BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S46-S47

U21 S46-S47 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
00
299835.7 in reply to 299835.6
Date: 07/12/2019 02:30:18
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
ca o nota separata.
eu am la ferma un jucator de perimetru. PG. care a fost crescut direct pe principale iar nu pe 1v1.
daca vrea cineva sa ii continue antrenamentul cam in urmatoarele 6 saptamani ar fi momentul.
eu pot sa l pastrez oricum iar bani am deja bagati in jucatorul de baza deci nu e graba, dar o sa inceapa sa piarda antrenament datorita efectului invers al elasticului.

deci cine vrea sa il ia pt 1v1 sa-mi zica si ii scriu. e viorel vochin la echipa mea de utopia. a jucat inca de anul acesta la lot si cel mai probabil va juca tot anul viitor ca titular. dat fiind cum creste el nu pare sa piarda din valoare fiindca in mod obiectiv costa asa ca as vrea sa l cumpere un roman inainte sa treaca de 1 mil sau mia mult.

From: Otis

This Post:
00
299835.8 in reply to 299835.6
Date: 07/12/2019 02:32:29
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
La inceputul sezonului pomeneam de un proiect legat de ferme.Deocamdata exista 7-8 ferme.Dar sper sa reusim sa mai convingem si pe altii.Clar ne ocupam si de pivoti. Fiind primul sezon deocamdata se merge doar pe antrenamentul de 1vs1 pentru extreme. Vedem la sfarsitul acestui sezon cum sta situatia la general si cum s-a lucrat si la ce jucatori se vor renunta.Sezonul viitor va aduce noi draftati si vom avea nevoie sa trecem si la o regrupare a jucatorilor si cum spuneam mai avem nevoie de manageri care sa cumpere si sa antreneze noii draftati ori sa cumpere jucatori de la ferme si sa le continue antrenamentul,si astfel fermele pot lua alti jucatori pe care sa ii antreneze.

Iata ,care sunt deocamdata pivotii cu potential ptr NT :

- Silviu Mitrea (46834660)
- Ionica Rosu (46834707)
- Raul Costea (46834506)
- Voicu Parvu (46834904)
- Grigore Constantin (47142583)
- Florica Matei (47142185)
- Octavian Simion (47142099)
- Ludovic Lita (47142234)

Acestia sunt doar cei cu inaltimi de pivot.Pivoti mai pot aparea si dintre cei cu inaltimi de 203-208 cm.





si in completarea a ce a zis IWS.

toti pivotii de mai sus sunt antrenati incepand cu 19 ani fiindca asa au fost draftati. asta chiar ne va costa.
draftul trecut a fost un dezastru unde nu s-a tras niciun HOF 18 ani de interior. doar de SF care chiar tb sa ajunga SF.

deci poate avem norc anul acesta. nu stiu ce a venit inainte dar cred ca si ultimele 2 sezoane la tineret, adica acum sa aiba 22 si 23 de ani au fost saracacioase rau pe interior. :-|

This Post:
00
299835.9 in reply to 299835.8
Date: 07/12/2019 05:11:09
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
toti pivotii de mai sus sunt antrenati incepand cu 19 ani fiindca asa au fost draftati. asta chiar ne va costa.


Aici nu sunt de acord cu tine. Spre exemplu Nicolae Butnaru (38214393), a fost draftat de zergzerg la 19 ani si a avea ID 2. I-a luat cam jumatate de sezon sa ajunga cu ID la 7, plus ca pe la 20 de ani l-a avut mai multe saptamani accidentat. Sincer nu credeam ca mai iese pivot din el, dar i-am zis sa-l antreneze in continuare ca ii ajuta echipa.
La 21 de ani, cred ca era inceput de sezon, am o poza cu el si avea in felul urmator:

Jump Shot: 8 Jump Range: 7
Outside Def.: 7 Handling: 8
Driving: 10 Passing: 8
Inside Shot: 10 Inside Def.: 7
Rebounding: 7 Shot Blocking: 4
Stamina: 5 Free Throw: 1

Eu am plecat cu pivotul meu de la 18 ani, si iti spun sincer ca la 26 de ani pe la jumatea sezonului era cam gata si am antrenat pe inaltime de pivot, pase de la 1 pana la un nivel decent. Deci de la 19 ani cu antrenamentul corect, cel tarziu la 28 ani la inceput de sezon, ar fi cam gata si tot mai e timp sa antrenezi 1 sezon daca chiar mai are nevoie de ceva. E adevarat ca primele 3 sezoane am avut antrenor de 6, dar de la 21 de ani am trecut la unul de 5, dar totusi eu zic ca se poate

Cel mai nasol lucru care te costa e atunci cand vrei sa faci un pivot extraordinar si realizezi ca MVP nu mai este suficient. In rest daca te ti de antrenament si nu ai ghinion sa se accidenteze foarte des, jucatorul va ajunge ce trebuie fara probleme.


This Post:
00
299835.10 in reply to 299835.9
Date: 07/12/2019 05:18:03
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
accidentarile se pot combate mai bine ca niciodata. ai medic, ai infrastructura pe langa stadion. bani sa ai. :-(

ideea e ca si asa pivotii nostri, ca si butnaru, sunt doar la nivel mediu pt ce se joaca la nivel mondial in categoria de l a40- la 20.

ne trebuie ceva peste el. si da, cu mvp ai dreptate. un mvp pe interior in conmditii optime ar fi crescut la maxim fie o rezerva cu secundare foarte bune, sau un jcuator defensiv cu aruncare pe exterior in loc de interior si il joci contextual. dar nu am ajuns la nivelul sa fim mofturosi cu ce gasim.

mvp e putin pt interior fiindca in principal inseamna ca nu ai loc de recuperari.

This Post:
00
299835.11 in reply to 299835.10
Date: 07/12/2019 09:54:03
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
ideea e ca si asa pivotii nostri, ca si butnaru, sunt doar la nivel mediu pt ce se joaca la nivel mondial in categoria de la 40 la 20.


Ideea e ca degeaba faci tu sau eu unul extraordinar daca nu are si echipa in spate sa-l sustina. Butnarul mai mergea antrenat cel putin un sezon si ar fi fost un jucator peste medie, dar omul s-a oprit ca nu mai avea timp si l-a vandut. Acum nu puteai sa-i spui lui ilysian sa mai antreneze in conditiile in care el se axeaza sa faca perfomanta. Pentru el skilurile care le are Butnaru raportat la salariu este suficient.

La o adica si al meu mai mergea antrenat, dar nu se merita sa fac 17 la recuperari si sa imi creasca salariul cu inca 30 mii cand eu stiam ce are nationala.

Sunt tari cu numar similar de utilizatori care sunt in primii 20. Ideea e ca jucatorii de baza la nationala ii cam tin pe la ei in tara. La noi e greu sa gasesti antrenabili bun. De cele mai multe ori cine ii tine ori nu se pricepe sa ii antreneze ori nu il intereseaza.

This Post:
00
299835.12 in reply to 299835.11
Date: 07/12/2019 10:43:23
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
sezonul trecut s-au facut demersuri foarte mari ca cei mia buni jucatori sa ramana in tara.

cel putin cel mai bun C SF SG. iar in functie de pareri PG au ramas in tara, unii direct la echipele draftate, atlii luati pe bani seriosi. nu exclude nimeni sa apara si surprize din urma dar in principal o generatie intreaga a fost acoperita. intrebarea e cine va cumpara si creste ce vine intr-o luna.

iar referitor la itnrebarea pe care o ridici sunt de acord ca asta e o chestiune de infrastructura. respectiv, daca nu antrenez cel mai bun jucator din generatie, si merge si asa, de ce sa fac efortul de a-l trece de la 90% potential la 95 sau 100% potential?

in primul rand jocul recompenseaza doar pe cel care joaca. daca joaca si recupereaza si marcheaza va primi compensatie pe merchandising ca procent, nu ca suma fixa, din salariu asa ca si un juc cu salariu 300k poate fi tolerat la club daca e titular incontestabil la NT.

cred ca singura solutie e sa se tina contactul cu useri. sa li se explice din timp nu doar standardele minime dar si cine sunt jucatorii de baza pt NT, respectiv cei care prin meritul skillurilor sunt cei mai buni pe pozitia lor, unde sa zicem ca jucatorii pe aripa SG /SF si jucatorii de interior PF/C ii privesti ca un tot unitar. astfel sa se evite confuzii sau asteotari nerezonabile.
intre cei care antreneaza pt NT ar tb sa fie transparenta totala pt a urmari progresul si sa intelegi pe udne te incadrezi. n-as da acces la toate info fiindca reprezinta un avantaj competitiv pt unii si dezavantaj pt cei care au mai multi juc la lot. dar in fine.


intr-o lume ideala cei mai buni si cei mai scumpi ar fi in utopia fiindca acolo nu conteaza daca un salariu e 200k sau 250k.
m-as bucura sa tragem si noi la nivel de tara un jucator all time great de 18 ani care sa merite antrenat care in 10 sezoane sa ne propulseze la nivelul la care forta bruta nu mai face diferenta.

This Post:
00
299835.13 in reply to 299835.12
Date: 07/13/2019 16:18:40
Iwillsurvive
RBBA
Overall Posts Rated:
116116
m-as bucura sa tragem si noi la nivel de tara un jucator all time great de 18 ani care sa merite antrenat care in 10 sezoane sa ne propulseze la nivelul la care forta bruta nu mai face diferenta.


Un vis frumos!!!

From: Otis

This Post:
00
299835.15 in reply to 299835.14
Date: 08/10/2019 09:18:38
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
din punctul meu de vedere acest jucator a fost ratat.

abia a fost antrenat la 18 ani. practic e un draftee de 19 ani.

da, are entuziasm, da are putine gauri dar sa ceri 1 milion plus pe el e complet deconectat de la realitate. poate da devreun chinez care nu stie ce face.

oricum, motivul pt care e scriu e ca e inadmisibil sa fim in situatia asta.

estimarea de transfer de 1.5-2 milioane ia in calcul si vanzarile facute la inceputul anului cand valoreaza cel mai mult. dupa update-ul de marti/miercuri cu varsta cine l-a luat va descoperi ca nici 350 nu face.

From: rsbros

To: Otis
This Post:
00
299835.16 in reply to 299835.15
Date: 08/12/2019 23:50:58
Overall Posts Rated:
77
Stefan Tãtãrãscu (46835085)

It is for sale because I will no longer train it. Because I drew a player from my country in the draft. He's getting his last workout this week, so not to stagnate I'm selling. take the chance because he will not go to the market again

Advertisement