BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 National Team Speeches

U21 National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: saudin
This Post:
00
310723.2 in reply to 310723.1
Date: 06/30/2021 08:14:20
KK Ilidža
II.1
Overall Posts Rated:
2424
Zdravo svima ja sam Saudin,

kandidovao sam se za selektora U21 reprezentacije,
član sam BB zajednice od sezone 30 (23 sezona), zadnjih 14 sezona sam clan po mnogima najjace druge lige II.3.
Najbolji poredak moje ekipe bio je: u svijetu 685 i u državi 8 (Dec 2020).
Do sada moj tim KK Ilidža je iznjedrio nekoliko U21 reprezentativaca,
a moj najveci uspjeh je bio Milan Stekić trenutni reprezentativac reprezentacije BiH.

Ja necu izmisljati toplu vodu i nesto obecavati, uspjeh U21 selektora u mnogome zavisi od cijele zajednice koja je u protekle 3 sezone trenirala svoje mlade igrce....

Sretno svim kandidatima.




This Post:
22
310723.3 in reply to 310723.1
Date: 06/30/2021 09:40:11
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici

Odlučio sam se kandidovati na ovosezonskim izborima za selektora mlade reprezentacije BB BiH.

Ko je "enynho" i BC "Bosna XXL" ?

- Menadžer sam ove ekipe preko 11 godina. Ne sezona, nego godina, u stvarnom životu. Prvu tekmu na BuzzerBeater-u sam odigrao još 2010. godine, tačnije, 14.3.2010 godine, (20220509). Kroz svoju dugu BB karijeru, klub kojeg vodim, BC "Bosna XXL" nije ostvario neke zavidne, historijske rezultate s kojima bih bio upisan zlatnim slovima u historiju naše zajednice.
Naravno, postoji niz razloga zašto je to baš tako. S obzirom da ću uskoro napuniti 26 godina u stvarnom životu, a na Buzzerbeater-u sam od 2010. godine, moj početak na ovoj igrici je bio sa nepunih 15 godina života. Nije tu bilo pretjeranog interesa niti znanja da se guram u sami vrh i Prvu ligu i to je vjerovatno i prvi razlog.
Drugi razlog je svakako i onaj zbog kojeg smatram da imam određeni kredibilitet da budem u i oko naše mlade reprezentacije. Naravno, govorim o pravcu mog tima i načinu na koji sam igrao ovu igru. Razvijao sam naše mlade igrače, igrače za U21 i A selekciju naše zajednice. To mi je predstavljalo veću draž od samog rezultata i uspjeha tima.

Ipak, kao menadžer nisam neki anonimus u našoj zajednici, pa tako ni moj tim nije nepoznanica.

Rezultati koje mogu izdvojiti:
- 2 puta finale plave konferencije Prve lige u periodu ove velike dominacije jednog od naših najuspješnijih menadžera ikad, Leonidasa protiv kojeg niti jednom nisam mogao ništa konkretnije napraviti;
- 3 put ulazak u 16 najboljih u Kupu BiH, gdje sam jednom ispao od finaliste a drugi put od polufinaliste kupa te ni u tim sezonama nisam stvarno mogao napraviti ozbiljniji rezultat.

Menadžer enynho i mladi igrači ? Prednosti zbog kojih bih mogao dobiti povjerenje ?

- Kako sam već gore napisao, razvoj i pravac mog tima je popraćen razvojem mladih igrača od kojih su neki bili među glavnim krivcima za najveće uspjehe naše U21 BiH reprezentacije. Upravo to se može i potvrditi činjenicama ali i transferima koje sam pravio. Naime, nakon jedne od najvećih prodaja naših igrača ( Hasan Obadović 6 miliona ) nisam se pojačavao za Prvu ligu nego sam kupio u narednoj sezonu 2 najbolja BiH draftera koja sam platio u milionskim iznosima:
Matija Vičan, plaćen 3 533 200
Roko Pauro, plaćen 1 560 060.

Plan rada i očekivanja

- Prethodni selektor je uveliko zakasnio sa mnogim stvarima. Reprezentacija nam je pala na 30. mjesto na rang listi reprezentacija. Dobili smo izuzetno loš žrijeb i nezgodni šešir. Mladi igrači koji tek dolaze nisu tretirani i trenirani kao do sada pa je veliki broj njih slabije ili nedovoljno treniran, čast onim igračima koji su kod iskusnih i provjerenih menadžera. Plan je svakako proširiti bazu naših mladih igrača s obzirom da su nam tu sada prisutni i naturalizovani igrači iz Utopije, te opet uspostaviti komunikaciju sa menadžerima koji su voljni da treniraju i koji već treniraju naše mlade nade. Trebali bismo opet uspostaviti sistem na forumu oko drafta i kupovine/ prodaje naših malaca kako bi oni završavali u pravim rukama, kod provjerenih i onih menadžera koji imaju prostor i želju da treniraju.

Cilj je svakako i vraćanje reprezentacije sa dna drugog šešira u prvi šešir koji znači i povoljniji žrijeb.

Očekivanja su uvijek velika, mi smo takvi po prirodi, ne mogu reći ništa spektakularno, osim da je generalno želja i težnja da se plasiramo na Europsko prvenstvo. Mislim da je po nekim naznakama igračkog kadra koji dolazi realno za očekivati da se uguramo među prva 3 mjesta u ovakvoj grupi. Tanak je roster, nije kompletan i biće baš teško.Još su mnoge stvari nejasne i ne može se ništa tačno prognozirati i očekivati, dok se ne vidi stanje kako kod nas tako i kod ostalih reprezentacija. Plasman na EP bi vjerovatno bio sam po sebi uspjeh i zbog toga ne treba zajednica biti razočarana ako bi selekcija završila i kao trećeplasirana u gr

Last edited by enynho ( U21 BiH NT ) at 06/30/2021 09:58:20

This Post:
00
310723.4 in reply to 310723.3
Date: 06/30/2021 09:42:14
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Kako bih potkrijepio sve gore navedeno, htio bih navesti spisak svih svojih reprezentativaca i igrača koje sam trenirao a što je svakako relevantno za ovu poziciju
:
- Vojko Kukuljica (45215650)
Član ekipe koja je ostvarila prvi uspjeh za našu reprezentaciju, osvojen utješni turnir i osigurano domaćinstvo Eura u BiH.
Odigrao: 5 takmičarskih i 1 prijateljsku utakmicu za U21 reprezentaciju 🇧🇦

- Fuad Čapin (14951674)
Mladi reprezentativac iz sezone 15. S obzirom da sam u sezoni 11 tim preuzeo par dana nakon početka sezone 12, već sam za 3 sezone uspio napraviti reprezentativca.
Odigrao: 16 takmičarskih i 5 prijateljskih utakmica za U21 reprezentaciju 🇧🇦.

- Hasan Obadović (38864444)
Hasan je moj najbolje istrenirani i završeni igrač i prvi seniorski reprezentativac kojeg sam imao u timu. Plaćen je 4 miliona kao drafter, bio na transfer listi sa ponudom iz Makedonije od 6.9M ali ga nisam htio pustiti da ode iz BiH pa sam ga zadržao i platio porez da bih ga kasnije prodao za 6M Leonidasu i Spartancima a sve kako bi nam Hasan ostao kao reprezentativac u BiH. Što se tiče mlade repke, bio je član generacije koja je u sezoni 37 osvojila utješni turnir i možda i najbolje grneracije sa unutrašnjim igračima ikad.
Odigrao:
U21 reprezentacija🇧🇦: 20 takmičarskih i 8 prijateljskih utakmica
Seniorska repreznetacija 🇧🇦: 26 takmičarskih i 4 prijateljskih utakmica

- Minel Uščuplić (38864990)
Član iste generacije kao i Hasan Obadović. Dijelili su istu svlačionicu u klubu i mladoj reprezentaciji. Šteta što je Minel svoj potencijal ispunio vrlo brzo pa nije bio talenat koji bi se mogao trenirati i za A tim.
Odigrao: 13 takmičarskih i 7 prijateljskih utakmica za U21 reprezentaciju 🇧🇦

- Joža Pavlić (42048517)
Joža je jedan od najboljih playmakera kojeg je mlada reprezentacija ikad imala. Sa 21 godinom već je imao OD ( vanjsku odbranu na 18 ) i bio je neizostavan faktor u tom periodu za našu mladu državnu selekciju. I dalje je na 3. mjestu po broju asistencija svih vremena za U21 repku.
Odigrao: 23 takmičarske i 12 prijateljskih utakmica za U21 reprezentaciju 🇧🇦

- Roko Pauro (46474004)
Roko je bio na putu da postane savršeno krilo, međutim trening je morao biti više podređen njegovom timskom kolegi Matiji pa je Roko postao više izbalansirano krilo koje vjerovatno neće uhvatiti za A reprezentaciju naše države. Ipak, Roko je bio važan dio mlade repke u svoje vrijeme.
Odigrao: 9 takmičarskih i 3 prijateljske utakmice za U21 reprezentaciju 🇧🇦

- Matija Vičan (46473754)
Matija je projekt mog kluba i igrač oko kojeg u budućnosti planiram složiti ekipu. Vrlo vjerovatno će biti najbolje krilo koje je BiH ikad imala. Sa svojim vrhunskim odbranama će biti neizostavan faktor reprezentacije. Vjerovatno će biti prvo krilo sa ukupnim zbirom skillova 150 ili preko. U mom je timu od sezone 44 od kad ga aktivno i treniram. Već sad je reprezentativac BiH a sa samo 27 godina je kao krilo skupio već 5 nastupa za A reprezentaciju i tu ne namjerava stati.
Odigrao: 9 takmičarskih i 3 prijateljske utakmice za U21 i 5 takmičarskih za A tim.

- Romel Tamm (22970296)
Naravno tu je i Romel Tamm, bivši mladi i seniorski reprezentativac Estonije. Romel Tamm je došao u Bosnu XXL kao 18ogodišnjak a prodan sa 22 godine. Bio je nosilac U21 reprezentacije Estonije u sezoni kada su osvojili drugo mjesto na utješnom turniru.
Odigrao: 11 takmičarskih i 1 prijateljsku utakmicu za U21 reprezentaciju i 3 prijateljske utakmice za seniorsku reprezentaciju 🇪🇪

EDIT: Spisak istreniranih igrača bi sigurno bio duplo veći, ali sam u 2 navrata trenirao igrače do naše A reprezentacije što je samo po sebi oduzelo 22 sezone treninga.

Last edited by enynho ( U21 BiH NT ) at 06/30/2021 09:44:50

From: Topnik
This Post:
22
310723.5 in reply to 310723.4
Date: 06/30/2021 15:51:34
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Pozdrav čitavoj BH zajednici

Kao što svi znate ja sam Topnik, vlasnik istoimenog prvoligaša. Preko šest godina sam na ovoj igri, a vjerujem da me najbolje poznajete kao nekadašnjeg selektora U21 i A reprezentacije.

Smatram da su moji dosadašnji mandati u U21 reprezentaciji bili izuzetno uspješni jer sam kao selektor uz pomoć kompletne zajednice i vlasnika tadašnjih reprezentativaca bilježio za nas historijske rezultate.

Sve je počelo osvajanjem Utješnog turnira sa mladom reprezentacijom, što nam je donijelo domaći teren na Eurobasketu, a potom smo i sami Eurobasket odigrali fenomenalno došavši do samog kraja i osvojivši zlatnu medalju.

Kao kruna mog mandata na selektorskoj poziciji jeste osvojena bronzana medalja na svjetskom prvenstvu. U tom periodu smo bili reprezentacija sa preko 20 pobjeda zaredom čime se malo ko na igrici mogao pohvaliti.
Nakon toga je uslijedila avantura na poziciji selektora A reprezentacije, tokom koje smo izborili mjesto u drugoj fazi Eurobasketa i polufinale Utješnog turnira. Bez obzira na prosječne rezultate u te dvije sezone, smatram da smo uspjeli postaviti snažne temelje na kojima počiva današnja reprezentacija.

Po završetku svog mandata u A reprezentaciji sam ostao u timu sa Tarikzom kao jedan od savjetnika za trening potencijalnih reprezentativaca i skautiranje protivnika, što mi je povratilo želju da se vratim u selektorske vode.

Smatram da mojim povratkom na mjesto selektora u21 reprezentacije uz pomoć svih onih koji su zainteresovani za napredak naše zajednice možemo opet postizati ogromne rezultate. Naravno, pored rezultata koji su jako bitni za mlade selekcije želio bih i da nastavimo proizvoditi igrače za A reprezentaciju.

Mislim da nema mnogo potrebe da spominjem igrače koje sam ja sam lično istrenirao za reprezentaciju jer su dobro poznati većem dijelu naše zajednice, a želio bih spomenuti da sam pored toga bio uključen u planiranje treninga gotovo svih sadašnjih i potencijalnih reprezentativaca. Siguran sam da će se i njihovi vlasnici složiti sa ovom tvrdnjom.

Svim kandidatima želim da poželim sreću, i mogu poručiti da ću prvi čestitati novom selektoru, ko god to bio.

This Post:
44
310723.6 in reply to 310723.5
Date: 07/01/2021 16:59:57
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
588588
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Pozdrav svima u nasoj maloj BB zajednici

Drago mi je da je moja prijava za selektora uticala na veliki broj zainteresovanih menagera da se prijave za navedenu poziciju
Prateci razvoj situacije zakljucio sam da je doslo odredjenog zasicenja a i malo pretjeranog pametovanja i ofiranja a vrlo malo rada na najbitnijem zadatku da opet naglasim u ovoj nasoj maloj zajednici

Tako da moj prvenstveni cilj prilikom prijave je vec ostvaren povecana zainteresovanost za nasu mladu selekciju

Znam da niko nece glasati za mene,zato sto ni ja sam nebi to uradio,i nadam se da necete

Sad kad vidim kanditate i njihove predizborne govore osjecam se sretan i ponosan da ce opet neka mala ekipa da se okupi i pocne da vodi brigu o nasim najmladjima a ne da puste da to vodi ko stigne i kako njemu pase

Novom selektoru zelim sve naj u buducem radu i dobrim rezultatima, jedino sto ga molim da prestane da kvalifikuje ljude po tome ko je trenirao 1 ,2 3 ili vise igraca ili nijednog, nego da prihvati cinjenicu da svi mi u ovoj maloj zajednici navijamo za nase selekcije trenirali ili ne i da imamo pravo pratiti, komentarisati rad,rezultate i sve ostalo sto je vezano za nju

Svim kandidatima sretno a ko god da pobijedi neka okupi oko sebe ove ljude sto su zainteresovani da zajedno naprave neke nove iskorake i ispisu neke nove dobre price

idemo dalje...