BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
200042.2 in reply to 200042.1
Date: 11/01/2011 12:22:24
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Otázka na wendi.
V tvé řeči mě zaujala tato pasáž
Trosku vyraznejsie sa venovat tym najvacsim talentom pre U21, to znamena potencial 7-9, pretoze vela krat hraci s potencialom 10 trenuju pre seniorske NT, co nie vzdy zapada do U21 planu
Není mi úplně jasné, co je tímto myšleno. Znamená to, že někteří hráči, kteří by při jiném tréninku měli na U21, trénují z nějakých důvodů (plat?) jinak? Není to trochu zbytečné? Podle mne každý hráč s potenciálem 10, pokud má na U21, může klidně do 21 trénovat tak, aby byl platný U21 a až v průběhu sezony, kdy mu je 21 a U21 skončí soutěžní zápasy, tak může přejít na ty ostatní tréninky důležité pro NT.
A o kolik hráčů v ročníků, kteří mají na NT i U21 vlastně jde? Tak 2-3 v průměru? Když je lepší ročník, možná 5?

From: wendi

This Post:
00
200042.3 in reply to 200042.2
Date: 11/01/2011 12:54:55
Overall Posts Rated:
170170
U nas sa trenuje pre NT nielen klasickym sposobom ale aj trosku inak. Asi je zbytocne nieco mlzit, proste sa snazime vytrenovat najskor doplnkove skilly (kym je hrac mlady, kym mimo postovy trening az tak neboli) a az potom primarne (ked uz je hrac dobry hrava uz na svojom poste idealne az do konca kariery). V 21 rokoch ma mnohokrat takto trenovany hrac teda krasne vyrovnane skilly, ale zaostava v primarnych za ostatnymi v danom rocniku a moze tak prist o sancu hrat za U21 tim. Jedine uplatnenie je SF, ale u guardov a centrov to proste nejde.
A ano, moze ist zhruba o 5 hracov, ale su to prave hraci, ktorych sa snazime dostat k tym najlepsim majitelom a tak uz nam neostava vela volnych skusenych manazerov na dalsi trening.
Preto toto vidim ako klucove najst co najviac novych manazerov, ktori su ochotni kupit dobreho trenera a kvalitne trenovat aj cisto pre U21 - nielen NT. V poslednej dobe chce totiz kazdy hviezdu pre NT - cize idealne potencial 10+ a to proste nie je mozne v takej malej komunite aku mame.

From: rwystyrk

This Post:
00
200042.4 in reply to 200042.3
Date: 11/01/2011 17:51:19
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Nevím, jestli je to takový problém, Lípa měl ve 22 IS 1 a teď je na 8. Dá se to zvážit u hráčů, kteří mají základ v 18 takový, že U21 je pro ně nejisté nebo skoro nereálné, s hráčema, kteří jednoznačně mají co dát U21, bych tohle neprováděl. Příklad třeba náš Sedlár, který pro U21 fungovalo jako PF a pro repre se dotrénoval na SF.

This Post:
00
200042.5 in reply to 200042.4
Date: 11/02/2011 05:41:11
Overall Posts Rated:
4242
Ja si myslim,ze je to dobre riesenie,lebo kym je hrac mlady a trenujes ho opacnym sposobom na zaciatku,ako bolo povedane,tak mas za neho stale nahradu a nepovazujes ho za zaberanie miesta v zostave,ale len mu davas plny trening v priatelskych respektive poharovych zapasoch a nema ani velky plat a postupne ho nezvacsuje...kdezto naopak,povedzem ze trenujes podkosaka na C 3 sezony do 20 rokov,na zaciatku 21. roku bude mat plat cca 100k a uz ho povazujes za hraca,s ktorym proste pocitas do zostavy,ale musis ho zacat trenovat 48 plus na PG a potom mozno ako nahradnika na C v druhom zapase ho este mozes vyuzit kvoli minutam...ale ked to robis tymto nasim opacnym sposobom a povedzme vyskovo (206) podksoveho hraca mas vyhodnoteneho ako SG alebo PG s vynikajucim vonkajskom po 3 rokoch treningu,tak ma maly plat a mozes ho az do konca kariery zaradovat uz len na jeho miesto do treningu a plat bude mat stale odst nizky,cize s nim mozes zacinat porovnatelne na zaciatku 21.roku ako s hracom z draftu...plat cca od 20 do 30 k pri vyske 206 cm od narodenia a trenovani cisto vonkajsku...Vtedy moze byt platny hrac pre U21 najma na pozicii SF,ale nema tu iste miesto kvoli jeho vyske a a nou spomalenemu treningu,ktory podstupil za 3 sezony...

Last edited by Lucasinho at 11/02/2011 05:44:59

This Post:
00
200042.6 in reply to 200042.5
Date: 11/02/2011 06:31:58
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Podle mne je hraní centra na PG považovano za nevýhodné jen proto, že lidi nevědí, jak si poskládat tým a co hrát, aby to obrátili ve výhodu.
V tom co píšeš, tak zase takový venkovní zázrak ten hráč v 21 nebude a stejně ti na C neodvede nějaké extra služby. Takže jediný rozdíl vidím v tom platu, ale podle mne těch 100k v 21 letech taky není žádný problém ani třeba v druhé lize.
Podle mne co si napsal na konci, je nereálné, ten hráč nebude použitelný pro U21.

Nevím, jak dlouho to praktikujete, ale jsem zvědavý, jaké to nakonec přinese výsledky, podle mne 2 hráči se stejnýma podmínkama při draftu, jeden trénovaný takto, druhý klasicky, budou vypadat cca. v 27 letech podobně, nemyslím si, že bude jedna z těch strategií viditelně efektivnější. Plus jedné bude, že majitel trochu pár mega za celou kariéru ušetřil na platu, plus druhé bude, že ten hráč v 21 pomohl i U21. Takže je to o těch majitelích, aby si řekli, jestli jim to náhodou za ty platy navíc nestojí, pomoci i U21. Ale budu rád, když se ukáže, že jsem se mýlim a že ta alternativní cesta tréninku ve finále vyprodukuje lepší hráče.

Last edited by rwystyrk at 11/02/2011 06:32:53

This Post:
00
200042.7 in reply to 200042.6
Date: 11/02/2011 06:50:30
Overall Posts Rated:
4242
Dobre,tak co budes hrat s C na PG zo zaciatku,ked ho zacnes trenovat a ma OD 3,PA 4,JS 6 ? mozes max dat PG na C a C na PG a zmenit im obrany,mozno zahrat Patient...ci mas aj nejake lepsi enapady? neber to ako utok,chcem sa len nieco naucit...Dalej,ver tomu,ze ten hrac moze byt prinos pre U21,ako tento rok Kabasta na SF...a v Klube,viem ze mi neodvede nejake extra sluzby,ale aspon ma stale maly plat,takze tu rezervu mozem vyplnit kvalitnejsim hracom na jeho post s vyssim platom a navyse 21 rocny hrac o ktorom sa bavime,ktory ma za sebou 3 roky na vonkajsku moze stale hrat iba ako zacinajuci 18 rocny v priatelakch a pohari,len proste aby tu prvu sezonu nazbieral minuty na trening....a dalsiu sezonu uz moze byt pouzitelny ako nahradnik a postupne bude svoju vykonnnost zvysovat...

This Post:
00
200042.8 in reply to 200042.6
Date: 11/02/2011 06:50:41
Overall Posts Rated:
284284
Jedna vec je, ze ten trening mozno nie je extra vyhodnejsi, ale druha vec je dosiahnut, aby manazeri trenovali mimo pozicie. Je rozdiel kupit 22r centra so 100k platom a vysackou "trenuj ma mimo pozicie 3 sezony" a trenovat hraca od malicka v 3. lige mimo pozicie 2-3 sezony a potom prejst na primarky, kde moze dalsie 2-3 sezony tiez trenovat v 3. lige. Pripadne sa potom moze predat a tam sa najde urcite skor kupec, ked vie, ze do smrti u neho moze hrat na pozicii a trenovat. A za dalsie je urcite menej deprimujuce, ked ti hra hrac na pozicii a neskoci za 3-4 treningy ani raz ako ked hra mimo a este k tomu potrebuje dakedy 5 a viac treningov na skok.
Nevyhoda vsak je urcite U21, ale nie je to take kvantum hracov, zeby mala U21 trpiet kvoli tomu. Dufam, ze wendi ma rovnaky nazor:) Z tohto draftu som nasiel len 1 schopneho hraca zatial, co je dost bieda.

This Post:
00
200042.9 in reply to 200042.7
Date: 11/02/2011 07:06:43
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Aby to tým tam nebolelo, tak v začátku na PG je mu potřeba co nejvíce zvednout PA (aspoň na 7+), ale to je rychlý trénink i pro vysoké hráče. Co se týče taktik, je možností vícero. Hrát i na PF/C podkošáky a Look, jeden z nich by měl mít vyšší OD, ať může bránit na SF nebo risknout 2-3 zonu. Nebo jak si znímil, posunout ty hráče jinak a hrát Patient přes PF nebo C. Záleží to, jak si kdo poskládá zbytek týmu na netrénovaných pozicích.
Díval jsem se na Kabaštu, ze začátku sezony docela hrával, ale v playoff už moc prostoru nedostával, navíc jak se dívám od jeho 18, tak ty tréninky venku a pod košem střídal, nejel 3 sezony jen na jedné straně a on je ještě speciální případ, protože má okolo 200 cm, s těma hráčema je to pro U21 vždycky složitější, protože jim jde relativně pomalu všechno.
Ale asi jsem to trochu špatně pochopil, já jsem myslel, že v tom programu trénujete třeba hráče pod 190 cm od začátku 3 sezony na C nebo naopak nad 210 cm 3 sezony na PG.

This Post:
00
200042.10 in reply to 200042.8
Date: 11/02/2011 07:14:04
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
A ano, moze ist zhruba o 5 hracov, ale su to prave hraci, ktorych sa snazime dostat k tym najlepsim majitelom a tak uz nam neostava vela volnych skusenych manazerov na dalsi trening.

Tohle napsala wendi, nějak mi do toho manažeři ve 3. ligách moc nezapadají.
Ale když toto neberu v úvahu, tak se víceméně jedná "jen" o to, jestli se hráč dostane na určitý plat v 21 nebo třeba 24. Pokud se jedná o třetiligový tým, tak to může fungovat za předpokldau, že se do těch 24 dostane do první ligy nebo aspoň na špici druhé, jinak řešíte stejný problém kam s tím hráčem, jen o pár sezon později.
Já za sebe můžu říct, že u nás nevnímám platy jako nějaký velký problém, některé týmy z nižších lig jsou ochotny si hráče držet i s platem okolo 100k ve 22 a ty, které nejsou, obvykle souhlasí s prodejem. A musím říct, že zájem v první lize o české hráče výrazně stoupl, takže taky řešíme v poslední době spíše problém, který zmínila i wendi, že je převis poptávky nad nabídkou.

This Post:
00
200042.11 in reply to 200042.10
Date: 11/02/2011 07:25:03
Overall Posts Rated:
4242
Proste ide hlavne o to,ze treba vyuzit vek najrychlejsieho treningu 18-21 rokov na to,aby sa vytrenovali sekundarky na pozadovanu uroven a od tejto hranice moze hrat hrac uz vyluzne na svojej pozicii (teda povedzme 206 cm na C) jedna sa len o projekt hracov HOF a vyssi potencial,cize na Slovensku je to momentalne mozno 7-10 hracov pocitam...A predstv si jednu vec...Vidis na trhu hraca ,uvediem priklad:
zaciatok 21. roku,pot HOF,206 cm
11 7
12 11
11 9
9 8
7 6

Nie je to podla teba dobry zaklad do dalsieho treningu? a myslim,ze je taky hrac aj pouzitelny pre U21 a moze uz prejs na podkos...a je to vynimocny hrac na trhu,cize cena je dost vysoka...