BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

[NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

Set priority
Show messages by
This Post:
88
306443.11 in reply to 306443.10
Date: 09/27/2020 06:31:04
Overall Posts Rated:
538538
Dlaczego zdecydowałeś się zostać selekcjonerem Polski?
Wyszło w sumie przypadkowo, bo nowo wybrany Selekcjoner NT (Carisma, przyp. red.) w sezonie 45 przestał po jakimś czasie się regularnie logować, ze względu na sprawy prywatne… w związku z tym, że Campos też nie miał czasu, żeby przejąć Kadrę chociaż na sezon, padł pomysł, żebym to ja spróbował sił jako Head Coach. Z racji, że akurat miałem trochę więcej wolnego czasu, to po początkowych oporach dałem się namówić i tak zostałem jeszcze na dwie kolejne kadencje.

Co było dla ciebie najtrudniejsze w tej pracy?
Chyba kontakt ze wszystkimi managerami zawodników 25-letnich+. Na początku zawsze sporo schodziło czasu na samo skautowanie zawodników i aktualizowanie skilli (dzięki bazie Bartka idzie to od jakiegoś czasu znacząco szybciej – za to ukłony, bo bardzo usprawnił pracę). Później jeszcze trzeba było ustalić odpowiednią ścieżkę rozwoju, ocenę szans na NT, pomoc w treningu… pracy było naprawdę dużo. Jednakże, jak już udało się wszystko ogarnąć, to praca dawała bardzo dużo satysfakcji – dlatego też ciężko było mi podjąć decyzję o rezygnacji o ubieganie się o kolejną reelekcję.

Z czego jesteś najbardziej dumny podczas swojej kadencji?
Ciężko powiedzieć… chyba nie mogę wybrać jednej rzeczy. Z samej pracy przy Kadrach, zarówno jako skaut jak i manager, to na pewno jestem dumny ze zbudowania odpowiedniego zaplecza i rozwoju zawodników, którymi się zajmowałem. Z samej kadencji, na pewno z Mistrzostwa Europy w sezonie 49, bo w końcu udało mi się coś wygrać w tej grze i to nie tylko dla siebie, ale też dla Polskiej BB-Społeczności. Największe wrażenie z kolei na mnie robi to, że w sezonie 48 i 49 zanotowaliśmy jako Reprezentacja bilans po 14-0. Nigdy wcześniej nam się to nie udało.

Dlaczego zrezygnowałeś ze stanowiska i jakie nowe cele sobie teraz stawiasz?
Z powodu braku wystarczającej ilości czasu, tylko i wyłącznie dlatego.
Jako nowe cele stawiam sobie w Utopii rozwój polskich 18-letnich HoFów pod NT. Z kolei w PLK chciałbym wykorzystać prime-time moich trenowanych zawodników i pokusić się w końcu o jakieś trofeum. Jeśli nie wyjdzie, to zrobię to samo co w Utopii – podejmę się treningu młodych Polaków do Kadry, wyprzedam prawie cały skład i polecę w dół do III-IV ligi.

Co myślisz o nowym selekcjonerze Krzychu i jakie rady byś mu dał?
Krzychu to bardzo dobry wybór. Już wcześniej pracował przy Kadrach, więc ma doświadczenie. Poza tym ma czas i chęci, a resztę idzie się nauczyć. Rady staram się dawać na bieżąco na whats-appie (z resztą nie tylko ja, cała grupa wsparcia je daje), ale ogólną radę podsumowałbym tak: żeby nie bał się popełniać błędów.

Czy miedzy tobą a darkonza z Młotów Stargard jest wrogość?
Nie wiem jak Darko, ale ja nie odczuwam żadnej wrogości :D To, że dość często dostaje ode mnie CT, to tylko sprawka tego, że ciągle, z sezonu na sezon jest moim Rywalem. Kiedyś nawet trochę wymieniliśmy BB-maili o samej grze, więc chyba o czymś takim nie ma mowy z obu stron. Trzeba jeszcze Darko spytać, może zgodzi się na wywiad jako kolejna osoba?
PS. Darkonza jako najlepszy manager w tej grze w historii, mógłby kiedyś zostać Managerem Polskiej NT, to na pewno byłoby ciekawe.

mówił dla was Sztuker, widzimy się już jutro na meczu z Armenią.

This Post:
66
306443.12 in reply to 306443.11
Date: 09/27/2020 08:17:17
Overall Posts Rated:
1010
Fajnie się czytało
Poproszę o kolejne wywiady

From: Krzychu
This Post:
44
306443.13 in reply to 306443.12
Date: 09/28/2020 02:09:12
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
WItam,
Dzisiaj o 17.55 mecz z Armenią. Nie będę się tutaj pastwił nad przeciwnikiem napiszę tylko, że faworyt jest jeden.

Jeśli chodzi o samą Armenię to kilka faktów poniżej:
Armenia (Հայաստան[1] Hajastan) – niezbyt duże mocarstwo w Azji w kształcie strupa, wciskający się w Azerbejdżan i rozrywający go na dwie części.

Założony przez Arkadija Xiguang'a, byłego cesarza Chin, na banicji. Jego stolicą jest Erywań. Armenia nazywana jest także państwem na rozdrożu świata, nic więc dziwnego, że prowadziła przez nią droga do Rzymu, którą podążyli rzymscy rycerze, paląc, popalając i grabiąc przy okazji ten kraj.
Początki Armenii sięgają już czasów biblijnych. Prawdopodobnie to aż tam zawędrowała Arka Noego i osiadła na górze Ararat. Ponoć do tej pory można tam znaleźć szczątki tegoż pływającego cudu. Ormianie (nie „Armeńczycy”, widzisz?) czują po dziś dzień ogromny sentyment do Arka, którego nazywają swoim dziadkiem.
Mieszkają tu 3 miliony osób, jednak z kraju uciekło prawie 80% społeczeństwa. Spowodowane jest to prawdopodobnie drastycznym wzrostem cen gazu, ropy i benzyny. Mają także dosyć oficjalną dewizę kraju, którą jest „brak oficjalnej dewizy”. Postanowili walczyć o swój indywidualizm i zasób portfela poza granicami kraju, głównie w Polsce, gdzie handlują wiatrówkami i innymi bibelotami na targach i bazarach.
:-)

Miss Armenii:
https://www.wikifeet.com/Dayana_Davtyan#&gid=1&pid...
oraz wcześniejsze
https://www.listal.com/viewimage/19692553
https://tkoip.files.wordpress.com/2019/09/armenia-lily-sar...

Do boju Polsko!

From: gooziec

This Post:
44
306443.15 in reply to 306443.14
Date: 09/28/2020 05:32:54
Overall Posts Rated:
542542
I to najlepiej po angielsku żeby selekcjonerzy rywali nie musieli korzystać z google translate

From: gooziec

This Post:
00
306443.17 in reply to 306443.16
Date: 09/28/2020 05:50:28
Overall Posts Rated:
542542
tak szczerze gooziec, sprawdzacie forum rywali przed meczami ze piszesz takie osady?


Nie wiem jak teraz, ale jak ja byłem selekcjonerem kadry U21 to zawsze sprawdzałem. Jestem też pewien, że przynajmniej część selekcjonerów też tak robi.

pomijajac ze obecny rywal nie ma nas w zasiegu to nawet gdyby mial to wymyslec cos nie zdradzajac szczegolow chyba to zaden problem? czy obecni ludzie sa juz tak bez wyobrazni i poza kopiuj wklej z neta juz nic nie potrafia?


Skoro rywal nie ma nas w zasięgu to jaki jest cel taktycznych rozkminek? A jeżeli będzie to w jakim celu mamy sami sobie utrudniać życie zdradzając plan na gre? Jeżeli masz jakieś pomysły, to zaprezentuj je, a nie tylko obrażasz.


powiedz gooziec czy przeczytales cala notke Krzycha i jesli tak to w jakim celu i co ona wniosla do dzisiejszego meczu kadry?

Tak, przeczytałem i doceniam.

This Post:
22
306443.18 in reply to 306443.16
Date: 09/28/2020 05:51:51
Overall Posts Rated:
538538
3mln ludzi ale tak naprawdę 1 drużyna w bb i kadre prowadzi Litwin.

From: gooziec

This Post:
00
306443.20 in reply to 306443.19
Date: 09/28/2020 06:17:47
Overall Posts Rated:
542542
Wyrażasz się nieprecyzyjnie, to nie miej potem pretensji że ktoś nie zrozumiał o co Ci chodzi.

Poza tym, Ty skupiasz się wyłącznie na BB, a ja np. lubie czytać ciekawostki nie związane z samym BB. W tym kontekście doceniam post Krzycha.

Sam masz aspiracje na bycie selekcjonerem, masz dostęp do tych samych danych co każdy, więc w sumie czemu sam nie napiszesz takiego wstępniaka?

Advertisement