BuzzerBeater Forums

BB Makedonija > Прес конференции

Прес конференции

Set priority
Show messages by
This Post:
11
199108.11 in reply to 199108.10
Date: 02/25/2012 11:20:27
Hip Hop Macedonia
II.1
Overall Posts Rated:
7575
Доби портокалова топка од мене, бидејќи го очекував ова, бев информиран пред неколку недели за твојот проект.
Подршка за идејава, со среќа нека е, и како што гледам имаш уште доста работа на сајтот, па очекувам да ја средиш у скоро време :)

Поздрав!

Message deleted
Message deleted
Message deleted
This Post:
00
199108.16 in reply to 199108.15
Date: 03/07/2012 14:19:19
Overall Posts Rated:
2020
ok moja greska

This Post:
11
199108.17 in reply to 199108.15
Date: 03/08/2012 05:47:29
Overall Posts Rated:
2020
Objava od Arkady Rud:
Denes ve povikava na ovaa pres koferencija za da objavam moeto povlekuvane od profesionalnata kosarka.Poslem mnogu godini vo timov se odluciv na 36 godini da ja zapram lokomotivata.Od slednata nedela nema da me vidite vo prvata petorka na kometite,no nema da s odam od Skopje ovoj svet grad.Poslem moeto zamnuvane ke stanam pomosen trener i od klupata ke gi kontroliram nasite momci koi se borat na terenot za toa cetvrto mesto koi gi vodi do play off no ne mozev da go dostignav toa prethodnata sezona ova momcite od madzari ke dojdat do toa mesto vo vozot za play off fazata no bes mene :D.Na moeto mesto jas preporacav centar od ukrajno sto dobro go znam Davyd Hmelnitskiy i mislam deka ke ni donese golemi uspesi.Sakam da mu se zablagodaram na generalniot menazer Tom Tiboldor koj vrsese najgolemi napori za da me dones mene vo vreme bese konkurent za vles vo vtora liga
i jas zaradi ti zrtvi na timot bev loalen na timov za site ovie sezoni se dosega.Veke sum clen na aukcionernoto drustvo na Skopje kometa kako direktor za skauting.Ve pozdravuvam site i se nadevam deka nema da me zaboravite kako eden od clenovite na zlatniot tim na Kometite od sezona 17 vi blagodaram Pozdrav.
Kometira Tom tiboldor na ova penzionirane na Arkady Rud:
Jas ke se sekavam na nego zasekogas kako i postarite clenovi nat timot i objavuvam za 1 nedela ke bide primen kako 3 igrac na Kometite od madzari vo kukata na slavnite zaedno so legendite kako Pero Cuskov i Ilulau Tanase.Pozzdrav na site

Message deleted
Message deleted
This Post:
00
199108.20 in reply to 199108.11
Date: 11/14/2012 17:11:11
Overall Posts Rated:
1111
IZJAVA-Finanski direktor na K.K.Skopje Kometa
Zapocnaa dolgo ocekuvanite transveri koji ke donesat svezina na nasiot tim i bi dozvolile da premineme vo vtora liga kade spored moe mislene sekogas bil nas dom .Kako sto spomnav celta na ovaa sezona ne bese da stigneme do finaleto na ligata tulku da sobereme finansii za da nabavime igraci so kvalite koi mozat da ne vodat do pobeda narednite sezoni i sekako do tolku posakuvaniot vtoroligaski status.Da ve zapoznaam so prvite zasiluvana:
Lorenzo-STRUJATA-Ferreni(11920940) noviot MOZOK NA TIMOT koj bi trebal da ne nosi so negovata igra kako organizator :D
CAR-Samuel Tomašovský(15095954) koj ke vodi silna borba pod kosot
Toa e za sega no ocekuvajte za brzo vreme uste poveke.
site znaete deka nasiot tim ima preziveano mnogu teski vremina no sepak na se si ima kraj.
Blagodaram na privremeniot sostav koj ni ovozmozi uspesna sezona so samo 4 porazi.
Na sekoj natprevar se poveke se slusat pesnite na nasite verni Centovci na tribinite i veruvam deka do krajot na slednata sezona salata ke bide ispolneta.Jas sum optimist i veruvam deka timot moze da prodolzi so izvorednata igra i slednata sezona imame plan da dojdeme se po daleku vo kupot sekaO spored nasite moznosti.Iskreno mislam deka proektov moze da prezivee golem podem
Mirlind Balla(kapiten)-jas imam igrano samo dve godini kako profesionalec vo K.K.Skopje Kometa se custvuvam kako doma inaci jas sum od Struga no moite soigraci me terat da go zaboravam kopnezot za rodniot kraj i da uzivam vo igrata kako najmlad igrac golema cest za mene e da ja zadrzam titulata kapiten pokraj volku poznati igraci kako Lorenzo i Samuel i im posakuvam dobredojde i mislam deka ubavo ke sorabotuvame na terenot.
REFORMITE PRODOLZUVAT ZA PODDOBRA KOMETA!!!

This Post:
00
199108.21 in reply to 199108.20
Date: 12/01/2012 14:10:17
Overall Posts Rated:
1111
Željko Banjevic (Strelecot) [player=(19963425)] e nasiot najnov transver koj bese zavrsen vo momentot koga pobedivme vo denesniot mec Protiv Macedonijan Lions vo toj Moment nasiot finanski menadzer i dvajca skauti koj go nadbliduvaa Banjevic go kupija za neverojatno niska suma XXX XXX(cenata ne e dostapna) sao prviod bid neverojatno mnogu malku lica sakaa da go zemat 25 godisniot Crnogorec vo svoite redovi poslem aukcijata se vrativme vo skopje kade vo Metodija Andonov Cento se blizese kraj na natprevarot. Fereini i Luis Moreno igraa zaba na klupata po pobedata od 71-95 i Banjevic se zacudi na admosverata koja ja priredija navivackata grupa Centovci Skopje i samite igraci vo koja glaven mozok bese Fereini duri i Arso Kicevski koj sto se povredi sakase da ostane da vidi kako svojite soigraci ke pobedat vo svojata prva utakmica na sezonata i da slavi so povreda na tetivata :D.Zelko rece:cudo sto postoi vakov tim kako K.K.Skopje Kometa timot i navivacite spored ova kako sto gledam sekogas se zaedno i vo dobro i vo zlo kako sto gledam za dve nedeli ke sedam na pozicijata na arso no poto se najavuva povlekuvane na Janakievski koj mi ja otstapuva negovata pozicija.Nikogas ne sum bil sigoren da igras za tim vo treta liga so volku moral i navivaci e mozno :D zatoa sto seto ova sto go ima timov se manifestira koga timot pocnuva kako II ligas no kako sto gledam se blizi moment i sakam da bidam del od toj moment.
Finansiski Menadzer-Banjevic e 3 transver vo tekot na sezonava ke se napravat uste dva za da se spremime za vlezot vo vtora liga koj sto e poveke od ocekuvan so vakvata konkurencija na protivnickite timovi.Moe mislene e deka Banjevic e fenomenalno krilo koje moze da izigra i kako bek i plejmejker na 25 godini tie sposobnosti se retki za eden igrac i veruvam deka ke pomogne vo trkata za titulata na III.5 i ke ne donese najdaleku vo nasite moznosti vo nacionalniot kup procem bi sakal da bideme pomegu top16.
Reformite Prodolzuvat!
Pozdrav

Advertisement