BuzzerBeater Forums

BB Norge > Landslaget - Status

Landslaget - Status

Set priority
Show messages by
This Post:
00
30761.441 in reply to 30761.440
Date: 1/20/2026 8:59:06 AM
Nøtterøy Funkadelics
BLNO
Overall Posts Rated:
179179
Second Team:
Nøtterøy Funkadelics II
NORGE STYRTE ALT MOT VIETNAM – LOOK INSIDE GA FULL TREFF 🇳🇴🔥

Vietnam – Norge 93–119
Forest Arena | 10 964 tilskuere

Det norske landslaget leverte en solid og disiplinert prestasjon da Vietnam ble slått komfortabelt 119–93 i treningskampen i Forest Arena. Kampen bød på en litt uvant taktisk tilnærming fra Norge, som denne gangen gikk for Look Inside som hovedstrategi – og fikk betalt i form av høy effektivitet, god ballflyt og full kontroll gjennom alle fire perioder.

Allerede fra start satte Norge standarden. Det norske angrepet var tålmodig, strukturert og konsekvent rettet mot kurven. Vietnam forsøkte å stå imot med fysisk forsvar og mann-mann, men slet tidlig med å håndtere Norges størrelse og bevegelse i painten. Første periode endte 30–17 i norsk favør, og det var tydelig hvem som hadde overtaket i tempo, presisjon og beslutningstaking.

I andre periode fortsatte Norge å straffe vietnameserne inne i feltet. Samtidig sørget solid perimeter-defense for at Vietnam sjelden fikk enkle skudd. Selv om hjemmelaget klarte å matche Norge poengmessig i denne perioden, var det aldri noen reell følelse av momentumskifte. Til pause sto det 59–45, og Norge så både komfortable og kontrollerte ut.

Etter hvilen økte Norge igjen trykket. Ballen gikk raskere, avslutningene var sikrere, og Vietnam ble tvunget til stadig vanskeligere skuddvalg. Det norske forsvaret stengte effektivt ned både gjennombrudd og innlegg, mens angrepet fortsatte å produsere høye prosenttall. Tredje periode ble vunnet 26–24, og inn i siste kvarter var det allerede tydelig at kampen var avgjort.

Fjerde periode ble en ren maktdemonstrasjon. Norge fortsatte å spille disiplinert basketball uten å slippe foten av gassen, og avstanden vokste ytterligere. Sluttresultatet 119–93 reflekterte et kampbilde der Norge var bedre i nesten alle faser av spillet – både taktisk, fysisk og teknisk.

Statistikken underbygger dominansen. Norge skjøt 56,2 % fra gulvet, leverte hele 38 assists og vant returduellen 44–36. Vietnam slet spesielt med effektiviteten, og traff kun én trepoenger på 14 forsøk.

Iversøyr var toneangivende med 26 poeng og 13 returer, og viste hvorfor Look Inside-passformen passer hans spillestil perfekt. Øie fulgte opp med 21 poeng på svært effektiv skyting, mens Rydningen strakk gulvet med 4 av 5 bak trepoengslinjen.

Også de unge talentene fikk verdifull matching. Blomhof leverte 10 poeng på 5 av 9 fra gulvet og fremsto trygg i avgjørelsene sine, mens Björkblad styrte tempoet godt med 7 assists og få feil.

Alt i alt fremsto dette som en vellykket taktisk test for Norge. Look Inside-oppsettet ga høy uttelling mot Vietnams forsvar, og kombinasjonen av struktur, fysikk og ballflyt gjorde kampen til en relativt komfortabel affære for det norske laget.

Dette var ikke en kamp for historiebøkene – men det var en kamp som bekreftet at Norge har både dybde, disiplin og fleksibilitet i verktøykassa.

Last edited by Steel Fidel at 1/20/2026 8:59:19 AM

This Post:
11
30761.442 in reply to 30761.441
Date: 1/27/2026 3:33:32 AM
Nøtterøy Funkadelics
BLNO
Overall Posts Rated:
179179
Second Team:
Nøtterøy Funkadelics II
ET FARVEL MED KONTROLL – STEEL FIDÉL GIR SEG MED STIL 🇳🇴🏀

Treningskampen mot Indonesia ble mer enn bare 40 minutter uten tellende betydning. Den ble et punktum.
Et verdig et.

Indonesia – Norge 84–115 markerer avslutningen på Coach Steel Fidél sin periode som manager for det norske landslaget, etter fire sesonger der spesielt én ting har vært konstant: utvikling.

Da Steel Fidél tok over, var Norge et lag med åpenbare hull – særlig på innsiden. Manglende fysikk. Manglende struktur. Manglende identitet i painten. Fire sesonger senere er det nettopp der Norge står stødigst. Reboundingen er kompetent. Forsvaret disiplinert. Rollene tydelige.

Nå går fokuset fullt og helt tilbake til Nøtterøy Funkadelics. Landslaget overlates i svært god stand.

Og når valgurnene stenger i morgen, ser det ut til å bli et rolig maktskifte:
Per nå er OddgeirF (Grøa Allstars) eneste kandidat til NT-jobben. Med hans lange historikk som landslagssjef tidligere, er det liten grunn til dramatikk. Dette blir kontinuitet – ikke revolusjon.

Men først: kamp.



INDONESIA – NORGE 84–115
Ghost Palace – 10 964 tilskuere

Dette var avgjort før pause.
Og det var aldri tilfeldig.

Norge åpnet kampen med tempo, bredde og bevegelse. 33–21 i første periode satte tonen, og da Indonesia kollapset fullstendig offensivt i andre (9 poeng), var dette i realiteten over. 62–30 til pause. Punktum.

Indonesia forsøkte seg med små justeringer etter hvilen, og tredje periode ble kampens eneste jevne kvarter (26–18). Men hver gang det luktet et lite momentum, svarte Norge med presisjon – enten fra utsiden eller gjennom tålmodig spill mot kurv. Fjerde periode (35–28) ble mer en oppvisning enn en kamp.

Tallene forteller resten:
• 46/98 FG (46,9 %)
• 11/23 fra tre (47,8 %)
• +14 i turnovers
• +14 i returer
• 30 assists

Dette var strukturert, disiplinert basketball.



ENKELTMANNSPRESTASJONER – KONTROLL I KOLLEKTIVET

Det mest slående er hvor jevnt Norge leverer – men noen stakk seg naturlig ut:
• Høyer ledet an offensivt med 23 poeng og var konstant et problem for Indonesias perimeterforsvar. Effektiv, direkte og uten unødvendig pynt.
• Einvik gjorde det han alltid gjør i landslagsdrakt: scorer innenfor systemet, forsvarer hardt, og ser aldri stresset ut.
• Øie traff tre treere på 19 minutter og ga Norge et ekstra gir hver gang Indonesia forsøkte å pakke boksen.
• På innsiden var Iversøyr igjen limet – 15 returer, ro med ball, og null behov for å jage poeng.
• Hellerud leverte kanskje kampens mest komplette linje: 12 poeng, 7 returer, 5 assists, 2 blocks. Et symbol på nettopp den indre utviklingen Steel Fidél etterlater seg.

Dette var ikke én stjerne.
Dette var et lag som vet hva det vil.



ETTERORD

Norge avslutter denne epoken med en kamp som oppsummerer alt perioden har handlet om:
struktur, balanse og kollektiv styrke.

Steel Fidél forlater landslaget med ryddet garderobe og tydelige rammer. Det er ikke alltid man får det i et generasjonsskifte. Denne gangen gjør Norge det.

Neste kapittel venter.
Men dette var et solid punktum.

This Post:
11
30761.443 in reply to 30761.442
Date: 2/6/2026 5:35:00 PM
Grøa Allstars
BLNO
Overall Posts Rated:
101101
Second Team:
Grøa Allstars II
🇳🇴 Kampoppsummering: Norge – Israel (114–80)
(2/2/2026 – National Team Round Robin)
Norge gikk på en tung smell i oppgjøret mot Israel, som endte med et klart tap 114–80.1
Til tross for solid innsats var forskjellen i både individuell kvalitet og lagmessig struktur tydelig gjennom hele kampen.

---

🔍 Kampen i korte trekk
• Sluttresultat: Israel 114 – 80 Norge
• Taktikkvalg:
• Norge: Motion offense mot 3–2 zone, og 2–3 zone i forsvar.2
• Game-day prep: Focus Inside.
Norge forsøkte å jobbe ballen inn i painten, men Israel stod solid i sone og tok bort de enkleste mulighetene. Offensivt straffet de oss spesielt med sterk ballbevegelse og effektiv scoringsevne fra flere posisjoner.

---

⭐ Hva fungerte bra?
✔ Planlagt inside-fokus ble gjennomført
Norge klarte periodesvis å etablere inside‑spill og tvinge Israel til å justere, selv om uttellingen ikke var høy nok totalt.2
✔ Kontrollert innsats og jevn energi
Begge lag spilte på samme effort‑nivå, noe som sikret at kampen ikke falt sammen fullstendig energimessig.2

---

⚠️ Hva gikk mindre bra?
❌ Forsvaret fikk ikke satt brems på Israels ballbevegelse
2–3‑sonen ble strukket og Israel fant hullene altfor enkelt, både via cuts og ball reversals.
❌ Problemer i angrep mot 3–2‑sonen
Motion‑offensiven resulterte i halvskapte sjanser, og spacing var ikke optimal. Perimeter‑skytterne fikk lite rom, og inside‑spillet ble forutsigbart.
❌ Individuelle matchups
Israel vant klart flere av nøkkelmatchupene, spesielt på vingene. Uten full boxscore er det vanskelig å peke på enkeltspillere, men kampen bar preg av at flere norske spillere ble presset ut av komfortsonen.

---

🔧 Planer for neste kamp
🔸 1. Se på justeringer i defensiv sone
2–3 kan funke mot enkelte lag, men mot ballsterke og skyteglade motstandere som Israel bør vi vurdere mer aggressive alternativer – f.eks. 3–2 eller man‑to‑man i perioder.
🔸 2. Bedre perimeterspill i angrep
Motion offense er en god base, men kampen viste behov for:
• tydeligere rollespillere på utsiden
• mer pick‑and‑roll eller pick‑and‑pop mot sone
• mer bevegelse bak sonen
🔸 3. Rotasjon og roller justeres
Basert på denne kampen bør vi vurdere å:
• styrke guard‑rotasjonen
• prioritere spillere som skaper egen skuddmulighet
• utvikle et mer fleksibelt inside‑angrep

---

🧭 Veien videre
Kampen mot Israel gir oss verdifulle læringspunkter i starten av runden. Resultatet var klart, men strukturen i spillet vårt har potensial — og med justeringer kan Norge bite bedre fra seg i kommende kamper.

This Post:
11
30761.444 in reply to 30761.443
Date: 3/3/2026 6:42:10 AM
Grøa Allstars
BLNO
Overall Posts Rated:
101101
Second Team:
Grøa Allstars II
Hei alle sammen.

Jeg beklager noe manglende oppdateringer fra NT. Når resultatene ikke blir som man håper er det, dessverre, litt lett å grave seg ned og ikke stå til ansvar for disse.

Sesongen har vært blytung med en 5 kampers tapsrekke. I alle kamper har vi vært helt på høyde og i 4 av 5 kamper sågar hatt høyere rating enn motstander (om enn marginalt).
Israel - overall rating på Prolific (low) mot deres Prolific (high) - tap 114-80
Russland - overall rating Prolific (low) mot deres Prominent (high) - tap 124-102
Romania - overall rating Prolific (med) mot deres Prominent (high) - tap 102 - 95
Crna Gora - overall rating Prominent (high) mot deres Prominent (low) - tap 113-101
Ungarn - overall rating Prolific (med) mot deres Prolific (low) - tap 101 - 83

Bare Israel og Russland har kunnet sette på reservene, da de ledet med over 20 poeng inn i 4Q, så der skulle nok de hatt en høyere overall rating, men som dere ser, så har vi vært best i alle de 4 andre kampene, men allikevel tapt.

Jeg kan ikke annet enn å si at det er for dårlig. Laget er sterkt, vi har gode forsvarer, vi har tilstrekkelig med angrep, men det vil seg allikevel ikke. Da kan det være at det er manageren sin feil, at de taktiske disposisjonene er for dårlige, og jeg står helt åpen for å bli byttet ut.

Mvh
Oddgeir