BuzzerBeater Forums

BB Srbija > У21 - Сезона 53

У21 - Сезона 53

Set priority
Show messages by
This Post:
22
308941.7 in reply to 308941.6
Date: 06/07/2021 15:18:57
Batinari
Prva Liga
Overall Posts Rated:
667667
Second Team:
Minions Batinari
Dobra sezona, falilo je malo srece da bude jos bolja. Slobodno se moze reci da smo zasluzili pobedu danas ali tako je kako je, spremaj sledecu generaciju za EP

This Post:
33
308941.8 in reply to 308941.6
Date: 06/07/2021 15:34:43
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
188188
respektabilna sezona, TIE danas je svakako odlicna odluka jer smo mogli u polufinale sa odlicnim sansama i da iznenadimo nakon toga.
glava gore, tek stizu generacije koje treba iskoristiti za jos bolje rezultate.

This Post:
33
308941.9 in reply to 308941.6
Date: 06/07/2021 17:21:18
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
399399
Nerealno je da nisi gađao da će napasti unutra. Bilo je i više nego očigledno, kad pogledaš DMI njihovih igrača.
To bi ovaj poraz pretvorilo u pobedu i ne bi ni došlo do produžetka.

This Post:
00
308941.10 in reply to 308941.9
Date: 06/07/2021 17:54:16
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
У праву си, да сам гађао унутра и да су одиграли изолацију, не бисмо дошли до продужетка. Овако са већим ентом и домаћим тереном, нисам хтео да се коцкам јер би енџин могао лако да нас зајебе. Иовако јемдоста чудно било, избацимо са 6 пенала играча са ДМИ 2.400.000 и онда не можемо кош из игре да дамо против играча који има ДМИ 300.000

Last edited by LA-Мартиненко at 06/07/2021 17:54:54

No guts, no glory!
This Post:
00
308941.11 in reply to 308941.10
Date: 06/07/2021 18:10:20
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
399399
Čak i da se desilo tako kako si napisao, opet bismo pobedili u regularnom delu, tako da si i ti u pravu.
Kako si mislio daleko da doguraš, a da ne rizikuješ gađajući GDP (barem jedan od dva)?
Sve u svemu, ode cela sezona zbog lako ćemo...

This Post:
00
308941.12 in reply to 308941.11
Date: 06/07/2021 18:19:02
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
🤣
Интересантно.
Како си ти мислио да ти дам за право да коментаришеш ако ниси ни слово написао овде у било ком тренутку не тако кратке сезоне и сад се нашао позваним да критикујеш?

Ја сам још на почетку позвао све људе да се прикључе раду репке, да тренирају наше играче што за младу што за стару репрезентацију и кад сам код тога, да поставим онда и ја тезу у твом маниру: “Прошли бисмо да си урадио ово или оно...”, могуће да бисмо прошли да Игор Блитва има српску, а не хрватску заставу поред свог имена...

Last edited by LA-Мартиненко at 06/07/2021 18:47:58

No guts, no glory!
This Post:
22
308941.13 in reply to 308941.12
Date: 06/07/2021 18:43:36
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
Дакле за све пуковнике после битке...

Моја одлука је била да не гађам фокус. Заснивала се на томе да је већ велики хендикеп то што ћемо да играмо Опуштено пторив Меча сезоне и да енџин сваку грешку може да казни на њему својствене начине. Опет, Опуштено сам играо а бисмо били конкурентни у следећој рунди где су Пољаци и Литванци по свему судећи договорили ТИЕ - ТИЕ...

Бити у најбољих 16 или 8 стварно није нека разлика, ни једно ни деуго не доноси кући пехар...

Last edited by LA-Мартиненко at 06/09/2021 12:30:23

No guts, no glory!
This Post:
11
308941.14 in reply to 308941.11
Date: 06/07/2021 22:13:54
Overall Posts Rated:
216216
Оп оп,мало ватре! То ми се допада,камо среће да је више таквих коментара,то је оно што буди живот на замрлом форуму,свака част!
Иначе би се сложио са селекторовом одлуком да не гађа ништа,јер да је гађао и омашио (и такође изгубио) било би после где то да гађаш,ниси требао да ризикујеш и сл.
Али опет подршка за коментар,то је импулс живота

Змај
This Post:
55
308941.15 in reply to 308941.12
Date: 06/08/2021 05:58:23
Tunjevina
III.4
Overall Posts Rated:
543543
Second Team:
Krompir
Reprezentacija ne pripada selektoru, ili samo timu koji je ukljucen u radu sa reprezentacijom, vec pripada citavoj zajednici. To sto neko ne trenira domace igrace ne znaci da ne treba da prati reprezentaciju.

Mozda ja gresim, mozda reprezentacija stvarno pripada samo odabranoj grupi ljudi, a mi ostali nismo "pozvani da kritikujemo".

Sto se kritike tice, slozio bih se skroz. I Poljake bi svakako mogli da dobijemo jer je domaci teren ogromna prednost.

U svakom slucaju, ovo malo komentara sto ima na forumima reprezentacija je uglavnom pozitivno, sto mi deluje apsurdno, obzirom da nam A reprezentacija nije prosla u 2. fazu EP-a prvi put od sezone 25, a u21 nije prosla u 2. fazu EP-a 6 sezona zaredom.
Mi smo ne tako davno osvajali medalje u obe konkurencije, pa cak i zlatne. Da se gleda pozitivno na ovako ispod prosecne rezultate mi bas nije jasno.

I nije da ja sad krivim selektore za rezultate, jer nije sve do njih, vec smo kao cela zajednica podbacili na reprezentativnom nivou. Ali vise od ovih rezultata me brine to pozitivno komentarisanje koje mi deluje kao da lazemo sami sebe:

- "Zasluzili smo pobedu"
A zbog cega? Belgijanci su se vise zalagali, Belgijanci su rizikovali sa gdp, Belgijanci nisu imali srece da im najbitniji igrac dobije 6lg za samo 26min, i pored toga su pobedili.
- "Dobra sezona"
Ako je ovo dobra sezona, onda ne zelim da zamislim ni sta je solidna sezona, a kamoli sta je losa sezona.
- "Stizu bolje generacije"
Sezona ne bi bila kompletna da neko ne napise ovu recenicu. Znam da je lako i utesno verovati u ovako nesto, ali ako bismo manje verovali u jednoroge, a vise gledali realnost u oci, i kriticki sagledali situaciju, mozda bi se i izvukli iz kanala u kojem nam se nalaze reprezentacije.

This Post:
88
308941.16 in reply to 308941.15
Date: 06/08/2021 07:07:00
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
188188
pitanja za sve, na koja ne moramo uopste da odgovorimo nego samo da razmislimo:
- sta su bili zacrtani planovi i dometi za U21 ove sezone?
- Da li imamo predstavu sta su realni dometi ovog U21 tima?

kritike su sasvim dobra stvar ali nikad nisu doprinele nicemu ukoliko se samo kritikuje, a pogotovo ako se kritikuje samo nakon utakmica u fazonu "kako to nisi igrao to i moja baba Smiljana bi videla" zvuce vise kao soljenje pameti nego bilo sta konstruktivno.
Takodje, kritikovanje bez predloga sta treba promeniti ili popraviti, su takodje beskorisne. Osim ako predstavljaju zadovoljstvo onima koji ih pisu.

Merilo jedne sezone nije samo domet reprezentacija u rezultatskom smislu, nego i jos mnogo parametara koji se ne pominju ovde (ili se retko pominju), a kao sto su
- koliko se managera aktiviralo da trenira nase igrace
- koliko je menadzera napravilo infrastrukturu za trening za U21 i A igrace
- koliko se menadzera ukljucilo u diskutovanje o taktikama za utakmice
- koliko je nasih dobrih igraca u nasim timovima ili u timovima gde vlasnici zele da odrzavaju formu i da treniraju igrace

po svemu tome, ova sezona je itekako respektailna iako su rezultati takvi kakvi su, a pitanje je da li su mogli da budu bolji i da li bi to napravilo neku razliku.

a zato sto smo takvi kakvi smo, Milos zbog jednog promasenog GDPa se izvinjava celoj zajednici, a zbog nekoliko pogodjenih mu niko nije ni like na post stavio. I sta, ne treba da se pohvali rad?
Slicno i za Martinenka, gde se covek oslonio na vec dve prednosti koje je U21 imao, i onda "sto nisi gadjao i GDP?" a covek prethodno odradio 5-7 sjajnih utakmica.

o tome koliko su vremena ova dvojca posvetili skupljanju skilova, planiranju redosleda treninga, razglabanja o taktikama i tako to, nema smisla ni trositi reci. Kandidovali su se, hteli su sami da trose SVOJE vreme jer mi ostali ne zelimo ili ne mozemo da trosimo toliko vremena. I onda nakon svega mi dodjemo da im kazemo ma niste nista uradili kako treba ... ma vazi.

od mene samo hvala i selektorima, a posebno hvala svima koji treniniraj nase igrace, sezona je bila dobra, ali mozemo mi to i jos bolje.

This Post:
22
308941.17 in reply to 308941.15
Date: 06/08/2021 07:22:56
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
Свако је позван да се огласи, али мене интересује како се сви оглашавају на крају такмичења, а нигде их нема у току истог?

И зашто ти критичари нису ту да помогну нашој репрезентацији тренирањем играча него су ту само да критикују? Јесмо ли таква нација да само знамо да паметујемо, а не и да засучемо рукаве? Ако се прати репрезентација и онда се и критикује рад исте, зашто се не размишља у правцу да свако направи бар једног играча за ту репрезентацију уместо прављења играча за друге земље? Свако ко тренира неке играче једино што се тражи од њих јесте да можда уложе мало више труда и стрпљења док претражују ТЛ како би узели нашег играча. Остало је све исто, исто се тренира и Хрват и Босанац и Пакистанац као и наш играч.

Мало ми је лицемерно ако неко не може толико времена да издвоји да нађе нашег играча а овамо се критикују људи који су много времена посветили скаутингу наших играча пре првенства, комуникацији са менаџерима око тренинга у току сезоне и пре ње. Вођење рачуна о минутима играча у току недеље и упозоравање менаџера да се не претера са минутима за поједине играче и више пута у току недеље.

Пољаке није добила Литванија као домаћин и то са пуним ентом, а ми бисмо их добили? Како си тако сигуран у то?

Белгијанци нису имали среће да им најбољи играч изађе са 6 личних? Не, то није била њихова несрећа него наш добар скаутинг. И у прошлој текми смо избацили једног од двојице најбољих са 6 пенала после 33 минута.

Што се тиче тога да је била добра сезона ја то нисам рекао. Могла је да буде боља. Могли смо више среће да имамо. Могли смо да не налетимо на репрезентације које су нам играле кранч у сваком колу плејофа и у групи. Могли смо можда Холандију да прођемо са ТИЕ против Кранча. Могли смо да гађамо фокус против Белгије. Могли смо да гађамо и темпо. Могли смо да имамо боље играче. Бољег селектора. МОГЛИ СМО, али нисмо.

Само се неколицина људи интересовала шта ћемо да играмо и активно су учествовали у припремању тактике. Јесам ли ја забранио некоме да скаутира противника или пита шта ћемо да играмо? Јесам ли отерао неког ко се интересовао за репрезентацију? Нисам. Било ми је драго кад год се неко интересује јер је то значило да се заједница покреће, а од те заједнице највише зависи млада репрезентација.

Направио сам ”Федерацију” која се зове Србија. Тамо можемо да направимо теме и форуме које су сакривене од очију јавности и можемо све да пишемо јер је затвореног типа. Проблем је што тамо имамо 5 корисника и тренутно се не користи.

У У21 игра само једна генерација и ту смо већ сезонама половични. Прошле сезоне смо били добри споља, а унутра нам играли центри који су имали 20 година. Ове сезоне смо добри унутра, солидни споља и са тим смо играли.

Ти си направио Прерадовића који је тотално атипичан играч. Феноменалан у одбрани и сјајан да врати лопту напоље, могао је да се користи за шутеве споља где би узимао јако мало шутева као центар. Међутим, нисмо имали прилике то да играмо. Немамо играче за шутеве споља. Шут за 3 на целом турниру нам је 58-171, целих 33% и то са 15-22 против У.А.Е. Без те утакмице бисмо имали 43-149 29% и то чак у текмама против много слабих репрезентација.

Ок, имали смо резултате. Али смо имали и играче. Већу заједницу. Није селектор ту највећи фактор и није посао селектора да погледа ДМИ играча и да намести поставу и коцка се са ДМИ. Лако је погледати једну текму и резултат исте, треба сагледати цео турнир. Зашто смо играли Нормал против Холандије? Зашто смо играли Нормал пре тога против Белгије иако смо оба пута очекивали Кранч? Које играче смо имали на располагању у том тренутку гледајући форме?

No guts, no glory!
Advertisement