BuzzerBeater Forums

BB Srbija > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
44
321942.2 in reply to 321942.1
Date: 11/30/2023 10:01:17
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Svojom kandidaturom cu ujedno i rekapitulirati prethodnu sezonu.

Svetsko prvenstvo

Zavrsili smo kao 9- na svetskom prvenstvu. Utisak je da je moglo nesto vise da se uradi ali ucinjeno je realno. Nismo uspeli da se plasiramo medju 8 najboljih ali to na kraju i nije ispalo lose po nas. Vezali smo cetiri pobede i zavrsili prvenstvo sa solidnih 7-4 (pobeda-porazi). Trebalo nam je sto srece, sto kvaliteta da iznenadimo Poljsku ili Francusku u neizvesnim zavrsnicama u prvoj fazi za neki bolji plasman ali medalja je, u ovom trenutku, bila daleko od nas. Bili smo u teskoj grupi, a to je potvrdila i druga faza, u kojoj smo relativno glatko pobedili sve rivale iz druge grupe. Zavrsnica prvenstva takodje je isla u prilog tome, sampion sveta je Poljska, koju smo ostavili bez medalje na EP, srebrna je USA, a bronzu su podelile Francuska i Italija. Poslednja reprezentacija je jedini "uljez", koji nije bio sa nama u prvoj grupi.

Ambicije

Pre dve sezone bili smo na 32.mestu na svetskoj rang listi, samo potencijalno iznenadjenje. Sada smo na neverovatnoj 5-oj poziciji, u prvom sesiru smo bili na zrebanju za EP u Litvaniji, a u skladu sa tim moraju da idu i ambicije. Cilj je ponovo se plasirati na SP, bilo direktno bilo kroz baraz. To je neki realan cilj, tezak, a za pocetak, plasirati se u narednu fazu. Ujedno, najavljujem taj sledeci izazov za nas. Na programu je EP u Litvaniji, a izvucene su i grupe.

Grupa E, po sesirima:

Srbija
Finska
Rumunija
Estonija
Madjarska
Danska
Norveska
Moldavija

O protivnicima cemo blagovremeno i posle izbora, a na pocetku prvo pa musko, odmah protiv Finaca, pobednika Utesnog turnira.

Igraci

Formirali smo okosnicu tima, a susrecemo se sa odredjenim problemima u godinama nekih nosilaca nase igre poput Nikole Todorovica, Milana Majstorovica pa i Baneta Petrovica. Naravno, to ne znaci da su automatski otpisani i nadamo se da nece "puci" brzo u bitnim skilovima kao npr. Spalevic koji se raspao odmah na pocetku prosle sezone. Neke zamene vec imamo, a neke su spremljene i uveli smo ih u tim jos prosle sezone, poput Cordbasa, Vujina... Ostatak tima je i dalje u najboljim godinama i ne bi trebalo da opadamo u kvalitetu, bar jos neko vreme.

Problemi

Kao i uvek, slaba zainteresovanost zajednice. Tesko je motivisati se za maksimalan trud i posvecenost. Prosle sezone i ja sam slabije bio posvecen nego one prethodne. To nije uticalo na rezultat, pripreme za utakmicu su bile maksimalne. Neredovnije sam komunicirao sa menadzerima, pogotovo mladjih igraca, priznajem, sto zbog obaveza, leta, zivota... Pronaci cu neki dodatni motiv da se angazujem vise ukoliko budem reizabran inace se ne bih ponovo prijavljivao kao kandidat. Rezultati su nam mnogo bolji nego sto mozda zasluzujemo kao zajednica. Na stranu to sto se dopisujem sa samim sobom na forumu, to je rutina. Jedine svetle tacke su to sto je solidna grupa igraca kod nasih iskusnih menadzera i sto uopste imamo takve menadzere, znalce, i od njih i zivimo. Buducnost je dosta neizvesna, pogotovo ako se neki od njih penzionisu jer ne vidim neke nove entuzijasticne nade da se interesuju za reprezentativne akcije. To je neko moje subjektivno misljenje.

Za bilo kakva pitanja, tu sam, na temi debate za izbore. Svako dobro i hvala na svakom glasu.