BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > Vyskum

Vyskum

Set priority
Show messages by
From: cierny
This Post:
00
83509.1
Date: 03/29/2009 15:43:13
Overall Posts Rated:
00
Cafte, za ucelom vyskumu o navstevnosti by som vas xel poziadat ci by ste mi nemohli POSIELAT hodnotu vasho fanusikovskeho prieskumu vzdy pred aktualnym zapasom, ktory hrate doma. To znamena, ze napr. rano alebo v priebehu dna poslete kolko hviezdiciek momentalne mate. Podotykam, ze potrebujem updatnute hodnoty pred zapasom cize nie napr. hodnoty po poharovom zapase v ten den, ale az na druhy den (dufam ze som to dost vysvetlil pre neskusenejsich manazerov aj ked pochybujem ze ti citaju forum :) Prieskum je dost dlhodoby vzhladom na potrebu co najviac udajov do sirky i dlzky. Dakujem pekne za kazdy prispevok.

This Post:
00
83509.2 in reply to 83509.1
Date: 03/29/2009 16:19:43
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
950950
Second Team:
Nitra Urpiners
myslis ze tento prieskum vzhladom k cenam vstupeniek a akejsi ucelnej chybe v prieskume nieco vypovedne prinesie? kazdopadne budem drzat ale palce a pomozem ti tym ze ti poslem svoje lopticky:)

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
From: rwystyrk

This Post:
00
83509.3 in reply to 83509.1
Date: 03/29/2009 16:25:31
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Podle mne má na návštěvu vliv i to, jak je na tom hostující tým (tzn. nálada fanoušků hostí), i když samozřejmě vliv domácích je mnohem vyšší, tak vliv hostujícího týmu není zanedbatelný.

From: cierny

This Post:
00
83509.4 in reply to 83509.3
Date: 03/29/2009 16:28:03
Overall Posts Rated:
00
jj aj ja si myslim ze tam ma vplyv aj nalada hosti ale myslim ze na zaciatok bude stacit ak dokazem odhadnut nejaky model aj s mensimi ale o to dolezitejsimi premennymi, ale ako vravim je to na dlhsie obdobie

From: KifaH

This Post:
00
83509.5 in reply to 83509.4
Date: 03/30/2009 01:34:02
Overall Posts Rated:
3737
Noooo, vplyv na návštevnosť má veľa faktorov... Zopár z nich v podstate vystihuje práve fan survey: Posledný zápas, posledný TV zápas, posledný rival zápas, Súčasné postavenie v tabuľke ligy.

Cena lístkov... To je faktor, ktorý je potrebné zobrať do úvahy, len štatisticky tento "znak" vyjadriť je náročnejšie, tiež zahrnúť ho do výpočtov je náročné. (Ale jednoznačne potrebné)

A v určitom pomere fan survey súpera ovplyvní návštevnosť...


Najväčším problémom ale bude nemerateľnosť výsledkov, ak bude vypredaný štadión... Vtedy sa skutočné výsledky neukážu!!! Premýšlal som tiež tento výskum robiť, no bolo mi jasné, že hlavne v Extralige by som narážal na tento faktor a nemal by som tak dostatočne veľa hodnôt na výskum...

From: cierny

This Post:
00
83509.6 in reply to 83509.5
Date: 03/30/2009 16:53:02
Overall Posts Rated:
00
myslim si ze tych podkladov je dost, je tu fun survey, cena, pocet permanentakov, celkova kapacita, vyska hovorcu . . tieto premenne si tipnem vystihuju navstevnost na vyse 90 percent, otazne je ako sa bude dat odhadnut na zaklade statistik, ci ich bude dost atd, to ze ci su vysledky nemeratelne ak je stadion vypredany, no neviem kolki vypredavaju stadion, ja urcite nie aj ked som blizko ale vacsinou sa podari vypredat v playoff kde sa navstevnost tiez rapidne zvysi (toto bude podla mna najvacsia zahada :), keby som mal cas urcite by som si vysledoval co najviac muzstiev aj z inych lig alebo krajin ale na toto teraz urcite nemam cas budem rad ak sa aspon bude vytvarat databaza, mozno ze niekto v inej krajine to zobere este vaznejsie a sa mu napr taka nejaka databaza zide, hlavne treba pomalicky zacat aby sme obohatili komunitu a podotykam ze navstevnost je urcite najvacsi zdroj prijmov, zislo by sa o tom vediet co najviac

From: KifaH

This Post:
00
83509.7 in reply to 83509.6
Date: 03/30/2009 17:00:57
Overall Posts Rated:
3737
Potom vyvstáva otázka, či má zmysel robiť neúplný výskum... Pretože pri zanedbaní jednej premennej sa môžu vyskytnúť vcelku veľké odchýlky.

From: cierny

This Post:
00
83509.8 in reply to 83509.7
Date: 03/30/2009 17:20:09
Overall Posts Rated:
00
myslim ze vzdy sa oplati robit vyskum, ci uz vyjde alebo nie, aj nobelove ceny boli za vyskumy, ktore omzno neboli najlepsie alebo sa nevyuzili na to, na co boli primarne urcene, alebo posluzili niekomu inemu na presnejsie vyskumy . . proste ide o to ze dufam ze to bude mat po case nejaku vypovednu hodnotu . . a ake premenne sa zanedbavaju?? tie najdolezitejsie mam, a niektore si zistim cez postu dodatocne ako napr pocet permanentakov Aj ja by som bol velmi rad keby mi kazdy pred zpasom poslal lopticky, ceny vstupeniek, s kym hra kolko ma ten lopticiek, o aky zapas ide , vysku hovorcu, aktualna velkost stadiona, kolko zapasov vyhral za sebou . . . ale vies ze je to nerealne zatial stacia jednoduchsie data a tie s najpodstatnejsim vplyvom

From: rwystyrk

This Post:
00
83509.9 in reply to 83509.8
Date: 03/31/2009 02:08:25
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Tak je otázkou, kolik lidí ti bude ochotno dávat data, když nebude výzkum úplný ...
Ono by se to dalo dělat komplexněji bez nějaké větší námahy. Týmy, které se zapojí do výzkumu, tak stačí, když ti na začátku sezon pošlou počet permanentek, protože je celou sezonu stejný, level PR managera jen když ho změní, jinak je furt stejný, cenu vstupenek a velikost stadionu vidíš sám. Takže pravidelně by stačilo posílat počet míčků ve Fun Survey, soupeřové míčky ve Fun Survey by si buď měl nebo neměl podle toho, jestli je to taky tým zapojený do výzkumu.

This Post:
00
83509.10 in reply to 83509.9
Date: 03/31/2009 08:39:24
Overall Posts Rated:
154154
Ten počet údajně není celou sezónu stejný, ale samozřejmě se na to nedá spolehnout, jako asi na nic v BB. Nicméně prý se zobrazuje jen číslo na začátku sezóny a v průběhu se mění - ale kdyby to tak skutečně mělo být nikdo neví jestli jim to tak funguje.

IMHO fun survey je jen takový hrubý indikátor a návštěvu ovlivňuje, pokud vůbec, jen málo. Spíš je tam pro manažera, aby věděl, co tak zhruba čekat.

From: KifaH
This Post:
00
83509.11 in reply to 83509.10
Date: 03/31/2009 09:01:55
Overall Posts Rated:
3737
Heh, aj tak ma najviac baví ten váš FUN survey :D Pekný názov a možno aj výstižnejší ako FAN survey :)