BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > ΣΕΖΟΝ 41-Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

ΣΕΖΟΝ 41-Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Set priority
Show messages by
This Post:
44
291357.1
Date: 01/03/2018 09:54:21
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Εκτός από το γεγονός ότι το άνοιγμα του νέου νήματος θεωρείται όχι άδικα διαχρονικά γκαντέμικο,είναι και δύσκολο να βρεθεί και ένας πιασάρικος τίτλος!Η ''ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ'' ίσως θεωρηθεί λίγος εγωιστικός τίτλος,από την στιγμή που έτυχε εμείς να πήραμε το πρωτάθλημα, αλλά αναφέρεται σε όλους του μάνατζερ που διαθέτουν την στόφα του πρωταθλητή και έχουν κατακτήσει τίτλους στο παρελθόν!Επίσης συμπεριλαμβάνει και τους πρωταθλητές και των χαμηλότερων κατηγοριών,όπως οι ομάδες που ξεχώρισαν και έρχονται να μας κάνουν παρέα στην Α1!

Για μένα προσωπικά,ο τίτλος απευθύνεται πιο πολύ στον φίλο μου τον Στέλιο,που ήταν πρωταθλητής Α1 και έρχεται πάλι μετά από αρκετό καιρό στην κατηγορία που αξίζει να παίζει!

Καλοσωρίζω στην Α1 και τις 5 ομάδες που ανέβηκαν: fay_stelaios, Tavraikos BC, geranis, Peristeri Thunder, Xanthi Crocodiles (τυχαία η σειρά,ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κάποιος) :) και εύχομαι να ευχαριστηθούν τη σεζόν! Αν δεν κάνω λάθος και οι 5 έχουν ξαναπαίξει στην κατηγορία,κάτι που δείχνει ότι αν μια ομάδα παίξει στην Α1 έστω και μια φορά,αυτό της δίνει την εμπειρία και την τεχνογνωσία για να το ξανακάνει!

Η δική μας ομάδα κατάφερε να πάρει τον τίτλο του Πρωταθλητή Ελλάδας για 2η φορά στην ιστορία της!Την 1η φορά το πήραμε ως καθαρό αουτσάιντερ και τώρα ως το απόλυτο φαβορί!Τα πράγματα θα είναι δύσκολα,καθώς πέρσι ματώσαμε οικονομικά,αλλά θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο και για μια αξιόλογη πορεία στο Β3!

ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!! (party)

ΥΓ: Επειδή ποτέ στο παρελθόν δεν έχω φτιάξει poll,λέω να δοκιμάσω να φτιάξω ένα για την σεζόν 41!Η ψηφοφορία λήγει σε ένα μήνα!

Poll:  Ποιος θα είναι ο πρωταθλητής την σεζόν 41?
Response Votes Result

I.C.I. BC 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND 7
31.8% 31.8% 31.8%
31.8%
terastiousp 3
13.6% 13.6% 13.6%
13.6%
spartans team 2
9.1% 9.1% 9.1%
9.1%
Atsalakotoi B.C 2
9.1% 9.1% 9.1%
9.1%
Olympiakos 2007 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%
Thrylos BC 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%
Άλλη ομάδα... 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
ΚΑΝΕΝΑΣ!Ο ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΨΕΙ... 6
27.3% 27.3% 27.3%
27.3%

This poll ended on 02/03/2018.

This Post:
55
291357.2 in reply to 291357.1
Date: 01/03/2018 11:56:55
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Καλοσωρίζω στην Α1 και τις 5 ομάδες που ανέβηκαν: fay_stelaios, Tavraikos BC, geranis, Peristeri Thunder, Xanthi Crocodiles

Μαζι με το καλωσορισμα σου θα τους καλωσορισω κι εγω γραφοντας και μερικα πραγματα για τον καθενα.

Κοκκινοι

Geranis: Η πιο ακριβη ομαδα απο τις νεοφωτιστες. Επανηλθε γρηγορα στην Α1 μετα απο 1 μολις σεζομ στην Α2. Την τελευταια φορα τον προδωσε η ποιοτητα των ξενων του. Κρατησε τον κορμο των 2 Ελληνων πουτ ηταν προπερσι οι στηλοβατες της ομαδας του και του και τους πλαισιωσε αλλιως αυτη τη φορα. Δυστυχως για εκεινον το υπολοιπο ροστερ πλην των 2 ντοπιων ειναι αρκετα γερασμενο και δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξει στα ποπ νταουνς αν δεν ανανεωσει ή δεν ενισχυθει. Περιμενω απο εκεινος εναν δυνατοτερο πρωτο γυρω και εναν πιο αδυναμο δευτερο καθως σε αυτες τις ηλικιες τα ποπ νταουν ειναι αρκετα επικυνδυνα. Παρολα αυτα θεωρω οτι θα ειναι ανταγωνιστικος.

Xanthi Crocodiles: Τους θεωρω την πιο ετοιμη ομαδα απο τους νεωφοτιστους. Την περσινη σεζον εκανε επειδηξη δυναμης στον ομιλο του ενω καταφερε να φτασει και στον τελικο κυπελλο. Γενικα τρομακτικη χρονια για ομαδα ΙΙ. Εχει βαθος παγκου εχει κορμο κατω τον 32, εχει και τα γεροντακια του αλλα δειχνει οτι μπορει να βασιστει πολυ λιγοτερο σε αυτα και να τα κανει ευκολα στη παντα με 1-2 προσθηκες. Θεωρω οτι θα ειναι αρκετα ανταγωνιστικος για νεοφωτιστος και αρκετα πιο πονηρεμενος απο την προηγουμενη φορα. Τον περιμενω σκληρο καρυδι φετος.

Peristeri Thunder: Περιστερι φευγει περιστερι ερχεται στους κοκκινους. Μια ομαδα που ανεβηκε με το καλυτερο ρεκορ βαση του νεου κανονισμου. Ειναι με αρκετα οικονομικο ροστερ οποτε θεωρω οτι σε πρωτη φαση δε μπορει να κοιταξει στα ισα πολλες ομαδες της κατηγοριας. Φυσικα ολα αυτα με 1-2 καλες προσθηκες μπορουν να πανε περιπατο οποτε εξαρταται καθαρα απο εκεινος το κατα ποσο θα κυνηγησει μια καλη αγωνιστικη πορεια. Φυσικα και δεν τον ξεγραφω απλα πιστευω οτι αυτη τη στιγμη υστερει συγκριτικα με τους αλλους 2 νεοφωτιστους της πλευρας του.

Μπλε

Tavraikos BC: Πολυ νεανικο ροστερ και με αρκετο βαθος για τα δεδομενα ενος νεοφωτιστου. Μια ομαδα που παραδοσιακα κανει πρωταθλητισμο στην ΙΙ και που θεωρω οτι μπορει να πονοκεφαλιασει πολλες ομαδες του ομιλου μας. Δεν ξερω τι οικονομικη δυναμη διαθετει και τι κινησεις ειναι διατεθιμενος να κανει. Πιθανον να προπονει κιολας. Θα ειναι σιγουρα ανταγωνιστικος κι επικινδυνος ειδικα στην εδρα του, ενω ταυτοχρονα ισως προχωρησει και στο κυπελλο. Ελπιζω να μη με διαψευσει και να δωσει μαχες σωμα με σωμα μεχρι το τελος.

Fay_stelaios: Και αφησα επιτηδες για τελευταιο τον φιλο Στελιο. Ελπιζω να με συγχωρεσουν οι υπολοιποι νεοφωτιστοι αλλα εδω θα γραψω 2 λογακια παραπανω. Η τελευταια επισημη αναμετριση μεταξυ μας ηταν στις 13/4/2013 (56040324) οταν ο Κυριλλος ακομα δεν ηταν καν μελος της Εθνικης ενω επαιρνε συνεχομενα ανεβασματα στις προπονησεις ( τι σου θυμιζω ρε Στελιο τωρα). Τοτε προτωγνωριστηκαμε και αμεσα αρχισε να με βοηθαει στο κομματι της προπονησης. Ανεβηκε πολυ γρηγορα τις κατηγοριες εφτασε στην Α1 επαιξε τελικο κυπελλου απο την πρωτη του χρονια, εχασε πρωταθλημα στην εδρα του μετα απο μερικες σεζον με γερασμενο ροστερ κι ενω ολοι τον ειχαν ξεγραμενο εκανε τη μαγκια και πηρε πρωταθλημα στο καπακι. Αααα εστειλε κι εναν παικτη στην εθνικη (16707371) ο οποιος πλεον του ριχνει καμια 10αρια χρονακια. Δε θα πω τιποτα αγωνιστικα γιατι ειναι τοσο απροβλεπτος που μπορει να με εκθεσει. Το σιγουρο ειναι οτι προπονει και οτι παιζει για αλλη μια σεζον το παιχνιδι με το δικο του μοναδικο τροπο. Ελπιζω να ειναι ενεργος στο φορουμ οσο μπορει για να δωσει ενδιαφερον ή μαλλον για να βοηθησει να το αναστησουμε.

Καλη σεζον σε ολους

Last edited by Meteoritis at 01/12/2018 06:03:54

This Post:
22
291357.4 in reply to 291357.3
Date: 01/06/2018 16:37:12
Overall Posts Rated:
10001000
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ευχαριστώ Ηλία και Αλέξανδρο και Βασίλη για τα καλά τους λόγια και όποιον άλλον εκ των προτέρων. Νιώθω πολύ όμορφα που επέστρεψα. Θα προσπαθήσω να μείνω αλλά δεν έχω ιδέα πόσο δύσκολο θα είναι αυτό. Αλλά θα προσπαθήσω παραμονή και ανανέωση και ενίσχυση. Και προπάντων να περάσω καλά και μακάρι και όλοι μας. Επειδή μόλις μετακομισα και δεν έχω τακτοποιηθεί ακόμα όπως θέλω δεν θα μπορώ να συμμετέχω στο φόρουμ αρκετά. Ελπίζω να αλλάξει αυτό προσεχώς.

Καλή χρονιά εύχομαι και καλή σεζόν σε όλους!

This Post:
22
291357.5 in reply to 291357.2
Date: 01/07/2018 07:27:37
Tavraikos BC
III.9
Overall Posts Rated:
8888
Καλημέρα, καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε εορτάζοντες.

η 2η επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια , ελπίζω να μας έχει κάνει σοφότερους όσον αφορά την παραμονή στην κατηγορία.

Αυτός είναι και ο μόνος μεγάλος και ρεαλιστικός στόχος η παραμονή στο club των μεγάλων. Ελπίζουμε να τα καταφέρουμε.

Ευχαριστώ τον coach Meteoriti για τα καλά λόγια που έγραψε για εμάς, ευχόμαστε να μην τον διαψέυσουμε αν και το 1ο μάτς μας ήρθε λίγο ο ουρανός σφοντύλι... Και τον coach mentora σύγγραβρο ALEXANDROS7 για το καλοσώρισμα !

Χαιρετισμούς και ευχές σε όλους τους coach για καλή σαιζόν και υγεία και επιτυχία στην προσωπική τους ζωή!

Καλή συνέχεια και ελπίζω σε ενεργό φόρουμ να ξεφεύγουμε και λίγο..

This Post:
33
291357.6 in reply to 291357.5
Date: 01/08/2018 13:01:12
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Να καλωσορισω και εγω τους νεους (αν και δεν ειναι τοσο νεοι). Επιτελους ηρθε η επιστροφη του Στελιου στην Α1 μετα απο τα αλησμονητα εκεινα πλει αουτ την σεζον 34. Και βεβαια τοτε θυμαμαι να ειχε πει:

τότε μάλλον θα λέω ότι μπορεί να μην επίστρεψα στο Nick Galis Camp, αλλά στην Α1 του μπάζερ ΝΑΙ. ΑΝ όχι, θα συνεχίζω να παλεύω το ματς της Τρίτης, της Πέμπτης, του Σαββάτου, απλά κάπου πιο χαμηλά.


Και ναι εδω καταφερες να επιστρεψεις Στελιο!

Στο poll ψηφισα τον Κοτιδη οτι θα καταφερει να κανει το repeat αλλα περιμενω να δω κινησεις απο τους κατεμε βασικους διεκδικητες αν ενισχυθουν(Ματσας-Θεος). Επισης πολυ δυναμικα εχει ξεκινησει και ο Κενταυρος εκτοξευοντας τους μισθους του στις 768κ!

Στα της ομαδας μου περιμενα ποσες σεζον να παιξω σε αυτο το περιβοητο Β3 και μολις ειδα την 1η κληρωση στην οποια αντιμετωπιζα 2 ομαδες σχεδον μποτ πιστευα οτι ευκολα ή δυσκολα θα ημουν στους 32 με ενα ρεκορ 6-2.

Κι ομως για πρωτη φορα στις 41 σεζον του παιχνιδιου εγινε λαθος απο τον Μαριν και στην κληρωση δεν εβαλε καποιες ομαδες με αποτελεσμα να ξαναγινει απο την αρχη και να παρουμε πακετο 5 ομαδες με πανω απο 850κ μπατζετ



Last edited by τεράστιος at 01/08/2018 13:02:19

Winter is coming...
This Post:
11
291357.7 in reply to 291357.6
Date: 01/09/2018 14:04:13
Overall Posts Rated:
33
Να σας χαιρετήσω και εγώ με την σειρά μου και να ευχηθώ να έχουμε μια καλή χρονιά με υγεία.
Δεν έχω πολύ χρόνο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων να γράφω στο forum, αλλά θα διαβάζω ότι γράφετε και όποτε μπορώ θα συμμετέχω.
Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για την γερασμένη μου ομάδα, αλλά πρέπει σύντομα να πάρω μιαν απόφαση για τον τρόπο που θα διαχειριστώ τα χρήματα που έχω ώστε να ενισχύσω την ομάδα μου.
Αλλιώς θα ήταν πολύ καλή ιδέα να τα ρευστοποιήσω προς οφελος μου. Αν κάποιος ξέρει κάποιον τρόπο να το κάνω αυτό θα ήθελα κάποια βοήθεια.
Καλή σαιζόν σε όλους...

This Post:
22
291357.8 in reply to 291357.6
Date: 01/10/2018 14:36:17
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
BBB με το δεξί και για τους 2 μας!!!! (y)

Λογικό είναι!Τρόμαξαν οι αντίπαλοι από τα νέα μας γήπεδα!!!Κρύος ιδρώτας τους έλουσε... (:|


Ειδικά από το δικό σου..... :P

This Post:
11
291357.9 in reply to 291357.8
Date: 01/10/2018 18:29:43
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
BBB με το δεξί και για τους 2 μας!!!!


Ναι για εμενα η 1η νικη και για σενα η 10η στον θεσμο! Βεβαια αν μεινω ετσι δεν με βλεπω να παιρνω αλλη

Λογικό είναι!Τρόμαξαν οι αντίπαλοι από τα νέα μας γήπεδα!!!Κρύος ιδρώτας τους έλουσε...


Χαχαχαχαχαχαχα στο KARAISKAKH STADIUM η αντιπαλη ομαδα ουτε με την διπλη προβλεψη ουτε με την 2-3 καταφερε να αποφυγει το μπλοου αουτ. Το νεο βαμμενο παρκε ειναι επιβλητικο!!


Ειδικά από το δικό σου.....


Χαχαχαχαχαχα το γηπεδο ειναι το μεγαλο οπλο της ομαδας πλεον. Και φημες λενε οτι στην 1η εντος εδρας ηττα της ομαδας στο Β3 οι αντιπαλοι δεν θα φυγουν απο το γηπεδο ζωντανοι...

Winter is coming...
This Post:
00
291357.10 in reply to 291357.9
Date: 01/11/2018 09:57:55
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Ναι για εμενα η 1η νικη και για σενα η 10η στον θεσμο! Βεβαια αν μεινω ετσι δεν με βλεπω να παιρνω αλλη :(


Πιστεύω θα κάνεις και άλλες ως το τέλος!Το σημαντικό είναι ότι τσίμπησες καλά λεφτά!Εν αντιθέσει με εμάς που ο μάντης του χωριού προφήτευσε οικονομικό κραχ μέσα στο 2018!!! O^*

Εγώ πάντως ως τώρα στο Β3 δεν θυμάμαι τις 10 νίκες,αλλά την μοναδική μου ήττα!Θα είχα ευκαιρία να φτάσω στους 8!

Χαχαχαχαχαχαχα στο KARAISKAKH STADIUM η αντιπαλη ομαδα ουτε με την διπλη προβλεψη ουτε με την 2-3 καταφερε να αποφυγει το μπλοου αουτ. Το νεο βαμμενο παρκε ειναι επιβλητικο!!


Να σου πω,στην αρχή με το διπλομάντεμα και την 2-3 φοβήθηκα,γιατί είναι ομάδα με 850κ μισθούς και αρκετούς διεθνείς!Έφαγα τραυματισμό κιόλας του Πολωνού ψηλού!Τελικά όμως οι δικοί του τα χάσανε με το παρκέ!!!

Ο τύπος πέρσι σε 8 ματς Β3 δεν είχε μαντέψει στα 7!Στο 1 μόνο είχε διπλομαντέψει LI και είχε φάει 120 πόντους από motion και δεν ξαναμάντεψε!Και με αιφνιδίασε!


Χαχαχαχαχαχα το γηπεδο ειναι το μεγαλο οπλο της ομαδας πλεον. Και φημες λενε οτι στην 1η εντος εδρας ηττα της ομαδας στο Β3 οι αντιπαλοι δεν θα φυγουν απο το γηπεδο ζωντανοι...


Ο Κοτίδης πάντως έχει δώσει εντολή πριν έρθουμε εκεί,να υπογράψουμε για βαρύ σέντερ αυτόν:

http://www.wetpaint.com/wp-content/uploads/2017/06/game-o... XD


This Post:
11
291357.11 in reply to 291357.10
Date: 01/11/2018 18:37:00
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Εν αντιθέσει με εμάς που ο μάντης του χωριού προφήτευσε οικονομικό κραχ μέσα στο 2018!!!


Χαχαχαχαχαχαχα για πες τον μαντη να ξαναδει την σφαιρα του τωρα μηπως και προφητευσει οικονομικο κραχ και για την ομαδα μου μεσα στο 2018...

Εγώ πάντως ως τώρα στο Β3 δεν θυμάμαι τις 10 νίκες,αλλά την μοναδική μου ήττα!Θα είχα ευκαιρία να φτάσω στους 8!


Δεν ξερω εγω ειμαι ακομα αηττητος και δεν μπορω να σε καταλαβω... χαχαχαχαχαχαχαχα


Ο Κοτίδης πάντως έχει δώσει εντολή πριν έρθουμε εκεί,να υπογράψουμε για βαρύ σέντερ αυτόν:

(http://www.wetpaint.com/wp-content/uploads/2017/06/game-o...)


χαχαχαχαχαχα αυτος θα μας καθαρισει εναν εναν... φερε τον φιλο του που ειναι λιγο loser απεναντι μας

(https://www.google.gr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fdigitalsp...)

Last edited by τεράστιος at 01/11/2018 18:38:15

Winter is coming...