BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: sismis
This Post:
11
312998.2 in reply to 312998.1
Date: 01/12/2022 17:19:18
Batinari
Prva Liga
Overall Posts Rated:
667667
Second Team:
Minions Batinari
Moja maksimalna podrška za Miladina Sobica i tim Les Passantes na mestu selektora za U21. Njegov entuzijazam i iskustvo su nešto što je potrebno za mladu reprezentaciju.

From: E.B.W.

This Post:
44
312998.3 in reply to 312998.2
Date: 01/12/2022 19:22:28
ExplosiveBubbleWrap
III.10
Overall Posts Rated:
13621362
Second Team:
BubblesExploded
I’m sure he is a solid manager however he was only enthusiastic about running for the U21 job after he saw that I was running. While I understand wanting a home-nation manager for the position, it is crucial to be invested from the very beginning and it seems as if he is only running because I registered. It is important to vote for the most qualified and best candidate, not just him because he is Serbian.

Siguran sam da je on solidan menadžer, ali je bio entuzijastičan oko kandidovanja za U21 posao tek nakon što je video da se ja kandidujem. Iako razumem da želim menadžera matične nacije za tu poziciju, ključno je da se ulaže od samog početka i izgleda kao da se kandiduje samo zato što sam se registrovao. Važno je glasati za najkvalifikovanijeg i najboljeg kandidata, a ne samo za njega jer je Srbin.

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
From: Apex

This Post:
22
312998.4 in reply to 312998.3
Date: 01/12/2022 22:44:29
Atelier
IV.13
Overall Posts Rated:
415415
Second Team:
Bomboclaats
I'd like to back EBW for this position as well. He's a fantastic BB mind who has been involved in the game for a decade now. He has a lot of commitment (obviously from the youtube channel) and is really looking to make an impact for a U21 team.

If you can be a bit more open minded and accepting to someone who may not be of your nationality but has only the best intentions for your team it may help out in the long run.

Other than being a great BB manager he is also a great person. Give him a chance to show that you.

Takođe bih želeo da podržim EBV za ovu poziciju. On je fantastičan BB um koji je već deceniju uključen u igru. Ima veliku posvećenost (očigledno sa Jutjub kanala) i zaista želi da utiče na U21 tim.

Ako možete da budete malo otvoreniji i prihvatite nekoga ko možda nije vaše nacionalnosti, ali ima samo najbolje namere za vaš tim, to bi moglo pomoći na duži rok.

Osim što je odličan BB menadžer, on je i odlična osoba. Dajte mu priliku da to pokaže.

2x NBBA Champion: S55, S56. 3x USA Cup Champion: S54, S55, S56. WR for longest home streak ever at 11 in Season 47.
From: Nemac

This Post:
00
312998.5 in reply to 312998.2
Date: 01/13/2022 06:10:38
Uzice Pigeons
III.4
Overall Posts Rated:
77
Moj glas ide Miladinu.

Voleo bih da na mesto selektora mlade reprenzetacije dodje neko ko ce biti malo vise angazovan od prethodnika (sto i nece biti tako tesko).

Primera radi, imao sam mladog reprenzetativca u prosloj sezoni. Kontaktirao sam tadasnjeg selektora u vezi plana i programa, kako i sta dalje raditi,da mi da neki savet sugestiju bilo sta. Odgovor nisam ni dan danas dobio. Toliko.

Amer se cini dobar, ali ako mi nemamo nekoga ko bi mogao taj posao valjano da radi, onda smo u problemu.


From: Nemac

This Post:
00
312998.6 in reply to 312998.5
Date: 01/13/2022 06:29:37
Uzice Pigeons
III.4
Overall Posts Rated:
77
Po meni,

Vratio bih Ivka (ako ga se jos uvek neko seca) :) na kormilo reprenzetacije. Ili nekoga nalik njemu.

Neki ljudi su svojevremeno pisali BB-prirucnike za pomoc novim a i starim menadzerima. Neki ne mogu da odgovore na BB-mail.

Toliko o entuzijazmu.

Treba nam sok terapija, ali ne u vidu dolaska nekog stranog strucnjaka.




This Post:
11
312998.7 in reply to 312998.6
Date: 01/13/2022 11:50:06
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
188188
I'd like if Bubbles can provide some info on:
- what is your motivation to be an u21 coach in Serbia? Why Serbia and not some other country?
- how you plan to communicate with managers from Serbia? BB mails, emails, discord, slack ...
- do you have some training plans for 18/19yo players already? if yes, can you share the training plans now?
- will you include anyone from Serbia in your matches preparations? if yes, how and when?
- what is your plan on how to pass all the info on your successor in 2 seasons from now?
- how do you get the list of players worh of scouting and monitoring during the season?

for now, I'd more like to see a Serbian manager as U21 coach because of various reasons but it still worth of discussing above-mentioned topics prior to elections.

----
za sada, moj glas ide Miladinu jer mislim da je to bolja opcija za nasu zajednicu. vecu motivaciju ce imati nasi manageri ako je nas covek selektor. to je moje misljenje

Last edited by spaciulis at 01/13/2022 11:51:27

This Post:
33
312998.8 in reply to 312998.7
Date: 01/13/2022 14:39:18
ExplosiveBubbleWrap
III.10
Overall Posts Rated:
13621362
Second Team:
BubblesExploded
Why Serbia:

Between seasons 28 and 35, I either managed or was a head scout for the USA U21 National Team. During this time Serbia was always a team that stood out to me and I was impressed with. Additionally, I noticed that Serbia had not been at Worlds recently and was shocked to see it has been 15 seasons since the last Worlds appearance. The coach approval rating indicates that coaching has been a big problem and reason for the long absence. I know that there are very many high-level Serbian managers who are training competent players, and I expect that with a more involved and experienced coach, Serbia would be in a great place. The USA U21 National Team is already in good hands and I've always wanted to compete in Europe.

Communication:

I use bbmail and discord daily and would be open to having a U21 discord space to discuss the team with everyone.

Training:

Yes I have some training plans in mind but would also love to touch base with Serbian managers on what your standard training regime looks like. My standard approach for guards and SFs is to stack as much 1v1 Forwards training as possible followed by mostly defense and finally specialization the 2nd part of the their 20 year old season. For bigs, the most proven strategy that works has always been to simply stack as much big skills as possible and not worry as much about guard skills for them. For 9+ potential players this is what I recommend, however bigs with 7-8 potential will cap too soon, so that is an instance case-by-case to add more passing/shot blocking and other guard skills. I believe that shot-blocking and passing have been skills typically overlooked for U21 as a whole.

I would like to find a good balance of forming players with specialties and forming players with traditional builds, since lineup flexibility is something that I value a great deal and helped me win 4 golds for USA U21.

Inclusion:

Everyone who wants to be involved with Serbia U21 should be involved. As I said, I would love the discord space to talk with all of you. I typically will have a spreadsheet and will update skills and GS/DMI on Friday night and then we, as a group, would discuss tactics on Friday and Saturday. By this time we should have a good idea of what tactics we may run, and I like to use Sunday for final thoughts and small revisions.

2 Seasons from now:

If elected I would like to be in it for two terms if possible. While two-seasons is great, the 18s and 19s who were just drafted are the true reflection of myself as a coach and how well I can run the Serbian U21 Team. I cannot say the same for players I could inherit in season 56-57. It would be my intention to run for 4 seasons if the first two seasons are positive and you believe I am still the proper candidate.

Players to Scout:

I would use the NT Scout tool and include them on the spread sheet to monitor. I would also like to have U21 scouts/staff who would like to assist U21 and stay in contact with younger prospects.

Ultimately, my resume speaks for itself and I hope that you and other managers give me a fair chance, as I believe with me as manager, we could have a couple of very nice seasons.

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
This Post:
00
312998.9 in reply to 312998.7
Date: 01/13/2022 14:43:51
ExplosiveBubbleWrap
III.10
Overall Posts Rated:
13621362
Second Team:
BubblesExploded
Zašto Srbija:

Između 28. i 35. sezone, ili sam uspeo ili sam bio glavni skaut za U21 reprezentaciju SAD. Za to vreme Srbija je uvek bila tim koji mi je isticao i bio sam impresioniran. Pored toga, primetio sam da Srbija nije bila na Svetskom prvenstvu u poslednje vreme i bio sam šokiran kada sam video da je prošlo 15 sezona od poslednjeg svetskog nastupa. Ocena odobravanja trenera ukazuje da je treniranje predstavljalo veliki problem i razlog dugog odsustva. Znam da ima veoma mnogo srpskih menadžera na visokom nivou koji treniraju kompetentne igrače i očekujem da bi sa angažovanijim i iskusnijim trenerom Srbija bila na odličnom mestu. U21 reprezentacija SAD je već u dobrim rukama i oduvek sam želeo da se takmičim u Evropi.

Komunikacija:

Svakodnevno koristim bbmail i diskord i bio bih otvoren za U21 prostor za neslogu da razgovaram o timu sa svima.

Obuka:

Da, imam na umu neke planove obuke, ali bih takođe voleo da razgovaram sa srpskim menadžerima o tome kako izgleda vaš standardni režim obuke. Moj standardni pristup za bekove i SF je da sakupim što je moguće više treninga napadača 1 na 1, nakon čega sledi uglavnom odbrana i konačno specijalizacija u drugom delu njihove 20-godišnje sezone. Za velike, najdokazana strategija koja funkcioniše uvek je bila jednostavno slaganje što je moguće više velikih veština i ne brinuti toliko o veštinama čuvara za njih. Za potencijalne igrače od 9+ ovo je ono što preporučujem, međutim, veliki sa potencijalom od 7-8 će prerano biti ograničeni, tako da je to slučaj od slučaja do slučaja da se doda više dodavanja/blokiranja šuta i druge veštine beka. Verujem da su blokiranje šuta i dodavanja bile veštine koje se obično zanemaruju za U21 u celini.

Želeo bih da pronađem dobar balans između formiranja igrača sa specijalitetima i formiranja igrača sa tradicionalnom građom, pošto je fleksibilnost postave nešto što veoma cenim i pomogla mi je da osvojim 4 zlata za SAD U21.

Uključivanje:

Trebalo bi da se uključe svi koji žele da se bave Srbijom U21. Kao što sam rekao, voleo bih da imam prostor za neslogu da razgovaram sa svima vama. Obično ću imati tabelu i ažurirati veštine i GS/DMI u petak uveče, a onda bismo, kao grupa, razgovarali o taktikama u petak i subotu. Do ovog trenutka trebalo bi da imamo dobru predstavu o tome koju taktiku možemo da primenimo, a ja volim da koristim nedelju za završne misli i male revizije.

2 sezone od sada:

Ako budem izabran, želeo bih da budem u njemu dva mandata ako je moguće. Dok su dve sezone sjajne, 18-e i 19-e koji su upravo izabrani su pravi odraz mene kao trenera i koliko dobro mogu da vodim reprezentaciju Srbije U21. Ne mogu da kažem isto za igrače koje bih mogao da nasledim u sezoni 56-57. Moja namera bi bila da se kandidujem 4 sezone ako su prve dve sezone pozitivne i ako verujete da sam ja i dalje pravi kandidat.

Igrači za izviđanje:

Koristio bih NT Scout alat i uključio bih ih u tabelu za praćenje. Takođe bih voleo da imam U21 skaute/osoblje koji bi želeli da pomognu U21 i da ostanu u kontaktu sa mlađim potencijalnim klijentima.

Na kraju krajeva, moj životopis govori sam za sebe i nadam se da ćete mi vi i drugi menadžeri dati poštenu šansu, jer verujem da bismo sa mnom kao menadžerom mogli da imamo nekoliko veoma lepih sezona.

Bubbles BuzzerBeater Official YouTube Channel:(https://www.youtube.com/@BubblesBuzzerBeater)
From: Oziris
This Post:
88
312998.10 in reply to 312998.9
Date: 01/14/2022 08:15:23
Overall Posts Rated:
356356
Pozdrav svima,

zelim da apelujem na sve glasace da posmatraju situaciju otvorenog uma. Parola "gde stranca za selektora" je po mom misljenju pogubna. Ako mu je to jedina mana, onda mozda i nije tako los kandidat. To je kao kada bismo birali Vladu Jovanovica pre Jasikeviciusa ili tako nesto, a i mlada reprezentacija nam je dovoljno posrana vec sada, tako da ne moramo o tome da brinemo. :)

Sve sto sam do sada procitao ide vise u korist Amerikanca. Svidjaju mi se njegovi odgovori na Spaciulisova pitanja i svidja mi se sto ima iskustva kao selektor i sto zapravo zna kako je voditi reprezentaciju, a deluje mi i da su njegovi motivacija i entuzijazam veci i cistiji, jer se kandiduje zato sto zeli, a ne da neko drugi ne bi bio selektor.

A sto se komunikacije tice mislim da u danasnje vreme engleski razume velika vecina, a tu su i razna pomagala za prevodjenje. Zaista mislim da je to tanko kao razlog za glasanje za domaceg kandidata.

Niti znam jednog, niti znam drugog, samo pokusavam da sagledam situaciju objektivno i empirijski, jer ako ne ucimo na sopstvenim greskama onda nam pomoci nema. Iz sezone u sezonu gledamo ocajne sezone mlade reprezentacije i mozemo se uveriti da ta politika da selektor bude neko od trenutnih radnika u reprezentaciji uz pomoc A selektora, ne radi i nista nam nije donela vec koliko sezona.

This Post:
44
312998.11 in reply to 312998.10
Date: 01/14/2022 09:25:03
Sombor Shuffles
III.10
Overall Posts Rated:
77
Šta fali Vladi Jovanoviću?

Šalu na stranu, igram ovu igricu sa povremenim pauzama još od sezone 19. i mislim da nikad nismo došli do toliko loše situacije sa klincima kao sada. Ako je selektor iz Amerike taj koji će da nas vrati na vrh gde nam je i mesto, onda se apsolutno slažem da je potrebno da mu se pruži šansa. Naših selektora će uvek biti i smatram da ne može biti gore od ovoga tako da bi trebalo pružiti šansu čoveku koji ima iskustvo i rezultate iza sebe.

Sportski pozdrav!