BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]

[NT]

Set priority
Show messages by
This Post:
00
316385.33 in reply to 316385.30
Date: 12/2/2022 3:37:00 AM
Czarno Czarni Kwidzyn
III.1
Overall Posts Rated:
269269
Lepiej późno niż wcale aczkolwiek ostatnie sezony NT ma dobrych trenerów i uznanych w polskim wąskim gronie.

From: kozlik4

This Post:
00
316385.36 in reply to 316385.35
Date: 12/3/2022 8:33:49 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40054005
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wskazane niskie pozomy skilli (wytłuszczone) pozwalają po prostu zrobić więcej głównych skilli dla danej pozycji bez specjalnego trenowania powyżej potencjału. Jak wskazane wytluszczone skille będą wyższe wtedy trzeba będzie dłużej trenować powyżej potencjału (wyższa też pensja) lub zrezygnować trochę ze skilli głównych w większości podkreślonych (bo podkreślone są też skille ważne ale poboczne jak IS dla PG/SG, czy OD dla C/PF).

This Post:
22
316385.39 in reply to 316385.37
Date: 12/3/2022 5:47:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40054005
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Są i grają z większym JR i PA w kadrze. To co wkleiłem to jest propozycja/koncepcja kierunku treningu/rozwoju zawodników, który wydaje się najbardziej efektywny. Po prostu wolę w miejsce wyższego JR, 20+ w JS. Dla mnie jest bardziej efektywne JS bo:
1. Współgra nie tylko z JR ale też z IS, a więc podnosi również skuteczność rzutów z bliska.
2. Za to z JR zawodnik nie traci skuteczności im dalej jest od kosza, a przecież można omijać taktyki ofensywne obwodowe z rzutami z dystansu, a wybierać taką z rzutami z półdystansu i przy tym też zachować wystarczającą nieprzewidywalność.

Podania wyższe tez są bardzo ok. Po prostu kosztują więcej niż DR i HN. Tutaj znowu wygrywa kwestia ekonomia vs efektywność. Poza tym podania są darmowe dla podkoszowych i to też można odpowiednio wykorzystywać.

Generalnie wszelkie odstępstwa od tego modelu który podałem nie oznaczają braku szans na kadrę. Dla przykładu nasz najlepszy obwodowy ma RB10 (a pisze, że optymalnie jest kiedy RB jest niskie)...ale długo rozwija umiejętności już po bloku potencjału i jego pensja to blisko 300k. Z niższym RB mógłby zrobić więcej umiejętności glownych JS, OD, JR, HN, DR, PA przy zachowaniu tej samej pensji, czyli byłby lepszym PG/SG...ale za to RB pozwala mu być bardziej uniwersalnym zawodnikiem bo może też w pewnych okolicznościach grać jako SF.

Generalnie im wyższa suma umiejętności tym lepiej. Odstępstwa od podanych przykładów również mile widziane. Natomiast czasami zdarzają się takie rozkłady umiejętności, że gracz ma bardzo wysoka sumę umiejętności i jest bardzo uniwersalny, ale na żadnej pozycji nie jest wybitny. Stąd "idealny rozkład umiejętności" by zwrócić uwagę na kładzenie nacisku w treningu na najważniejsze umiejętności dla danej pozycji i jednak tworzyć graczy WYBITNYCH, a nie tylko uniwersalnych😁

Last edited by kozlik4 at 12/3/2022 5:50:25 PM

This Post:
33
316385.40 in reply to 316385.38
Date: 12/3/2022 5:54:22 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40054005
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Trener lvl5 i siłownia lvl3 to takie minimum mysle. Natomiast by tworzyć topowych zawodnikow to przynajmniej na początku tzn. wiek 18-21 (wiek kiedy zawodnik najszybciej się rozwija) trener lvl7 i najlepiej jeszcze trener juniorów kiedy zawodnik ma 18-19lat. Ten początek jest absolutnie kluczowy.

From: BigZ

This Post:
11
316385.41 in reply to 316385.28
Date: 12/4/2022 4:17:45 AM
STS BOBRY KĘTRZYN
III.5
Overall Posts Rated:
5151
Dziękuję bardzo za wartościowy wpis. Czy punkty 1-3 robimy do jakiegoś poziomu? Tzn. zakładam sobie poziom, który chce osiągnąć np. 18 to cisnę ww. umiejętności, a potem OD/ID i na końcu niedoróbki ? Chodzi mi o to, że w pewnym momencie idąc tokiem mojego myślenia masz maszynę ofensywną bez obron. Czy przeplatany trening np. z obroną jest wskazany ? Tak jak to ma się do U21, otrzymanie konkretnego gracza

Message deleted
From: kozlik4
This Post:
00
316385.43 in reply to 316385.42
Date: 12/5/2022 9:58:52 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40054005
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Dzisiaj gramy kolejny mecz z wymagającym przeciwnikiem: Bośnią. Zwycięstwo w tym meczu praktycznie będzie oznaczać przyklepanie awansu...i na to liczymy. Będzie to też dla mnie okazja przy przetestować w boju moje koncepcje i wypracować tym samym jakiś (mam nadzieję) dodatkowy postęp na przyszłość. Dlatego: ZAPRASZAM na meczyk:-)

Advertisement