοοουτς της U21 του Λιβάνου τη σεζόν 24-25 με ρεκορ 7-12 και στη συνεχεια είχα την τιμή να με εκλέξει και η κυπριακή κοινότητα τη σεζον 27 με την εθνική ομάδα τοτε στο ρανκινγ 86 να φταάνουμε στο ρανκινκ 58 δηλ σχεδον άνοδο 30 θέσεων κλεινοντας τη θητεια με θετικο πρόσιμο (14-11) ρεκορ νίκων- ηττων!!.Αναγκάστικα να εγκαταλείψω το παιχνιδι λογω στρατιωτικών υποχρεώσεων μεχρι να επανελθω.

Όπως μπορείτε να δείτε λοιπον, απο αυτη τη σύντομή καταγραφή δεδομένων,θεώρω οτι εχω την απαραίτητη εμπειρια και ορεξη.

Τί να περιμένετε απο εμενα?

Δε μάρεσει να υπόσχομαι πολλά.Αρχικα πολυ πολυ ορεξη για δουλεία για την εθνική ομάδα.Εν συνεχεία είμαι μεγάλος λάτρης της προπονησης,Εχω αφιερώσει πολύ χρονο τις τελευταιές σεζον στη καταγραφη δεδομένων της προπόνησης εφαρμόζωντας τα σε παικτες μου ετσί ωστε να παρουσιάσω μια ανταγωνιστικότατη ομάδα για τις επόμενες σεζον.Αυτό σκοπέυω να κανω και στην εθνικη ομαδα σε συνεργασία με την κοινότητα και τον U21 κοουτς ωστε να δημιουργήσουμε παικτες με προοπτικη για τα επόμενα χρονια ακολουθώντας ενας προπονητικό πλάνο με μαθηματικη ακρίβεια.

Στο αγωνιστικό σκέλος δε μπορώ να ταξω πολλα,θέλω να παρουσιαζουμε την πιο ανταγωνιστικη ομάδα κάθε φορα,χωρις αυτο να σημαίνει οτι δεν θα είμαστε ρεαλιστές.Είναι εξεραιτικά δύσκολο να πέρασουμε στην επόμενη φαση,ωστόσο θα παρουσίασουμε μια ανταγωνιστική ομάδα με στοχο το καλυτερο. Στόχος επισης ειναι η άνοδος στο ρανκινγκ με στόχο καλυτερες κληρωσεις στο μελλον

Τελος θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για το χρόνος σας διαβάζωντας το ποστ αυτο,και να σας πω οτί ειμαι στη διάθεσή σας για τυχον απορειές.ω :D