BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

[NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

Set priority
Show messages by
This Post:
00
306443.4 in reply to 306443.2
Date: 09/15/2020 05:13:35
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Thank you Kaiser!
Looks like we are not ready for foreign head coach yet.

This Post:
11
306443.5 in reply to 306443.4
Date: 09/16/2020 03:00:53
Fragmin Team
IV.7
Overall Posts Rated:
11181118
Graty Kołczu :)

This Post:
99
306443.6 in reply to 306443.1
Date: 09/20/2020 17:22:06
Overall Posts Rated:
538538
Witam was w 51 sezonie w którym na mistrzostwa Europy udajemy się do słonecznej Italii.
Sezon ten będzie debiutanckim sezonem dla naszego nowego selekcjonera Krzychu. Kto z was pamięta finał sezonu 49 ten wie że w finałowym meczu Hiszpania uległa Polsce 84-112 a to oznacza że jedziemy bronić tytułu mistrzów starego kontynetu. Naszym najlepszym zawodnikiem finałów był Jakub Rełko ale teraz gra on w Chinach i mam nadzieje że częsta zmiana stref czasowych nie wpłynie źle na jego formę gdyż ten 30 letni zawodnik wydaje się być ważnym ogniwem w naszej kadrze. Pierwszy pojedynek zagramy ze Szwecją której gwiazdą jest będący w sprawnej formie Patrik Hagelell któremu upały Włoch nie groźne gdyż na co dzień gra w Brazylii. Standardowo w pucharze czekają nas grupy od A do F. Nam w tym roku przyszło grać w grupie B wraz z Bośnią, Izraelem, Belgią, Szwecją, Irlandią, Norwegią oraz Armenią (swoją drogą od kiedy Armenia i Izrael są w Europie? coś mało już pamiętam z geografii te 8lat po maturze ;( ). Grupa wydaje się być wymagająca jak porównać ją na przykład z grupą F. Z nacjii które mogą namieszać gospodarze w grupie A, Hiszpanie w grupie C, kozlik a przepraszam Litwini w grupie D, Niemcy i Francja w grupie E i Holendrzy w grupie F. Czarne konie to moim zdaniem Belgowie i Bośniacy oboje w naszej grupie ale nie skreślał bym też Turków, Finów czy Izraela. Czekają nas wspaniałe mistrzostwa.
Dla tych co mnie nie znają i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Polskimi kadrami w świecie bb jestem SzerszeńRobert i będę dla was relacjonował te rozgrywki. Kiedyś robiłem to wraz z menadzerem Szerszonów i mieliśmy podwójne Szerszenie prowadzace nasze orły w tym sezonie mały progres gdyż u mojego boku stoi menadzer sokołów który jest chyba jakimś dalekim kuzynem orłów nieistotne ważne że w naszych żyłach płynie biało-czerwona krew.
Ze słonecznej Italii z okrzykiem DO BOJU POLSKO pisał dla was Robert.

Last edited by Szerszeń Robert at 09/20/2020 17:27:06

This Post:
55
306443.7 in reply to 306443.6
Date: 09/21/2020 02:48:24
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Ze swej strony dodam równiez kilka ciekawych faktów o Szwecji...

Szwecja – kraj skandynawski leżący gdzieś pomiędzy Norwegią a Finlandią i ściśnięty do tego stopnia, że w 1655 wylał się na Polskę. Wbrew pozorom nie mieszka tu Święty Mikołaj. Ojczyzna piratów komputerowych oraz jedyny kraj, w którym połowa mieszkańców to blondyni, a drugie pół – farbowani blondyni. Według Wikipedii jeden z krajów z najmniejszym bezrobociem i najlepszymi warunkami do życia.

Ludność Szwecji składa się z:

Kurdów: 10%
Somalijczyków: 20%
Arabów: 25%
Jugoli: 10%
Szwedów: 10%
Albańczyków: 10%
Duńczyków: 5%
bliżej nieokreślone mieszanki: 4%
Polaków: 1%

Szwecja to kraj, w którym przyznawane są urlopy tacierzyńskie. Mężczyźni bynajmniej dzieci nie rodzą, ale mieszkają z zażartymi feministkami i dają sobą manipulować. Kobiety w tym czasie chodzą na piwo oraz na mecze i wyjeżdżają w delegacje (tam oczywiście bardzo feministycznie zdradzają mężów użerających się z bachorami w domu).

Znane i lubiane:
https://inglam.ru/img/2020/02/victoria-silvstedt-fhm-2005-...

http://cdn26.us1.fansshare.com/photo/emmawiklund/emma-wik...

https://celebmafia.com/wp-content/uploads/2018/11/elsa-hos...

http://images4.fanpop.com/image/photos/15400000/Mini-Ande...

Do Boju Polsko!

From: Krzychu
This Post:
33
306443.8 in reply to 306443.7
Date: 09/21/2020 04:15:09
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Cześć!

Jeżeli grasz już jakiś czas w BB i prowadzenie klubu ci nie wystarcza, chciałbyś znaleźć nowe cele, a los polskiej Kadry Narodowej nie jest ci obojętny to zapraszam do współpracy!

Oferuję dodatkowy czas spędzony przy najlepszym managerze koszykówki jakim jest Buzzer Beater!
poznanie nowych, wspaniałych managerów związanych z kadrą oraz użytkowników, którzy na codzień cieżko trenują naszych obecnych oraz przyszłych kadrowiczów. Jest to wspanała możliwość lepszego poznania gry, nauki, uzyskania porad w zakresie taktyki czy też prowadzenia własnego klubu a także bezcenna wiedza na temat treningu.
Jeżeli jesteś managerem z bardzo długim stażem w BB, szukasz nowych celów i motywacji do gry to również zapraszamy! Na pewno również znajdziesz z nami coś dla siebie!

Chętnych zapraszam na bb-maila.

NT Head Coach Krzychu

This Post:
44
306443.9 in reply to 306443.8
Date: 09/21/2020 16:29:26
Overall Posts Rated:
538538
Szwecja 98-118 Polska(57008)

Mecz otwarcia rozpoczynamy piątką Maciej Listkowski, Jakub Rełko, Ariel Płotka, Teodozy Borzecki oraz Bolesław Krakowiecki. Nasi rywale z północy postanowili zagrać w zrównoważony sposób, a w obronie kryć indywidualnie oraz pokusili się o przewidywanie naszej taktyki, może liczyli na izolacje z naszej strony? My natomiast postanowiliśmy zagrać szybko i rzucać dużo zza łuku.

Mecz rozpoczął się spokojnie i po q1 prowadzimy 4 punktami choć przewage mogła być wyższa gdyby nie celny rzut rowno z syreną Szwedzkiego SF. Patrik podczas meczu był w najlepszej możliwej formie ale kryty przez Płotkę był zaledwie 1/7 po 12 minutach gry. Problem z faulami zanotował Borzecki który miał ich już 3 na swoim koncie.
Po pierwszej połowie wynik był już zdecydowanie na naszą korzyść, po dobrej drugiej odsłonie wyszliśmy na 11 punktowe prowadzenie. Grę rywali ciągnął Lannerholt który był 5/5 z gry ale jego koledzy byli zaledwie 11/37 na dodatek Fjelmar miał już 5 fauli a Gustavsson 4. W naszej ekipie Borzecki z 4 faulami pozatym bez komplikacji.
Mecz już do końca odbywał się pod nasze dyktando i przewaga nie została zagrożona a nawet powiększała się z każdą minutą. Hagelell spędził na parkiecie łącznie 42 minuty i nie wniósł do gry zbyt wiele poza 16 pudłami, może i był blisko doubladouble ale jego gra pozostawiała wiele do życzenia. W naszej ekipie doubledouble mógł pochwalić się Krakowiecki z 18punktami i 10 zbiórkami, najlepszym strzelcem został natomiast Rełko który zdobył aż 22 punkty trafiając 7 z 16 rzutów i dokładając 7 osobistych.

W chwili obecnej w naszej grupie wygrywają faworyci a więc po za nami oczywiście mowa o Bośni, Belgi i reprezentacji Izraela. Niespodzianką jest natomiast mecz w grupie C gdzie Ukraina pokonuje Hiszpanów pomimo że to Hiszpanie trafili przewidywanie meczowe, kolejną ciekawotką jest Białoruś pokonująca Litwę grając z obwodu i strefą 2-3. Łotwa w meczu z Niemcami gdzie wpada aż 270 punktów i ponownie taktyka obwodowa nad look inside.

Wnioski ? Te mistrzostwa mogą być najciekawszymi jak do tej pory więc nie zwklekajcie tylko kibicujcie z nami.

This Post:
33
306443.10 in reply to 306443.9
Date: 09/27/2020 06:27:13
Overall Posts Rated:
538538
Witam w serii "coś do czytania do porannej kawy" dzisiaj dla was wywiad z byłym selekcjonerem zdobywcą mistrzostwa Europy w 49 przed wami Sztuker.

Jak rozpoczeła się twoja przygoda z bb ? Jak dowiedziałeś się o tej grze i czy grałeś w podobne gry menadżery sportowe?
Przygoda z BB zaczęła się jakieś 12 lat temu, kiedy to kolega namówił mnie, żebym się zarejestrował do jakiejś gry online o koszykówce. Pomyślałem – w sumie czemu nie, skoro już trochę gra i poleca, to może warto spróbować. Wtedy też sporo graliśmy wspólnie w kosza i spędzaliśmy na boiskach po kilka godzin dziennie, więc motywacja była podwójna. Okazało się, że wcześniej wspomniany kolega grał dopiero jeden dzień i przestał się logować po kilku dniach… mnie natomiast gra wciągnęła na troszkę dłużej. Jakiś czas temu, mojemu kompanowi udało się wrócić do BB i nawet nieźle mu idzie (163357)).
W inne managery online nie zdarzyło mi się grać, choć pamiętam, że kiedyś się zarejestrowałem w hattricku, ale zanim przyznano mi drużynę, zdążyłem zapomnieć o tej grze i zostałem tylko przy BB.

Czy prywatnie interesujesz się koszykówką? Grałeś w jakimś zespole? Jakiej drużynie kibicujesz i czy jest to liga Polska czy może NBA ?
Bardzo interesuję się koszykówką, mimo że poza amatorskim zespołem nigdzie nie grałem. Moje zainteresowanie i pasja do koszykówki zaczęła się właściwie od pierwszego meczu, który poszedłem obejrzeć na żywo, gdzie zakończył się tak:
https://youtu.be/jWnDijPk_-k
W związku z tym zacząłem bacznie śledzić losy mojej miejscowej drużyny. Teraz znacznie mniej interesuję się polską ligą, z kolei znacznie bardziej od kilku dobrych lat interesuję się NBA.
Drużyna, której kibicuję to Washington Wizards. Interesowało mnie jak sobie radzi nasz ówczesny rodzynek – Marcin Gortat, ale pamiętam, że bardzo duże wrażenie zrobił na mnie John Wall, który do dziś jest moim ulubionym, grającym zawodnikiem z NBA. Mnie też dopadło zarywanie nocek z NBA, po to, aby obejrzeć ciekawy mecz. Na szczęście Waszyngton grywa u siebie o 1:00 w nocy, więc nie jest najgorzej :D

Skąd wzieła się nazwa twojej drużyny? Skąd pomysł by prowadzić Szerszony?
Nazwa mojej drużyny to dosłownie, kopiuj-wklej nazwy zespołu naszej drużyny amatorskiej, która grała w różnych rozgrywkach koszykarskich tego typu. Mimo, że nie gram już w Szerszonach od kilku sezonów, to dobrze wspominam te czasy i pozwoliłem tak sobie nazwać swoją drużynę.

Jak długo już grasz w bb i co cię w tej grze trzyma tyle lat? Za co ją kochasz a za co nienawidzisz?
Tak jak wcześniej wspomniałem, ok. 12 lat (bodajże od końca 10. sezonu). Zdecydowanie najbardziej w tej grze trzyma mnie trening, a zaraz potem rywalizacja z innymi żywymi managerami. Chyba dlatego nie mogę przestać grać w tę grę :D
W związku z tym, że najbardziej lubię trening, to najbardziej irytuje mnie opóźnienie piątkowego treningu. Już wieszanie się BB i brak obiecanej od n-sezonów apki, mniej mnie denerwuje niż brak treningu na czas…

Jak rozpoczeła się twoja współpraca z reprezentacjami?
Wiem, że zaczęło się od bycia Skautem-NT, kiedy to za sterami naszej Kadry Narodowej był Campos. Pomagałem w jednym z roczników, chyba 24- lub 25-latków, nie pamiętam dokładnie. Wspólnie też dyskutowaliśmy o taktykach i zawodnikach, także był to owocny czas uczenia się czegoś nowego o tej grze. Współpraca układała się nieźle, więc jeszcze bardziej wciągnąłem się w Kadry.

Last edited by Szerszeń Robert at 09/27/2020 06:54:35

This Post:
88
306443.11 in reply to 306443.10
Date: 09/27/2020 06:31:04
Overall Posts Rated:
538538
Dlaczego zdecydowałeś się zostać selekcjonerem Polski?
Wyszło w sumie przypadkowo, bo nowo wybrany Selekcjoner NT (Carisma, przyp. red.) w sezonie 45 przestał po jakimś czasie się regularnie logować, ze względu na sprawy prywatne… w związku z tym, że Campos też nie miał czasu, żeby przejąć Kadrę chociaż na sezon, padł pomysł, żebym to ja spróbował sił jako Head Coach. Z racji, że akurat miałem trochę więcej wolnego czasu, to po początkowych oporach dałem się namówić i tak zostałem jeszcze na dwie kolejne kadencje.

Co było dla ciebie najtrudniejsze w tej pracy?
Chyba kontakt ze wszystkimi managerami zawodników 25-letnich+. Na początku zawsze sporo schodziło czasu na samo skautowanie zawodników i aktualizowanie skilli (dzięki bazie Bartka idzie to od jakiegoś czasu znacząco szybciej – za to ukłony, bo bardzo usprawnił pracę). Później jeszcze trzeba było ustalić odpowiednią ścieżkę rozwoju, ocenę szans na NT, pomoc w treningu… pracy było naprawdę dużo. Jednakże, jak już udało się wszystko ogarnąć, to praca dawała bardzo dużo satysfakcji – dlatego też ciężko było mi podjąć decyzję o rezygnacji o ubieganie się o kolejną reelekcję.

Z czego jesteś najbardziej dumny podczas swojej kadencji?
Ciężko powiedzieć… chyba nie mogę wybrać jednej rzeczy. Z samej pracy przy Kadrach, zarówno jako skaut jak i manager, to na pewno jestem dumny ze zbudowania odpowiedniego zaplecza i rozwoju zawodników, którymi się zajmowałem. Z samej kadencji, na pewno z Mistrzostwa Europy w sezonie 49, bo w końcu udało mi się coś wygrać w tej grze i to nie tylko dla siebie, ale też dla Polskiej BB-Społeczności. Największe wrażenie z kolei na mnie robi to, że w sezonie 48 i 49 zanotowaliśmy jako Reprezentacja bilans po 14-0. Nigdy wcześniej nam się to nie udało.

Dlaczego zrezygnowałeś ze stanowiska i jakie nowe cele sobie teraz stawiasz?
Z powodu braku wystarczającej ilości czasu, tylko i wyłącznie dlatego.
Jako nowe cele stawiam sobie w Utopii rozwój polskich 18-letnich HoFów pod NT. Z kolei w PLK chciałbym wykorzystać prime-time moich trenowanych zawodników i pokusić się w końcu o jakieś trofeum. Jeśli nie wyjdzie, to zrobię to samo co w Utopii – podejmę się treningu młodych Polaków do Kadry, wyprzedam prawie cały skład i polecę w dół do III-IV ligi.

Co myślisz o nowym selekcjonerze Krzychu i jakie rady byś mu dał?
Krzychu to bardzo dobry wybór. Już wcześniej pracował przy Kadrach, więc ma doświadczenie. Poza tym ma czas i chęci, a resztę idzie się nauczyć. Rady staram się dawać na bieżąco na whats-appie (z resztą nie tylko ja, cała grupa wsparcia je daje), ale ogólną radę podsumowałbym tak: żeby nie bał się popełniać błędów.

Czy miedzy tobą a darkonza z Młotów Stargard jest wrogość?
Nie wiem jak Darko, ale ja nie odczuwam żadnej wrogości :D To, że dość często dostaje ode mnie CT, to tylko sprawka tego, że ciągle, z sezonu na sezon jest moim Rywalem. Kiedyś nawet trochę wymieniliśmy BB-maili o samej grze, więc chyba o czymś takim nie ma mowy z obu stron. Trzeba jeszcze Darko spytać, może zgodzi się na wywiad jako kolejna osoba?
PS. Darkonza jako najlepszy manager w tej grze w historii, mógłby kiedyś zostać Managerem Polskiej NT, to na pewno byłoby ciekawe.

mówił dla was Sztuker, widzimy się już jutro na meczu z Armenią.

This Post:
66
306443.12 in reply to 306443.11
Date: 09/27/2020 08:17:17
Overall Posts Rated:
1010
Fajnie się czytało
Poproszę o kolejne wywiady

From: Krzychu
This Post:
44
306443.13 in reply to 306443.12
Date: 09/28/2020 02:09:12
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
WItam,
Dzisiaj o 17.55 mecz z Armenią. Nie będę się tutaj pastwił nad przeciwnikiem napiszę tylko, że faworyt jest jeden.

Jeśli chodzi o samą Armenię to kilka faktów poniżej:
Armenia (Հայաստան[1] Hajastan) – niezbyt duże mocarstwo w Azji w kształcie strupa, wciskający się w Azerbejdżan i rozrywający go na dwie części.

Założony przez Arkadija Xiguang'a, byłego cesarza Chin, na banicji. Jego stolicą jest Erywań. Armenia nazywana jest także państwem na rozdrożu świata, nic więc dziwnego, że prowadziła przez nią droga do Rzymu, którą podążyli rzymscy rycerze, paląc, popalając i grabiąc przy okazji ten kraj.
Początki Armenii sięgają już czasów biblijnych. Prawdopodobnie to aż tam zawędrowała Arka Noego i osiadła na górze Ararat. Ponoć do tej pory można tam znaleźć szczątki tegoż pływającego cudu. Ormianie (nie „Armeńczycy”, widzisz?) czują po dziś dzień ogromny sentyment do Arka, którego nazywają swoim dziadkiem.
Mieszkają tu 3 miliony osób, jednak z kraju uciekło prawie 80% społeczeństwa. Spowodowane jest to prawdopodobnie drastycznym wzrostem cen gazu, ropy i benzyny. Mają także dosyć oficjalną dewizę kraju, którą jest „brak oficjalnej dewizy”. Postanowili walczyć o swój indywidualizm i zasób portfela poza granicami kraju, głównie w Polsce, gdzie handlują wiatrówkami i innymi bibelotami na targach i bazarach.
:-)

Miss Armenii:
https://www.wikifeet.com/Dayana_Davtyan#&gid=1&pid...
oraz wcześniejsze
https://www.listal.com/viewimage/19692553
https://tkoip.files.wordpress.com/2019/09/armenia-lily-sar...

Do boju Polsko!

Advertisement